Aké hmoždinky sú potrebné pre tehlu a ako ich opraviť?

Brick – jeden zo základných vynálezov ľudstva, je známy v jednom miléniovej forme alebo inej. Aj na začiatku 20. storočia, pri výstavbe tehlovej štruktúry sa snažili maximalizovať povahu svojho použitia, teraz vzhľadom na vzhľad zásadne novými spôsobmi inštalácie na tehlovej stene ostrosti tejto úlohy. V tomto článku zvážte moderné metódy na upevnenie tehál štrukturálnych prvkov iného charakteru pomocou tzv.

Zvláštnosť

Stále pol storočia v súbore nástrojov rešpektovania mužov, okrem omnipronentových kladiva a klieštín bol veľmi špecifický nástroj – jumper. Jedná sa o takú tvrdú oceľovú rúrku so zubami na jednej strane, niekedy na ňom bola upevnená oceľová rukoväť. Jumbin prepichol okrúhly otvor v tehlovej alebo betónovej stene, potom drevená zátka bola zachytená do tejto diery, v ktorej by ste mohli riadiť necht alebo zabaliť skrutku.

Inštalácia vnútorných prvkov bola veľmi pracná. Množstvo elektrických vrtákov a perforátorov so sadou vrtákov určených pre vŕtanie tehál viedli k takmer úplnému zmiznuceho skladačiek z domácich sadov nástrojov.

Prirodzene, rôznorodý spotrebný materiál, kombinovaný pod všeobecným menom – hmoždinka na betón, kameň, penový betón a, samozrejme, hmoždinka pre tehly. Spoločné pre všetky tieto výrobky sa stali podobným spôsobom upevnenia. Všetky z nich predstavujú dištančný objímku, ktorej úlohou narezanie spojovacích materiálov v procese jeho inštalácie do otvoru vyrobeného v jednom alebo inom materiáli. V závislosti od materiálu, v ktorom budú upevňovacie prvky vyrobené, hmoždinka je vyrobená z rôznych materiálov: polyetylén, plast, mosadz, oceľ.

Strut sa vyskytuje kvôli deformácii hmoždinky kvôli upchatiu alebo obaleniu nechtu, skrutky, skrutky, skrutky a t. Ns.

Preskúmanie druhov

Vývoj spacerových hmoždiniek viedol k vzniku viacerých ich druhov. Zvýraznite tie, ktoré sú určené na montáž do tehlovej steny.

Môžete ich klasifikovať v niekoľkých kritériách:

  • Rozmery (dĺžka a priemer);
  • Aplikácia (stavebná, fasáda, univerzálna);
  • Podľa typu tehly, pre ktoré (plné alebo duté);
  • upevňovacou metódou;
  • Podľa materiálu.

Ako možno vidieť, rôznorodosť spotrebného materiálu môže byť dosť veľká. Snažte sa ich klasifikovať podľa typu, pretože sa to deje v stavebnom obchode.

  • Prvá skupina kombinuje všeobecný názov hmoždinky. Toto je univerzálny upevňovací prvok, ktorý je možné úspešne aplikovať na štruktúry z plnohodnotného tehlu, je dôležité, že v čase vŕtania, nie dostať do priestoru medzi tehál, v takom prípade bude takáto hmoždinka problematická.
  • Kotvová fasáda – Upevňovač je najviac prispôsobený duté tehly, aj keď sa môžete pokúsiť použiť pre plnú tehlu. Takéto hmoždinky sú vyrobené z kovu aj plastu.
  • Tarldy Navrhnuté pre inštaláciu tepelnej izolácie a má predĺžený tvar so špeciálnym zariadením na upevnenie izolácie bez jeho deformácie, spacer je súčasne na samom konci hmoždinky.

Materiál

Aký materiál je uprednostňovaný? Zdá sa, že môže byť spoľahlivejší kov? Výhody tohto materiálu sú zrejmé: sila, trvanlivosť, schopnosť odolávať veľkým zaťaženiam. Avšak, tam je tiež kovový spacer. V prvom rade, ich vysoká cena a zvláštne, odmietnutie používania. Takéto hmoždinky sa spravidla používajú na montáž akýchkoľvek konštrukcií na tehlové steny. Je ideálny pre zavesenie rôznych celkových zariadení: plynový kotol, ohrievač vody, vykurovacie telesá, športové simulátory, mriežky, canopies a t. Ns. Špeciálny druh kovových spotrebných materiálov predstavuje rámové upevňovacie prvky určené na upevňovacie prvky okien a rámy dverí na tehlové steny.

Všeobecne platí, že zariadenie kovovej hmoždinky je celkom jednoduché, v skutočnosti je to trubica s vnútorným závitom, na pracovnom konci, z ktorých sa otvoria štrbiny a jeho hrúbka sa stáva viac.

V procese inštalácie je hmoždinka zavedená do pripraveného otvoru zodpovedajúceho priemeru a potom sa do neho otočí čap s vonkajšou nití. Stud rezanie okvetných lístkov hmoždinky a sú bezpečne upevnené v diere.

Výrazne lacnejšie výroba plastových hmoždiniek. To bola príčina obrovského množstva plastových spacelových hmoždiniek. Najjednoduchšie z nich má rovnaký princíp, ktorý bol opísaný vyššie pre kovový spoločník.

Skrutka alebo samoľúbová skrutka je priskrutkovaná do plastového puzdra, špeciálny nechty môže byť tiež poháňaný so závitom. Zavedenie kovovej tyče vedie k rezaniu konštrukcie dizajnu, spoľahlivo upevnenie hmoždinky v materiáli. Špeciálny dizajn má plastové hmoždinky pre duté tehly.

V procese inštalácie ich okvetných lístkov sú skrútené do hustých „uzlov“, pomáha im upevneniu v duchu. Zosilnené plastové hmoždinky môžu dobre konkurovať upevňovacími prvkami s niektorými modelmi kovových hmoždiniek. Použitie plastového spotrebného materiálu je veľmi široké. Z montáže obrazov a zrkadiel až do konsolidácie ťažkých zariadení.

Čo je lepšie používať?

Aký druh hmoždiniek je lepšie vhodný pre určité práce, nie je ľahké určiť, predovšetkým vzhľadom na obrovskú odrodu. Kúpou hmoždinku, samozrejme, je vždy vhodné konzultovať v obchode, aby ste nemuseli znova ísť do obchodu. Pokúsme sa poskytnúť všeobecné odporúčania. Pre plnohodnotné tehly sú vhodné takmer rovnaké hmoždinky, ako sa odporúča pre betón. Ak sú steny vyrobené z takéhoto materiálu, môžete povedať šťastie. Väčšina univerzálnych hmoždiniek je celkom vhodná. Môžete spoľahlivo opraviť ťažké a celkové objekty, nehovoriac o police a skrine.

Je to úplne iná vec, ak je tehla dutina. Pre duté tehly nie sú väčšina univerzálnych hmoždiniek vôbec vhodná. Skóre hmoždinky-klinec do takej steny, pretože môže spôsobiť vytvorenie trhlín nielen na povrchu, ale aj v oddieloch vo vnútri tehly, v tomto prípade bude jednoducho nemožné opraviť niečo na rovnakom mieste, a zlyhanie v stene bude potrebné pripojiť.

Pre štrbinové a duté tehly sú potrebné špeciálne plastové hmoždinky, valcovanie v uzle, alebo kovové kotvy, ktoré majú lístky, ktoré spočívajú v oddiele zvnútra. Práca s takýmito spotrebným materiálom by mal byť veľmi opatrný, pretože na rozdiel od tehly s plnou mierkou, ktoré majú dutores, spravidla, viac krehké. ŠPECIÁLNA POTREBA POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO STARMU. Vzhľad žetónov a trhlín v tomto prípade je jednoducho neprijateľné. Je tiež dôležité si uvedomiť, že taká tehla má zvyčajne prázdnotu znížiť svoju hmotnosť, ktorá vysoko obmedzuje možnosť použitia niektorých kotiev a hmoždiniek.

Pre výbere zloženej tehly, výhodne predĺžené plastové hmoždinky v procese inštalácie tvoriace komplexné uzly schopné bezpečne upevniť v dutinách takýchto štruktúr. Niektoré rôzne upevňovacie prvky pre červené a silikátové tehly. Červená je zvyčajne mäkšia, a hrozí nebezpečenstvo otáčania hmoždinky v diere, ak je priemer vrtáka nesprávne vybraný alebo v procese vŕtania majstra, nebolo možné odolať kolmo a otvor sa ukázal byť trochu viac.

Silikátové tehly pri inštalácii viac tolerantnejšie na malé chyby.

Ako opraviť?

Ak chcete posilniť hmoždinku v tehlovej stene, aby ste vyvŕtali otvor, nie je žiaduce používať perforátor v režime nárazu, je lepšie pracovať v režime vŕtania. Vŕtačka by mala byť opatrne bez trhači, snaží sa odolávať priamemu uhlu. To vám pomôže vyhnúť sa tvorbe trhlín a čipov.

O akom druhu hmoždinky na použitie pre dutú tehlu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: