Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Trh so stavebnými materiálmi ponúka široký sortiment výrobkov na obklad OSB panelov. Aby ste urobili správnu voľbu dokončovacieho materiálu, musíte sa zoznámiť s odrodami, charakteristikami a porovnať výhody. Radi by sme vám dali do pozornosti užitočné informácie o maľovaní tanierov a tiež odporúčania, ako to urobiť sami.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Potreba maľovania

Panely OSB sú lakované z niekoľkých dôvodov. Faktom je, že povrch dosiek musí byť atraktívny a bez dôkladného náteru nie je možné dosiahnuť tento výsledok. Okrem estetických dôvodov existujú aj ďalšie, dôležitejšie, napríklad panely sú vyrobené z dreva, ktoré podlieha vplyvu vlhkosti a rôznych faktorov, preto si vyžaduje dodatočnú ochranu. Akonáhle farba alebo lak zaschne, do dosky nemôže nič preniknúť, respektíve deformácia nie je strašná.

Dokončovací materiál zabraňuje tvorbe plesní alebo plesní. Trh ponúka široký sortiment výrobkov, ktoré si s touto úlohou poradia.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Čo sa dá namaľovať?

Vhodné na spracovanie panelov farba odolná voči vlhkosti, ktorú je možné nanášať nielen zvonku, ale aj zvnútra. Farba na OSB je gumová, akrylová, olejová, textúrovaná a ďalších typov, každá má svoje vlastné vlastnosti a výhody. Ak chcete začať, je potrebné určiť, kde sa vykoná.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Vonku

Ako je spomenuté vyššie, Dosky sa skladajú z dreva, takže v práci nemôže robiť bez smaltovania a fasádnej farby, ako aj impregnácie. Výber materiálu je potrebné odpudzovať z toho, že sa chcem dostať ako výsledok. Pigmentované dokončovacie možnosti dokonale maľujú povrch, vytvára hustý povlak požadovaného tieňa. Pokiaľ ide o bezfarebné materiály, sú tiež veľkým dopytom, pretože môžu zdôrazniť a dokonca posilniť textúru výrobku. Fasádne farby je veľmi populárny, je prezentovaný v širokom rozsahu. Aby sa však dostal požadovaný výsledok, je dôležité dodržiavať pokyny na aplikáciu, inak povlak začne čoskoro prasknúť v rohoch.

Okraj panelov má pórovitosť, preto odborníci na začiatku používajú tmely, aby bolo možné vykonať ďalšie dokončovacie práce.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Fasádne farby sú rozdelené do niekoľkých odrôd. Alkyd sa skladá z živíc, kyselín a rastlinných olejov. Po aplikácii tento materiál vytvára tenký film, ktorý funguje ako ochranná vrstva proti vlhkosti. Tento produkt je ponúkaný za prijateľnú cenu, preto je veľmi obľúbený. Farba navyše rýchlo schne a neobsahuje toxíny, čo znamená, že je bezpečné s ňou pracovať. Pred obložením alkydovým materiálom musí byť povrch upravený tak, aby sa povrchová úprava neodlupovala, na fasáde sa netvorili bubliny.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Akrylová farba je vytvorená na báze vody, ktorá sa po aplikácii rýchlo odparí, preto sa na povrchu vytvorí odolná polymérna vrstva. Tento typ obkladu zaručuje odolnosť proti vlhkosti a náhlym zmenám teploty, fasáda bude chránená pred vplyvom ultrafialového žiarenia, takže materiál je ideálny pre vonkajšie použitie, navyše je protipožiarny.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Olejové farby sa nepoužívajú tak často, ako sú uvedené vyššie, pretože sú toxické – je lepšie s nimi pracovať v respirátore. Aby bol povlak dokonalý, budete musieť vyskúšať, okrem toho, sušiaci olej v kompozícii neprispieva k rýchlemu schnutiu.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

V izbe

V uzavretom priestore používajte farbu, ktorá je bez toxínov a nepoškodzuje zdravie. Ak je potrebné maľovať dosky v interiéri, je lepšie zvoliť akrylovú farbu, ktorá sa často používa na pokrytie podláh a stien. Rovnomerný tón a vynikajúca kvalita materiálu sú dôležitými výhodami. Ak chcete zachovať prirodzenú textúru panelov OSB, odporúča sa zvoliť moridlo a lak. Niektoré formulácie majú efekt patiny, vďaka ktorému môžete získať požadovaný odtieň. Laky sú na vinylovej a polyuretánovej báze, každý má svoje vlastné vlastnosti.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Je potrebné poznamenať, zasklievacie glazúry, ktoré sa vyznačujú svojou transparentnosťou a jemnosťou, vďaka čomu zostáva prirodzená štruktúra dreva nezmenená. Tieto materiály sú vyrobené na alkydovom alebo akrylovom základe, prvé nie je možné používať v interiéri. Interiérová farba obsahuje farbu na vodnej báze, ktorá neobsahuje nepríjemný zápach a je určená na vnútorné obklady. Popularita tohto produktu je spôsobená niekoľkými dôvodmi. V prvom rade je materiál ponúkaný v širokom sortimente, môže byť akrylový, silikónový, protiplesňový, pričom nespôsobuje alergickú reakciu. Na pokrytie stien a stropov v detskej izbe, v kuchyni a dokonca aj v kúpeľni je to jedna z najlepších možností. Výrobky sa ľahko nanášajú bežným valčekom, dajú sa použiť spoločne so striekacou pištoľou, povrchová úprava bude po dlhom čase vyzerať reprezentatívne.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Latexový roztok sa vyznačuje zvýšenou elasticitou, takýto povlak bude odolný voči mechanickému namáhaniu, chemikáliám pre domácnosť a vlhkosti. Tento materiál navyše patrí do kategórie trvanlivých a ekologických, čo je nemenej dôležité. Práca s farbou je jednoduchá, nevypúšťa toxíny, jedinou nevýhodou sú jej vysoké náklady, ale vynikajúce vlastnosti ju úplne odôvodňujú.

Ak potrebujete pokryť steny v garáži, je lepšie zvoliť niečo jednoduchšie, dostupné na vodnej báze, pomocou ktorého môžete vytvárať estetiku aj v nebytových priestoroch, okrem toho budú dosky OSB dlho vyzerať krásne.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Najlepší výrobcovia finančných prostriedkov

Na trhu je preto široká škála produktov od rôznych výrobcov Na začiatok je dôležité preštudovať si hodnotenie najlepších spoločností, ktoré sa dokázali odporučiť spotrebiteľovi. Materiály spoločnosti sú veľmi obľúbené Dali, medzi ktorými nájdete zosilnený základný náter, ktorý chráni povrch pred plesňami a plesňami. Táto možnosť je vhodná na prácu vo vnútri aj mimo domu, perfektne sa hodí na dosky OSB. Výhodami sú tiež efekt vyrovnania, zvýšená priľnavosť a dlhá životnosť náteru, okrem toho je farba odolná voči poveternostným vplyvom a je elastická, preto bude schopná uzavrieť malé defekty a praskliny.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ďalším je výrobca Olimp, v zozname výrobkov, ktorých je široký výber fasádnych farieb. Spotrebiteľa napríklad priťahuje latexová farba, ktorá je vhodná na zakrytie stien a soklov, vytvára trvanlivú ochranu proti prasknutiu. Je potrebné poznamenať, že tento materiál je vhodný aj na vnútorné práce, je možné ho použiť nielen na dosky OSB, ale aj na tehly, omietky alebo murivo.

Rovnomernosť je zaistená, belosť bude dokonalá, v sortimente je niekoľko odtieňov, ak chcete pridať farbu.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Spoločnosť Dufa známy mnohým odborníkom, ktorí sa zaoberajú opravami. Spoločnosť predstavuje disperzné farby, ktoré sú vhodné na prácu s OSB doskami a omietnutými povrchmi. Výhodou výrobkov je dobrá krycia schopnosť, odolnosť voči vlhkosti, takže povlak je možné vyčistiť a podľa potreby prelakovať v inom odtieni.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Na úpravu fasád a vonkajších stien, aby ste zachovali prirodzenú textúru, by ste mali vyberať farbivá Sikkens. Spoločnosť ponúka svoje výrobky na trhu už dlho a dokázala sa presadiť vysokou kvalitou a vynikajúcimi výsledkami. Farby na slnku dosť rýchlo schnú.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Prírodný vosk v základni je obsiahnutý vo výrobkoch spoločnosti „Belinka“, vďaka tomu sa na OSB vytvorí ochranná vrstva. To je dôvod, prečo je možné značkové farby používať nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Ak chcete niečo na vodnej báze, môžete si vybrať akrylový lak „Drevolak“.

Tento materiál má antiseptické vlastnosti, je odolný voči vlhkosti a je celkom elastický, čo je dobrá správa. Povrch odpudzuje nečistoty, takže farba je skvelá na vonkajšie použitie.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Silikónová farba na fasádne obklady firiem „Južný prízvuk“ majú vodno-disperznú kompozíciu, ktorá kombinuje vlastnosti silikátových a akrylových materiálov. Povlak bude chránený pred plesňou, ultrafialovým žiarením a prebytočnou vlhkosťou. Farby Soppka odolné voči ohňu, ich konzistencia je viskózna a hustá, čo je dôležité vziať do úvahy. Po aplikácii sa na OSB doskách vytvorí ochranný priehľadný film, ktorý nedovolí zrážkam ovplyvniť prezentáciu fasády.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Čo je potrebné zvážiť pri výbere farby??

Pri výbere obkladového materiálu pre OSB musíte vziať do úvahy niekoľko kritérií, o ktorých sa môžete dozvedieť viac. Každý typ farbiva má svoje vlastné charakteristiky a na začiatok je dôležité študovať ich vlastnosti. NSV prvom rade dávajte pozor na textúru dosiek, kvôli silným nepravidelnostiam budete musieť minúť viac materiálu. Dôležitý je aj povrchový vek.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Priľnavosť

Tento parameter je jedným z kľúčových pri výbere farby, pretože niektoré z nich zle priľnú k povrchu dosiek OSB. Panely sú impregnované živicami, takže pred nanesením farby na vodnej báze bude potrebné vykonať základný náter. Ak táto možnosť nehodí, voľba by sa mala zastaviť na akrylových kompozíciách.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Textúra

Tanierova textúra, ako mnohí, takže väčšina nechce ju skryť. Ak chcete zachovať účinok prirodzenosti, je potrebné začať pripraviť povrch, po ktorom je natretý, okrem toho zníži spotrebu separácie.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Vekové dosky

Ak dosky neboli chránené a stáli na otvorenom priestore na dlhú dobu, budú zlé maľovať. Ultrafialové a atmosférické zmeny negatívne ovplyvňujú fasádny stav, takže pred začatím práce bude musieť pracovať s čistením povrchu z nečistôt, potom spracované antiseptickým a poľským.

Pri výbere maliarskeho materiálu je potrebné rozhodnúť, že presne tam, kde bude práca vykonaná, pretože niektoré možnosti sú vhodné výlučne pre fasády. Vezmite do úvahy poveternostné podmienky, ročná, životné prostredie, uchopenie a ďalšie dôležité charakteristiky produktu.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Myšlienky krásneho farbenia

Každý má svoj vlastný pohľad na dekoratívny dizajn fasád a vnútorného obkladu, takže tu nie je jediná vláda, ktorú musíte dodržiavať – S vysoko kvalitným farbou môžete urobiť akýkoľvek dizajn. Treba poznamenať, že biela farba je vhodná pre malé miestnosti – takže môžete vizuálne rozšíriť priestor. Ak chcete urobiť nejaký originál, môžete kombinovať dva a viac tieňa, ktoré by sa spojili navzájom. Skúsení špecialisti môžu ponúknuť nezvyčajné spôsoby, ako navrhnúť OSB-dosky, pretože so správnou technikou môžete získať pôvodný efekt.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Imitácia kameňa je v interiéroch veľmi žiadaná, ale bude to vyžadovať viac času a úsilia. Hovoríme o viacvrstvovom lakovaní panelov, najskôr sa musíte rozhodnúť pre požadovaný vzor. Aby efekt pôsobil čo najbližšie k prírode, je dôležité zvoliť odtiene a natrieť povrch základným náterom pomocou základnej svetlej farby. V tomto prípade nie je potrebné povrch brúsiť. Odborníci odporúčajú použiť striekaciu pištoľ. Hneď ako je prvá vrstva suchá, môžete dosku zľahka obrúsiť, pričom zvýrazníte reliéf. Potom nakreslite kontúry muriva, pozdĺž ktorých budete tenkým štetcom maľovať v inom odtieni. Začiatočníci sa s takouto prácou môžu ľahko vyrovnať, hlavnou vecou je ukázať predstavivosť a porovnať sa s príkladom. Jednotlivé oblasti je možné tónovať, čo dodá povrchu na objeme. Výsledok musí byť vždy fixovaný lakom.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Veľmi obľúbené sú tiež nátery s efektom sadry. To si vyžaduje predbežné brúsenie, potom základný náter a nanesenie pigmentu v požadovanej farbe. Po zaschnutí by sa brúsenie malo zopakovať pomocou kolieska s jemným zrnom. Perleťová kompozícia alebo farba s efektom patiny bude vyzerať skvele. Ako vždy, musíte obklad opraviť lakom.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Školenie

Hneď ako sú nainštalované dosky OSB, môžete sa začať pripravovať na dokončenie. Prvým krokom je obrúsenie povrchu, aby bol hladký a bez chýb. Je dôležité použiť brúsny papier s rôznou abrazivitou v závislosti od typu panelu. V akýchkoľvek doskách sú vybrania a jamy, ktoré sú vopred natreté, najmä ak sú stopy samorezných skrutiek. Na maskovanie môžete použiť špeciálne prúžky. Pred aplikáciou akejkoľvek kompozície je potrebné vyfúknuť všetky praskliny, aby sa odstránili zvyšky prachu a piesku, až potom môžete začať pracovať s dekorom.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Technológia nanášania panelov

Ak budete postupovať podľa pokynov, nie je ťažké spracovať list OSB vlastnými rukami. Základný náter sa musí vykonať lakom na akrylovej báze, kompozícia sa vopred zmieša s vodou 1: 10. Ak použijete alkydový lak, riedite ho lakovým benzínom. Kompozícia sa musí aplikovať pomaly a opatrne, pričom sa uistite, že je absorbovaná do doštičiek.

Pokiaľ ide o prácu s fasádou budovy a vonkajšiu výzdobu, dôrazne sa odporúča používať ochranné riešenia proti plesniam a plesniam.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Pokiaľ ide o maliarsku techniku, musí sa vykonávať po obvode panelov. Pozdĺž okrajov je nanesená hrubá vrstva materiálu, pretože na tomto mieste je viac absorbovaná. Na distribúciu farbiacej zmesi sa používa valček: takže povlak bude rovnomerný. Je dôležité pohybovať sa jedným smerom. Potom by mal tanier dobre vysušiť, ak práca prebieha v interiéri, uistite sa, že nie sú žiadne prievany a teplota je stabilná. Druhá vrstva sa nanáša kolmo na prvú. Ak plány zahrnujú použitie škvrny, nanáša sa striekacou pištoľou alebo sa trie handrou. Takýto povrch musí byť upevnený zeminou a čakať, kým nevyschne.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Užitočné rady

Ak sa maľovanie vykonáva valčekom, špecialisti sa pohybujú v smere latinského písmena W. Aby bol povrch čo najhladší, farba sa nanáša v niekoľkých vrstvách, pričom je dôležité dbať na to, aby predchádzajúca dobre zaschla. Okraje dosiek a ich spoje sú dôkladne natreté, takže je potrebný ďalší materiál, ktorý sa dobre vstrebáva. Na prácu s priehľadnými fazetovacími zlúčeninami sa odporúča zvoliť roztoky s inhibítormi. Po niekoľkých rokoch je potrebné fasádu obnoviť a nanovo natrieť, pričom treba riediť do tekutého stavu. Podľa týchto jednoduchých techník môžete dosiahnuť úžasný výsledok tým, že svojpomocne aktualizujete interiér alebo exteriér vášho domova.

Ako a ako maľovať OSB (OSB)?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár