Aké sú drevené disky pre bulharský a ako ich používať správne?

Bulharčina je jedným z najobľúbenejších nástrojov na spracovanie rôznych povrchov – či už kovu, kameňa alebo betónu. Nazýva sa tiež uhlový brúsny stroj. Zvyčajne sa USM používa na spracovanie kovových alebo kamenných prázdnych miest. Ale v niektorých prípadoch môže byť bulharský nástroj používaný ako drevený nástroj.

Je bulharský vhodný pre drevo?

Táto otázka sa pýta väčšina majiteľov ESM. Áno, brúska môže byť použitá na spracovanie drevených povrchov. Ale nie vždy. Vo svojom účele nie je bulharský určený pre drevnú prácu. Špeciálne trysky, ktoré sa odporúčajú vykonávať spracovanie dreva, začali dodávať stolárske nástroje na trh nie tak dávno.

Základné operácie, ktoré môže byť vykonaný týmto nástrojom na drevených povrchoch, sú brúsenie a vonkajšia práca. Pre ich držanie stojí za to pomocou špeciálnych trysiek. Je dôležité si uvedomiť – v žiadnom prípade nemôžete znížiť drevo s kruhom kovu alebo kameňa. To môže viesť k tomu, že je to najlepšie, a dokonca aj na zranenia. Tiché kotúče môžu byť uviaznuté v drevenej billete, prečo prístroj môže jednoducho odletieť z rúk. Pri rezaní dreva sú tiež rezacie kruhy. V tomto prípade sa kruh môže rozpadnúť a dostať sa do tváre.

Vo všeobecnosti môžete zvýrazniť tri hlavné modely rezných kruhov pre bulharský. Tieto píly, s diamantovým striekaním a brúsnymi diskami.

Brúsne kruhy s diamantovým povlakom sú určené na spracovanie kovových povrchov. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Tento typ dýzy môže byť tiež akumulovaný fascinovanými nástrojmi. Vykonajte rezný strom podľa tohto kruhu neodporúča. Brúsne kotúče sú určené na brúsenie a majú inú zrnitosť. Abrazívne je materiál, ktorý tvorí základ kruhu. Ako také komponenty sa môžu použiť elektrolytické alebo kremíkové karbid.

Tiché disky sú určené na rezanie a majú veľkú klasifikáciu. Môžu byť navrhnuté pre rôzne materiály. Ale nie všetky tieto typy sa odporúčajú na rezanie alebo spracovanie drevených materiálov. Pre drevo existujú samostatné možnosti pre trysky.

Názory

Drevo by malo byť rezané brúskou, len s použitím špeciálne určených kovových kotúčov, ktoré majú zuby pozdĺž okrajov. Existujú niektoré možnosti pre disky, ktoré môžu byť vyrezané na dreve. Obvykle rezanie dreveného brúsneho stroja plytké. Na rezanie veľkých polotovarov je lepšie použiť kruhovú pílu, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby zvládli tieto materiály. Ale niektoré trysky shlifmashin vám umožňujú rezať alebo zvládnuť malé prázdne miesta.

Tieto trysky sa môžu líšiť v ich vlastnom ohľade k nasledujúcim typom – rezanie kruhov, odchádzajúcich modelov a diskov na leštenie alebo brúsenie.

Medzi možnosti rezania pre stromové kruhy stojí za to zvýrazniť dve.

 • Kruhový kruh. Táto tryska je kruh so zubami. Zvyčajne majú maximálny priemer na 180 mm. Na veľkých kruhoch sa zúčastnia. Existuje viac kompaktných kruhov, ktoré nemajú útoky. Všeobecne platí, že kruhové kotúče sú považované za „nebezpečnú“ možnosť na trysku na brúsnom stroji, aby sa obrezali drevené prázdne miesta. Preto je žiaduce zvoliť kruhové disky, ktoré poskytujú ochranu pred ohniskom v materiáli. Je to spôsobené tým, že zuby na tejto verzii disku sú mierne rozvedené na párty.
 • Reťazové kruhy. Tieto modely nie sú vhodné na spoluprácu s drevnou skálou. Riziko rušenia nástroja v obrobku je minimalizované. Na rotačnej nadácii sú takéto trysky natiahnuté reťazcom použitým na reťazových píl. V rovnakom čase pristátie okruhu na kruhu nie je fixovaný, čo znižuje riziko manipulácie s nástrojom. To znamená, aj keď počas prevádzky, reťaz letí z kruhu, potom sa kruh samotný nebude zlomiť a nie je zistí účastníci konania, pretože sa môže stať s inými modelmi.

Stojí za zmienku s malým a veľkým počtom zubov. V tomto prípade bude ich číslo závisieť od priemeru kruhu. Na diskoch malého priemeru (až 150 mm) sú nainštalované 3 zuby. Kolesá rovnakého priemeru majú 4 zuby. Ak chcete pracovať na dreve, odporúča sa použiť disky malého priemeru, ktorý je s 3 zubami. Veľké pohony zvyčajne používajú špecialistov, aby zvládli veľké prázdne miesta. Malé disky sú vhodné pre štandardnú prácu pre domácnosť. Všeobecne platí, že takéto trysky sú veľmi dobre zvládnuté rezaním drevených prázdnych miest.

Samostatne je potrebné hovoriť O diskoch z špeciálneho materiálu – karbid volfrámu. Sú relatívne nové, ale vďaka im to, že mali možnosť znížiť drevo s brúskou. Externe, tryska je kruh rozdelený na rezné segmenty. To znamená, že zuby na tomto kruhu chýbajú. Veľkou výhodou tohto typu kruhov je ich vysoká pevnosť. Disk ľahko znižuje drevo akejkoľvek pevnosti a dokonca aj prítomnosť nechtov alebo iných kovových výrobkov v obrobku nebráni jeho prevádzke – kruh karbidových rezov volfrámu a malých kovových častí. Náklady na takúto trysku na rezanie stromu je oveľa vyššia ako v predchádzajúcich možnostiach, je to bezpečnosť a vysoká kvalita práce s garantovanou dátovým diskom.

Ďalšia kategória kruhov pre Bulharsko – Vinný. Táto tryska sú určené na spracovanie na povrchu obrobku. Napríklad na odstránenie kôry, odstránenie veľkého množstva nečistôt alebo zarovnania obrobku. Ostatné operácie spracovania sú oveľa bezpečnejšie ako rezanie dreva. Preto sa uši na liečbu stromu bezpečne uplatňujú, ale nezabudnú na špeciálne trysky. Je zvyčajné prideliť niekoľko typov ropovitých trysiek. Medzi nimi, môžete zvýrazniť rozmrazovacie disky s hrotmi alebo abrazívnou strúhankou. Abrazívne frézy sú rôzne veľkosti. Vďaka nim môžete vykonať prázdne z konca alebo strieľať horné vrstvy.

Tiež, morenie možnosti pre trysky zahŕňajú Drôtené drôtené kotúče. Niekedy sa nazývajú „káblové kefy“. Táto tryska môže byť dva druhy. Prvý vyzerá ako pohár s drôtom pripojeným na ňom, a druhý je disk, ktorý má drôt na okrajoch. Je vhodné odstrániť tieto zariadenia z povrchu starej farby obrobku, hrdze a t. D. Tiež sa kruhy s krúteným drôtom používajú na čistenie povrchu stromu. To sa robí, aby sa dosiahol povrch starožitného účinku. Drôtené trysky sami predstavujú zo seba disk-rastliny, pretože skutočne vykonávajú rovnaké funkcie.

Medzi zhrniteľné trysky prideľujú Okvetné kruhy. Takýto zápisník má na svojom povrchu niekoľko vrstiev brúsneho papiera alebo inej zeleniny. Je dôležité vziať do úvahy takýto ukazovateľ ako zrno sendvič. Pre hrubé spracovanie stojí za to používať kruhy s hrubým brúsnym papierom. Stojí za to fungovať ako kruh, pretože môžete ľahko poškodiť povrch. Pre jemnejšie a mäkké spracovanie aplikuje médium a jemnozrnný brúsny papier.

Aj moderná ponuka výrobcov na trhu Lepkavé disky. Toto je pekný nový model dýzy používaný na spracovanie dreva. Podstatou tohto kruhu je v prítomnosti suchého zipsu na to, na ktorom môžete konsolidovať zemepisnú pásku z akéhokoľvek zrna. Takáto možnosť trysky je univerzálna, pretože suchý zips môže tiež dať materiály na spracovanie kovov alebo iné povrchy.

Ďalšia kategória trysiek sa používa na leštenie alebo brúsenie drevených povrchov.

Pre brúsenie dokonale zapadá do toho istého Virebné kotúče alebo okvetné lístky malých zrnitých trysiek. Na vykonávanie mierneho spracovania a leštenia povrchu stromu používajú trysky s plsteným povlakom. To znamená, že takéto disky sú rotujúcim kruhom, na ktorom je pevne stlačená vlna. Tieto modely môžu byť tiež jemné, hrubé alebo univerzálne – polostrvárne.

Takéto trysky dokonale poľské drevené povrchy bez zanechania poškodenia na nich.

Ako si vybrať?

Základom akejkoľvek kvalitnej práce závisí od správneho zvoleného nástroja. A disky pre brúsky by mali mať veľký význam, pretože je to hlavná časť, ktorá bude vykonávať spracovanie dreva. Veľmi veľa nehôd pri práci s brúskou sa stáva presne kvôli chybe nesprávneho disku. Skores alebo džemy dýz v obrobku robí bulharský nekontrolovateľnú – to letí z rúk a môže ľahko spôsobiť poškodenie. Alebo disk sa môže rozpadnúť na malé časti, ktoré sú rozptýlené na párty s obrovskou rýchlosťou. Dôsledky takýchto prípadov sú najviac smutné. To sa zvyčajne deje v dôsledku trysiek s defektmi, čipmi alebo trhlinami. Preto pre správny výber pílového listu musíte zvážiť niekoľko faktorov.

 • Typ práce. Ak chcete začať, je potrebné určiť typ operácií, pre ktoré sa použije disk na brúsenom stroji. Odrody kruhov v závislosti od typu práce už boli uvedené vyššie.
 • Je potrebné vziať do úvahy priemer disku. Zvyčajne tento indikátor začína od 115 a končí 230 mm. Ale trysky veľké priemery sa často používajú na prácu s kovovými výrobkami. Pre prácu s drevenou univerzálnou voľbou sa uvažujú kruhy s priemerom 125 mm. Táto veľkosť je ideálna pre prácu pre domácnosť. Priemer kruhu je viac ako 150 mm, bežne používajú profesionálne tesári pre prácu s veľkým povrchom.

 • Priemer kruhu závisí od veľkosti bulharského. Odporúča sa malá brúska na inštaláciu diskov menšieho priemeru. Vnútorný priemer kruhov sa môže tiež líšiť, najmä ak je nástroj starý. Súčasný štandard vnútorného priemeru je 22, 2 mm.

Pokyny pre prístroj zvyčajne označuje, ktorý maximálny priemer disku môže byť na ňom nainštalovaný. Dajte dýzu väčšieho priemeru je prísne zakázaná.

 • Počet a umiestnenie zubov. Tento faktor bude závisieť od plemena dreva, z ktorého bude musieť pracovať. Univerzálna možnosť – toto je trojhlorský kruh pre bulharský. S touto tryskou je realistické znížiť drevo pozdĺž, cez, a môžete stále robiť rôzne rezy a drážky. Z neprítomnosti čipov na materiál chráni disk striedavo skosených zubov. A takéto disky sú určené na spracovanie rôznych plemien dreva. Trysky s rovnými zubami sa odporúčajú pre prácu na mäkkom dreve.

Na spracovanie drevotrieskovej dosky môžete použiť disky s lichobežníkovými zubami.

 • Hrúbka disku. Priemerný indikátor hrúbky disku na brúsení na spracovanie dreva je 2 mm. Tu je potrebné vziať do úvahy to, čo je potrebné urobiť šírku incízie na billete. Napríklad pri práci reťazového disku bude rez veľmi široká – až 8 mm, pretože samotný disk je pomerne široký. Preto pre tenké rezy stojí za to pomocou malých šírkových trysiek. V súlade s tým, priemer tu tiež hrá úlohu – ako je viac, tým väčšia je hrúbka trysky.
 • Vizuálna kontrola. Ak sa s typom práce, všetko je vyriešené a model trysky je zvolený, je potrebné ho skontrolovať veľmi starostlivo. Nikto nie je poistený proti falzifikátom, takže stojí za to zvoliť disk s nedostatkom externých defektov – bez čipov, so všetkými zubami prítomnými, bez trhlín.

Medzi hlavných výrobcov, ktorí doručujú kruhy domáceho trhu pre bulharčinu, stojí za to zdôrazniť nasledujúce značky.

 • „SpeedCutter Graff“. Tento model dýzy má tri veľké zuby určené na drevo a niektoré odolnejšie materiály. Je vyrobený z karbidu volfrámu, preto má vysokú spoľahlivosť. Dokonca aj s dlhou prácou a silným trením o obrobku sa disk nezhrieva a nie je odhodený.

 • „Cedar“. Tieto disky domáceho výrobcu s viacerými zubami sú vyrobené z ocele s vysokou pevnosťou. Disk nie je dlhý čas trpieť a úspešne sa presúva aj s pevným drevom.

 • „Vortex“. Tento výrobca sa tiež osvedčil z najlepších. Vysoko kvalitné drevené kotúče majú zvýšenú úroveň odolnosti proti opotrebeniu a dokonale hladké rezy v dôsledku vysoko kvalitného brúsenia samotnej trysky.

Výber disku pre bulharčinu, je dôležité venovať pozornosť certifikácii kvality EAS. Koniec koncov, všetky disky sa vyrábajú na prísne stanovenej GOST. Podozrivé modely, ktoré neprejavili certifikáciu alebo z neznámych výrobcov, neodporúča sa.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené nuansy môžete správne vyzdvihnúť potrebný drevený disk pre bulharský.

Odporúčania na použitie

Dokonca aj profesionáli nie sú poistení proti nehodám. Možno preto sa stali odborníkmi, pretože pozorovali techniku ​​bezpečnej práce? Toto je hlavná zložka akejkoľvek práce.

 • Pri práci s brúsnym strojom musíte nosiť ochranné okuliare alebo masku, ako aj prácu v kombinéze.
 • Je mimoriadne odporúčané pracovať poškodená tryska.
 • Udržujte taccón striktne dva ruky.
 • Nefunguje vo vysokej vlhkosti. Koniec koncov, bulharské diela zo siete a elektriny a vody – pomerne zlú kombináciu.
 • Kontrola pred začatím pracovnej izolácie na prístroji.
 • Odstráňte z pracovnej plochy Horľavé materiály a horľavé kvapaliny.
 • Potrebujete pracovať len s ochranným puzdrom na prístroji.
 • Odporúča sa nosiť respirátor, pretože pri spracovaní materiálu dochádza k veľkému množstvu prachu.

Pri práci s bulharskom sú oficiálne stanovené požiadavky na ochranu práce. Pred začatím práce je vhodné čítať pozorne s nimi. Nižšie sú uvedené hlavné kritériá prijímania do práce s EMS.

 • Zamestnanec môže pracovať s nástrojom, ktorý prešiel lekárske vyšetrenia, úvodné pokyny a primerané školenie. Dôležitým kritériom zamestnanca sú vedomosti o prvej pomoci.
 • Pred začatím práce je mimoriadne dôležité bezpečne zabezpečiť spracovaný obrobok. Nie je potrebné sa snažiť udržať ju jednou rukou a druhý – bulharský. Na to môžete použiť vice. Je nevyhnutné si uvedomiť, že materiál by nemal mať ohyby v pásme píly alebo spracovania.
 • Je potrebné zabezpečiť, aby štrbina z prístroja bola mimo zóny spracovania, aby ju náhodne neznikla. Ak je to možné, je potrebné stáť tak, že iskry alebo prach nespadajú na oblečenie a tvár.

 • Pri práci s brúskou sa odporúča použiť špeciálny vysávač budov. Toto zariadenie odstraňuje prach z pracoviska. Niektoré brúsky sú vybavené špeciálnymi zberateľmi prachu. Samotný nástroj po práci sa musí vyčistiť od prachu, trením mierne vlhkú handričku a potom suché. Vlhkosť dostať sa do zariadenia je neprijateľné.
 • Ak chcete nasmerovať Billark podľa billetu, by mal byť striktne v smere otáčania kruhu. Tiež vložte brúsku na podlahe alebo iné povrchy by sa mali zastaviť len po zastavení otáčania disku.
 • Nezačnete rezať povrch so starou farbou alebo s veľkou vrstvou nečistôt. Ak chcete začať, malo by byť starostlivo leštené a potom začať rezanie.
 • Práca s brúskou len na suchom dreve. Použitie surovín nestojí za to. Musí počkať, kým nebude suchý.
 • Nespúšťajte prácu, keď napätie v sieti.
 • Keď zapnete brúsku, musíte počkať niekoľko sekúnd, kým nie je nástroj dokončený.
 • Stojaci v smere pohybu bulharského sa neodporúča. Ak je to možné, stojí za to trvalo stabilnú pozíciu na boku.

Pri práci s niektorými dýzami je tiež potrebné sledovať určité odporúčania.

 • Pre hrubé a povrchové spracovanie materiálu používajte kábel. S ním je tiež možné nastaviť produkt potrebnú formu. Pre hrubé spracovanie alebo rezanie môžete použiť disky s reťazami.
 • Pre šikmé pílenie sa odporúča použiť koncové disky.
 • Pomocou diskov s plstimi môžete dosiahnuť maximálny hladký povrch. Najlepšie sa používajú na zvládnutie budúcej podlahovej krytiny.
 • Tiež kruhy na strome na bulharčine môžu byť vykonávané frézovaním.

Rezať jednoduchú drážku s pomocou brúsky je pomerne jednoduché. Ale pre zložitejšie drážky a hniezda potrebujete špeciálny stroj.

 • Ak je potrebné odstrániť ochranné puzdro, potom je to celkom jednoduché. Všeobecne platí, že pri rezaní akéhokoľvek materiálu je puzdro kategoricky nemožné. Toto je jediná obrana medzi rukou a disku, ktorá sa otáča rýchlosťou až 11 tisíc. rpm. Ale pri brúsení alebo odizolovaní puzdra môže niekedy rušiť. Na niektorých brúskach je puzdro pripojené k niekoľkým skrutkam, ktoré je potrebné odskrutkovať. A niektoré z brúskov majú špeciálnu západku, ktorú potrebujete na zamietnutie a otáčanie puzdra pomocou drážky, kým sa neodstráni.
 • Pri práci by sa tento indikátor mal brať do úvahy ako hĺbka materiálu. Ak je potrebné znížiť hrubý obrobok, to znamená, že rez je potrebný hlboko, potom sa brúska neodporúča. Aby ste to urobili, je lepšie používať špeciálne píly alebo stroje. Bulhari s drevenými dýzami sú zvyčajne určené na plytké propilov, rezanie drážok a t. D.
 • Drevo je nehomogénny materiál. Musíme pracovať na strome rôznymi tryskami. Preto sa odporúča kúpiť niekoľko rôznych rezných diskov na vykonávanie rôznych operácií v závislosti od materiálu.

 • Nie je potrebné kliknúť na bulharský. Rýchlosť otáčania disku je veľmi veľká, takže nástroj sa vyrovná s samotným pílom a bez nadmerného tlaku. Z veľkého zaťaženia je možné zavádzať.
 • Pravidelne, potreba zmeniť trysky. To môže byť spôsobené porušením disku alebo potrebu nahradiť ho na inú implementáciu nových diel. Ale niekedy sa to stane, že zadržiavajúca matica na brúsky svorky veľmi veľa a odskrutkujte to takmer nemožné. K tomu môžete urobiť niekoľko jednoduchých krokov. Vezmite hlúpy objekt a stlačte disk v smere otáčania brúsky.

Zvyčajne taká hrubá kombinácia pomáha a matica s ľahkosťou je odskrutkovaná. Ak je disk už poškodený, a nie je ľúto, že ho hodiť, môžete ho rozbiť s klietkami čo najbližšie k stredu.

Na niektorých typoch bulharčiny je špeciálne tlačidlo, s ktorým môžete disk vybrať bez použitia kľúčov. COOKK je upnutý a disk sa otáča manuálne v smere pohybu. Potom sa tryska jednoducho odstráni a disk je možné zmeniť. Všeobecne platí, že aby sa zabránilo zbytočnej svorke matice, môžete použiť malú malú – dať medzi maticou a disku kus hrubej papiera alebo lepenky. V tomto prípade matica neprepojuje disk príliš tesný a môže byť odskrutkovaný bez veľkého úsilia.

Odpoveď na otázku je teda, či je možné použiť mlynček na liečenie stromu, je pozitívny, ale s týmto stavom, že dýza bude použitá na brúsku. Kovové kotúče sú kategoricky vhodné na spracovanie dreva. Preto je lepšie objasniť predávajúceho ešte raz, jeden alebo iný disk je určený pre ktorý materiál.

V ďalšom videu nájdete testovacie disky na strome pre bulharský.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: