Aké sú sklenené ploty a ako ich inštalovať?

Sklenené ploty sú veľmi často používané na zlepšenie domácnosti. Napríklad, môžu byť inštalované na balkónoch, lodživách alebo schodoch. Návrhy zo skla sú relevantné vo vnútri aj mimo miestnosti. Zároveň je potrebné pochopiť pravidlá a princípy inštalácie skleneného šermu, ako aj existujúce znaky takýchto štruktúr.

Zvláštnosť

Sklenené ploty napriek svojej všestrannosti sú najčastejšie používané na usporiadanie schodísk. Mal by brať do úvahy skutočnosť, že návrhy majú rad jedinečných vlastností a charakteristiky.

Po prvé, sklenené oplotenie môže byť vyrobené z rôznych materiálov.

V súlade s tým sa dizajn líšia ich mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami, ako aj vzhľad.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou plotov je spočiatku, že sú v ich vzhľade neutrálne. V súvislosti s touto charakteristikou je inštalácia štruktúr možná ako súčasť akéhokoľvek interiéru. Individualita a jedinečné sklenené návrhy dávajú rôzne ďalšie predmety a časti, ktoré každý dizajnér vyberie v závislosti od preferencií svojho klienta, a tiež zvážiť všeobecný smer vnútra jednotlivých miestnosti.

Použitie transparentných vnútorných prvkov je obzvlášť dôležité v priestoroch, ktoré sú malé v ich rozmeroch. Takže môžete vizuálne rozšíriť izbu alebo zónovať.

Podobne ako akýkoľvek iný prvok interiéru, sklenené konštrukcie sú charakterizované množinou jedinečných vlastností, ktoré sú zase pozitívne aj negatívne. V tejto súvislosti je celkom dôležité vyhodnotiť všetko, čo je k dispozícii, a proti tomu v budúcnosti nebudem ľutovať rozhodnutie.

Výhody sklenených plotov zahŕňajú pozitívne vlastnosti ako:

 • esteticky atraktívny vzhľad;
 • Environmentálna bezpečnosť;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • Odolnosť voči kolísaniu teploty a zvýšené indikátory vlhkosti;
 • transparentnosť;
 • dlhá životnosť;
 • Jednoduchý a rýchly proces inštalácie.

Je však tiež potrebné si uvedomiť, že existuje určitý súbor nedostatkov, medzi nimi:

 • vysoké náklady a nízka dostupnosť;
 • V prípade porúch, časť plota bude musieť nahradiť celý dizajn.

Môžeme povedať, že výhody sklenených plotov výrazne dominujú ich nedostatky. Zároveň, pre niektorých užívateľov, mínusy môžu byť také dôležité, že úplne odmietajú inštalovať takéto štruktúry. V každom prípade, konečné rozhodnutie závisí od želaní, potrieb a schopností spotrebiteľa.

Primárne požiadavky

Počet požiadaviek sa predkladá na sklenené vzory užívateľov a výrobcov. A väčšina z nich sa týka bezpečnosti.

Takže v prvom rade treba pripomenúť, že minimálna výška štruktúr (najmä ak sú inštalované na schodoch), by malo byť 90 cm.

Je to spôsobené tým, že sklenené ploty musia najprv plniť svoj funkčný účel a až potom – majú atraktívny výhľad.

Neodporúča sa inštalovať sklenené ploty v dome, kde žijú malé deti a domáce zvieratá. Je to spôsobené skutočnosťou, že v tomto prípade sa zvyšuje pravdepodobnosť zlyhania ploty. Ak chcete naďalej používať sklenené vzory, musíte sa uistiť, že je dostatočne silná a spoľahlivá.

Prečítajte si viac  Všetko o plastových bunkách

Hrany sklenených vzorov musia byť zaoblené. Podľa dodržiavania tejto požiadavky sa môžete vyhnúť zraneniu a zraneniam.

Popis druhov

K dnešnému dňu sú sklenené návrhy pomerne často inštalované v dome alebo byte, sú obaja populárne medzi užívateľmi. V tomto ohľade na trhu nájdete širokú škálu typov takýchto návrhov: Napríklad, tam sú všetky sklo, s zábradliami, s drevom, s nehrdzavejúcou oceľou, na snímky a iných možností. Dnes sa pozrieme na niekoľko populárnych klasifikácií sklenených plotov.

V závislosti od spôsobu upevňovania sa líšia niekoľko typov plotov.

S upínacím profilom

Montážne sklo s upínacím profilom je najobľúbenejšia a rozšírená metóda. Je to spôsobené tým, že návrh konštrukcie stavby je výrazne zjednodušený. Napríklad, Zvyčajne je profil hliníka pripevnený k povrchu a potom sa do neho vloží sklo.

Typ upevňovania bodu

Vďaka bodovému upevneniu je možnosť upevnenia oplotenia zo skla ako spoľahlivé. V tomto prípade táto možnosť príloh vyžadujú pomerne veľké množstvo času. Pre to Na zaistenie skla týmto spôsobom, robí špeciálne otvory, potom sa do nej vloží akýkoľvek upevňovač.

Použitie konektorov

Regály sú pripevnené k povrchu, na bokoch, z ktorých sa na sebe špeciálne zamýšľané konektory a oplotenie skla je upevnené v nich.

Okrem popísaných vyššie, Existuje ďalšia klasifikácia sklenených konštrukcií, ktoré ich rozdeľuje do niekoľkých skupín v závislosti od typu rámu.

Rámy

Návrhy tohto typu v ich zložení majú dve hlavné údaje: Kovové a sklenené puzdro. V tomto prípade kovový prípad napodobňuje zábradlie a sklo je inštalované vo vnútri dizajnu. Ako materiál výrobný materiál môže byť použitý nielen kovový, ale aj strom. A môže tiež spĺňať kombináciu týchto dvoch materiálov.

Je tiež dôležité, aby rámové ploty mohli byť niekoľko typov.

Napríklad je to obvyklé prideliť dutý, kompozitný (zvyčajne ich robí z malých regálov, ktoré sú upevnené sklenenými listami) a kombinované (takéto štruktúry pozostávajú z kovového nosiča, doplneného drevenými vložkami).

Nerámový

Návrhy, ktoré nemajú v ich zložení rámu, sú vyrobené z hrubého materiálu, ktorý je tiež pripojený k špeciálne zamýšľaným konzolám alebo svorkami. Takéto ploty nemajú žiadne podporné regály. Pokiaľ ide o zábradlie, sú buď úplne neprítomné, alebo sú samostatným prvkom umiestneným na vrchole hlavného dizajnu alebo na strane.

Prečítajte si viac  Všetko o hmoždinkách-nechty

Posuvný

Dizajny na snímky dnes sú veľmi populárne. S pomocou takéhoto transparentného plotu môžete zdieľať priestor miestnosti do dvoch častí a odstrániť oddiel. Kde Sklo nie je možné len transparentné, ale aj matné, so vzorom alebo iným povlakom.

Prehľad typov materiálov

Moderné sklo oplotenie môže byť transparentné, transparentné, vystužené. Rozhodujúca úloha zohráva skutočnosť, že štruktúry sú vyrobené.

Frost-rezistentný

Je zrejmé, že používanie takýchto plotov je relevantné v tých regiónoch, pre ktoré sú nízke teploty vzduchu zvláštne (napríklad severná krajina). Veľmi často sa používajú materiály odolné voči mrazeniu na zabezpečenie penthouses a nákupných centier, to znamená, že inštalácia skleneného oplotenia je relevantná na ulici.

Objednaný

Medzi najdôležitejšie charakteristické charakteristiky tvrdeného skla patrí jeho výrobná metóda. Vzhľadom k tomu, tvrdené sklo nadobudne množstvo jedinečných vlastností, a to: vysoká úroveň pevnosti, odolnosť voči teplostným poklesom, zvýšeným bezpečnostným rýchlostiam. Je dôležité poznamenať, že tvrdené sklo môže byť tónované, matné alebo transparentné. Okrem toho sa môžu aplikovať dekoratívne prvky v štýle interiéru.

ORCSEKLO

V podstate je plexisklo materiál, ktorý sa skladá z polykarbonátu alebo akrylového skla. Obchodné vlastnosti materiálu zahŕňajú jeho pevnosť, trvanlivosť a požiarnu bezpečnosť. Je to vďaka tomuto plexistrovi obzvlášť populárnemu a dopytu medzi užívateľmi.

Triplexný systém

Takýto materiál má vo svojej kompozícii niekoľko vrstiev, ktoré sú navzájom kombinované prostredníctvom takýchto procesov ako kúrenie a vysoký tlak. Triplexný systém sa vyznačuje stabilitou a bezpečnosťou počas prevádzky. Dnes je na trhu prezentovaná veľká škála podobných materiálov: matná, bezfarebná, tónovaná a zrkadlo.

Je dôležité si uvedomiť, že v mechanickom poškodení materiálu sa netvoria fragmenty, čo je možné z dôvodu prítomnosti špeciálneho filmu.

Modlitba

Modlitba sklo sa zvyčajne používa na vytvorenie rôznych vzorov. Rozlišuje sa vysokou úrovňou odporu vo vzťahu k nízkym teplotám vzduchu.

Armorbonický

Armor-piercingový materiál sa zvyčajne nepoužíva v domácich podmienkach, používa sa len v inštitúciách, ktoré vyžadujú zvýšenú úroveň bezpečnosti. Obrnené sklo sa skladá z niekoľkých vrstiev priehľadných okuliarov. Tieto vrstvy sú kombinované s polymérom, ktorý má schopnosť stuhnúť pod vplyvom slnečného svetla. Úroveň ochrany skla priamo závisí od toho, ako je to hrubé. V tomto prípade sa indikátor hrúbky často líši od 15 do 30 mm.

Prečítajte si viac  Schunzirkul: druh, zariadenie, chyba a výber

Aké príslušenstvo sú potrebné?

Ak chcete nainštalovať sklenené oplotenie akéhokoľvek typu, musíte použiť príslušenstvo. Môžete napríklad potrebovať takéto podrobnosti a komponenty:

 • Upínací profil;
 • mini-rack;
 • Drevený zábradlie;
 • Montáž bodu;
 • spojovacích materiálov;
 • držiaky;
 • uzol.

Mali by ste použiť najdôležitejšie a vysoko kvalitné armatúry. Okrem toho musí byť atraktívny vo svojom vzhľade a harmonicky zmestil do všeobecnej estetiky.

Pravidlá inštalácie

Aby bola sklo štruktúra ako funkčná a slúžila dlhú dobu, je potrebné dodržiavať pravidlá pre jeho inštaláciu, a tiež starostlivo vypočítať požadované množstvo materiálu.

Inštalácia sklenených konštrukcií sa uskutočňuje postupne v niekoľkých stupňoch.

 • Po prvé, je potrebné zvoliť optimálny typ skleneného šermu. Je z toho, že záleží na tom, aký typ bude vykonaná ďalšia inštalácia.
 • Ďalej je potrebné urobiť prípravné práce: Napríklad, vykonať merania, plány a kresby.

Až po tom, čo môžete pokračovať do procesu priameho inštalácie.

Existuje niekoľko možných možností inštalácie.

 • Inštalácia sklenených konštrukcií medzi Balasits – To je najobľúbenejšia a rozšírená metóda inštalácie. Pre jeho implementáciu je potrebné zaistiť zábradlia na stojane. Zároveň sa takéto príkazy často vyrábajú z takéhoto pevného a spoľahlivého materiálu ako nehrdzavejúca oceľ (drevo alebo sklo môže byť použitý ako analógový).
 • Ďalšia možnosť – inštalácia zábradlia na sklenenej hranici. Mini regály môžu byť použité ako zábradlia.

  Samotný proces inštalácie sa vykonáva podľa takejto schémy:

  • inštalácia regálov;
  • Inštalácia zábradlia;
  • Inštalácia rigálu a skla.

  Vo všeobecnosti je veľmi dôležité dodržiavať všetky pravidlá a zásady inštalácie. Len v tomto prípade sa plot ukáže, že je trvanlivý a silný, a tiež dlhý čas.

  Tipy pre starostlivosť

  Sklenené návrhy nevyžadujú žiadnu osobitnú starostlivosť. Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel.

  • Ak chcete zachovať atraktívny vzhľad dizajnu, je potrebné pravidelne utrieť. V tomto prípade môže byť čistenie mokré alebo suché. V prvom prípade môžete použiť špeciálne detergenty pre okuliare, ktoré odstráňte prach, nečistoty, odtlačky prstov a iné nežiaduce znečistenie.
  • Ak ste si všimli crack alebo hromadné sklo, potom musíte okamžite nahradiť časť (alebo dokonca celý) dizajn.

  Súlad s týmito pravidlami starostlivosti zvýši životnosť vášho skleneného oplotenia.

  Ako nainštalovať sklo oplotenie, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: