Aké sú píly na fajčenie?

Paložre sú dobré palivo pre dymové prístroje. Drevený materiál je schopný hladký, zahrievať výrobok na vysoké teploty (približne 400-800 ° C). Táto nehnuteľnosť je tak oceňovaná pri fajčení rôznych produktov. Sawdust ľahko pripravuje to z dreva existujúce. Je dôležité vyzdvihnúť výrobok pod produktom, ktorý bude srsť tak, aby sa jedlo získalo ako chutné, voňavé a atraktívne.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Preskúmanie druhov

Reproduktory na fajčenie sa používajú častejšie ako iné typy paliva. Sú ľahko prístupné, môžu byť vyrobené nezávisle. Vlastnosti sú plne vhodné pre všetky požiadavky. Jednoduchý materiál pre generátor dymu môže byť vyrobený z ovocných alebo nemravolných dreva. Existujú viac populárnych plemien a tých, ktoré sa aplikujú doma veľmi zriedka.

Je dôležité vedieť, že je lepšie vzdať sa z ihiel, aj keď to bolo použité skôr všade. Takéto skaly sa vyznačujú vysokou živicou. To výrazne pokazí nielen vôňu, ale aj chuť hotového výrobku.

Ale ak neexistuje žiadna iná možnosť, musíte zabaliť jedlo do gázy na ochranu. Kvalita takéhoto fajčenia však bude stále extrémne nízka.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Ovocie

Ovocné stromy sú relevantné pre spracovanie dymom o všetkých produktoch. Reproduktory sú nasýtené veľkým množstvom éterických olejov. To vám umožní používať menšie množstvo materiálu na fajčenie. Súčasne sa proces samotného prechádza celkom rýchlo a prakticky bez sály. Dymový ovocný strom sladký a veľmi voňavý. To výrazne zlepšuje chuť údených produktov.

Sadu môže byť použitý ako nezávislý typ paliva alebo ako komponent pri zmiešaní rôznych plemien.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Zvážte najobľúbenejšie možnosti a ich vlastnosti.

 • jabloň. Pomerne často používané na fajčenie ryby. Výsledkom je, že chuť sa získa sladko a vôňa je mäkká. Drevo poskytuje zlatý povlak na výrobku. Dobre v kombinácii s cherry a dubovým pilitou.

Aké sú píly na fajčenie?

 • čerešňa. Častejšie sa používa ako zložka v zmesi rôznych typov stromov. Ak fajčíte len na čerešňovej piline, potom môže produkt získať peknú špecifickú chuť. Úspešne sa kombinuje s palivom z bukového, dubového, svätého.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Broskyňa. Palivo dáva hotový produkt dokonalej ryšavý. Ovocná vôňa robí jedlo čo najzaujímavejšie. Stojí za zmienku, že broskyňové piliny pridať mandľovú pôžitku. Častejšie sa používajú na ryby rôznych druhov.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Hruška. Po fajčiarskych výrobkoch získate atraktívny zlatý žltý odtieň. Vôňa sa vždy získa v nasýtených, ovociach. Pear piliny miluje gurmánov. Stojí za experimentovanie, pretože kombinácie s výrobkami sa často získavajú na amatérsku.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Marhuľový. V južných regiónoch je takéto plemeno dreva obzvlášť populárne pre fajčenie. Produkt po pare sa natretý v príjemnom oranžovo-hnedej. Marhuľová pilina silno ovplyvnila chuť, pridávanie poznámok mandlí v poplatkej časti.

Prakticky všetky ovocné stromy dávajú výrobok špeciálny žltý odtieň. Ak chcete viac zlaté, potom môžete pridať nejaké listy do vrstiev. Bronzová farba sa dosahuje zmiešaním spojenectva s cherry.

S ovocnými pleťmi môžete bezpečne experimentovať. Sú kombinované s takmer všetkými produktmi a majú pozitívny vplyv na chuť.

Aké sú píly na fajčenie?

Promplete

Veľmi zaujímavé použitie brezy na fajčenie. Drevo vám umožňuje posilniť všetky prírodné kuchynské riady a zlepšuje vôňu. Niektorí odborníci však neodporúčajú používať z dôvodu zadržania. Môže pripojiť svetlo horkú. A tiež sa usadí na povrchu výrobku.

Zriedka používal Chestennis a topoľ. Toto nie je spojené so zlými vlastnosťami, ale so zložitosťou prípravy. Takéto plemeno má určité požiadavky na sušenie. Pri použití materiálu požadovanej vlhkosti sa však výsledok fajčenia poteší.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Niekoľko kameňov na fajčenie.

 • Sortiment. Môžete bezpečne vyhlásiť, že takéto palivo sa najčastejšie používa. Materiál s ľahkosťami farbením ľahkými výrobkami v nasýtenej žltej farbe. Olkhovy piliny dávajú mierne intímny zápach. Alš je vhodnejší pre studené údené, ale vo všeobecnosti je univerzálny.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Buk. Použitie klasického riešenia nie je jedna generácia fajčiarov. Sawdles z buk sú často kombinované s ALDER. V tomto prípade môže plemeno prirodzene prirodzene prispieť k prírodnej chuti výrobku.

Aké sú píly na fajčenie?

 • dub. Schopný transformovať chuť akéhokoľvek produktu, najmä ryby. Umožňuje dosiahnuť ideálnu rovnováhu medzi piquancnosťou a citlivosťou. Často používané v kombinácii s čerešňou a jabkom. Oak sám maľuje produkt v bohatom tmavom žltom odtieni.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Javor. Popoly z takéhoto plemena dávajú jedlo sladké poznámky. Vôňa zostáva prirodzenejšia. V dôsledku fajčenia na povrchu sa vytvorí zlatá kôra.

Aké sú píly na fajčenie?

Listnaté lesy produkujú dym bez vône. V takomto majetku sú jeho výhody. Zmes zvyčajne predstavuje prísady, ako sú eukalyptové vetvy alebo vinič hrozna. Rovnako ako bližšie ku koncu fajčenia môžete pridať rôzne korenie. Častejšie, neprotehodné skaly kombinujú s mätou, laurel listom, rozmarínom a šalviem. Olkhovy a dubové piliny dávajú produkty nasýtené žltej farby s oranžovým prepadom. Ale pre zlatého odtieňa produktu, javor a linden.

Pri zmiešaní rôznych plemien je možné dosiahnuť špeciálne farby a arómy. Stojí len za to, že dym ovplyvňuje chuť.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Aký druh piliny si vybrať?

Skolky so skúsenosťami a fanúšikmi sofistikovanej chuti venujú veľkú pozornosť kombinácii potravín s drevenou pilinou. Palivo pre chladné a horúce fajčenie musí byť vysoká kvalita. Stojí za zmienku, že v prvom prípade je výrobok spracovaný dlhý pri teplote približne + 25 ° C. Horúce fajčenie sa vyskytuje asi za 3-4 hodiny pri 120 ° C.

Existuje niekoľko možností na kombináciu výrobkov a pilín.

 • Bravčové mäso. Dubové palivo urobí vôňu, ako je to možné, a chuť je mierne tat. Pre mäso môžete použiť Birch, Maple and Alder. Takéto piliny prikladá sladkosti. Light Tartess poskytne Cizzer a uhol. Počas fajčenia bravčového mäsa môžete kombinovať rôzne plemená dreva.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Salón. Všetko závisí od toho, aký výsledok sa chcete dostať. Tuk je pôvodne biely, čo znamená, že to bude ľahké. Birch and Alder – Klasické riešenie. Takéto piliny poskytne tmavo žltý odtieň a chuť bude mierne sladká. Akékoľvek ovocné plemená urobia salo len mierne žltkastý. Pre zlaté farby aplikované červené tienidlo drevo. Pre holé nemožno použiť, inak to bude horká chuť. Je to kvôli neúspešnej kombinácii jednoduchých cukrov a živíc v plemene. Bližšie ku koncu fajčenia môžete použiť čerstvé vetvy jalovec. Urobí chuť príjemnejšej, nasýtenej.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Kura. Tu je výber jednotlivca. Pre kuracie mäso potrebné listnuté drevo. Ráľouózne, fajčenie sa bude konať na pilinách z brezy, javor, alšého a buku.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Varená údená klobása. Produkt dostane bohatú chuť a ľahkú tartness, ak s dymom používam dub, acacia alebo hrybro.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Makrelový. Zvyčajne pri spracovaní takýchto rýb sa palivo používa schopné zabezpečiť príjemný zlatý alebo žltý odtieň. Presný výber závisí od osobných preferencií. Takže, dať žltú, mali by ste použiť Alder, Birch, Maple a buk. Zlatý makrel bude liečený parou z mahagónu.

Aké sú píly na fajčenie?

 • Sťaže. Ovocie a sušené ovocie Smaatyt pomerne často. Na dosiahnutie požadovaného výsledku sú vhodné akékoľvek ovocné plemená z dreva.

Aké sú píly na fajčenie?

Stojí za pochopenie, že je možné fajčiť nie na pilách. Mnohí vedia, že nie je možné používať brezové brezy a ihličnaté druhy stromov kvôli veľkému obsahu živice. Existujú však iné nuansy a ak ich zanedbávajú, výrobok bude pokazený. Skúsení fajčiari zabezpečujú, že nie je možné aplikovať takéto palivo z niekoľkých dôvodov.

 • Vysoká úroveň šírky pilín. Takéto palivo je veľmi zlé a často zhasne. Urobí proces fajčenia chudobnou kvalitou, priniesť veľa problémov. Dym bude tvoriť nerovnomerne, s množstvom párov.
 • Sawdles sú príliš suché. Chipy budú v krátkom čase prognit. V dôsledku toho bude dym príliš malý a produkt jednoducho nebude mať čas na pripravený. V tomto prípade sa teplota v dyme zvýši vyššie, ako je potrebné. Pri príprave mäsa alebo rýb, tuk vynikne, prípadne horenie. Ako aj suché piliny trávia oveľa rýchlejšie ako tie, ktoré majú správnu úroveň vlhkosti.
 • Ak je hniloba, poškodenie hmyzu sú prítomné na palive, potom sa považuje za pokazený. Takáto pilotová forma dym s nepríjemnou vôňou. Výsledkom je, že chuť a vôňa jedál bude pokazená.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Ako sa pripraviť?

Pripravte si piliny. Ak to chcete urobiť, použite protokoly alebo pobočky. Drevo sa narezalo na rovnaké kusy, potom by sa mal dať materiál. Zručnosti sa nevyžadujú, ale dodržiavať bezpečnostné zariadenia. Suchá suka je možné zozbierať v lese alebo vo svojej vlastnej záhrade. Stojí len stojí za sledovanie zdravia dreva. Použite Live Strom doma trochu zložitejší. Vysoká vlhkosť je trochu ťažké spracovať. Sawdust môže byť použitý výlučne pri spracovaní s chladným dymom, pretože horia s nižšou teplotou.

Na rezanie môžete použiť manuál alebo elektrickú kruhovú pílu. Ten vám umožňuje rýchlejšie vykonávať prácu, čo znamená, že je možné pripraviť viac paliva. Je však oveľa efektívnejšie používať špeciálny sekací stroj. Zariadenie vám umožňuje zvládnuť drevo tak rýchlo a jednoducho.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Po oddelení, pripravená pilina potrebuje nasiaknuť v čistej vode. Po niekoľkých hodinách sa môže materiál odobrať a suchý. Vysoko kvalitné piliny majú vlhkosť 50-70%. Materiál môže byť zozbieraný. Uchovávajte piliny pohodlné v balíkoch alebo kontajneroch s vetracími otvormi. Ak je palivo veľa, potom môžete dokonca uložiť na otvorenom oblohe. Pravda, nie na zemi, ale na asfalte alebo inom povlaku. Stáva sa to, že v dôsledku dlhodobého skladovania pilín dýcha. V tomto prípade je stačí pred použitím len striekanie vodou.

Pripraviť piliny sa celkom ľahko. Nepoškodzujte príliš veľa, ak sa fajčenie zriedka používa. Je lepšie, aby sa palivo doslova na 1-2 mesiace dopredu, nič viac.

Rovnako ako pakety s pilinami je potrebné podpísať, aby si nemal zamieňať plemeno.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Koľko naliatie dymu?

Odpoveď Táto otázka je určite jednoducho nemožná. Veľa závisí od typu dymu prístroja. Zvážte varenie a produkt, ktorý je spracovaný. S horúcou údenou, budete potrebovať asi 2 záves na 1 hodinu spracovania 1 kg produktu. Každá polovica hodinu by mala dať čerstvé piliny na udržanie požadovanej teploty.

Rýchle fajčenie je obľúbené doma. Môžete kedykoľvek sťahovať palivo alebo ju nahlásiť v procese spracovania. V prvom prípade bude potrebné 2 hodiny fajčenia 2 kg produktu asi 6-8 bokov. Ak použijete metódu relácie, potom je výpočet rovnaký ako pri údení.

Studený spôsob, ako spracovať trajekt trvá dosť dlho. Takže na spracovanie do 20 kg výrobku bude trvať približne vedro pilín. V niektorých prípadoch je spotreba nižšia, ale stále to stojí za to, že presne. Všimnite si, že studené fajčenie je menej populárne doma.

Aké sú píly na fajčenie?

Aké sú píly na fajčenie?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár