9 najlepších optických diaľkomerov

Merač vzdialenosti vám pomôže rýchlo a presne určiť vzdialenosť k objektu. Tieto zariadenia vo veľkej miere používajú profesionálni geodeti alebo vojenskí dôstojníci, ako aj rekreační poľovníci alebo prírodovedci. Merače vzdialenosti majú mnoho výhod oproti tradičným meradlám, pravítkam alebo iným metódam výpočtu vzdialenosti k vzdialenému cieľu. Na domácom trhu je k dispozícii široký sortiment diaľkomerov. Líšia sa rozsahom, presnosťou a cenou. Pri výbere je potrebné zohľadniť tieto body.

Sprievodca výberom

Princíp fungovania.Všetky diaľkomery možno rozdeliť do dvoch kategórií.

 1. Aktívne modely vysielajú signál v smere skúmaného objektu a spracúvajú sa po odraze. Rozlišuje sa medzi zvukovou, svetelnou a laserovou verziou.
 2. Medzi pasívne zariadenia patria zariadenia založené na zákonoch geometrie (výpočet jednej strany rovnoramenného trojuholníka). Táto kategória zahŕňa optické a šnúrové diaľkomery.

Optické typy.Odborníci vyčleňujú dve triedy v rozsahu diaľkomerov.

 1. Monokulárne modely sú atraktívne vďaka svojej dostupnej cene a kompaktným rozmerom. Je však únavné pozerať sa na vzdialené objekty jedným okom dlhý čas.
 2. Stereoskopické diaľkomery sú nielen pohodlnejšie na ovládanie, ale aj funkčnejšie. Pomocou takéhoto zariadenia je napríklad možné určiť vzdialenosť k pohybujúcemu sa objektu. Táto funkcia bude pre poľovníkov veľmi dôležitá.

Presnosť merania. Jednou z najdôležitejších vlastností každého meracieho prístroja je jeho presnosť. Diaľkomer sa považuje za presný, ak je jeho presnosť menšia ako 1000 mm pri maximálnej vzdialenosti.

Zväčšenie objektívu.Rozsah zväčšenia 6-8x je pre väčšinu používateľov dostatočný. Tento diaľkomer je široko používaný poľovníkmi a geodetmi. Pre armádu sú k dispozícii modely s väčším zväčšením.

Rozmery a hmotnosti.Rozmery a hmotnosť sú dôležité vlastnosti amatérskych diaľkomerov. Keďže sa meracie zariadenie najčastejšie nosí v bunde alebo na šnúrke, musí byť kompaktné. Optimálna hmotnosť je 200 až 400 g.

Ďalšie možnosti.Moderné ďalekohľady ponúkajú množstvo ďalších funkcií, ktoré uľahčujú používanie diaľkomera a rozširujú jeho možnosti.

 1. Podsvietenie displeja pre lepšiu čitateľnosť za zníženej viditeľnosti. Možnosť najvhodnejšia pre poľovníkov.
 2. Nárazuvzdorné puzdro zabraňuje poškodeniu drahej optiky pri páde zariadenia na zem. Gumová základňa často plní úlohu bezpečnostného prvku.
 3. Automatické vypnutie pri dlhšej nečinnosti šetrí energiu batérie alebo akumulátora.
 4. Mnohé diaľkomery majú od výrobcov zabudovanú pamäť. Pomáha ukladať dôležité výsledky meraní.
 5. Ak chcete merač namontovať stacionárne (na statív), na spodnej strane puzdra musí byť špeciálny adaptér so závitom.

Náš výber 9 najlepších optických diaľkomerov. Tieto meradlá sú široko dostupné v ruskej predajnej sieti. Redakčný tím expertológie zohľadnil názory odbornej komunity a prihliadol na spätnú väzbu od domácich používateľov.

Hodnotenie najlepšieho optického diaľkomeru

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších optických diaľkomerov1Leica PINMASTER-II31 900€
2Bushnell E
 • 1 míľa CONX
 • 42 800€
  3Newcon Optik LRM 1500M39 900€
  4Bushnell G-Force DX ARC 20246028 500€
  5Nikon Forestry Pro29 000€
  6Yukon Extend LRS-100018 500€
  7Nikon COOLSHOT 4020 790€
  8Prístroje ADA SHOOTER 4009 990€
  9Sturman LRF 400 HR9 900€

  Leica PINMASTER-II

  Hodnotenie: 4.9

  Leica PINMASTER-II

  Odborníci nachádzajú mnoho výhod optického diaľkomeru Leica PINMASTER-II. Vysoká kvalita obrazu a úhľadná konštrukcia. Model je vhodný pre používateľov, ktorým stačí vzdialenosť do 750 metrov a presnosť 1000 mm. Je dobre vyvážený a váži len 320 g, čo je podľa mnohých odborníkov optimálna hmotnosť. Výrobca vybavil svoj výrobok funkciami, ako je automatické vypnutie, podsvietený displej, možnosť nepretržitého merania. Model má rozsah, ktorý bude užitočný pre poľovníkov. Predáva sa s batériou.

  Národní používatelia rešpektujú optický diaľkomer Leica PINMASTER-II pre jeho ostrý obraz za všetkých podmienok.

  Výhody

  • kvalitný obraz;
  • Zväčšenie 7x;
  • Rýchly čas merania (0,3 s);
  • existuje rozsah.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Bushnell E
 • 1 míľa CONX
 • Hodnotenie: 4.8

  Bushnell E<li></div><p>„/wp-content/uploads/2023/05/881666193321-559″ src=“~ 1 Mile CONX-.jpg“ height=“364″ title=“Bushnell E</p><li>1 míľa CONX“><p>Optický diaľkomer Bushnell E má bohatú škálu funkcií</p><li>1 míľa CONX. Srdce zariadenia je ukryté v nárazuvzdornom puzdre so statívovým závitom. Odborníci zaznamenali modernosť modelu, výrobca vybavil svoj produkt výpočtom uhlov, vstavanou pamäťou, modulom Bluetooth. Rfm poskytuje 7-násobné zväčšenie a maximálnu vzdialenosť 1600 m s presnosťou 500 mm. Poľovníci si zamilujú režim balistickej kalkulačky APC. Zariadenie váži 343 g.<p>Majitelia si pochvaľujú diaľkomer pre jeho pogumovaný kryt, nezamlžovanie za každého počasia a prítomnosť indikátora nabitia. Jednou z nevýhod je, že sa vzťahujú na slušnú veľkosť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>široká funkčnosť;</li><li>nerozbitné puzdro;</li><li>moderné možnosti;</li><li>sa nezahmlieva.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>celkové rozmery.</li></ul><h3>Newcon Optik LRM 1500M</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=NEWCON OPTIK LRM 1500M

  Newcon Optik LRM 1500M vykazuje dobrý dosah (1500 m) bez reflektora. Presnosť zariadenia je 1000 mm. Charakteristickou vlastnosťou zariadenia je možnosť uložiť až 10 meraní vďaka zabudovanej pamäti. Odborníci označujú širokú funkcionalitu diaľkomera s automatickým vypnutím, možnosťou nepretržitého merania a zameriavacím ďalekohľadom. Závit na puzdre umožňuje trvalú inštaláciu optického zariadenia merača. Tento model sa stal bronzovým víťazom našej recenzie.

  Domáci poľovníci, turisti a geodeti zvažujú najlepší pomer ceny a kvality. Medzi nevýhody patrí pôsobivá hmotnosť diaľkomera (445 g).

  Výhody

  • kvalita vyhotovenia;
  • široká funkčnosť;
  • Dobrý dojazdový výkon;
  • zabudovaná pamäť.

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť.

  Bushnell G-Force DX ARC 202460

  Hodnotenie: 4.7

  Bushnell G-Force DX ARC 202460

  Technické parametre diaľkomera Bushnell G-Force DX ARC 202460 vyzerajú v porovnaní s lídrami recenzie trochu skromne. Rozsah merania je v rozsahu 0,5…1200 m, presnosť merania 1000 mm. Medzi ďalšie funkcie patrí možnosť výpočtu uhlov. Merač je vybavený vstavanou pamäťou; na rám je nainštalovaný adaptér na statív. Model je vybavený 6-násobným zväčšením, režimom streľby a režimom lukostreľby, ktoré pomáhajú poľovníkom. Nízka hmotnosť (227 g) príjemne prekvapí potenciálnych kupujúcich.

  Majitelia si na tematických fórach pochvaľujú zariadenie pre jeho atraktívnu cenu, dobrú výbavu a kompaktné rozmery. Ale maximálnu vzdialenosť k objektu diaľkomer zobrazuje len za ideálnych poveternostných podmienok.

  Výhody

  • nízka kvalita konštrukcie;
  • Odolné puzdro;
  • nízka hmotnosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • skutočná meracia vzdialenosť je obmedzená na 600 m.

  Nikon Forestry Pro

  Hodnotenie: 4.6

  NIKON FORESTRY PRO

  Optický diaľkomer Nikon Forestry Pro sa od konkurencie odlišuje jasne žltým puzdrom. Model vykazuje skromný dosah (500 m) s presnosťou 1000 mm. Optika ponúka 6-násobné zväčšenie a výrobca vybavil zariadenie funkciami, ako je automatické vypnutie, výpočet uhlov, rozsah a kontinuálne meranie. Na výber je niekoľko prevádzkových režimov. Váži len 210 g a dodáva sa s batériou.

  Majitelia z jednotlivých krajín si všímajú vysokú spoľahlivosť diaľkomera a vo svojich recenziách ho prirovnávajú k útočnej puške Kalašnikov. Pozitívom je nápadný vzhľad, ľahkosť a prijateľná cena. Medzi nevýhody patrí potreba držať diaľkomer stabilne a vodorovne.

  Výhody

  • efektívny vzhľad;
  • jednoduchosť;
  • spoľahlivosť;
  • mnoho užitočných funkcií.

  nevýhody

  • Chyba výšky pri vertikálnom naklonení zariadenia.

  Yukon Extend LRS-1000

  Hodnotenie: 4.5

  Yukon Extend LRS-1000

  Na konci top 6 našej recenzie optického diaľkomeru Yukon Extend LRS-1000. Prístupná cena zariadenia, ktoré má maximálny merací rozsah 1000 m, pritiahla pozornosť odborníkov. Minimálna vzdialenosť je obmedzená na 500 cm. Presnosť zobrazenia 1000 mm. Optika dosahuje 6-násobné zväčšenie, výrobca vybavil výrobok aj funkciami, ako je pozorovací ďalekohľad, automatické vypnutie, kontinuálne meranie, meranie rýchlosti. Dodáva sa s batériou, popruhom a puzdrom. Váži len 195 g.

  Nízka hmotnosť má však podľa názoru používateľov aj negatívnu konotáciu. Môže byť ťažké sa sústrediť, keď ho držíte v rukách. Niektorým majiteľom chýba podsvietenie obrazovky.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • dobrý dojazdový výkon;
  • Nie je to zlá sada funkcií;
  • kompaktnosť.

  Nevýhody

  • Žiadne podsvietenie obrazovky.

  Nikon COOLSHOT 40

  Hodnotenie: 4.4

  NIKON COOLSHOT 40

  Prenosný diaľkomer Nikon COOLSHOT 40 sa odlišuje od konkurencie svojimi kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou (160 g). Tieto faktory však neboli jediné, ktoré odborníkov zaujali. Model sa môže pochváliť rýchlym výkonom (0,5 s), zobrazuje obraz zo vzdialenosti od 7,5 m do 590 m bez oneskorenia, pomáha mu technológia Nikon HYPER READ. Kvalitný hľadáčik so 6-násobným zväčšením je chvályhodný. Jasný a čistý obraz poskytuje optika s viacvrstvovou vrstvou. Režim priority blízkej vzdialenosti, ďalekohľad, automatické vypnutie. Diaľkomer sa dodáva do predajnej siete s batériou.

  Niekoľko recenzií v runete od poľovníkov, golfistov alebo turistov. Tento model si však zaslúžene vydobyl svoje miesto v našom prehľade.

  Výhody

  • prenosnosť;
  • rýchly výkon;
  • jasný obraz;
  • priorita v blízkosti cieľa.

  Slabé stránky

  • niekoľko recenzií.

  Prístroje ADA SHOOTER 400

  Hodnotenie: 4.3

  Prístroje ADA SHOOTER 400

  ADA instruments SHOOTER 400 je dobrou voľbou medzi cenovo dostupnými diaľkomermi. Dosah zariadenia je obmedzený na 400 m s presnosťou 1000 m. Napriek nízkej cene sa výrobcovi podarilo vybaviť svoj produkt modernými funkciami, ako je vstavaná pamäť a podsvietený displej. Tento model možno nazvať univerzálnym; je vhodný pre poľovníkov a prírodovedcov, geodetov a prírodovedcov. Meter sa ľahko prepravuje a obsluhuje, má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť (185 g).

  Domácim používateľom sa páči ľahkosť a kompaktnosť zariadenia, všestranné použitie, prijateľná cena. Nevýhodou je veľká minimálna vzdialenosť merania (600 cm).

  Výhody

  • nízka cena;
  • zabudovaná pamäť;
  • podsvietený displej;
  • Ľahký a kompaktný.

  Nevýhody

  • Dlhá minimálna vzdialenosť k cieľu.

  Sturman LRF 400 HR

  Hodnotenie: 4.2

  STURMAN LRF 400 HR

  Podľa niektorých poľovníkov je zbytočné strieľať na cieľ na vzdialenosť väčšiu ako 300 metrov. Preto musí diaľkomer určiť vzdialenosť k objektu v tomto rozsahu. Dobrou cenovo výhodnou možnosťou je Sturman LRF 400 HR. Rozsah merania je v rozsahu 0,5-400 m. Odborníkom sa páči ergonomické puzdro, čierne gumové vložky. Zväčšenie 6×24 so zorným uhlom 7 stupňov. Schopnosť merať cieľové uhly je charakteristickou vlastnosťou. Merač uzatvára top 9 v našom prehľade.

  Národní poľovníci si pochvaľujú zariadenie pre jeho ľahkosť (190 g), nízku cenu, ergonómiu a optimálne vlastnosti pre lov. Nevýhodou je podľa nich časovo náročné spracovanie výsledkov.

  Výhody

  • nízka cena;
  • ergonomické puzdro;
  • Meranie cieľového uhla;
  • jednoduchosť.

  Nevýhody

  • dlhý čas spracovania údajov.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: