8 najlepších kladív pod 5000 Euro

*Najlepšie podľa názoru redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Naša recenzia sa zameriava na cenovo dostupné kladivá. Vybrali sme 8 modelov od populárnych domácich a zahraničných spoločností za cenu do 5 tisíc Euro pre hodnotenie. Kritériá výberu – pomer cena/výkon, funkčnosť a technické vlastnosti. Jedným z kľúčových faktorov nášho hodnotenia je spätná väzba od majiteľov nástroja, ktorí testovali každý model v reálnych podmienkach.

Všetky informácie boli prevzaté z oficiálnych stránok výrobcov náradia, tematických stavebných fór, nezávislých recenzií vŕtacích kladív, populárnych trhovísk (napríklad Yandex) atď.Market), ako aj z iných verejných zdrojov.

Napriek podobnosti vzhľadu a špecifikácií má každý predstavený model perforátora svoje vlastné jedinečné vlastnosti a výhody, vďaka ktorým sa dostal do tohto rebríčka. Prakticky všetci nominovaní v našom prehľade získali na portáli Yandex.Trh udeľuje značku „Buyers‘ choice“, ktorá vyjadruje dôveru spotrebiteľov a vysokú kvalitu elektrického náradia.

8 najlepších rotačných kladív pod 5000 Euro

NomináciaMiestoNázovCena
8 najlepších perforátorov do 5000 Euro8E
 • TECH P0724REMO Promo
 • 2 879 €
  7Bort BHD-700-P4 299 €
  6DEKO DKH850W 063-41163 190 €
  5

  ATRIOT RH 262

  4 980 €
  4MERADLO EP-870/265 181 €
  3Einhell TH-RH/TC-RH 800 E4 500 €
  2Interskol P-24/650ER4 840 €
  1ZUBR P-22-6504 600 €

  E
 • TECH P0724REM Promo
 • Hodnotenie: 4.5

  E<li></div><p>TECH P0724REM Promo“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/590166195511-698-.jpg“ height=“422″ title=“E</p><li>TECH P0724REM Promo“><p>Rotačné kladivá E</p><li>TECH P0724REM Promo od ruskej značky stavebného náradia a súvisiacich zariadení. Kladivo sa montuje v Číne, rovnako ako všetky výrobky značky, oficiálna záruka 2 roky.<p>Je dostatočne kompaktný, aby sa zmestil do pištoľovej rukoväte. Druhá rukoväť palca sa nachádza v blízkosti skľučovadla. Môže sa otáčať okolo tela a uzamknúť v ľubovoľnej polohe.</p><p>Na ľavej strane sa nachádza prepínač režimov a na konci krytu je spínač spiatočky. Kladivo môže pracovať v troch štandardných režimoch – vŕtanie, sekanie a kombinovaný režim. Umožňuje riešiť rôzne opravárenské a konštrukčné úlohy pomocou nástroja.</p><p>Jednou z hlavných výhod je mrazuvzdorný sieťový kábel, ktorý je ideálny na použitie vo vonkajšom prostredí alebo v nevykurovaných miestnostiach. Hĺbkový doraz umožňuje používateľovi kontrolovať činnosť nástroja a dĺžku vŕtania.</p><p>Nástroj je zabalený v plastovom kufríku na jednoduchú manipuláciu a kompaktné skladovanie.</p><p>Používateľ môže v prípade potreby zablokovať tlačidlo štart na náradí, aby ho nemusel počas práce stláčať.</p><p>Výhody nástroja: nízka cena, reverzný pohon a tri prevádzkové režimy. Jeho nevýhodou je vysoká teplota a nie je vhodný na vŕtanie otvorov cez jadrovú vŕtačku pre podzásuvky.</p><p>Odporúčame E</p><li>TECH P0724REM Promo na ľahké domáce práce pre domácich majstrov, ktoré si nevyžadujú vysoké zaťaženie náradia.<h4>Výhody</h4><ul><li>Tri režimy prevádzky.</li><li>Zámok tlačidiel.</li><li>Ergonomické rukoväte.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Rýchlo sa zahrieva.</li><li>Žiadne vyvŕtané otvory pre elektrické zásuvky.</li></ul><h3>Bort BHD-700-P</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Bort BHD-700-P

  Ďalším kladivom v našom hodnotení je Bort BHD-700-P od ruského výrobcu náradia a domácich potrieb. Všetky výrobky sú montované v Číne a majú ročnú záruku.

  Kladivo je vyrobené v štandardnom tvare s pohodlnou pištoľovou rukoväťou a odnímateľným predným dorazom, ktorý môže meniť svoju polohu vzhľadom na os otáčania vŕtačky. Telo nástroja je dostatočne kompaktné a porovnateľné s príklepovou vŕtačkou. Šikovný, kompaktný prístroj na prácu v stiesnených priestoroch – aj na prácu jednou rukou.

  V blízkosti skľučovadla a predného dorazu sa nachádza volič, ktorý umožňuje zvoliť správny režim práce – vŕtanie, príklep alebo kombinovaný režim. Spínač spiatočky sa nachádza na spodnej strane krytu, nad tlačidlom štartovania. Otočný gombík na nastavenie rýchlosti integrovaný do štartovacieho tlačidla.

  Model je určený na domáce použitie a nie je vhodný na profesionálne použitie.

  Základné charakteristiky – výkon (700 W), sila úderu (3 Joule) a voľnobežné otáčky (1050 ot./min.) zodpovedajú domácim spotrebičom.

  Medzi výhody používatelia zaraďujú premyslenú ergonómiu, kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Nevýhody – žiadny úložný kufor a možnosť použitia len na nenáročné domáce práce.

  Vďaka nízkej cene, používateľsky prívetivej konštrukcii a vyváženým technickým vlastnostiam patrí Bort BHD-700-P medzi špičkové produkty vo svojej triede a aj v tejto recenzii.

  Výhody

  • Cena.
  • Vyvážené funkcie.
  • Plynulá regulácia otáčok.

  Nevýhody

  • Žiadny prípad.
  • Len na domáce použitie.

  DEKO DKH850W 063-4116

  Hodnotenie: 4.7

  DEKO DKH850W 063-4116

  DEKO DKH850W 063-4116 – ďalšie miesto v našom rebríčku. Ide o čínskeho výrobcu, ktorý vyrába náradie a záhradné nástroje.

  Obraz je prakticky nerozoznateľný od väčšiny podobných produktov v tejto cenovej triede. Technické vlastnosti sú tiež v strednej triede a zodpovedajú rozpočtovej kategórii vŕtačiek na domáce použitie.

  Nástroj sa dodáva v plastovom puzdre na jednoduché prenášanie a skladovanie. Vnútri samotného vŕtacieho kladiva sa nachádza balenie dokumentov, hĺbkomer, náhradné kefky a súprava vrtákov. Dobré vybavenie vám umožní ušetriť na nákupe spotrebného materiálu, ako aj okamžite začať vykonávať niektoré typy prác.

  Dokáže vŕtať otvory do betónu do priemeru 24 mm, do dreva do priemeru 30 mm a do kovu do priemeru 13 mm.

  Majitelia tohto nástroja si pochvaľujú premyslenú ergonómiu, vysoký výkon (850 W) a dobré vybavenie. Žiadne kritické nedostatky, hlavná vec je nepoužívať nástroj na zložité činnosti, ktoré vyžadujú nepretržitú prácu dlhý perforátor.

  Odporúčame DEKO DKH850W 063-4116 ako jedno z najlepších rotačných kladív na domáce použitie.

  Výhody

  • Kufrík a súprava vŕtačky.
  • Výkon 850 W.

  Nevýhody

  • Nie je určené na profesionálne použitie.

  ATRIOT RH 262

  Hodnotenie: 4.7

  PATRIOT RH 262

  Ďalším cenovo výhodným kladivom v našom prehľade je PATRIOT RH 262 od americkej značky elektrického náradia a záhradnej techniky. Výrobok je vyrobený v Číne a vzťahuje sa naň jednoročná záruka.

  Model má klasickú konštrukciu horizontálne umiestneného elektrického náradia. Predný doraz v blízkosti skľučovadla, ktorý možno odstrániť alebo zabezpečiť v ľubovoľnej polohe vzhľadom na os otáčania jadra. V blízkosti na boku sa nachádza prepínač režimov. Podobne ako vo väčšine analógov sú tri. Spínač spiatočky je na zadnej strane krytu a na rukoväti pištole je štartovací kľúč a tlačidlo zámku.

  Technické vlastnosti tohto modelu zodpovedajú vlastnostiam domácich spotrebičov. Výkon 820 W, voľnobežné otáčky 1300 ot/min, rýchlosť úderu 5500 ot/min. Napriek pomerne vysokému výkonu je energia nárazu stále priemerná, iba 2.9 Joulov.

  Používatelia sa vyjadrujú o dobrej funkčnosti nástroja, najmä o jeho robustnosti, ako aj o jeho nízkej cene a dobrej pracovnej účinnosti. Žiadne kritické nevýhody, len niektorí zákazníci poukazujú na nedostatočnú dĺžku kábla.

  PATRIOT RH 262 odporúčame všetkým, ktorí potrebujú robustné náradie na nenáročné domáce použitie.

  Výhody

  • Pohodlne sa drží v ruke.
  • Dobrý výkon (820 W).
  • Má puzdro na prenášanie.

  Nevýhody

  • Šnúra je krátka (podľa recenzií používateľov).

  KALIBR ERP-870/26

  Hodnotenie: 4.7

  CALIBRE EP-870/26

  Pokračuje naša recenzia s rotačným kladivom KALIBR EP-870/26 od značky domáceho náradia a súvisiacich produktov. Výrobok sa vyrába v továrňach v ČĽR a vzťahuje sa naň 12-mesačná záruka.

  Zvláštnosťou tohto vŕtacieho kladiva je vertikálne umiestnenie motora, vďaka čomu sa ťažisko konštrukcie presunulo dozadu a telo má kompaktnejšie rozmery (v porovnaní s bežnými modelmi, v ktorých je motor umiestnený horizontálne).

  výrobok obsahuje sadu troch vrtákov, sekáč, lopatku, lapač prachu, hĺbkomer, skľučovadlo pre štandardné vrtáky, kľúč a dokumentáciu. Všetko príslušenstvo a samotný nástroj sú uložené v plastovom kufríku na jednoduchú prepravu a skladovanie.

  Jedným z konštrukčných prvkov tohto modelu je mazacie okienko v hornej časti. Na účely údržby stačí nástroj vybrať z bezpečnostného krytu a namazať ho priloženým technickým mazivom.

  Prepínač režimov je umiestnený na hornej strane krytu, páčka spiatočky je vedľa štartovacieho tlačidla na rukoväti.

  Výhody kladiva – dobrá kompletná súprava, vyvážené parametre, vysoký výkon. Nevýhody – iba 2 režimy a krátky napájací kábel.

  Bohaté vybavenie, inteligentný dizajn a pohodlná údržba umožňujú rotačnému kladivu KALIBR EP-870/26 zaujať popredné miesto medzi konkurenciou vo svojej cenovej kategórii.

  Výhody

  • Bohatý súbor.
  • Úložný kufor.
  • Dobrá kvalita vyhotovenia.

  Nevýhody

  • Len dva prevádzkové režimy.
  • Krátky napájací kábel (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  Einhell TH-RH/TC-RH 800 E

  Hodnotenie: 4.8

  Einhell TH-RH/TC-RH 800 E

  Einhell TH-RH/TC-RH 800 E od nemeckého výrobcu pokračuje v našej recenzii. Náradie je zmontované v Číne a vzťahuje sa naň 12-mesačná záruka.

  Model sa vzhľadom a výkonom príliš nelíši od väčšiny analógov. Tri štandardné prevádzkové režimy, skľučovadlo SDS plus, reverzná páka, uzamykateľné štartovacie tlačidlo. Výhodou je nastavenie rýchlosti pomocou otočného kolieska na tlačidle štartovania.

  Veľká uzavretá D-rukoväť s ochranou proti trieskam, čiastočkám betónu a iným cudzím materiálom. Dôležitou výhodou je gumová vložka na rukoväti a predný doraz, ktorý zabezpečuje bezpečné uchopenie perforátora.

  Približne rovnaký výkon a ďalšie technické údaje ako u konkurencie. Výrobca odporúča náradie na domáce použitie. Vrtáky a iný spotrebný materiál nie sú súčasťou dodávky, ale kladivo sa dodáva v plastovom kufríku.

  Kupujúci, ktorí nástroj aktívne používajú, si všímajú pohodlné obojručné držanie, vysokú účinnosť a cenovú dostupnosť. Nevýhodou je podľa niektorých používateľov jeho slabé vybavenie, ako aj rýchle zahrievanie nástroja pri nepretržitej niekoľkominútovej práci.

  Kvalitná montáž, premyslená ergonómia a vyvážené technické parametre umožnili rotačnému kladivu Einhell TH-RH/TC-RH 800 E stať sa jedným z lídrov v cenovo dostupnom segmente.

  Výhody

  • Kvalitná konštrukcia.
  • Pogumované vložky na rukovätiach.
  • Plynule nastaviteľná rýchlosť.
  • Vybavené puzdrom na prenášanie.

  Nevýhody

  • Hmotnosť 3.4 kg.
  • Pozoruhodný nárast tepla pri nepretržitom používaní.

  Interskol P-24/650ER

  Hodnotenie: 4.8

  INTERSKOL P-24/650AIR

  Ďalším lacným kladivom v našej recenzii je Interskol P-24/650ER. Tento nástroj je od ruského výrobcu, ktorý je u nás veľmi obľúbený. Na výrobok sa vzťahuje 12-mesačná záruka.

  Bežná domáca príklepová vŕtačka s horizontálne umiestneným motorom. Za skľučovadlom SDS-plus sa nachádza predná posuvná rukoväť, na boku tela je volič režimov (3 polohy), na otvorenej pištoľovej rukoväti je tlačidlo štartovania, vedľa neho je tlačidlo blokovania a tesne nad ním na tele je páka spätného chodu.

  V technických špecifikáciách je toto vŕtacie kladivo podobné analogickým modelom svojej cenovej triedy.

  Charakteristickou črtou nástroja je jeho bezpečnosť a spoľahlivosť. Ako základný materiál skrine prevodovky sa používa hliníková zliatina, ktorá má dobrú odolnosť a nízku hmotnosť, ako aj vysoký stupeň ochrany proti mechanickému poškodeniu. bezpečnostná spojka chráni používateľa a stroj pred poškodením, ak sa šnek zasekne.

  Napájací kábel dosahuje až 4 metre a má gumovú izoláciu. Jeden z mála nástrojov vo svojej triede, ktorý dokáže vŕtať jadro až do priemeru 65 mm.

  Výhodou je vysoká spoľahlivosť, vysoká kvalita montáže a viacúčelové použitie. Nevýhody – nízky výkon (len 600 W), slabé vybavenie.

  Rotačné kladivo Interskol P-24/650-ER odporúčame na použitie v domácnosti pri rôznych stavebných a opravárenských prácach.

  Výhody

  • Môže pracovať s korunkou.
  • Šnúra je dlhá 4 metre.
  • Ochranné puzdro.
  • Prevodovka v hliníkovom puzdre.

  Nevýhody

  • Malý výkon (600 W).
  • Základná konfigurácia (podľa recenzií spotrebiteľov).

  ZUBR P-22-650

  Hodnotenie: 4.9

  ZUBR P-22-650

  Naša recenzia je ukončená rotačným kladivom ZUBR P-22-650 od ruského výrobcu. Model sa navonok podobá podobnému nástroju Interskol, o ktorom sme uvažovali skôr, a to tak formou, ako aj farbou. Výrobky oboch značiek sú približne na rovnakej úrovni a niektoré výrobky sa môžu vyrábať v rovnakých OEM spoločnostiach v Číne, preto sa zdá, že sú podobné. Na vŕtacie kladivo sa vzťahuje predĺžená záruka 5 rokov.

  Špecifikácie sa líšia v prospech perforátora. Výkon motora je 650 W, nárazová sila 2.3 Joulov a maximálne množstvo úderov bude 4850 úderov/min. Toto sú priemerné technické charakteristiky lacnej príklepovej vŕtačky pre domácnosť.

  Jednou z vlastností tohto modelu je tabuľka na pravej strane krytu s podrobnými informáciami o prípustných priemeroch otvorov a ďalších parametroch pre prácu s rôznymi materiálmi. Napríklad je možné použiť jadrový vrták s priemerom 40 až 68 mm, pričom maximálny priemer otvoru v kove je 13 mm. Tieto ukazovatele sú bežné pre väčšinu rotačných kladív tejto kategórie, ale výhodou štítku je jeho prehľadnosť a to, že je vždy po ruke.

  Jeho silnými stránkami sú dobrý pomer výkonu a výkonu, pohodlné rukoväte a dobrá kvalita vyhotovenia. Nevýhod nie je veľa, ale najčastejšie sú používatelia nespokojní s umiestnením spiatočky priamo nad spúšťou. Pri práci hrozí vysoké riziko, že oň zakopnete.

  Kvalitná konštrukcia, výkonný motor, vysoká sila úderu a dobrá ergonómia robia z vŕtacieho kladiva ZUBR P-22-650 špičku vo svojej kategórii a v našom rebríčku.

  Výhody

  • Plastové puzdro na prenášanie.
  • Záruka 5 rokov.
  • Dobrý pomer medzi výkonom a účinnosťou.

  Nevýhody

  • Nepohodlne umiestnená páka spiatočky (podľa spätnej väzby zákazníkov).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: