8 najlepších akumulátorových gravírovacích strojov

Mnoho užitočných prác v domácnosti a tvorivom ateliéri možno vykonávať pomocou akumulátorového rezbára. Zariadenie má nízky výkon, takže jeho rozsah použitia je obmedzený na malé obrobky. Zariadenie si poradí nielen s mäkkými materiálmi (drevo, plast), ale aj s rôznymi kovmi. So správnymi nástrojmi môže gravírka vykonávať operácie, ako je rezanie, škrabanie, brúsenie, frézovanie, vŕtanie. Na domácom trhu je k dispozícii široká škála akumulátorových dremeliek. Naše odborné poradenstvo vám pomôže vybrať model s najlepšou cenou a technickými parametrami.

Tip odborníka

Rýchlosť disku. Jednou z najdôležitejších špecifikácií gravírky je rýchlosť hriadeľa. Čím vyššia hodnota, tým lepší výkon. Ten sa vyberá na základe priemeru nástroja, ktorý sa odporúča použiť v nástroji. Čím väčší je priemer kotúča (disku), tým menej otáčok za minútu potrebujete gravírovací stroj. Užitočnou možnosťou by bolo nastavenie rýchlosti otáčania. K dispozícii s posuvnými a polohovými spínačmi.

Puzdro alebo krabica. Keďže gravírovací stroj obsahuje množstvo drobného náradia, skrinka na náradie je dobrým miestom na uloženie všetkého. Najlepšie je, keď je vo vnútri vložka so špeciálnymi priehlbinami pre každý nástroj. V prípade núdze si ho môžete kúpiť v kartónovej krabici, ale je ťažké poškodiť alebo zlomiť nástroj alebo príslušenstvo počas prepravy.

Hmotnosť gravírovača. Hmotnosť nástroja je dôležitá pri dlhodobej práci s nástrojom. Je špecifikovaný v zmontovanom stave so štandardnou batériou. Najvýkonnejšie modely vážia 0,5-0,7 kg, zatiaľ čo kompaktné modely pre domácnosť vážia 0,25-0,40 kg.

Kapacita a napätie batérie. Výdrž batérie akumulátorového gravírovacieho stroja závisí od kapacity a napätia batérie.

 1. Čím vyššia je kapacita batérie, tým dlhšie môže náradie pracovať bez nabíjania. Čím viac sa však zvyšuje kapacita batérie, tým väčšia je hmotnosť batérie, a tým väčšia je aj hmotnosť samotnej vŕtačky. Profesionálne náradie má často dve batérie: jednu na používanie počas práce a druhú na nabíjanie na cestách.
 2. Napätie batérie tiež ovplyvňuje životnosť batérie rezačky. Pri porovnaní dvoch batérií s rovnakou kapacitou má model s vyšším napätím lepší pracovný čas.

Funkcie. Zvýšte svoj pracovný komfort a bezpečnosť, ako aj životnosť svojho náradia vďaka pokročilým funkciám.

 1. Systém stabilizácie otáčok zabezpečuje automatické udržiavanie otáčok nástroja bez ohľadu na tvrdosť materiálu alebo zaťaženie nástroja.
 2. Ochrana proti preťaženiu vyrovnáva negatívne účinky na motor a prevodovku v prípade zaseknutia nástroja v materiáli.
 3. Brzda motora šetrí čas obsluhy okamžitým zastavením otáčania hriadeľa. Bez brzdy musíte frézu po vypnutí chvíľu držať vo vzduchu, kým sa nástroj neprestane otáčať.

Náš výber 8 najlepších akumulátorových smerovačov. Tieto modely sú k dispozícii v našej národnej distribučnej sieti. Pri prideľovaní miesta sa časopis Expertology opieral o názor odbornej komunity, pričom zohľadnil spätnú väzbu od Slovenskách používateľov.

Najlepšie gravírovacie stroje na batérie

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepšej bezdrôtovej frézy1Dremel 8220-5/6513 162€
2BOSCH GRO 12V-35 2.0 Ah x2 L-BOXX10 499€
3Dremel 8220-1/56 393€
4BOSCH GRO 12V-35 0 box5 610€
5Dremel 7750-103 470€
6Milwaukee C12 RT-05 900€
7Bort BCT-72
 • 1 910€
  8Kladivo AMD3.61 850€

  Dremel 8220-5/65

  Hodnotenie: 4.9

  Dremel 8220-5/65

  Akumulátorové gravírovacie zariadenie Dremel 8220-5/65 je šikovné univerzálne zariadenie. Odborníci ocenili vysoké otáčky hriadeľa (30000 ot./min.), použitie vysokokvalitných materiálov a absenciu vibrácií. Aby ste mohli pohodlne pracovať s rôznymi materiálmi, výrobca vybavil svoj výrobok nastaviteľnou stabilizáciou otáčok. Gravírovací stroj je k dispozícii v rôznych konfiguráciách, z ktorých najbohatšia je séria Platinum. Medzi vlastnosti tohto modelu patrí priestranné puzdro, dve batérie, nabíjačka a 65 kusov príslušenstva. Dremel je víťazom našej recenzie.

  Domácim používateľom lichotí kvalitné spracovanie, bohatá výbava a široká škála funkcií. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • multifunkčnosť;
  • pohodlie pri práci;
  • 2 batérie;
  • dostatočné balenie.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  BOSCH GRO 12V-35 2.0Ah x2 L-BOXX

  Skóre : 4.8

  BOSCH GRO 12V-35 2,0Ah x2 L-BOXX

  Nemecká spoločnosť BOSCH neprestáva tešiť spotrebiteľov spoľahlivými a produktívnymi elektrickými zariadeniami. GRO 12V-35 2 nebol výnimkou.0Ah x2 L-BOXX. Výkonná 12 V batéria s kapacitou 2 Ah generuje energiu, ktorá otáča vreteno rýchlosťou 35 000 otáčok za minútu. Odborníci venujú pozornosť bohatej výbave modelu. Tlačidlo napájania je možné zablokovať, rýchlosť otáčania je ľahko regulovateľná, motor je chránený proti preťaženiu. vďaka aretácii vretena je možné vymeniť nástroj v priebehu niekoľkých sekúnd. Hmotnosť iba 0,6 kg, s kufríkom L-BOXX na jednoduché prenášanie nástroja a príslušenstva.

  Napriek atraktívnejším technickým vlastnostiam a cene je gravírka horšia ako víťaz tejto recenzie. Používatelia hlásia výrazné vybiehanie hriadeľa pri vysokých otáčkach.

  Výhody

  • revolúcia;
  • 2 batérie;
  • bohaté vybavenie;
  • príručný L-BOXX.

  Nevýhody

  • Hnací hriadeľ pri vysokej rýchlosti.

  Dremel 8220-1/5

  Hodnotenie: 4.7

  Dremel 8220-1/5

  Akumulátorová gravírka Dremel 8220-1/5 je schopná vykonávať širokú škálu aplikácií. Zariadenie je napájané 12 V batériou s kapacitou 2 Ah. Odborníci ako bezpečnosť modelu, brzda okamžite zastaví motor po uvoľnení tlačidla. Na kryte sa nachádza volič rýchlosti, ktorý sa pohodlne používa počas prevádzky. Skľučovadlo EZ Twist na rýchlu výmenu nástrojov bez použitia kľúča. Osvetlenie LED umožňuje pohodlnú prácu aj za zhoršených viditeľných podmienok. Mäkké gumové polstrovanie na rukoväti na zníženie vibrácií. zabraňuje skĺznutiu nástroja počas práce.

  Ruskí používatelia oceňujú gravírku pre jej výkon a vysokokvalitné vyhotovenie. Ako nevýhodu vyzdvihli jednu batériu a absenciu puzdra na prenášanie.

  Výhody

  • energie;
  • vysokokvalitná konštrukcia;
  • jednoduchá obsluha;
  • bezpečnosť.

  Nevýhody

  • bez puzdra na prenášanie;
  • žiadna náhradná batéria.

  BOSCH GRO 12V-35 0 box

  Hodnotenie: 4.6

  BOSCH GRO 12V-35 0 box

  Pri výbere priamej brúsky môžete ušetriť veľa peňazí, ak sa rozhodnete pre brúsku BOSCH GRO 12V-35 0. Nevyžaduje batériu, puzdro ani príslušenstvo. Batéria je vhodná pre iné značky, prevádzkové napätie 12 V. Maximálne otáčky hriadeľa 35000 ot/min; výrobca zahrnul nastavenie vretena a blokovanie tlačidla napájania. Funkcia ochrany proti preťaženiu pomáha predĺžiť životnosť hrobkovača. Zariadenie obsahuje rezný kotúč, kľúč a krabicu. Stroj sa zastaví krok od pódia pre víťazov.

  Domáci zákazníci oceňujú výkon, svetlo a dobré vybavenie. Uvádzajú sa aj niektoré nevýhody modelu. Je to výskyt kvílenia a vibrácií pri vysokých rýchlostiach a zlé vybavenie.

  Výhody

  • energie;
  • bohaté vybavenie;
  • podsvietenie;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • hluk a vibrácie pri vysokých otáčkach;
  • zlé balenie.

  Dremel 7750-10

  Hodnotenie: 4.5

  Dremel 7750-10

  Dremel 7750-10 je ideálnou voľbou na množstvo domácich prác. Ľahké (0,42 kg) a kompaktné zariadenie úspešne kombinuje prijateľnú cenu, dobrý výkon (20000 ot./min.) a pohodlný tvar. Výrobca sa postaral o chladenie motora tým, že do krytu urobil vetracie otvory. Vďaka inovatívnej hlavici EZ Twist a poistke upínania možno nástroj vymeniť bez použitia kľúča. Úplné nabitie batérie (4,8 V, 1,5 Ah) trvá len približne 1 hodinu. Obsahuje 10 kusov príslušenstva, nabíjačku batérií a leštiacu pastu.

  Recenzie chvália hrobkovač za jeho tichú prevádzku, skutočnosť, že pracuje až do úplného vybitia batérie, a jeho účinné chladenie. Nevýhodou podľa používateľov je ovládanie rýchlosti polohy a malý výkon.

  Výhody

  • ľahkosť a kompaktné rozmery;
  • ergonómia;
  • prijateľná cena;
  • tichá prevádzka.

  Nevýhody

  • Regulátor rýchlosti polohovania;
  • nízky výkon.

  Milwaukee C12 RT-0

  Hodnotenie: 4.4

  Milwaukee C12 RT-0

  Akumulátorová ručná brúska Milwaukee C12 RT-0 má široké využitie v domácnosti. Zariadenie je vhodné na opracovanie kovových, drevených a plastových obrobkov. Odborníci chvália jeho kompaktné rozmery, ľahký prístup do ťažko prístupných oblastí. Otáčky vretena možno nastaviť v rozmedzí 5000-32000 ot/min a nástroje s priemerom stopky 0,8-3,2 mm možno pevne upnúť do upínacieho skľučovadla. Batéria nie je súčasťou balenia, ale 12-voltovú batériu môžete nájsť v iných produktoch tejto značky. Napriek vysokej kvalite spracovania stále vedie v Top 6 nášho prehľadu.

  Domáci používatelia nie sú spokojní s cenou vzhľadom na slabé vybavenie. Nemôže sa pochváliť modelom s modernými funkciami, žiadnym puzdrom alebo nástrojmi.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • indikátor nabitia;
  • kompaktnosť;
  • praktická objímka.

  Nevýhody

  • zlé vybavenie;
  • žiadne moderné funkcie.

  Bort BCT-72
 • Hodnotenie: 4.3

  BORT BCT-72<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/43916666193901-888-.jpg“ height=“421″ title=“BORT BCT-72</p><li>„><p>Cenovo najdostupnejší a najľahší (0,26 kg) hrobkovač v našom prehľade bol Bort BCT-72</p><li>. Stroj napájaný z batérie môže dosiahnuť až 25 000 otáčok za minútu; pri maximálnom výkone sa batéria vybije približne za 30-40 minút. Nevyberateľná batéria vydrží približne 3 hodiny. Odborníci chválili gravírku za jej kvalitnú konštrukciu, spoľahlivosť a jednoduché používanie. Režim otáčok sa ovláda polohovým prepínačom v 5 000 otáčkach za minútu. Súčasťou výrobku je 20 kusov príslušenstva a nabíjačka batérií. Osvetlenie pracovnej plochy je veľkou prednosťou tohto „miniatúrneho“ modelu.<p>Domáci používatelia si pochvaľujú ľahkosť, spoľahlivosť a pohodlie nástroja. Nevýhodou hrobkovača je nízky výkon, prehrievanie motora pri vysokom zaťažení.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>ľahkosť a kompaktnosť;</li><li>nízka cena;</li><li>spoľahlivosť;</li><li>kvalitná montáž.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>motor sa rýchlo zahrieva;</li><li>nízka kapacita.</li></ul><h3>Kladivo AMD3.6</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Kladivo AMD3.6

  Akumulátorová gravírka Hammer AMD3 je ideálnym nástrojom pre domácich začiatočníkov.6. Akumulátorová minipráca je vhodná na rezanie, brúsenie, gravírovanie, vŕtanie a odstraňovanie otrepov z malých obrobkov. Odborníci boli ohromení širokou ponukou príslušenstva (118 ks.), ktoré sú súčasťou rozpočtového nástroja. Výrobca sa neštítil funkcií. Ručné náradie má aretáciu tlačidla napájania, reguláciu otáčok, aretáciu vretena. Kapacita do 18 000 otáčok za minútu a napájanie z batérie s kapacitou 1,3 Ah (3,6 V).

  Posledný riadok v prehľade možno vysvetliť nízkym výkonom, častým spúšťaním ochrany motora. Na prácu so šperkami je však tento nástroj najlepšou voľbou.

  Výhody

  • multifunkčnosť;
  • komplexný sortiment zariadení;
  • regulácia otáčok;
  • nízka cena.

  Nevýhody

  • nízky výkon;
  • ochrana proti prehriatiu sa často spúšťa.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: