8 najlepších výrobcov uzávierok

Moderné žalúzie šetria miesto a sú známe svojou používateľskou prívetivosťou. Vyberajú sa pre svoju všestrannosť a jednoduchú údržbu. Je ťažké vybrať si optimálny model z obrovského sortimentu výrobkov. Preto sme vybrali 12 najlepších výrobcov žalúzií a zahrnuli ich do nášho rebríčka.

Ako si vybrať okenné žalúzie

Pri výbere žalúzií by sa mali zohľadniť tieto kritériá

 1. Materiál. Výrobky sú vyrobené z plastu, hliníka, látky a dreva.
 2. Veľkosť. Závisí to od zvláštností inštalácie, od typu zvolenej konštrukcie, od parametrov okna.
 3. Riadiaci systém. Dodáva sa v manuálnej a diaľkovej verzii. Niektoré modely obsahujú funkciu „inteligentnej domácnosti“, ktorá umožňuje otváranie a zatváranie žalúzií v nastavenom čase.
 4. Farba. Pri výbere odtieňa je dôležité zohľadniť odtieň steny, nábytku a textílií. Biela farba sa považuje za univerzálnu možnosť.
 5. kovania. Okenice sú vybavené závesnou tyčou, reťazou, bežcami a závažiami. Pokyny musia byť jasné.
 6. Pred zakúpením sa odporúča žalúzie vyskúšať. Je potrebné ich niekoľkokrát otvoriť a zatvoriť. Kvalitný model bude fungovať bez vŕzgania alebo zasekávania.

Ktoré žalúzie sú lepšie – plastové alebo hliníkové:

Materiál

Výhody

Nevýhody

Plastové

+ Cenovo dostupné;

+ Hygienické, jednoduchá starostlivosť;

+ Možnosť zafarbiť ľubovoľný odtieň a použiť textúru;

+ odolné voči slnečnému žiareniu a vode;

– Riziko zožltnutia a deformácie;

– nie príliš reprezentatívny vzhľad;

Hliník

+ Jednoduchá údržba;

+ UV stabilita;

+ Odolnosť proti ohňu a vlhkosti, nízka cena;

+ Originálny vzhľad;

– V prievane hrká, časom sa môže deformovať;

Hodnotenie najlepších výrobcov žalúzií

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Najlepší výrobcovia plastových žalúzií1Eskar4.9
2Verend-Design4.8
3DDA4.7
4Magellan4.6
Najlepší výrobcovia hliníkových žalúzií1Uyut4.9
2Iso
 • te
 • 4.7
  3Burgos4.7
  4Delfa4.6

  Najlepší výrobcovia plastových žalúzií

  Každý renomovaný výrobca vyrába plastové modely, ktoré sa považujú za lacné a atraktívne riešenie.

  Escar

  Hodnotenie: 4.9

  ESKAR.JPG

  Na čele zoznamu je domáca spoločnosť „Eskar“, ktorá vyrába praktické plastové žalúzie. Dokonale chránia pred ostrými slnečnými lúčmi a ruchom ulice. Ak zvolíte správne tapety a celkový dekor, miestnosť sa výrazne zmení. Spoločnosť je známa odolnou a ľahkou výrobou, ktorá je bohatá na farby a cenovo dostupná. Naša webová stránka ponúka široký katalóg žalúzií v rôznych farbách a veľkostiach. Plastové horizontálne žalúzie sú k dispozícii v odtieňoch béžovej, bielej, šalátovej a vanilkovej. V katalógu sú výrobky so štruktúrou podobnou drevu.

  V súčasnosti spoločnosť Escar na trhu silne rastie a špecializuje sa nielen na maloobchod, ale aj na veľkoobchod. So spoločnosťou spolupracuje mnoho obchodných reťazcov. Sortiment sa neustále rozširuje. Doviezla zariadenie na vlastnú výrobu. Na modeloch pracuje tím kvalifikovaných odborníkov.

  Verend-Design

  Hodnotenie: 4.8

  VEREND DESIGN.webp

  Spoločnosť Verend-Design má vlastnú výrobu, kde každý výrobok podlieha prísnej kontrole kvality. Individuálna objednávka trvá jeden deň. Odborník vám v Bratislave zmeria okno zadarmo. Obchod má oddelenie kvality, ktoré reaguje na sťažnosti zákazníkov.

  Zákazníci si žalúzie VD vyberajú vďaka ich prijateľným cenám, dobrej kvalite výrobkov a rýchlosti objednania. Obzvlášť obľúbené sú vertikálne plastové žalúzie, ktoré majú veľké množstvo odtieňov a typov. Je tu perforovaný a priehľadný materiál. Takéto rozdiely umožňujú neočakávané a štýlové variácie v dizajne interiéru. Plast je praktický a ľahko sa udržiava. Za model s rozmermi 100 x 100 cm zaplatíte približne 1500 Euro.

  DDA

  Hodnotenie: 4.7

  DDA.webp

  Spoločnosť bola založená v roku 1997. Je jedným z popredných výrobcov záclonových tyčí v Ruskej federácii. Spoločnosť zamestnáva viac ako tristo odborníkov. má vlastné logistické centrum, ktoré dodáva tovar do všetkých miest v Rusku. Zákazníci si vyberajú DDA pre individuálny prístup a precízne plnenie záväzkov, vysokú úroveň služieb.

  Katalóg modelov nie je taký rozmanitý ako u ostatných účastníkov hodnotenia. Ceny sú však pomerne demokratické. Obsahuje návod na výrobok, príslušenstvo a inštaláciu. DDA má kanceláriu v Bratislave a sklad v regióne.

  Magellan

  Hodnotenie: 4.6

  MAGELLAN.webp

  Produkty Magellan získali značný ohlas. Žalúzie majú veľmi pohodlný dizajn a kompletnú sadu. Súprava obsahuje špeciálnu tyč, ktorá výrobok otočí a zavesí na háčik.

  Majitelia plastových modelov od spoločnosti Magellan tvrdia, že sa dajú ľahko odstrániť a zavesiť, ľahko sa čistia. Z ulice sa nedá zistiť, čo sa deje v byte, aj keď sú otvorené. Pri opatrnej manipulácii sa môže časom zlomiť. Každé 3-4 roky je potrebné vymeniť žalúzie. Výrobca však ubezpečuje, že životnosť je 10 rokov. Pravdepodobne je to tak, ak strana ulice nie je slnečná.

  Najlepší výrobcovia hliníkových žalúzií

  Hliníkové žalúzie sú ťažšie ako plastové výrobky. Stoja o niečo viac.

  Útulnosť

  Hodnotenie: 4.9

  Comfort

  Firma Uyut ponúka elegantnú kolekciu žalúzií, ktoré plnia dekoratívnu a protislnečnú funkciu. Zákazníci si modely spoločnosti vyberajú podľa farebnej škály a ceny. Za viac ako 30 rokov podnikania sa etablovala ako zodpovedný a kvalitný obchodný partner, skúsený dodávateľ s vlastnou výrobou. Spoločnosť sídli v Petrohrade. Doručenie v tomto meste a v hlavnom meste je bezplatné.

  „Uyut“ sa podieľa na vládnych projektoch a vyrába nielen žalúzie, ale aj veľké závesy. Obzvlášť obľúbené sú 25 mm široké hliníkové modely so systémom Magic. Ovládajú sa pomocou rukoväte a šnúry a umožňujú nastaviť optimálnu výšku horizontálnych žalúzií.

  Iso
 • te
 • Hodnotenie: 4.7

  ISO<li></div><p>TE.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/49416666194451-628-.jpg“ height=“258″ title=“ISO</p><li>TE.webp“><p>Žalúzie od spoločnosti Isolight sú vyrobené z horizontálnych lamiel a sú špeciálne navrhnuté pre plastové okná. Tesne priliehajú k zasklievaciemu panelu a šetria miesto. Konštrukcia výrobkov Inso</p><li>Te umožňuje jednoduché nastavenie osvetlenia miestnosti. Pomocou týchto žalúzií môžete odrezať svoj domov od vonkajších pohľadov, ponechať si možnosť vidieť, čo sa deje na ulici.<p>Kupujúci si všímajú pohodlné ovládanie pomocou jedinej reťaze, veľký výber modelov. Žalúzie majú hliníkový box a sú vhodné na použitie vo vlhkých miestnostiach. Materiál časom nehrdzavie. Modely môžu byť vybavené autostopperom, ktorý umožňuje ponechať okno otvorené v akejkoľvek výške.</p><h3>Burgos</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=BURGOS.webp

  Ďalšia v poradí je španielska firma, ktorá ponúka výrobky za najlepšiu cenu. Montáž hliníkových žalúzií zvládnete ľahko sami. S tým nie je problém. Súčasťou balenia je nástroj na upevnenie. Zákazníci tvrdia, že slnečné lúče nemôžu preniknúť cez silnú záclonu. Výrobok bezpečne uzatvára okno pred zvedavými susedmi.

  Majitelia môžu medzery ľahko rozširovať a zužovať podľa vlastného uváženia. Žalúzie je možné používať spolu s látkovými žalúziami. Na lamely nemá vplyv vysoká vlhkosť a extrémne výkyvy teplôt. Ľahko sa udržiavajú, stačí ich utrieť vlhkou handričkou. Hliníkové modely Burgos odporúča väčšina spotrebiteľov.

  Delfa

  Hodnotenie: 4.6

  DELFA.webp

  Rebríček uzatvára nemecko-bieloruská spoločnosť Delfa. Horizontálne hliníkové žalúzie sú známe svojou odolnosťou, pevnosťou a jednoduchým používaním. Kupujúci si všímajú jednoduchú a rýchlu inštaláciu modelov bez použitia profesionálov, možnosť spodného upevnenia. Žalúzie Delfa považujú za štýlový doplnok interiéru a vyberajú si ich pre ich prijateľnú cenu.

  Výrobky na ochranu pred slnkom vyzerajú pekne aj bez závesov. Takmer žiadne negatívne recenzie produktu. Jediná nevýhoda – nezrozumiteľné pokyny, nad ktorými si musíte rozbiť hlavu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: