9 najlepších výrobcov sprchových vaničiek

Moderná generácia Rusov čoraz častejšie nahrádza tradičnú vaňu sprchovými vaničkami, sprchovými kútikmi a kabínami. ✅ Môže to byť kvôli rýchlejšiemu životnému tempu, keď nemáte dostatok času na relaxáciu v horúcom kúpeli. Ľudia, ktorí sa ráno sprchujú a ponáhľajú sa do práce. Večer sa chcete opláchnuť od potu, niečo rýchlo zjesť alebo ísť spať po náročnom pracovnom dni. Keďže základným sanitárnym výrobkom na sprchovanie je sprchová vanička, správny výber rozhoduje o pohodlí a komforte kúpeľne. Domáci trh dnes ponúka širokú škálu sprchových vaničiek od rôznych výrobcov. odborné poradenstvo vám pomôže správne sa rozhodnúť.

Ako si vybrať sprchovú vaničku

 1. Rozmery.Jedným z najdôležitejších parametrov pri kúpe sprchovej vaničky sú rozmery. Môžu mať dĺžku od 70 cm do 130 cm. Pre malé miestnosti s dĺžkou 1,5-1,5 m je lepšie zvoliť model s minimálnymi rozmermi 70-90 cm. Väčšie vane (120-130 cm) budú vyzerať skvele vo väčšej vani.
 2. Tvar sprchovej vaničkyDo úvahy by sa mali brať nielen konštrukčné aspekty. Má priamy vplyv na podlahovú plochu. Ak nechcete šetriť miestom v kúpeľni, môžete sa rozhodnúť pre štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Štvrťkruhový vonkajší okraj zmenšuje využiteľnú plochu úzkej vane.
 3. Hĺbka sprchovej vaničkysa vyberá podľa účelu sanitárneho výrobku. Tá sa pohybuje od 5 cm do 50 cm. Ak je sprchová vanička určená len na sprchovanie (najmä pre starších alebo veľkých ľudí), oplatí sa vybrať najmenšie modely (5-15 cm). Hlbšie modely (25-50 cm) sú vhodnejšie na kúpanie alebo namáčanie vášho štvornohého priateľa.
 4. Materiály.Moderné lacné sprchové vaničky sú vyrobené z mnohých materiálov. Okrem tradičnej liatiny a ocele sú tu aj modely z akrylu, fajansy, umelého mramoru a kvarilu. Akrylátová sprchová vanička je pre väčšinu zákazníkov najlepšou voľbou. Dokonale kombinuje cenu, udržiavanie tepla, tichosť a jednoduchú údržbu.
 5. Bezpečnosť.Na bezpečnosť v sprche by sa nemalo zabúdať. V tomto zmysle by sa mali uprednostňovať misky s drážkovaným dnom alebo s protišmykovým povrchom.

Náš prehľad obsahuje 9 najlepších výrobcov sprchových vaničiek. Hodnotenie je založené na spätnej väzbe odborníkov a spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších výrobcov sprchových vaničiek

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov sprchových vaničiek1Cezares4.9
2Ravak4.8
3Hatria4.8
4HUPPE4.7
5RGW4.7
6ALVARO BANOS4.7
7Radaway4.6
8Aquanet4.5
9Iddis4.5

Cezares

Hodnotenie: 4.9

Cezares

Najväčším výrobcom sprchových vaničiek v Európe je talianska spoločnosť Cezares. Ruskí spotrebitelia mali čas oceniť prednosti hygienických výrobkov známej značky, prvé dodávky sa uskutočnili v roku 2008. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu špičkových výrobkov; sortiment ponúkaný v Rusku je bohatý a má široké cenové rozpätie. Silnou stránkou značky je vysoká kvalita, kombinácia tradičného štýlu a inovatívnej technológie.

Moderné sprchové vaničky sa vyrábajú z materiálov, ako je akryl, sklenené kompozity a umelý mramor. Zatiaľ čo akrylátové sprchové vaničky sú žiadané vďaka svojej ľahkosti a cenovej dostupnosti, inovatívny sklenený kompozit je schopný odolať vysokému zaťaženiu. Odborníci udelili značke prvé miesto v našom rebríčku.

Výhody

 • Taliansky štýl;
 • vysoká kvalita
 • široký rozsah;
 • moderné materiály a technológie.

Nevýhody

 • nie je možné nájsť.

Ravak

Hodnotenie: 4.8

Ravak

Česká spoločnosť Ravak konkuruje na domácom trhu talianskym značkám. Jeho silnou stránkou je cenová dostupnosť a široký sortiment. Sprchové vaničky z Českej republiky sú oproti špičkovému výrobku horšie len dizajnom. Výrobky Ravak sú však u Slovenskách spotrebiteľov veľmi obľúbené. Odborníci uznávajú technológiu, ktorú spoločnosť vyvinula sama. Ochrana proti vápenatým kalom pre sklenené prvky.

V súčasnosti spoločnosť aktívne zvyšuje svoj predaj a ročne dodá na rôzne trhy viac ako 100 tisíc položiek. sprchové vaničky. Sortiment zahŕňa výrobky z akrylu aj umelého mramoru. sprchové vaničky sa môžu inštalovať na nohy alebo na podlahu.

Výhody

 • prijateľné ceny;
 • široký sortiment;
 • nezávislý dizajn;
 • používanie moderných materiálov.

Nevýhody

 • skromný dizajn.

Hatria

Hodnotenie: 4.8

Hatria

Všetky výrobky Hatria sa vyznačujú originálnym dizajnom. Výrobca sa môže pochváliť hrdou tradíciou, ktorá sa dokonale spája s inovatívnymi riešeniami a priekopníckym dizajnom. Milióny používateľov na celom svete ocenili vysokú kvalitu sprchových vaničiek. Nový koncept spoločnosti pre kúpeľňu, kde všetky jednotlivé prvky musia tvoriť jeden celok.

Sprchové vaničky sú k dispozícii v štvorcovom alebo obdĺžnikovom tvare. Materiálom je buď liaty mramor, alebo kamenina. V sortimente nájdete výrobky s hladkou alebo drážkovanou vnútornou miskou; Ⅲ Na spodnom povrchu umývadla vznikajú mikrotrhliny, ktoré sa môžu vracať do atmosféry. Pokiaľ ide o farby, nemáte na výber. . všetky modely sú výnimočne biele. Spoločnosť sa v rebríčku umiestnila na treťom mieste.

Výhody

 • originálny dizajn;
 • vysokokvalitné spracovanie;
 • moderné technológie.

Nevýhody

 • na povrchu sprchovej vaničky sa objavia mikrotrhliny.

HUPPE

Hodnotenie: 4.7

HUPPE

Nemecká spoločnosť HUPPE má závideniahodné výsledky (viac ako 120 rokov) v oblasti výroby sanitárnej keramiky. Spoločnosť Hatria sa stala svetovým lídrom vďaka svojim priekopníckym návrhom, vysokej kvalite výrobkov a ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Jeho inteligentné výrobné postupy nielenže minimalizovali emisie znečisťujúcich látok, ale ušetrili aj uhľovodíkové suroviny a energiu. odborníci sa odvolávajú na vysokú kultúru výroby ako na hlavný rozdiel značky od jej konkurentov.

Nemecké sprchové vaničky majú také vlastnosti ako praktickosť, vysoká kvalita výroby, zaujímavý dizajn. inštalácia sanitárneho výrobku spôsobuje používateľom určité problémy. Preto je výrobca v rebríčku na štvrtom mieste.

Výhody

 • Nemecká kvalita;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • pokročilá technológia.

Nevýhody

 • ťažkosti s inštaláciou.

RGW

Hodnotenie: 4.7

RGW

Mladá nemecká spoločnosť Royal Glass of Water v krátkom čase zaujala popredné miesto na trhu sprchových vaničiek, kabín, dverí. V USA a krajinách EÚ je vysoký dopyt po výrobkoch RGW a v poslednom čase sa začala ponuka aj u nás. Ochrannou známkou výrobcu je použitie vrstveného skla „triplex“. Poskytuje maximálnu bezpečnosť pre osobu. Povrch je potiahnutý vrstvou proti usadzovaniu vodného kameňa, takže priehľadný prvok vyzerá vždy perfektne.

Na sprchové vaničky sa používa akryl, keramika a syntetický mramor. Vďaka použitiu hladkých tvarov a zaoblených rohov je vzhľad estetický a ergonomický. Spotrebiteľ si môže vybrať zo širokej škály hĺbok, tvarov a dizajnov. Vysoká cenová úroveň zabránila značke dosiahnuť vyššiu pozíciu v rebríčku.

Výhody

 • používanie slova „triplex“;
 • povrchová úprava proti vápenatým usadeninám;
 • široký sortiment produktov.

Nevýhody

 • vysoká cena.

ALVARO BANOS

Hodnotenie: 4.7

ALVARO BANOS

Celý sortiment sanitárnych výrobkov vyrába španielska spoločnosť ALVARO BANOS. Charakteristickým znakom výrobcu je vývoj jednotlivých projektov. Architektonická firma sa môže pochváliť obytnými budovami na Azúrovom pobreží a sklenenými vežami v Spojených arabských emirátoch. dizajnéri nespia na vavrínoch – neustále rozširujú ponuku sprchových kútov, sprchových vaničiek a ďalšieho kúpeľňového nábytku.

pokiaľ ide o výhody sprchových vaničiek od španielskych výrobcov, vyznačujú sa eleganciou, pevnosťou a ergonomickým dizajnom. Na výrobu sa používa akryl, ktorý je chránený špeciálnou vrstvou. Zatiaľ čo v Rusku je značka prezentovaná skromne, čo jej neumožňuje zaujať miesto v poprednej skupine hodnotení.

Výhody

 • individuálne návrhy;
 • rôzne veľkosti, tvary a farby;
 • ochranný náter na akryl.

Nevýhody

 • Skromný rozsah v Rusku.

Radaway

Hodnotenie: 4.6

Radaway

Poľský výrobca Radaway sa zameriava na výrobu pohodlných a kvalitných hygienických výrobkov. Mladý tím začal skúmať trh v roku 2002 a čelil viacerým výzvam. V krátkom čase získali zamestnanci potrebné skúsenosti s navrhovaním sprchových systémov. Všetky kabíny, vaničky a rohy sa navrhujú a vyrábajú v Poľsku, takže výrobca dokáže kontrolovať kvalitu výrobkov. Odborníci si všimli jednu vlastnosť zamestnancov pri komunikácii so zákazníkmi. Venujú pozornosť rizikám spojeným s nákupom sprchových kútov, rohov a vaničiek a poskytujú odporúčania.

Sprchové vaničky majú zaujímavý dizajn a spoľahlivú konštrukciu. Existujú vo všetkých tvaroch a farbách.

Výhody

 • široký výber tvarov a farieb;
 • pozorná podpora;
 • kvalitné výrobky.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Aquanet

Hodnotenie: 4.5

Aquanet

Od konca minulého storočia sa zaoberá výrobou sanitárnych výrobkov Slovenská výrobca Aquanet. Z malej firmy sa pomerne rýchlo stal významný a známy hráč na domácom trhu. Hlavnou činnosťou spoločnosti je výroba nábytku a doplnkov do kúpeľní. Výrobky majú vlastný rozpoznateľný dizajn, sú cenovo dostupné a majú dobrú funkčnosť. V ponuke sú sprchové kúty, dvere, vaničky, rohy, vane a boxy pre každý vkus. Existuje niekoľko sérií, ktoré sa líšia štýlom, materiálom a cenou.

všetky výrobky vrátane sprchových vaničiek sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu. Spĺňajú všetky požiadavky európskych noriem a predpisov.

Výhody

 • rozpoznateľný dizajn;
 • nízka cena;
 • šetrnosť k životnému prostrediu.

nevýhody

 • chabá kvalita.

Iddis

Hodnotenie: 4.5

Iddis

Ruská spoločnosť Iddis sa v našom hodnotení umiestnila na poslednom mieste. Výrobca sa snaží získať srdcia domácich kupujúcich za prijateľnú cenu hygienických výrobkov. V katalógu značky nájdete všetky doplnky, ktoré potrebujete na dokončenie kúpeľne. A môžete si vybrať súpravu sanitárneho príslušenstva v rovnakom štýle. Sprchové kúty alebo sprchové vaničky rovnakého dizajnu sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, čo vám umožní vybaviť kúpeľňu akejkoľvek veľkosti.

Sprchové vaničky sú vyrobené v súlade s európskymi predpismi. Základom výrobku je akrylové sklo spevnené oceľovým rámom. Existujú verzie vyrobené z plastickejšieho ABS-akrylátu, takéto modely sú odolné proti prasknutiu. Sprchové vaničky sú vybavené 5 nastaviteľnými nohami.

Výhody

 • Mnoho produktov v jednom štýle;
 • primeraná cena;
 • vysoká odolnosť.

Nevýhody

 • Na dieloch sú odreniny, škrabance a preliačiny.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: