7 najlepších výrobcov škárovacej hmoty na obklady

*Prehľad najlepších produktov od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nepredstavuje reklamné ani nákupné odporúčanie. Racková malta sa môže miešať s vodou a riediť vodou.

V poslednej fáze inštalácie obkladačiek sa aplikuje škárovacia hmota, ktorá sa umiestňuje medzi škáry keramického povrchu. Materiál je určený na ochranu lepidla, ktoré drží obkladačky na mieste, aby sa zabránilo ich odpadnutiu. Kvalita malty ovplyvňuje odolnosť škár proti rastu húb a plesní. Nesie látkovú a dekoratívnu funkciu. Aby ste si mohli inteligentne vybrať plastovú škárovaciu hmotu na škárovanie škár, pripravili sme pre vás rebríček najlepších výrobcov škárovacej hmoty na dlaždice.

Naši odborníci preskúmali množstvo značiek a zamerali sa na technológie a sortiment výrobkov, ktoré používajú. Pri zostavovaní rebríčka sa zohľadnila aj spätná väzba od zákazníkov. Po prečítaní našej TOP 7 sa budete ľahšie orientovať v ponuke rôznych výrobcov a vyberiete si produkt, ktorý je optimálny z hľadiska vlastností a ceny.

Ako si vybrať škárovaciu hmotu na obklady a dlažby

Pripomeňme si v krátkosti hlavné kritériá výberu škárovacej hmoty na obklady a dlažby, aby ste lepšie pochopili výhody niektorých výrobcov v rebríčku oproti iným. Tento stavebný materiál sa vyberá na základe týchto kritérií

 1. Substrát.Cementová malta je lacnejšia a ľahšie sa s ňou pracuje. Väčšinou zriedené vodou. Výrobky s epoxidovou živicou sú pevnejšie, odolnejšie voči vlhkosti, ale sú drahšie a na ich namiešanie je potrebné tvrdidlo. Polyuretán je ešte odolnejší voči vode a chemikáliám.
 2. Šírka kĺbu. Výrobca na obale uvádza aj maximálnu povolenú šírku spoja. Index sa pohybuje od 2 do 40 mm. Táto hodnota udáva, pri akej hrúbke malta po zaschnutí nepraskne.
 3. Typ implementácie.Výrobky sa predávajú v suchom stave, čo si vyžaduje miešanie v pomere a úpravu na požadovanú konzistenciu. Ostatné malty sa predávajú pripravené na použitie (vo vedrách) a sú okamžite vhodné na aplikáciu.
 4. Farba.Keďže materiál zohráva aj dekoratívnu úlohu, dôležitým faktorom je farba škárovacej hmoty, ktorá môže byť buď jednofarebná s obkladmi, alebo kontrastná. Obmedzená farebná schéma môže viesť k zlému dizajnu, ktorý vizuálne kazí vzhľad steny alebo podlahy.

Hodnotenie najlepších výrobcov škárovacej malty na dlaždice

Nomináciamiestovýrobcaporadie
Rebríček najlepších výrobcov škárovacej hmoty na obklady1Mapei4.9
2Ceresit4.8
3Vetonit Deco4.7
4
 • tokol
 • 4.6
  5Kiilto4.5
  6Isomat4.4
  7Sopro4.3

  Výrobcov sme zoradili podľa referencií zákazníkov a kvality výrobkov. Jednotlivé produkty každej značky však majú svoje ďalšie vlastnosti, ktoré je dôležité zohľadniť pri výbere.

  Mapei

  Hodnotenie: 4.9

  MAPEI

  Na vrchole nášho rebríčka je taliansky výrobca obkladačiek, ktorý existuje od roku 1937. Rovnomenná spoločnosť bola založená neďaleko Milána a vždy sa špecializovala na pomocné stavebné materiály. Keď taliansky trh zaplavili keramické obkladačky (približne v 70. rokoch 20. storočia), výrobca v tom videl perspektívu a rozšíril svoj sortiment o rôzne škárovacie hmoty. V súčasnosti sa škárovacia hmota na obklady a dlažby vyrába v 32 krajinách v 67 továrňach, takže si ju môžete kúpiť kdekoľvek na svete. Spoločnosť má vlastný vývoj používaný pri výrobe malty. K škárovacím hmotám VETONIT DECO patrí vodoodpudivý efekt DropEffect a protiplesňová bariéra BioBlock.

  Naši odborníci udelili tomuto výrobcovi prvé miesto za najširšiu škálu farieb. Kolekcia obsahuje 30 farebných variantov, ktoré vám pomôžu zladiť škárovaciu hmotu s akýmkoľvek typom dlaždíc. Sortiment sa vyznačuje aj neobvyklými farbami, ktoré nie sú dostupné u iných výrobcov, napr: „Volcano Ash“, „Blue Ocean“, „Grey London“, „Manhattan 2000“ a ďalšie.

  Výhody

  • výrobok je k dispozícii v suchej a tekutej forme;
  • široká škála farieb;
  • patentovaná technológia ochrany kĺbov;
  • Po podlahe s dlaždicami môžete chodiť už po 3 hodinách.

  Nevýhody

  • vysoké náklady na hotové zmesi;
  • životaschopnosť hotovej zmesi iba 20 minút;
  • Doba schnutia 24 hodín (deti sa môžu hrať, behať, stavať nábytok).

  Ceresit

  Hodnotenie: 4.8

  CERESIT

  Na druhom mieste v rebríčku je nemecký výrobca, ktorý je známy od roku 1876. Názov hlavnej spoločnosti je Henkel a Ceresit je značka pre stavebné výrobky. V súčasnosti je spoločnosť svetovým lídrom a vyrába maltu, ktorá sa predáva v 120 krajinách. Výrobky v tejto kategórii sú rozdelené do sérií, ktoré sú označené indexmi CE 33, 40, 43 a 79. Samostatne predávaná silikónová škárovacia hmota SC a impregnácia na škáry dlaždíc CT. Zákazníci komentujú praktickosť malty

   vysoká odolnosť proti chemikáliám a mechanickému oderu.

   Podľa našich odborníkov si výrobca zaslúži miesto v rebríčku vďaka mimoriadne pružnej škárovacej hmote vhodnej na škáry so šírkou až 40 mm (CE43 Super Strong). To umožňuje vytvárať originálne dizajnové efekty a po zaschnutí nespôsobuje praskliny. Spoločnosť vyrába aj špeciálnu sériu škárovacej malty CE40 Aquastatic, ktorá je špeciálne navrhnutá pre mokré miestnosti (kúpeľne, kuchyne a sprchy). Jeho používanie pomáha zachovať povrchovú úpravu po dlhšiu dobu.

   Výhody

   • schválené na použitie na podlahovom vykurovaní;
   • široký rozsah šírky škár v dlaždiciach;
   • odolné voči deformácii;
   • zvýšená hladkosť malty znižuje pravdepodobnosť hromadenia nečistôt;
   • Životnosť mínometu – 60 minút.

   Nevýhody

   • vysoké náklady
   • Ak sa pridá viac vody, ako je predpísané, vlastnosti malty sa výrazne zhoršia
   • Po dlaždiciach sa môže chodiť už po 8 hodinách.

   Vetonit Deco

   Hodnotenie: 4.7

   VETONIT DECO

   Tretia značka v rebríčku patrí spoločnosti Weber so sídlom vo Francúzsku. Koncern existuje už viac ako 100 rokov a vyrába rad suchých maltových zmesí pod názvom Vetonit. Výrobca má približne 200 závodov v 62 krajinách. V Rusku existujú 3 z nich, ktoré môžu mierne znížiť logistické náklady a znížiť konečnú cenu malty. Spoločnosť sa špecializuje na cementové a epoxidové spoje. Zaschnutá malta je určená pre pracovný rozsah teplôt od -30 do +70 stupňov, takže ju možno používať aj vonku, čo sa používateľom v ich recenziách páči.

   Naši odborníci zaradili tohto výrobcu medzi výrobcov s chemicky najstabilnejšími škárovacími materiálmi pre medzery medzi dlaždicami. Napríklad epoxidovú dvojzložkovú maltu nepoškodí peroxid vodíka, amoniak, kyselina chlorovodíková a sírová (25 %), zásady, alkoholické nápoje a Coca-Cola. Je optimálny na povrchovú úpravu obkladov vo verejných saunách a bazénoch.

   Výhody

   • Najväčšie európske výskumné a vývojové centrum
   • plná výroba na území Ruskej federácie;
   • Všetky materiály podliehajú hodnoteniu kvality;
   • škárovacia hmota na obkladačky ocenená tmelom Ecomaterial a certifikovaná podľa noriem ISO 9001 a 14001.

   Nevýhody

   • malý výber farieb dlaždíc;
   • po podlahe sa môže chodiť po 24 hodinách;
   • úplný čas sušenia 7 dní;
   • možno použiť len od +10 stupňov Celzia.

  • tokol
  • Hodnotenie: 4.6

   <li></div><p>TOKOL“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9816666195561-617-.jpg“ title=“</p><li>TOKOL“><p>Tento výrobca vznikol v Taliansku v roku 1968. V Rusku pôsobí spoločnosť už 15 rokov, od založenia jedného zo závodov, kde sa pod dohľadom európskych odborníkov vyrába malta. Spoločnosť používa nemecké a talianske zariadenia, ktoré zvyšujú kvalitu výrobkov. Všetky výrobky sú v súlade s normou ISO 9001. Výrobca vyrába škárovaciu hmotu pod značkou Star</p><li>ke. Medzi výrobky na báze epoxidu patria rady Crystal, Defender a Epoxystuk X90. Série injektážnych hmôt sú k dispozícii v týchto radoch<li>tochrom 1-6, 3-15 a<li>Luxusný tochróm.<p>Naši odborníci pridali výrobcu do rebríčka, pretože má vzácny typ malty, ktorý väčšina konkurentov nemá. Toto je epoxidová živica Crystal C.350. Výrobok sa vyznačuje transparentnosťou a je označovaný ako „chameleón“, t. j. . švy budú odrážať odtieň dlaždice. Tento účinok sa dosiahol vďaka inertnému plnivu. Slúži ako univerzálne riešenie na dekoráciu a je vhodný aj na mozaikové a zrkadlové obklady, aby nerušil vzor. Používatelia poznamenali, že táto malta vyzerá obzvlášť pekne so špeciálnymi škvrnami.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Na výrobu maltových zariadení z Nemecka a Talianska;</li><li>existujú rôzne produkty pre amatérov a profesionálov;</li><li>všetky výrobky majú vysokú kvalitu, pretože aj siláž (surovina) sa v továrňach skladuje vo vykurovaných priestoroch;</li><li>Pravidelne sa vykonávajú laboratórne testy na kontrolu kvality malty.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>väčšina pozícií je určená pre tenké spoje do 3 mm;</li><li>vysoké náklady;</li><li>Konzistencia pripomína žuvačku, ktorá sa veľmi ťažko vtláča do medzier medzi dlaždicami;</li><li>rýchle vytvrdnutie za 20 minút.</li></ul><h3>Kiilto</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=KIILTO

   Tu sa umiestnil fínsky výrobca, ktorý je v Európe známy už 100 rokov. Spoločnosť so sídlom v Tampere sa špecializuje na lepidlá, izolácie a stavebné nátery. Výrobky pre domácnosť a profesionálne použitie. Značka je od roku 1993 držiteľom certifikátu ISO9001, ktorý sa vzťahuje na všetky jej výrobné procesy. K dispozícii sú dva typy malty: Saumalaasti (na báze cementu, pre škáry s hrúbkou 6 až 12 mm) a K

  • (na báze cementu a určený pre slinkové obkladačky a škáry do 6 mm). Remeselníci v recenziách chvália lepiace vlastnosti malty (rýchlo priľne k škáram, neoddeľuje sa) a pohodlné balenie 3, 10 a 20 kg.

   Naši odborníci zaradili fínskeho výrobcu, pretože dosahuje najdlhší čas zachovania plasticity malty. Škárovacia hmota zmiešaná s vodou si zachováva svoju mäkkosť a je pripravená na aplikáciu do 2 – 3 hodín, čo je veľmi praktické v prípade veľkých obkladaných plôch.

   Výhody

   • škárovacia hmota môže byť zafarbená tak, aby sa hodila k obkladačkám
   • Dlhá životnosť malty;
   • Spotreba 2 m² s 1 kg výrobku;
   • výrobok je odolný voči mrazu.

   Nevýhody

   • Nevhodné na dlhodobé používanie medzi dlaždicami pod vodou
   • len 4 farebné varianty medzi výrobkami na báze cementu;
   • vysoké náklady
   • žiadne výrobky na báze epoxidu.

   Isomat

   Hodnotenie: 4.4

   ISOMAT

   Predposledné miesto v rebríčku obsadila grécka spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1980. V súčasnosti je výrobca jedným z lídrov v odvetví v juhovýchodnej Európe. Spoločnosť má výrobné závody v Turecku, Slovinsku, Bulharsku, Rusku, Rumunsku a Srbsku. Výrobky sa predávajú v 55 krajinách sveta. Spätná väzba od používateľov sa páči rôznorodosť škárovacej hmoty, ktorú možno vybrať podľa typu obkladačiek. Vedľa názvu výrobku je uvedený číselný index označujúci maximálnu prípustnú šírku škáry. V katalógu sú k dispozícii tieto zbierky: M

    náplň 2-5, M
     Tifill 3-15, Smalto 1-8, Marble 0-3.

     Výrobcu sme zaradili medzi najlepšie vďaka dostupnosti vzácnych typov škárovacej hmoty, ktoré nie sú dostupné u konkurencie. Napríklad iba od tejto spoločnosti si môžete kúpiť epoxidové lepidlo G

    • Produkt má tri zložky. Jeho komplexné zloženie zvyšuje odolnosť voči vode a chemikáliám. Výrobky z mramoru sú určené na vyplnenie škár v mramorových obkladoch, zatiaľ čo rad Stone je vhodný na vyplnenie medzier medzi zrnami prírodného kameňa.

     Výhody

     • široká škála škárovacích hmôt pre rôzne typy dlaždíc
     • pravidelné experimenty a vývoj nových technológií;
     • hladká lesklá štruktúra materiálu;
     • stálosť farby po vysušení.

     Nevýhody

     • Vysoká spotreba (až 4 kg na 1 m²);
     • tifill je drahší ako jeho konkurenti;
     • maximálna šírka medzery max. 8 mm.

     Sopro

     Hodnotenie: 4.3

     SOPRO

     Nemecký výrobca, ktorý existuje od roku 1864, je na konci rebríčka. Spoločnosť je známa tým, že jej cement bol dodaný na odliatie podstavca Sochy slobody v USA. dnes je jedným z hlavných európskych dodávateľov mínometov. V katalógu spoločnosti sa nachádza škárovacia hmota Saphir pre tenké škáry 1-5 mm, dekoratívny tmel Sopro DF pre 10 mm a obzvlášť silná škárovacia pasta Sopro Tfb 554. Remeselníci poznamenali, že krásu povrchovej úpravy možno zvýrazniť zlatými alebo striebornými trblietkami, ktoré sú k dispozícii v kolekcii výrobcu.

     Naši odborníci vyhodnotili výrobcu ako výrobcu s najlepšou technickou podporou. V súlade so svojou filozofiou spoločnosť predáva riešenia na kľúč pre kúpeľne, kuchyne a verejné priestory a materiály sú už dôsledkom. Každý zákazník (pred alebo po nákupe) preto môže zavolať alebo napísať na kontaktné údaje na oficiálnej webovej stránke a dostane podrobné vysvetlenie o druhoch škárovacej hmoty a o spôsobe jej prípravy a aplikácie.

     Výhody

     • K dispozícii pre široké medzery medzi dlaždicami (do 30 mm);
     • skvelý výber z hľadiska farby látky;
     • do škárovacej hmoty je možné pridať rôzne trblietky;
     • výrobok kompenzuje tepelné namáhanie.

     Nevýhody

     • vysoká cena za 1 kg;
     • Je potrebné ho dlho miešať, aby sa dosiahla homogénna hmota;
     • Niektoré druhy sú balené len v množstve 2 kg (vyžaduje si nákup mnohých balení na veľkom mieste).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: