8 najlepších elektrických krájačov

Elektrický hoblík je základným nástrojom pre domácich majstrov, stolárov a remeselníkov. Toto zariadenie nemožno považovať za novinku na stavebnom trhu. . a v sovietskych časoch boli na predaj celkom schopné modely. Hlavnou úlohou elektrických hoblíkov je hobľovanie dreva. Výrobca ich často skosí, rozštvrtí a zloží. Vďaka týmto možnostiam je možné dosiahnuť dokonale rovný, hladký a presný povrch. Na trhu je veľa rôznych modelov, a to z hľadiska ceny aj technických parametrov. Na uľahčenie výberu správneho výrobku na danú úlohu je potrebné zohľadniť tieto faktory.

Výberové kritériá

 1. Odborníci považujú za jednu z hlavných vlastností elektrického kladivavýkon motora. A ak domáci majster potrebuje 600-1000W hoblík, profesionáli potrebujú nástroj s výkonom 2 kW a viac.
 2. Pri hobľovaní dreva je dôležitým parametromšírka rezu pri jednom prechode. Niektorým ľuďom stačí 86 mm čepeľ, ale pri širokých doskách môže mať až 300 mm.
 3. Výkon motora je často ovplyvnený ajhĺbka hobľovania. hobby elektrické hoblíky dokážu odstrániť až 2,5 až 3,0 mm hoblín na jeden prechod, zatiaľ čo profesionálne hoblíky ľahko odstránia 4 až 8 mm hoblín.
 4. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu dreva alebopresné obrábanie, možnosť nastavenia hĺbky hobľovania je dôležitým kritériom. Zvyčajne sa to vykonáva pomocou nosnej rukoväte s otočným mechanizmom podstavca. Krok nastavenia je väčšinou 0,1 alebo 0,25 mm.
 5. Výrobcovia vybavujú svoje výrobky celým radom bezpečnostných systémov pre pohodlnú a bezpečnú prevádzku. Mäkký štart, ochrana proti preťaženiu motora, blokovanie tlačidiel.
 6. Zákazníci často zabúdajú na jednoduché vlastnosti hoblíka – kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Z dlhodobého hľadiska je to často najdôležitejší faktor.

Náš výber najlepších elektrických hoblíkov. Pri zostavovaní tohto rebríčka sa zohľadnili tieto kritériá:

 1. Účel;
 2. technické vlastnosti;
 3. cena;
 4. odborný posudok;
 5. spätná väzba od používateľov.

Najlepšie elektrické hoblíky

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie domáce elektrické brúsky1Makita KP 08007 709€
2osch GHO 18 V-
 • 17 490€
  3Makita 1806B26 549€
  4Hitachi P18DSL-RJ19 000€
  5DeWalt DW 68010 442€
  6Interskol R-110/1100M5 781€
  Najlepšie profesionálne elektrické krájače1Mafell ZH 320 Ec369 000€
  2Makita KP312S101 299€

  Najlepšie elektrické hoblíky na domáce práce

  Doma bude dobrým pomocníkom elektrický hoblík s nízkou hmotnosťou, kompaktnými rozmermi, šírkou hobľovania do 82 mm. Cena výrobku sa môže výrazne líšiť, čo závisí od kvality výroby a znalosti značky. Odborníci vybrali niekoľko nastupujúcich modelov pre domácich majstrov.

  Makita KP 0800

  Hodnotenie: 4.9

  Makita KP 0800

  Elektrický hoblík Makita KP 0800 má všetky požiadavky domácej dielne. Optimálna kombinácia ceny, spoľahlivosti a kvality vyhotovenia robí z tohto modelu víťaza nášho rebríčka. Nízka hmotnosť (2,6 kg), vysoko výkonný motor (17000 ot./min., 620 W), kompaktné rozmery. Odborníci si všímajú schopnosť rýchleho a presného hobľovania s vysokorýchlostnou rotáciou 82 mm ostrých oceľových nožov. Stroj zvláda aj operácie vrubovania a drážkovania.

  Elektrický hoblík Makita KP 0800 je vhodný na štandardné drevo používané pri stavbe alebo renovácii domu. Používatelia sa vyjadrujú o ergonomickom a vyváženom dizajne elektrického náradia.

  Výhody

  • kompaktný a ľahký;
  • vysoká rýchlosť otáčania;
  • ostré oceľové čepele;
  • pohodlná rukoväť;

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Bosch GHO 18 V-
 • Hodnotenie: 4.8

  Bosch GHO 18 V-<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/5016666193411-708-.jpg“ title=“Bosch GHO 18 V-</p><li>„><p>Modré telo Bosch GHO 18 V-</p><li>Signalizuje profesionalitu nástroja. Odborníci ho však považujú za dobrý domáci nástroj, s ktorým môžete bezpečne začať stavebné alebo opravárenské práce. Hoblík je v rebríčku na druhom mieste. V mnohých ohľadoch je model podobný víťazovi, ale vysoká cena zabránila zariadeniu zaujať dominantné postavenie. Horšie ako Bosch v hĺbke hobľovania (1,6 mm) a otáčkach (14000 ot./min.). Obojstranný vyhadzovač pilín však vyzerá výhodnejšie.<p>Odborníci oceňujú kvalitu karbidových otočných nožov, ktoré umožňujú presné a kvalitné spracovanie. Brúsenie nástroja netrvá dlho.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysokokvalitné karbidové čepele;</li><li>zablokovanie tlačidla Štart;</li><li>obojstranný vyhadzovač pilín;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoké náklady.</li></ul><h3>Makita 1806B</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Makita 1806B

  Ďalší zástupca známej spoločnosti Makita sa dostal do nášho hodnotenia. Ale na rozdiel od víťaza Makita 1806B elektrický hoblík má vysokú cenu, dáva používateľovi viac funkcií. Najpôsobivejšou vlastnosťou je výkonný motor (1,2 kW) s maximálnymi otáčkami 15 000 ot. Dokáže hobľovať široké dosky so 170 mm nožmi. Jeho pracovnú hĺbku možno nastaviť v rozmedzí od 1 mm do 2 mm. Na to slúži otočný mechanizmus v nosnej rukoväti.

  Nevýhodou je, že okrem ceny je tento stroj masívny (9 kg). Dlhá práca s elektrickým hoblíkom môže viesť k únave svalov rúk a chrbta.

  Výhody

  • Možnosť spracovania tvrdého dreva;
  • Dokonale hladký povrch po hobľovaní;
  • Je namontovaný zberač prachu;
  • široký pracovný priestor;

  Nevýhody

  • robustná konštrukcia;
  • vysoká cena.

  Hitachi P18DSL-RJ

  Hodnotenie: 4.7

  Hitachi P18DSL-RJ

  Akumulátorový hoblík Hitachi P18DSL-RJ zvládne prácu s drevom aj mimo elektrickej siete. Tento mobilný elektrický hoblík sme zaradili do nášho výberu vďaka jeho dobrým technickým vlastnostiam a hĺbke rezu 9 mm. Výrobca zohľadnil aj niekoľko bezpečnostných opatrení. Zariadenie má obmedzovač spúšťacieho prúdu, ochranu proti preťaženiu motora, ako aj blokovanie spúšťacieho tlačidla. Dodáva sa s hnacím remeňom, vreckom na zber pilín, uhlíkovými kefami a kľúčom.

  Problémom akumulátorového hoblíka je jeho obmedzený prevádzkový čas. Je dobré, že výrobca dodáva v rámci dodávky napájací balík. Takže vybitá lítium-iónová batéria nie je problém. Balenie obsahuje aj praktické vrecko na prach, nabíjačku a puzdro na prenášanie.

  Výhody

  • mobilita;
  • indikátor prítomnosti náboja;
  • napájanie je súčasťou balenia;

  nevýhody

  • nízky výkon;
  • vysoká cena.

  DeWalt DW 680

  Hodnotenie: 4.6

  DeWalt DW 680

  Americký výrobca DeWalt neprestáva udivovať bežných používateľov aj odborníkov. Pomocou minimálneho súboru komponentov sa mu podarilo získať funkčné zariadenie. Vezmime si ako príklad model DeWalt DW 680. Má najslabší výkon motora (600 W) a nie najvyššiu rýchlosť lopatiek (15 000 ot./min.). Tieto ukazovatele však postačujú na kvalitné spracovanie dreva. Silnou stránkou modelu je jeho schopnosť vytvárať hlboké hrubovanie (až do 12 mm).

  Hoblík sa napriek prijateľnej cene nedokázal v rebríčku posunúť vyššie. Pri hobľovaní tvrdého dreva sa nástroj rýchlo opotrebuje, rovnako ako pri nepretržitom hobľovaní.

  Výhody

  • hlboké štvrtenie;
  • atraktívna cena;
  • kvalitné hobľovanie;

  Nevýhody

  • nízky výkon;
  • bez elektronického nastavenia rýchlosti.

  Interskol P 110/1100M

  Hodnotenie: 4.5

  Interskol R-110

  Domáci elektrický hoblík Interskol R-110/1100M hodný pohľadu v našom rebríčku vedľa známych značiek. Veľmi slušne vyzerajúci nápad inžinierov spoločnosti z hľadiska dizajnu. Silnou stránkou je výkonný motor (1,1 kW), vysoká rýchlosť otáčania (16 000 ot./min.), dlhá základňa a množstvo tvarovaných dielov. A ak vezmeme do úvahy jeho nízku cenu a robustné nože z rýchloreznej ocele, stáva sa lákavou voľbou pre domácu dielňu.

  Odborníci tiež vyzdvihli udržiavateľnosť a jednoduchú ovládateľnosť výrobku. Čepele sa dajú ľahko naostriť a súčasťou balenia je aj súprava na obťahovanie a náhradný remeň. V prípade poruchy nemusíte dlho čakať na zariadenie z opravovne.

  Výhody

  • široké nože (110 mm);
  • prijateľná cena;
  • výkonný motor;

  Nevýhody

  • zlá montáž.

  Najlepšie profesionálne elektrické krájače

  Vlastnosti, ktoré oceňujú profesionálni stolári a tesári, sú presnosť, užívateľská prívetivosť a spoľahlivosť pri každodennom používaní. Často je potrebné odštiepiť viac ako 200 mm široké dosky alebo obliečky na jeden prechod. Cena môže byť pri výbere modelu s týmito funkciami druhoradým faktorom. Podľa názoru odborníkov existuje niekoľko elektrických hoblíkov, ktoré dokážu splniť všetky požiadavky špecialistov na úzke profily.

  Mafell ZH 320 Ec

  Hodnotenie: 4.9

  Mafell ZH 320 Ec

  Skutočným stolárskym profesionálom je elektrický hoblík Mafell ZH 320 Ec. Nemecký výrobca bol veľmi starostlivý, pokiaľ ide o konštrukciu zariadenia, jeho funkčnosť. Ako pohonnú jednotku využíva výkonný elektromotor (2,7 kW), ktorý sa otáča rýchlosťou 8500 ot/min. Hoci nie je rekordmanom, je veľmi účinný. Obsluha odstráni hobliny zo šírky dosky 320 mm na jeden prechod.

  Stal sa víťazom v rebríčku elektrických krájačov Mafell ZH 320 Ec sa podarilo nielen vďaka produktivite a všestrannosti, ale aj vďaka ľahkému tvarovanému puzdru. S náradím sa pohodlne pracuje a neunavuje obsluhu počas dlhého hobľovania.

  Výhody

  • široký rezný okraj;
  • mäkký štart;
  • ľahká karoséria;
  • vysoký výkon;

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Makita KP312S

  Hodnotenie: 4.8

  Makita KP312S

  Jedným z najlepších profesionálnych nástrojov pre odborníkov na spracovanie dreva je hoblík Makita KP312S. Vynikajúca funkčnosť a kvalita spracovania. Tento model je o niečo nižší ako víťaz, pokiaľ ide o výkon (2,2 kW). Vyššie otáčky (12 000 ot./min.) mu však poskytujú dostatočný výkon na hobľovanie dosiek širokých 312 mm.

  Odborníci sa vyjadrujú o vysokej presnosti rezania a priaznivejšej cene ako u lídra na trhu. Hĺbka hobľovania je nastaviteľná, takže si môžete vybrať optimálnu hĺbku rezu v rozmedzí 1,5-3,5 mm. Vďaka dlhému káblu (10 m) možno elektrický hoblík používať kdekoľvek v dielni.

  Výhody

  • presné a vysokokvalitné obrábanie;
  • nastavenie hĺbky hobľovania;
  • široký rezný okraj;

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť (19 kg).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: