7 najlepších radiátorov do bytu a domu

V zime sa teplo v bytoch udržiava prostredníctvom centrálneho vykurovania. Účinnosť však do veľkej miery závisí od samotných radiátorov. Mnoho ľudí sa dnes rozhoduje pre inštaláciu hliníkových radiátorov. Odborníci upozorňujú, že v mnohých domácnostiach nespĺňa úprava vody deklarované normy. Z tohto dôvodu je potrebné starostlivo vyberať vykurovacie systémy a rôzne zariadenia. Na trhu je široká ponuka hliníkových radiátorov. Tieto modely sú nielen účinné pri vykurovaní miestností, ale majú aj atraktívny vzhľad.

  Najlepší výrobcovia hliníkových radiátorov

  Najlepší výrobcovia hliníkových radiátorov

  Hliníkové radiátory sú dnes medzi spotrebiteľmi v našej krajine veľmi obľúbené. Spájajú v sebe moderný dizajn, atraktívny vzhľad a vysokú kvalitu spracovania. Treba však pamätať na to, že tieto ohrievače plnia dôležitú funkciu, preto by mali byť spoľahlivé a odolné. Ich životnosť je dlhšia ako jeden rok, preto je lepšie uprednostniť značky s overenou históriou.

  Globálne

  Taliansky výrobca Global sa v posledných rokoch osvedčil. Výrobky značky sú medzi našimi krajanmi veľmi obľúbené. Spoločnosť bola založená v roku 1971, keď začala sériovo vyrábať hliníkové radiátory a ako jedna z prvých na svete. Dnes úspešne predáva svoje výrobky. Má vlastné laboratórium a výskumné a vývojové centrum. Talianska značka je na Slovenskom trhu od roku 1994.

  Royal Thermo

  Ďalšia známa talianska značka – Royal Thermo. Jej výrobky si rýchlo získavajú popularitu vďaka kombinácii elegantného vzhľadu a vysokej kvality spracovania. Spoločnosť vznikla v polovici 90. rokov spojením britskej priemyselnej spoločnosti Iindustrial Investment a niekoľkých talianskych stavebných firiem. Od roku 1998 sa radiátory vyvážajú do rôznych krajín vrátane Ruska. Pri výrobe sa venuje veľká pozornosť dizajnu radiátorov.

  Rifar

  Rifar je ruská značka, ktorá ponúka vysoko kvalitné hliníkové radiátory. Spoločnosť ponúka výrobky, ktoré sú najlepšie prispôsobené Slovenskám podmienkam, čo prispelo k ich popularite. Spoločnosť ponúka radiátory, ktoré možno inštalovať na konvexné a konkávne steny s polomerom minimálne 1450 mm.

  Hodnotenie najlepších radiátorov pre váš dom a byt

  Nomináciamiestonázov výrobkucena
  Najlepšie sekcionálne hliníkové radiátory s bočným pripojením1Royal Thermo Revolution 350 x146 307€
  2Tessen 500/60 x81 490€
  3Global VOX EXTRA 350 x105 300€
  4Global VOX R 500 x127 800€
  5IPS Elegance 500 578 x85 472€
  Najlepší hliníkový radiátor so spodným pripojením1Rifar Alum Ventil 350 x1611 220€
  Najlepší rúrkový hliníkový radiátor1Purmo Aquilo F1T 90 290 x142 000€

  Hodnotenie najlepších hliníkových článkových radiátorov s bočným pripojením

  Royal Thermo Revolution 350 x14

  Hodnotenie: 4.9

  Royal Thermo Revolution 350 x14

  Talianska značka Royal Thermo Revolution 350 x14 sa teraz vyrába v Rusku s plnou kontrolou kvality. Sú prispôsobené na používanie v Slovenskách podmienkach, takže vykazujú vysokú spoľahlivosť. Radiátory sa vyznačujú dômyselnou konštrukciou, v ktorej ohriaty vzduch vychádza čo najľahšie a najrýchlejšie cez špeciálne deflektory. Patentovaná technológia PowerShift zvyšuje tepelný výkon o niekoľko percent.

  Model radiátora možno prevádzkovať buď v tradičnom systéme ústredného kúrenia s vodou, alebo v súkromnom systéme s nemrznúcim médiom ako vykurovacím médiom. Maximálny tepelný výkon je 1974 W, prípustná teplota je 110 .

  Výhody

  • Efektívna distribúcia tepelnej energie;
  • materiály najvyššej kvality;
  • Inteligentný dizajn a atraktívny vzhľad;

  Nevýhody

  • Citlivé na zlú vodu;

  Tessen 500/60 x8

  Hodnotenie: 4.8

  Radiátory Tessen 500/60 x8

  Radiátory Tessen 500/60 x8 sú vhodné pre štandardné veľkosti bytov v paneláku, ale aj pre vidiecke domy alebo letné chaty. radiátory sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov – hliníkových zliatin s prídavkom kremíka vstrekovaním, čo zaručuje zvýšenú odolnosť proti korózii.

  Hrúbka kovu je dostatočná na to, aby odolala vysokým teplotám a tlakom až do 16 barov. Ohrievanie nie je len ohrievaním kovu, ale aj konvekciou, ktorá je výsledkom dômyselnej konštrukcie.

  Výhody

  • nízka hmotnosť – maximálne 6 kg pre štandardnú časť;
  • Odolnosť proti korózii a mechanická pevnosť;
  • Ergonomický dizajn a atraktívny vzhľad;

  Nevýhody

  • Povrchová úprava laku nie je vždy kvalitná.

  Global VOX EXTRA 350 x10

  Hodnotenie: 4.7

  Global VOX EXTRA 350 x10

  Talianske hliníkové vykurovacie telesá Global VOX EXTRA 350 x10 sa osvedčili na Slovenskom trhu. Sú prispôsobené na pôsobenie v našom prostredí, odolávajú vysokým teplotám a nie sú tak náročné na kvalitu vody. Vďaka tomu sa môžu používať roky bez väčších problémov.

  Tepelný výkon dosahuje hodnoty 890 W. Radiátory sa lakujú dvojstupňovou technológiou, takže nevznikajú problémy s farebnou jednotnosťou. Štandardný radiátor váži približne 10 kg a vydrží tlak až 8 barov, čo je pre štandardný mestský byt alebo súkromný dom úplne postačujúce. Maximálna pracovná teplota 110 C.

  Výhody

  • Povrchová úprava farby je vysoko kvalitná a jednotná;
  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • atraktívny vzhľad;

  Nevýhody

  • Tepelný výkon a maximálne hodnoty tlaku sú stredné.

  Global VOX R 500 x12

  Hodnotenie: 4.7

  Global VOX EXTRA 350 x10

  Hliníkové radiátory pre vykurovanie Global VOX R 500 x12 predstavuje talianska značka na Slovenskom trhu. Vyrábajú sa v súlade s platnými predpismi a normami kvality a sú vhodné pre uzavreté alebo centrálne vykurovacie systémy. Výrobky sú vyrobené z vysokokvalitných zliatin s vnútorným povlakom fluórového zirkónu, ktorý zabezpečuje vysokú životnosť.

  Pracovný tlak 16 barov, ktorý je dostatočný pre väčšinu mestských vykurovacích systémov. Jeden radiátor s 12 sekciami stačí na vykurovanie priestoru s rozlohou 30 m2 na meter štvorcový.m vďaka hodnote odvodu tepla 193 W. Technológia dvojitého povlaku vytvára odolný a dlhotrvajúci povlak.

  Výhody

  • Efektívna distribúcia tepelnej energie;
  • ochranné kryty;
  • Vysoká mechanická a tlaková odolnosť;

  Nevýhody

  • obmedzené podmienkami používania.

  IPS Elegance 500 578 x8

  Hodnotenie: 4.6

  IPS Elegance 500 578 x8

  Známa európska značka zaviedla výrobu hliníkových radiátorov IPS Elegance 500 578 x8 vo svojom Slovenskom závode, kde vykonáva úplnú kontrolu dodržiavania platných noriem. Vďaka vysokokvalitnej povrchovej úprave majú atraktívny vzhľad.

  Dômyselný dizajn umožňuje cirkuláciu teplého vzduchu v celom priestore. Radiátory sú vhodné pre systémy ústredného alebo lokálneho vykurovania, pretože boli navrhnuté podľa Slovenskách noriem. Hodnoty rozptylu tepla až do 968 W, čo dobre prispieva k vyhrievaniu celej miestnosti. Maximálny pracovný tlak je 16 barov a maximálna teplota, rovnako ako pri predchádzajúcich modeloch, je 110 C.

  Výhody

  • vysoké hodnoty odvodu tepla;
  • jednoduchá inštalácia a obsluha;
  • odolnosť voči korózii a poškodeniu;

  Nevýhody

  • náchylné na zlú vodu;
  • Na odstránenie vzduchových vreciek sú potrebné ďalšie nástroje.

  Hodnotenie najlepších hliníkových radiátorov so spodným pripojením

  Rifar Alum Ventil 350 x16

  Hodnotenie: 4.8

  Rifar Alum Ventil 350 x16

  Rifar Alum Ventil 350 x16 nástenný, sekcionálny hliníkový radiátor so spodným pripojením je vhodný pre centrálne a nezávislé vykurovacie systémy. Sekcie majú špeciálnu geometriu a oválny prierez, čo súčasne zvyšuje maximálny povolený tlak až na 20 barov a tepelný výkon až na 2448 W.

  V prípade potreby je možné nainštalovať termostatický ventil. Štandardný radiátor so 16 sekciami môže vážiť približne 19 kg. Atraktívny vzhľad sa spája s vysokou funkčnosťou a odolnosťou v prevádzke.

  Výhody

  • Atraktívny vzhľad, kvalitný náter;
  • spodné pripojenie;
  • vysoký výkon prenosu tepla;

  Nevýhody

  • Žiadne významné nevýhody.

  Najlepší rúrkový hliníkový vykurovací radiátor

  urmo Aquilo F1T 90 290 x1

  Hodnotenie: 4.9

  Purmo Aquilo F1T 90 290 x1

  Hliníkový rúrkový radiátor Purmo Aquilo F1T 90 290 x1 je jedným z najlepších modelov svojho druhu. Fínsky výrobca ponúka riešenie inštalácie radiátora do podlahy, ktoré šetrí miesto a zachováva atraktívny vzhľad miestnosti.

  Základným prvkom je čierny medeno-hliníkový výmenník tepla. Na zlepšenie prenosu tepla a vykurovania miestnosti sa používajú 12 V ventilátory. Výkon konvektora sa niekoľkonásobne zvyšuje bez zvýšenia vykurovacieho výkonu. Jednotka má prevádzkový tlak 10 barov a maximálnu teplotu 110 C.

  Výhody

  • kompaktné rozmery, skrytá inštalácia;
  • Moderné riešenie pre letný dom a chatu;
  • Vysoký odvod tepla a účinné vykurovanie

  Nevýhody

  • ďalšie vybavenie potrebné na prevádzku.

  Aká je najlepšia voľba hliníkového chladiča?

  Ktorý hliníkový radiátor je najlepší?

  Ak chcete vykurovať svoj domov, mali by ste si vybrať nielen spoľahlivé, ale aj atraktívne radiátory. Poprední ruskí a európski výrobcovia dnes ponúkajú mnoho zaujímavých riešení. Kedysi mali radiátory vo vašom dome neatraktívny vzhľad, ale dnes môžete ľahko nájsť vhodný dizajn. Rôzne modely nielen vzhľadovo, ale aj výkonnostne.

  Aby ste si vybrali správne, mali by ste venovať pozornosť kľúčovým parametrom:

  1. odvádzanie tepla;
  2. maximálny povolený tlak;
  3. montážne prvky;
  4. kvalita farby.

  Na trhu je veľa zaujímavých návrhov, ktoré sa od seba líšia cenou. Napriek vzhľadu sa výrobky môžu výrazne líšiť, preto je najlepšie venovať pozornosť výrobcovi. IPS Elegance 500 578 a Tessen 500/60 patria medzi najobľúbenejšie modely na Slovenskom trhu, čo možno dobre pripísať rozpočtovému segmentu. Dobre plnia svoje úlohy v oblasti vykurovania.

  Talianske hliníkové radiátory Global VOX EXTRA 350 a Global VOX R 500 priťahujú pozornosť svojou vysokou kvalitou. Značka je dôveryhodná a spája sa so spoľahlivosťou. Pri inštalácii týchto radiátorov nie je pochýb o tom, že môžu obývaciu izbu zatepliť.

  Ruskí výrobcovia ponúkajú dostatočne kvalitné a zároveň cenovo dostupné výrobky. Radiátory Rifar Alum Ventil 350 sa osvedčili a získali veľa pozitívnych ohlasov od bežných spotrebiteľov aj od odborníkov. Nevýhodou je, že tieto masívne radiátory sú pomerne ťažké, a preto ich inštalácia vyžaduje určité úsilie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: