7 najlepších plynových varičov pre sauny

Poznámka redakcie: *Najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred jeho kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Moderná sauna je už dlho neoddeliteľnou súčasťou kvalitnej relaxácie a wellness. A hoci vôňa čerstvého dreva je osviežujúca a uvoľňujúca, saunové pece na drevo už nie sú exkluzívnou obľubou. Plynové systémy sú čoraz obľúbenejšie. Naši odborníci vybrali tie najlepšie z najlepších: najfunkčnejšie, najkvalitnejšie a najodolnejšie modely.

Najlepšie hodnotené plynové rúry pre sauny

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Hodnotenie najlepších plynových sporákov do kúpeľa1EasySteam Yalta 35 GGU-40237 864 €
2Kutkin G-2.0 Prémia62 000 €
3Thermofor Taymyr XXL 2017 Inox BSE ZK35 909 €
4Teplodar Sibírsky Ute 20 LP s AGG 20P41 980 €
5Trojka č. 06-GT4095 600 €
6Yermak Uralochka 24H (2016)29 800 €
7Vesuv Skif Forging 18 (DT-3)23 990 €

EasySteam Yalta 35 GGU-40

Hodnotenie: 4.9

EasySteam Yalta 35 GGU-40
 1. Hmotnosť pece: 146 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 57/280 kg

Štýlový, vysokokvalitný varič s menovitým výkonom 40 kW, ideálny pre parné miestnosti s objemom 30-40 m3. V súkromných, klasických kúpaliskách a fínskych saunách. Vybavené dvoma ohniskami z nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 4 mm a integrovaným generátorom pary. Plášť saunovej pece je otvorený a ako dodatočná ochrana sa používa 2 cm hrubá šamotová doska. Na rošt sa použila žiaruvzdorná liatina.

Toto saunové kúrenie je určené na plynové aj drevené vykurovanie. Čas potrebný na vyhriatie sauny EasySteam Yalta 35 je takmer 2 hodiny v zimnom období a približne 1,5 hodiny v letnom období. Vďaka akumulačnej mriežke možno saunové kachle udržiavať horúce dlhší čas.

Kľúčové vlastnosti výrobku – odolné, vysokokvalitné materiály, zosilnená konštrukcia so zvýšenou pevnosťou vďaka použitiu viacvrstvových zváracích švov pri spracovaní spojov, ťažká kamenná hmotnosť, vynikajúca akumulácia tepla. Medzi nevýhody – značná hmotnosť, príliš dlhé nepretržité potápanie.

Kutkin G-2.0 prémií

Hodnotenie: 4.8

KUTKIN G-2.0 PREMIUM
 1. Hmotnosť pece: 60-75 kg
 2. Nosnosť kameňa: 80-90 kg

Jeden z najobľúbenejších plynových modelov pre domácnosti na trhu. Prístroj s výkonom 20 kW je vhodný na použitie v súkromných saunách, parných miestnostiach a saunách s objemom pary 20-25 m3. M (pri zatvorenom ohrievači získate skvelú paru pre saunu, pri otvorenom ohrievači získate suché teplo pre fínsku saunu). Plyn aj drevo sú rovnako vhodné ako palivo. Rúra je vybavená domácim plynovým horákom GGU-18 a ekonomizérom.

Teleskopický palivový tunel na jednoduchšiu montáž. Vďaka tomu je možné ohrievať sporák aj z predsiene. Tento saunový ohrievač je vyrobený zo žiaruvzdornej chrómovej ocele. To umožnilo vytvoriť spoľahlivé zvárané spoje, ktoré sú odolné voči prudkým teplotným skokom. Vďaka prefabrikovaným vodorovným lištám možno sporák rýchlo a jednoducho obložiť obkladačkami.

Hlavné výhody zariadenia: ľahká a kvalitná para, dvojitý palivový systém, odolná konštrukcia, vysoká funkčnosť. Existuje však množstvo nepríjemných nuáns – výrobca neprikladá montážny návod, komponenty nie sú očíslované, je nevhodné regulovať medzeru pre prívod vzduchu.

Thermofor Taimyr XXL 2017 Inox BSE ZK

Hodnotenie: 4.8

Thermofor Taymyr XXL 2017 Inox BSE ZK
 1. Hmotnosť pece: 53,5 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 79 kg

Kúpeľňový sporák Termofor Taymyr so zabudovaným výmenníkom tepla je obdobou obľúbeného sporáka na drevo Termofor Angara 2012, len s tým rozdielom, že tu je palivom plyn. Zemný plyn a LPG sú rovnako účinné pre prevádzku. To znamená, že ohrievač sa môže používať v kúpeľniach postavených ďaleko od plynových rozvodov. Vhodné pre saunové miestnosti s veľkosťou do 24 m3. .

Pec výrobku je vyrobená z odolnej chrómovanej žiaruvzdornej ocele s hrúbkou 3 mm, ktorá pomáha predchádzať korózii a chráni kov pred pôsobením plynov pri vysokej teplote. Palivové potrubie je samostatnou súčasťou tohto modelu, čo uľahčuje inštaláciu jednotky. Jednou z pozitívnych vlastností tohto modelu je saunový ohrievač s veľkou kapacitou: ohrievač sa zahrieva rovnomerne zo všetkých strán.

Jeho hlavnou výhodou je udržiavanie jemného tepla bez prehrievania a vytváranie optimálnej vlhkosti, čo z neho robí ideálny model pre klasické ruské kúpele. Ďalšie plus – kompaktné rozmery a úhľadný vzhľad. Malá nevýhoda – na priezore sa môžu tvoriť sadze.

Teplodar Siberian Ute 20 LP s AHS 20P

Hodnotenie: 4.7

TEPLODAR SIBÍRSKY UTE 20 LP S AGG 20P
 1. Hmotnosť sporáka: 105 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 180 kg

Sporák „Siberian Otez“ má nielen štýlový dizajn, ale aj vysokú funkčnosť, preto ho zákazníci oceňujú. Ohnisko výrobku je vyrobené zo žiaruvzdornej chrómovej ocele (hrúbka materiálu približne 2 mm). Saunová pec je vybavená viacsekčným parným generátorom, ktorý produkuje veľké množstvo kvalitnej pary ešte pred úplným zahriatím kameňov. Vyvinuté pre saunové miestnosti s objemom pary 10-20 metrov kubických. .

Osobitnú pozornosť treba venovať špecifikám vykurovania parnej miestnosti týmto sporákom. Model je mriežkový sporák: takéto zariadenia si často vyžadujú dlhý ohrev (najmenej 3 hodiny), pretože kamene zaberajú celý priestor medzi stenami a mriežkou, čím spomaľujú konvekciu vzduchu. Ale nie v tomto prípade. Prístroj zabezpečuje rýchle vyhriatie parnej miestnosti (za menej ako 1 hodinu)!) Vďaka perforovanému konvektoru, ktorý generuje silné infračervené žiarenie pre kvalitnú konvekciu a rýchly ohrev kameňov.

Kľúčové vlastnosti tohto modelu: viacdielny parný generátor; vývod komína je posunutý k prednej stene pre ľahší prístup k saunovému ohrievaču (ideálne pre tých, ktorí radi používajú parný kúpeľ); je tu priestranná klietka na vkladanie veľkého množstva kameňov; konvektor je perforovaný. Saunové kachle fungujú na plyn aj na drevo.

Poznámka: kamene a komínové prvky sa predávajú samostatne.

Číslo 06-GT40

Hodnotenie: 4.6

Trojka č. 06-GT40
 1. Hmotnosť pece: 280 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 140 kg

Plynová saunová pec 06 GT-40 s menovitým výkonom 36 kW je určená pre parné miestnosti s veľkosťou 15 až 30 m3 a inštaluje sa pod murovaný poklop. . Komora pece je vyrobená zo žiaruvzdornej kotlovej ocele s hrúbkou 10 mm (teleso) a 20 mm (v najhorúcejšej časti), aby vydržala veľkú hmotnosť kameňov bez deformácie aj pri teplotných výkyvoch.

Umožňuje inštaláciu výmenníka tepla a nádrže s objemom do 100 litrov. Zariadenie má uzavretý typ pece – kamene sa zahrievajú na maximálnu možnú teplotu, ohrev prebieha súčasne na piatich stranách. Žiadny konvekčný prúd na vytváranie ľahkej a kvalitnej pary.

Hlavné vlastnosti modelu: maximálne predhriatie kameňov a ľahké naparovanie, horák so 4-stupňovým ochranným systémom, udržiavanie stanovenej teploty v parnej miestnosti, veľký priemer komína vytvára stabilný ťah, nevyžaduje ručné čistenie. Obsahuje parnú pištoľ a kolieska na ľahké premiestňovanie variča.

Ermak Uralochka 24H (2016)

Hodnotenie: 4.5

YERMAK URALOCHKA 24H (2016)
 1. Hmotnosť saunovej pece: 62 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 60 kg

Plynový sporák na drevo Uralochka 24 H – vysoko funkčná jednotka určená na vykurovanie parnej miestnosti (objem do 24 m3). Vhodné na ohrev vody a výrobu kvalitnej pary v saune (nad 4 m) a jej prístavbách. Výrobok je prispôsobený na tradičné ruské kúpanie, ako aj na suchú fínsku saunu. Zemný plyn a pevné palivo (drevo) sú vhodné na prevádzku jednotky.

Klenba ohniska v modeloch Uralochka je vyrobená zo žiaruvzdornej ocele (hrúbka 6 mm), zatiaľ čo teleso a dymovody sú vyrobené z približne 4 mm hrubej ocele, ktorá je v miestach vystavených najvyššiemu tepelnému namáhaniu obložená oceľou s hrúbkou 6 mm.

Kľúčové vlastnosti zariadenia: výkonný horák s nezávislým napájaním, voliteľné nastavenie teploty pary, rovnomerné rozloženie tepla, premyslený systém odvodu spalín, priestranné otvorené vykurovacie teleso.

Vesuv Skif Forging 18 (DT-3)

Hodnotenie: 4.4

Vesuv Skif Forge 18 (DT-3)
 1. Hmotnosť: 97 kg
 2. Hmotnosť kameňa: 130 kg

Značka vytvorila saunový ohrievač na vyhrievanie sauny, ohrievanie vody a vytváranie vysokokvalitnej pary. Jeho konštrukcia sa vyznačuje minimom zvarov a liatinové diely sa používajú na miestach, ktoré sú často vystavené teplu. Základom výrobku je 8 mm konštrukčná oceľ. Výrobca zaručuje dlhú životnosť (až 10 rokov). Môže byť vybavený plynovým prístrojom.

Vhodné palivo na prevádzku – drevo/plyn. Špeciálna funkcia – možnosť pripojenia plynového horáka. Výrobok je určený pre saunové miestnosti a sauny s maximálnym objemom pary 22 m3. . Hlavné výhody sporáka: kvalita a hrúbka kovu, dvierka pece z liatiny, odolný zvar, dlhá životnosť, plášť typu „mriežka“ s veľkou kapacitou.

Upozornenie: Plynový horák je potrebné zakúpiť samostatne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: