Aké stropné stropy sú lepšie: lesklý, matný alebo satén?

Každá osoba hľadá optimálnu cieľovú možnosť pre jej domov. Bohatý sortiment materiálov a dizajnérskych techník, ktoré sa líšia v cene, vzhľade a ďalších charakteristických funkciách, dáva obrovskú voľbu. Na vrchole popularity – Stretch Stropings, ktoré sú zdobené rezidenčnými a verejnými priestormi.

Zvláštnosť

Tento typ povrchovej úpravy je výrazne odlišný od štandardného dizajnu pomocou farby, tapety alebo omietky. V rozvoji popularity hral osobitný význam mnohých výhod. Trh Stredových stropov ponúka mnoho rôznych typov materiálov, ktoré sa líšia na faktúre a iných vlastnostiach. Aby ste si vybrali, musíte ich porovnať a rozhodnúť, čo je lepšie.

Výdavky raz na nákup a inštaláciu môžete zabudnúť na opravu po mnoho rokov. Dokončenie pozoruhodne harmonizuje s rôznymi dekoratívnymi smermi.

Farebná paleta je rôznorodá. Kupujúci majú možnosť vybrať si medzi monochromatickým materiálom a povlakom s jasnou tlačou. Najmä v dopytových tematických obrázkoch a rôznych abstrakciách. Po registrácii sa povrch nadobúda štýlový a nádherný vzhľad. S týmto prvkom, môžete okamžite previesť interiér, dekorovať ju vynikajúcim predmetom strečového stropu.

Odrody

Stropy rôznych typov možno rozdeliť na 2 typy:

  • Z polyvinylchloridu. PVC sa používa vo výrobe, ktorých základ je vinyl a chlór. Pridajú sa aj ďalšie prvky a stabilizátory.
  • Tkanina. Materiál je vyrobený z polystyrénových závitov.

Prvá možnosť je najbežnejšia, pretože sú praktickejšie.

Skupina PVC CEILKOV je rozdelená do takýchto typov:

  • satén;
  • lesklý;
  • Matný;
  • priesvitný;
  • Exkluzívne pozície (semiš, metalické a iné možnosti).

Výhody

Život. Kvalitná povrchová úprava tohto typu dokazuje dlhú životnosť. Minimálny ukazovateľ je približne 10 rokov, ale v skutočnosti je to výrazne vyššie. Pre strop slúžiť po mnoho rokov, je dôležité vykonať správnu inštaláciu.

Bezpečnosť. Materiál používaný pri konštrukcii strečových stropov je úplne bezpečný. Je to úplne hygienické. Tvorba baktérií a iných škodlivých mikroorganizmov na povrchu je nemožné. Tento aspekt je veľmi dôležitý, ak v dome žijú alergické, domáce zvieratá alebo malé deti.

Vzhľad. Krása cieľa priťahuje pozornosť kupujúcich. Ak ste sa nudili interiér, potom pomocou stretch stropy, môžete tento problém vyriešiť. Svetlé plátna poskytnú nastavenie farieb a saturácie a mäkké a neutrálne tóny ekvilibrátne chytľavé odtiene. Veľkolepá a štýlová dekorácia bude „zvýrazniť“ dekor.

Starostlivosť. Starostlivosť o Stretch Stropy je veľmi jednoduchá. Nemusíte tráviť peniaze na drahé prostriedky a špeciálne vybavenie.

Maskovanie defektov. Stretch strop bude blokovať stropné chyby: praskliny, výklenky, tuberclány, dents a mnoho ďalších. Pomocou takejto úpravy môžete zosúladiť strany, zmeniť výšku a vykonávať iné úpravy.

V procese zdobenie na ženskej inštalácii môže byť viacúrovňová alebo mať len jednu úroveň. V procese inštalácie natiahnite špeciálny film a bezpečne ho opravte na predinštalovaný dizajn. Používa sa tenký, ale odolný materiál. Po dokončení sa vykazuje hladký strop, bez nedostatkov.

Spôsob inštalácie nezávisí od typu materiálu. Odpovedať na otázku, ktoré stropy sú lepšie: lesklý, matný alebo satén, je potrebné porovnať každú možnosť a určiť ich rozdiely. Rozdiel leží nielen vizuálne rozdiely, ako aj v určitých vlastnostiach.

Lesklé stropy

Druhý názov lesklých stropov – „lakovaný“. Canvas ponúka hladkú textúru a lesk, ktoré tvoria zrkadlový efekt. Vzhľadom na stropy lesku vizuálne zvýšiť objem miestnosti. Odporúča sa používať na základe kompaktných priestorov. Taktiež pomáhajú, aby sa stropy nad a „pohybovali“ steny od seba.

Lesklé povlaky sa aktívne používajú na vytvorenie originálnych, veľkolepých a expresívnych dekorov. Dizajnéri ochutnať použitie takéhoto materiálu na experimenty s kontrolou svetla.

Stropy môžu mať inú farbu: Z klasických farieb a pastelovou gama na mimoriadne a nasýtené odtiene. Najmä expresne v kombinácii s lesklými farbami. Dekoratéri prideľujú jednu významnú nevýhodu dvoch farebných strečových stropov v lesku. Na mieste spojenia plántov dvoch farieb švu budú oveľa výraznejšie v porovnaní s inými textúrami.

Matte Canvas

Matte stropy sú prakticky zbavené brilancie v dôsledku hrubej textúry. Plátno majú nejakú šľachtu a vylepšovanie. Dokončenie vytvára v miestnosti atmosféru upokojujúceho, pokoja a rekreácie. Kvôli špeciálnej textúre ich vyčistite, je problematické ako lesklé povrchy. Napriek tejto charakteristike sa však proces čistenia nestane pracným.

Stretch Stropy s matným filmom alebo tkaninou sú klasickým dizajnom. Nevychádzajú z módy a vyzerajú skvele v takmer všetkých izbách obytných domov. Toto je výber znalcov klasiky. Najčastejšie je materiál natretý v mäkkých a jemných odtieňoch. Pastelové farby sú rozšírené.

Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí nechcú drasticky zmeniť dekor inštaláciou strečových stropov. Matte povrch nezvýrazní pozornosť a ľahko sa zmestí do interiéru. Stropy sa vyznačujú hustotou a spoľahlivosťou.

Účinok matných stropov

Ak lesk odráža lúče svetla, potom matný materiál, naopak, svieti lesk. Externe, plátna vytvárajú účinok maľovaného povrchu alebo stropu whitewash. V rukách experimentálneho dekorácie sa povrch stane nástrojom, s ktorým môžete skryť nevýhody dizajnu, alebo prezentovať dôstojnosť miestnosti. Povrch prenesie zameranie pozornosti od stropu do zvyšku povrchovej úpravy a interiéru.

Na matnej textúre je farba zobrazená v čistej forme, bez odrazov. Na plátne budú expresívne obrázky, ktoré môžu byť malé prvky, veľká tlač alebo vzory. Povrchová úloha je vytvoriť jednotné pozadie.

Saténový strop

Saténový strop je stredný medzi dvomi vyššie uvedenými možnosťami. Takéto dekorácie si vybrať tých ľudí, ktorí nemajú radi jasný lesklý povrch a matný efekt. Saténové plátno kombinuje zrkadlový dizajn a jednotný matný povrch. Štruktúra bije umelé a prirodzené svetlo, ale na rozdiel od lesklých, neodráža objekty a rôzne prvky interiéru.

Saténový strop je štýlové a praktické riešenie na doplnenie prvku bez zničenia jeho integrity. Textúra je nádherná kombinovaná s inými rôznymi dekorovými prvkami.

Výrazný znak materiálu – zmena vzhľadu pod vplyvom svetla. Silky Light Glitter, ktorý svieti prírodné slnečné lúče, odhaľuje farbu v plnej prirodzenej forme. Umelé osvetlenie bude farebné tmavšie.

Veľkolepé a štýlové vyzerá satén tkaniny v predmete hviezdnej oblohy. Nerovnomerné osvetlenie nebude pokaziť, ale naopak, materiál zdôrazní. Na ňom sa objavujú nové odtiene a ďalšie akcenty. Takéto farebné roztoky, ako je perla a kovový, vyzerajú dokonale na stropoch tohto druhu.

Ako si vybrať?

Lesk je schopný rozšíriť objem miestnosti, takže táto voľba bude najlepšia pre malú izbu. Hladké povrchy sa aktívne používajú pri navrhovaní v modernom štýle high-tech. Jednou z charakteristík výletu vysokých technológií sú lesklé a zrkadlové povrchy. Canvas tohto typu budú nádherné kombinovať s takýmito prvkami, čím sa vytvára štýlový interiér.

Dizajnéri odporúčajú používať lesklé strečové stropy v kuchynských izbách, obývacích izbách, chodbách, halách a chodbách. Môžete tiež ozdobiť kúpeľňu. Vzhľadom na hladkú textúru sa na povrchu nezhromažďujú častice znečistenia.

Lesk pomáha vyrovnať sa s nevýhodou prirodzeného osvetlenia. V malých miestnostiach, minimálny počet osvetľovacích zariadení, pri zachovaní užitočného priestoru. Svetlo od lampy sa prejaví z materiálu a rozprestiera sa v celej miestnosti.

Dokončovanie s matným stropom majstrovne napodobňuje štandardný dizajn s omietkou. Často sú vybraní pre klasickú štýl. Plátna sa dôrazne odporúčajú, aby boli umiestnené na základe priestranných izieb. Minimálna výška popoludnia by mala byť najmenej 2,6 metra – to je optimálna možnosť zdobenie matným materiálom. Prvok vstupuje do interiéru sofistikovanosti, šľachty a elegancie.

Stretch strop tohto druhu je harmonicky kombinovaný s luxusným a starožitným nábytkom, štukom, soškami a inými dekoratívnymi prvkami.

Odporúča sa odmietnuť používať Matte modely založené na kuchyniach. Materiál má hrubú textúru, vďaka ktorej sú škvrny na povrchu, a proces čistenia je komplikovaný. Týka sa nielen malých častíc potravín a tuku, ako aj domácim prachom.

Glitter z saténových handričiek nebude ponáhľať v oku. Toto je univerzálny povlak, ktorý každý interiér môže dopĺňať. Táto povrchová úprava je považovaná za ekologickú možnosť.

Satin Stretch Stropy budú vyzerať skvele v detských izbách, obývacích izbách, pracovných priestoroch (napríklad v kancelárii) a spálni. V týchto miestnostiach je dôležité vytvoriť pohodlné a odľahlé prostredie, pretože prispeje k plodnej práci a plnohodnotným odpočinkom. V niektorých prípadoch sú dizajnéri zdobené stropmi saténového materiálu v kúpeľniach a chodbách.

Starostlivosť

Ak chcete obsahovať strečové stropy čisté, stačí pravidelne vykonávať mokré čistenie. Urobiť to, len voda a čisté handry. Pre efektívnejšie čistenie môžete použiť akúkoľvek penové činidlo: umývačka riadu, šampón, práčka gél atď.

Nemôžete používať formulácie s agresívnymi zložkami, pretože alkohol a rôzne kyseliny poškodia materiál a jeho farbu.

Recenzie

Stretch Stropy rôznych typov sa používajú v interiéri už dlhú dobu, ale napriek tomu sú považované za pôvodné a štýlové riešenie. Aktívni používatelia svetovej siete zdieľajú svoje dojmy tejto dokončovej možnosti. Väčšina recenzií o moderných strečových stropoch sú pozitívne.

Mnohí sa zhodujú, že po inštalácii dizajnu je interiér transformovaný na lepšie. Dokonca aj monotónny a vyblednutý dekor sa stáva výrazným a zaujímavým po dizajne farebných plátnov.

Jedenný proces inštalácie bol tiež ocenený. Všetky práce trvá len niekoľko hodín. Pred inštaláciou nemusíte zavrieť nábytok s ochranným filmom alebo ju zobrať z miestnosti.

Spokojní kupujúci oslavujú obrovskú škálu farieb a výtlačkov. Veľká a farebná tlač urobí strop s kľúčovým interiérovým prvkom.

Aké stropy sú lepšie vybrať si, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: