Aké sú dosky 25x150x6000 a koľko z nich v 1 kocke?

Pri vykonávaní rôznych dokončovacích diel sa konštrukcia nových štruktúr často používa všetky druhy druhov drevených materiálov. Často sa rada používa na tieto účely. V súčasnosti môžu byť takéto drevené štruktúry vyrobené s rôznymi veľkosťami. Dnes budeme hovoriť o zvláštností a typoch drevených dosiek 25x150x6000 mm.

Zvláštnosť

Dosky volajú špeciálne rezivo, ktoré majú šírku viac ako 2-krát vyššie ako hrúbka. Zároveň sa nazýva široká časť. Môže to byť externé aj interné (závisí od umiestnenia vzhľadom na centrálnu časť protokolu). Úzke tváre dosiek sa nazývajú hrany. Ako aj takéto štruktúry zahŕňajú koncové prvky.

Všetky základné informácie o týchto doskách, ako aj požiadavky na ich kvalitu nájdete v GOST 8486-86.

K dnešnému dňu, v špecializovaných predajniach, môžete splniť rezivo prírodného alebo komorového sušenia. Druhá možnosť sa považuje za vhodnú, pretože má vyššie sadzby pre trvanlivosť a spoľahlivosť, ako aj menej hmotnosti.

2x150x6000 mm veľkosť dosky, za sušenie z komory, môže vážiť odlišne v závislosti od typu dreva, z ktorého sú vyrobené. Takže hmotnosť dubových modelov bude 16.2 kg, borovica – 11.2 kg.

Tieto drevené výrobky majú relatívne malú hmotnosť, čo zjednodušuje proces inštalácie. Sú to environmentálne šetrné stavebné materiály. Ich ľahká a pekná vôňa dreva vytvorí priaznivú mikroklímu vnútornú vnútornosť.

Na výrobu takýchto dosiek sa používajú rôzne plemená a odrody dreva. Toto musí byť zvážené pri výbere tohto reziva.

Všetky tieto dosky vo výrobe musia prejsť vhodným spracovaním a sušením. Najčastejšie sa aplikuje špeciálne sušenie komory, čo výrazne znižuje úroveň vlhkosti. Niekedy sa tieto materiály sušia prirodzene, ale táto možnosť sa nepovažuje za výhodnú, v tomto prípade nebude mať doska maximálnu pevnosť a odolnosť. A mali by byť nasiaknuté špeciálnymi ochrannými látkami a antiseptikami.

Preskúmanie druhov

Takéto materiály môžu byť rozdelené do niekoľkých samostatných skupín v závislosti od plemena stromov, z ktorého sú vyrobené. Najbežnejšie sú modely vyrobené z niekoľkých druhov dreva.

  • Lak. Toto plemeno sa vyznačuje špeciálnou tvrdosťou, ľahko odolať ťažkým zaťaženiam. Larch sa môže pochváliť vysokou úrovňou sily, takže predmety z nej budú môcť slúžiť mnoho rokov. Takéto drevo jednoducho na spracovanie, na jeho povrchu zriedka možno nájsť nezrovnalosti a dokonca aj najmenšie uzly. Drevo z Larch pridelí veľké množstvo živice, táto vlastnosť vám umožňuje chrániť pred nepriaznivými účinkami hmyzu, hlodavcov, ako aj rôznych mechanických poškodení.

Prečítajte si viac  Všetko o plastových bunkách

Treba však pripomenúť, že Larchové dosky majú vysoké náklady. Tieto rezané drevo sa vyznačujú najkrajším vonkajším dizajnom. Majú príjemnú jednotnú ľahkú maľbu a mäkkú štruktúru, takže je často, že tieto dosky sa používajú pri vytváraní nábytkových predmetov as externou dekoráciou priestorov.

  • Borovica. Je pomerne trvanlivý, trvanlivý a trvalý prírodný materiál. Zároveň má nízku cenu, je ľahko spracovávať, čo robí proces tvoriacich tabule oveľa rýchlejšie a menej nákladné. Pine produkty môžu mať najodoššie prírodné farby. Okrem toho plemeno sa môže pochváliť výraznou mäkkou štruktúrou. Treba poznamenať, že takéto drevo je tiež schopné poskytnúť dobrú tepelnú izoláciu a hlukovú izoláciu. Tento materiál je dokonale dostupný na sušenie hlbokej komory. Často sa borovicové dosky používajú nielen pri konštrukcii konštrukcií, ale aj pre konečnú úpravu, vytvárať krásne a nezvyčajné nábytkové predmety, dekoratívne časti.

  • dub. Toto plemeno dreva je považované za najviac odolné voči vonkajším vplyvom, trvanlivým, spoľahlivým. Vyrobené z dubov môže byť doručený tak dlho, ako je to možné. Takýto strom je dostatočný na špeciálne sušenie, aj po veľkom množstve času nebude deformované, trhliny a škrabance sa na ňom nezobrazia. Dubové prázdne miesta bez ťažkostí odolať vysokej vlhkosti a významným hmotnostným zaťažením.

  • Breza. Briskové dosky sú rozpočtovou možnosťou. Sú schopní prenášať zaťaženie, vysokú vlhkosť, fúka. Dá sa ľahko manipulovať a vysušiť so špeciálnym vybavením. Ale v rovnakom čase, v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami, takýto rezivo nie je možné nazývať dostatočne trvanlivé a trvanlivé. Birch má homogénnu svetelnú farbu, môžete z neho vytvoriť krásne dekoratívne kompozície.

  • Javor. Toto plemeno dreva je dostatočne silné a odolné voči mechanickému, nárazu, vysokej úrovni vlhkosti. Ale zároveň pre interiérové ​​dekorácie, toto drevo sa zriedka používa, je to výhodne dekoratívne výrobky z dekoratívnych výrobkov, produkujú povrchovú úpravu, vytvárať nábytkové konštrukcie.

  • Smrek. Tento typ ihly má vysoký indikátor sily a trvanlivosti. Zdôrazňuje veľký počet živice, ktorý vykonáva ochrannú funkciu. Dosky jedli majú mäkkú textúru a krásnu príjemnú farbu, zatiaľ čo v porovnaní s inými skalami majú nízke náklady.

  • Rozsvietiť. Toto plemeno má neobvyklú sivú alebo bielu farbu. Vyznačuje sa špeciálnou hustotou. Osinovye Billets možno ľahko znížiť, suchý a spracovať, ale nebudú dostatočne odolné voči mechanickému nárazu, ako aj na vysokú vlhkosť – začne absorbovať vodu, napučanie a silne deformovať.
Prečítajte si viac  Benátska omietka pod mramoru

  • Jedľa. Takéto plemeno je mimoriadne zriedkavé, pretože nemá dostatočnú pevnosť a trvanlivosť. Často, takéto drevo robí spoľahlivejšie lepené rezivo. FIR sa môže pochváliť krásnou prírodnou farbou a prirodzeným vzorom v kontexte.

  • Céder. Toto drevo je tiež zriedkavo používané na výrobu dosiek. Modely vyrobené z nej majú významné náklady. Tento typ dreva sa môže pochváliť vynikajúcou odolnosťou voči šokom a mechanickým účinkom, na vysokú úroveň vlhkosti. Sila tohto plemena je však v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami oveľa nižšia.

Okrem toho môžu byť drevené dosky tejto veľkosti rozdeliť do niekoľkých ďalších skupín v závislosti od technológie spracovania, ktoré prechádzajú do výrobného procesu.

Utešený

Tieto typy rezaných dreva majú dve hrany, ktoré sa nevynikajú do výroby. Sú to častiach celých guľôčok, z ktorých sú vytvorené dosky. Najčastejšie sa na vytvorenie prepraviek, podlahov používajú najčastejšie hrubé vzorky vetra, môžu tiež zasiať strechy. Niekedy sa používajú na výstavbu kúpeľne a plotov.

Hnusný

25 mm dosiek pre 25 mm môže byť akútne aj hlúpe. Môže byť pridelený a čistý. Všetky strany takýchto dosiek hladko a dôkladne. Táto možnosť bude optimálna pre povrchovú úpravu, vytvoriť rôzne predmety nábytku.

Drevo posádky Sawn sa používajú na vytvorenie všetkých druhov stavebných konštrukcií, vrátane rezidenčných spoľahlivých štruktúr. Niekedy je zakúpený na vytvorenie strešných vrstiev a výrobu veľkých kontajnerov, ktoré môžu odolať významným zaťaženiam.

Strogani

Tieto rezivo sa vyrábajú takým spôsobom, že starostlivo leštený povrch bol absolútne hladký a dobre vysušený. V porovnaní so zvyškom druhov sa líšia oveľa estetickejším vzhľadom, takže tieto materiály sa primárne používajú na konštrukciu interiérovej dekorácie. Niekedy leštené hobľované materiály vytvárajú rôzne dekoratívne objekty.

Z týchto dosiek z rôznych plemien z dreva vytvárajú úžasné obrázky. Vyrezávané výkresy sa stanú zaujímavou dekoráciou interiéru.

Môžete tiež vybrať lepiaci typ. Takéto drevené dosky sa získavajú dôkladným sušením, spracovaním a impregnáciou so špeciálnymi adhéznymi kompozíciami niekoľkých oddelených dosiek pre malé hrúbky.

Ďalej sú takéto detaily pevne a spoľahlivo prilepené medzi sebou. To všetko sa deje pod špeciálnym tlačom. Lepené materiály môžu obsahovať od troch do piatich vrstiev.

Rezivo sa vyznačuje vyššou úrovňou pevnosti. Budú môcť slúžiť dlhú dobu. Na ich plochách nie sú tvorené trhlinami aj po mnoho rokov. Náklady na lepené dosky budú vyššie v porovnaní s konvenčnými materiálmi.

Prečítajte si viac  Vlastnosti omietkovej zmesi pre externú prácu

Tiež dosky môžu byť pripísané rôznym skupinám v závislosti od rôznych drevo, z ktorých sú vyrobené. Najhlbšie a dôkladné sušenie a spracovanie sú modely 1 a 2 odrody. Používajú sa pri vykonávaní rôznych dokončovacích prác. Vzorky 3, 4, 5 Odrody sú lepšie požiadať o výrobu kontajnerov alebo dočasných budov pre domácnosť.

Výnimočne z prvej triedy by mali byť vykonané dvere a okenné otvory, aby sa dokončovalo izby. Druhá trieda môže byť dokonale vhodná na vytvorenie nosnej konštrukcie konštrukcie.

Koľko kusov v 1 kocke?

Ak chcete určiť, koľko kusov dosiek 150×25 mm 6 m dlhé na Kube, môžete Využite špeciálnu tabuľku s indikáciami veľkosti a počtu takýchto materiálov.

Túto hodnotu môžete nezávisle vypočítať. Takže objem jednej dosky bude 0,0225 m3. V dôsledku toho, v jednom kubickom metriku bude 44 kusov.

Tieto hodnoty musia presne vypočítať v prípadoch, keď sa rezané drevo použije na dokončenie vnútra priestorov, bude tiež potrebné poznať ich oblasť v metroch štvorcových.

Pôsobnosť

Takéto dosky môžu byť použité v rôznych stavebných a dokončovacích prácach. Najviac odolnejšie a odolné modely (dub, borovica, javor) sa často používajú na vytvorenie spoľahlivých a odolných obytných konštrukcií, ekonomických štruktúr, stabilných schodiskách, prístreškov, strešných náterov.

A tiež takéto dosky vyrobené z najkrajších a dekoratívnych druhov dreva, získavanie na výrobu neobvyklých návrhov nábytku (konferenčné stoličky, stoličky, police).

Lepené dosky sa najčastejšie používajú pri tvorbe odolných obložení steny. Steny vyrobené z týchto rezaných reziva budú mať dobrú tepelnú izoláciu a zvukovú indikátory. Okrem toho, po inštalácii, lepené materiály sú prakticky nevystavené zmršťovaniu a rôznym deformáciám. Takéto spracované výrobky sú vhodné pre zariadenia podláh, ktoré podliehajú špeciálnym požiadavkám na spoľahlivosť a trvanlivosť.

Ohraničené suché dosky týchto veľkostí sú často zakúpené pre podlahy. Súčasne sa môžu použiť modely z rôznych druhov dreva, ale najčastejšou možnosťou je ihličnaté časti.

Taký vonkajší materiál musí byť hlboko liečený počas výroby. Tieto rezivo by sa mali vykonať z prvej základne triedy.

Plánovaný a lepený materiál môže byť použitý na výstavbu krajín verandy a terasu, schodov. Niekedy sú z nich vyrobené aj iné návrhy pre krajiny – Alzembos, záhradné malé stoly, obchody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: