Aké sú gumené škvrny a ako ich používať?

Pri vykonávaní konštrukčných a opravárenských procesov sa vyžaduje použitie viacerých rôznych nástrojov. Môžu sa stať univerzálnou akvizíciou nováčikového alebo profesionálneho špecialistu. Pohodlie práce a konečný výsledok závisí od kvality nástroja. Vykonáva sa mnoho funkcií a gumová špachtľa v závislosti od jeho veľkosti a konfigurácie. Všestrannosť gumy spočíva v vodotesnej a chemickej odolnosti.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Gumová špachtľa je stavebný nástroj, ktorý používa švy na rôznych povrchoch, odstránenie zvyškov materiálov na keramiku, kameň; Tónovanie, rohová úprava s nástennými omietkami.

Takéto nástroje sa používajú na spracovanie priestorov rôznych oblastí a ťažko dostupných miest. Berúc do úvahy to vytvorilo širokú škálu špachitých – od veľmi malých na hlavné modely na hladké tapety a podlahy a liečbu steny. Ich hlavnou črtou je gumová pracovná plocha. Vzhľadom k jej pružnosti a mäkkosti neexistuje riziko poškodenia aj krehkého náteru. Niektoré špachty s odolné rukoväte umožňujú prázdne švy epoxidovými živicami, cementovými roztokmi. A sú tu modely špeciálne pre silikón.

Primárne požiadavky

Zariadenie kaučukovej špachtle je elementárna jednoduchá, ale pre vysoko kvalitné vykonanie musí byť v súlade s určitými normami.

 • Gumová časť musí byť husté, flexibilné a rovnomerne elastické.
 • Tvar špachtle by mal umožniť plne manipuláciu s švami s rôznymi materiálmi.
 • Okraje špachtle musia byť kužeľové, aby sa ľahko odtierali švy v rohoch.
 • Rukoväť môže byť tiež guma, ak je nástroj malý. Väčšie modely potrebujú odolnú rukoväť, ktorá eliminuje deformáciu špachtle so silným nachom.

Popis druhov

Typy týchto nástrojov sú rozdelené podľa určitých kritérií.

 • Farba. Gumové škvrny sú biele, sivé a čierne. Je diktovaný non-dizajnérsky prístup, ale cieľom úrovne stuhy pásky. Temnosť nástroja, tým viac drsné a účinne naplní švy, okrem „medzier“ a rozvodov. Biela špachtľa je určená na spracovanie krehkých okrasných materiálov.
 • Odrody rukoväte. Najčastejšie gumové náradie sú vybavené plastovou rukoväťou – trapézou alebo konzolou, ktorá podporuje vysoký výkon výkonu. Ich cena je vyššia. Tiež existujú špachty s drevenými držiaky a pevné gumové plátno.
 • Tvarový nástroj. Rozmanité, ale najčastejšie lichobežníkové škvrny sa uvažujú. Okrúhla špachtľa niečo podobné káblovému strihu. To neprispieva k vysokej efektívnosti, takže model sa prakticky nenachádza v predaji. Viac ako nástroje sú vybavené hotovými brúsnymi zmesami.
 • Rozmery. Tento parameter v nástroji na obraz sa môže pohybovať od 20 mm a do 150 mm. Je vybraná na základe úloh.
 • Účel. Hlavne škvrnité sú vyrobené z injektácie a. Pre prvú možnosť sa používajú štandardné nástroje av druhom prípade existujú úplne gumené zaoblené tvary.

Na vymenovanie sú Spatelas tiež rozdelené do nasledujúcich odrôd.

 • Plánovanie. Mäkký nástroj s odolnou rukoväťou a pracovnou hranou 3-5 mm, s dĺžkou v rozsahu 25-60 cm. Kosa sa vykonáva na jednej strane, s uhlovou expozíciou 45 stupňov. Obdĺžniková alebo lichobežníková špachtľa je vhodná na konštrukciu spojov v procese čelia povrchov s dlaždicou veľkou veľkosťou alebo mozaikou, pri práci s zmesou na báze cementu.
 • Malárna guma. Biela špachtľa vyrobená z gumy a čiernej – z gumy 3-5 mm. Bilaterálna pracovná hrana, 10-25 cm dlhá. Čierna guma sa vyznačuje veľkou tuhosťou, ktorá prispieva k hustým plneniu kĺbov. Na maľbe model, PVC gombík alebo drevo, podobne ako tie, ktoré sú vybavené kefami. Vo vzťahu k pracovnému okraju je držiak umiestnený v uhle 45/90 °. Trojuholníkový nástroj má stredné veľkosti, takže sa považuje za univerzálne.
 • FUGOVALI. Špachtle so základňou vo forme lichobežníka (trojuholník) na výzdobu švov na dlaždice a konečnom kameni, použitie tmel, reštaurovanie prác. Pracovná hrana od 40 do 50 mm do 80-100 mm. Mäkká časť je vybavená drevenou alebo plastovou rukoväťou. Malé nástroje používané v náročných oblastiach môžu byť tuhé sitá, bez tvrdého držiaka. Veľkosť je vybratá pod dlažbou, tuhosť – z hľadiska hĺbky švov: čo sú hlbšie, množstvá gumovej základne.
 • Rozširujúca špachtľu. Vhodné nielen pre šijacie spoje, ale tiež dať úľavu. Model je nevyhnutný pri zdobenie okrúhlych švov, napríklad so zaoblenými hranami dlaždice. Tiež v dekorácii sa používa továreň Spatula pod drevom, postava, prevodovky, uhlové a iné možnosti.

Populárne výrobcovia

Nemecká spoločnosť Briber Spotrebiteľom v Rusku ako výrobca tovaru na opravu, vrátane vynikajúcich špachu. V kruhu profesionálnych staviteľov inventára z Biebera kráčali ako spoľahlivé a nenáročné.

Nástroj. Je oficiálnym zástupcom kanadskej spoločnosti. Cvičenie výroby elektrických a manuálnych nástrojov na použitie v domácej a profesionálnej výstavbe. Dôstojnosť fit spatulas je za prijateľnú cenu, pohodlie, kvalitu a rozmanitosť modelov.

Raimondi – jeden z európskych lídrov pri výrobe zariadení a nástrojov pre rôzne opravy a stavebné úlohy.

Spatuls tejto spoločnosti ponúka vynikajúcu kvalitu a efektívnosť.

Aj na trhu aktívne vyvíja domácu firmu Santool. Vykonáva výrobu a predaj manuálnych nástrojov. Podnik neúnavne modernizovať výrobu. Na výrobu značkových špachitých používajte suroviny najvyššej kvality.

Na globálnom trhu stavebných inventárov vysokej kvality rôznych a domácich TM „Bison OVK“. Špecialisti strávia veľa úsilia o zlepšenie hotových výrobkov.

Vzorky sa testujú vo vlastnom testovacom laboratóriu predtým, ako sú prezentovaní spotrebitelia.

Výber pravidiel

Nákup kaučukovej špachtle Pre určité úlohy sa odporúča zohľadniť tieto nuansy.

 • Pero. Na širokej pracovnej časti by mala byť drevená rukoväť.
 • Tuhosť. Pre injektívne dekoratívne make-up bude potrebovať flexibilný a mäkký nástroj.
 • Formulár. Na vykonanie jednotného a vysoko kvalitného švu musí byť okraj gumovej základne v poriadku a akútny.
 • Farebná guma. Ak chcete pracovať s hustými zmesami vhodnejšie je tvrdá čierna guma.

Modely bez rukoväte sú spracované spoje v klenutých zónach, za inštalatérovaním a stúpačkami. Hodnota nástroja je vybraná na základe rozmerov ošetreného povrchu.

Dnes môžete nájsť rôzne možnosti predaja, a to ako samostatne aj v súpravách, aby ste naplnili švy v sadrokartóne, pracujte s drevom a mnoho ďalších účelov. Pri výbere, v prvom rade sa zohľadňujú charakteristiky vybraného nástroja. Osobitná pozornosť si zaslúži kvalitnú gumu. Malo by sa vyznačovať hustotou, nie mať žiadne škody.

Vysokokvalitná guma je definovaná ľahko: Ak sa ohýbate, okamžite sa vráti pôvodný tvar.

Prevádzkové tipy

Je potrebné správne používať gumenú špachtľu: aplikujte riešenie do pracovnej časti webu, kde je vytvorená skosenie. Nástroj je vhodný na zvládnutie všetkých druhov povrchov: kachľové a keramické dlaždice, mozaiky, dekoratívny kameň, švy v linoleum.

Práca s kaučukovou špachtľou sa vyrába dvoma hlavnými etapovými stupňami a pohybmi: SEVER je naplnená a odstránená nadmerná rýchla hmotnosť. Pri vyplnení zariadenia Extender môžete poskytnúť určitú úľavu.

Všetky prekryvné práce by sa mali vykonávať po konečnom sušení lepidla dlaždíc, aby sa zabránilo deformácii kĺbov.

Nadmerná suchá škvrna odstránená s čistou gumovou základňou špachtle. Pri vykonávaní manipulácií by mal byť suchý. Musí sa uchovávať pozorovaním uhla 90 ° vo vzťahu k základni. Je potrebné konať bez nadmerného tlaku, inak je možnosť odstrániť hmotnosť mulk z švov.

Pri grilovaní, čo je najvhodnejšie konať s poddajnou obdĺžnikovou špachtľou na rukoväti. Kvôli pomerne veľkému povrchu sa to bude vyrovnať s úlohou okamžite.

Mäkká guma prispieva k hustým plneniu švov a okrajová hrana umožňuje tlačiť zloženie aj v uhlových kĺboch, bez toho, aby ste v nich zanechali prázdnotu.

Tento prístup preto umožní rozšíriť servisnú dlažbu.

Tajomstvo starostlivosti

Nuž, nakoniec uvedieme odporúčania pre starostlivosť o nástroj.

 • Hlavné pravidlo pri odchode do všetkých spatulín – Povinný umývací nástroj po dokončení. Takýto prístup rozširuje životnosť gumovej základne.
 • Ak riešenie okamžite nevyčistite, Po vysušení sa nebude ľahko odstrániť, A pod jeho expozíciou môže guma prasknúť.
 • Ak sa na okraji nástroja objavili drsnosť a nezrovnalosti, Môžu byť skontrolované.
 • Potrebujete byť opatrný pri použití gumy, Práca s kamienkami na epoxidovej živici.
 • Nie je možné uviesť nástroj Vysoké mechanické zaťaženie.
 • Skladujte gumenú špachtľu odporučil vertikálne, Oddelene od iného inventára, inak môže byť guma priniesť a plátno budú nevhodné na ďalšie použitie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár