Ako bezpečne odskrutkujte žiarovku zo zaveseného stropu?

Pozastavené stropy so zabudovanými svietidlami sa začali široko používané v moderných interiéroch. Všetok tento elegantný dizajn je pripojený k prírodnému stropu miestnosti pomocou drevených alebo kovových rámov. Strop suspenzie nesie funkciu osvetlenia a skryje nedostatky konvenčného stropu.

Z návrhu stropu do úseku je priestor asi desať centimetrov, elektrické vedenie a upínacie prípravky na osvetlenie sú umiestnené v ňom. Ak chcete nainštalovať svetelné zdroje, druhý strop má premyslené otvory. Na strane miestnosti je osvetľovací súbor reprezentovaný ako zdobený prsteň.

Kazeta s lampou a pružinou na upevnenie je pripojená k telu zvnútra, ich úlohou je držať lampu. V montážnom strope vložte halogénové svetlo nie je také ťažké, hlavná vec je správne pripojiť.

Odrody

Ak chcete vyriešiť problém odstránenia rozmazaných žiaroviek, nie je potrebné zavolať špecialistu. Proces výmeny žiarovky nie je taký komplikovaný. Mal by byť vopred určený so základnými princípmi svietidiel v pozastavenom strope.

Svietidlá majú rôzny výkon, rozlišovať rôzne množstvá tepla, sa líšia spotreba energie, ceny, životnosti energie.

Na zavesenom strope sú nainštalované svietidlá, v ktorých sa používa niekoľko typov svietidiel:

 • Oboznámení so všetkými žiarovkami. V súčasnosti nie je obzvlášť populárne kvôli neekonomickej, hoci majú výhodu v oblasti práce pri akejkoľvek teplote a vlhkosti.

 • Halogén, Poskytovanie veľmi jasného osvetlenia. Ich výhoda – trvanlivosť, efektívnosť, kompaktnosť.

 • Vedený. Považujú za najvýznamnejšie, v dôsledku toho sa stal v dopyte.

Poradie odskrutkovania každého typu svietidiel je, takže je dôležité zistiť, aký typ svetelného zdroja je.

Keďže výmena svetiel nebude mať raz, nebude zbytočné, aby sa zoznámili so zložkami prvkov a pamätajte ich mená. Všetky svietidlá majú ochranný kryt, hlavné teleso a špeciálne svorky.

Ale v ich konštrukciách existujú aj iné časti, poznajú sa, čo je ľahšie demontovať akýkoľvek druh žiarovky:

 • Telo, neviditeľné vonku, pretože je v priestore pod stropom, je skrytý drôt a náplň;
 • Spring typu fúzy, slúži na držanie žiaroviek a upevnenie ich na povrchu stropu;
 • Ochranný kryt plastu alebo skla slúži ako rozptyl svetla a chráni celú súpravu pred poprastom;
 • Sprskový krúžok na uzamykaciu ochranu krytu.

Ak chcete odstrániť žiarovku žiarovku, nie je potrebné úplne odstrániť lampu. Odmena zvyčajne predstavuje len veko a zvonenie. Svetelné žiarovky majú rôzne spôsoby upevnenia, takže pri výbere novej lampy, musíte zvážiť typ jej základne.

Typy základov

Tam sú lampy so závitovou základňou, ako je žiarovka. V tomto prípade celkom obyčajný krútenie.

Iné typy majú veľkú popularitu:

 • Svietidlá so dvojicou čapov, publikujú pri fixovaní kliknutí;
 • Svietidlá fixované otočením;
 • K dispozícii je typ tabletových svietidiel, je častejšie používaný v pozastavených stropoch.

Možnosti odstraňovania

Prvý krok, keď odskrutkoval žiarovku – vypnúť elektrinu, t. E. Deadnide ubytovanie s elektrickou klapkou. Zapamätajte si: Nemusíte nielen vypnúť špecifickú žiarovku, a to vypnite všetko osvetlenie. Nie každý z nás vie, že je potrebné vypnúť fázu a prepínač ide na nulu. Nedávajte sa ohrozením.

Ďalej musíte odstrániť krúžok svietidla, slúži ako držiak. Na odstránenie, stačí stlačiť fúzy, lampa ľahko opustí svoje telo a visí na kontaktnej kazete. Teraz musíte len vytiahnuť na seba alebo odbočiť doľava (závisí od akého typu lampy) a vytiahnite.

Svietidlá môžu byť bez blokovacích krúžkov. V tomto prípade musíte odstrániť celú lampu z hniezda.

Je najjednoduchšie odskrutkovať takzvané „tablety“: Jedna ruka mierne otáčajte lampou späť, počkajte na kliknutí, stiahnite a vytiahnite. Zvyšok lampy zostáva na mieste.

Svetelné žiarovky s kazetmi E14 a E27 sú ešte jednoduchšie slúžiť: sú nahradené celú známej schémy s bežnou štandardnou kazetou. Odskrutkovať, ako vždy, staré žiarovky, a tiež otočte novej lampy. Je tu dôležité len vybrať veľkosť 14 a 17.

Výmena všetkých žiaroviek venujte pozornosť typu a veľkosti základne. Pri odskrutkovaní halogénových žiaroviek by sa nemali dotýkať ruky bez rukavíc, sú ľahko stopy, ktoré dávajú slabé svetlo v miestnosti. Okrem toho, že lampy, ktoré sa týkajú tučným prstom, rýchlo vyhoreli.

To platí najmä pre modely so základňou G4 alebo G9. Majú špeciálny dizajn – prípad svietidla nemá ďalšie upevňovacie prvky, takže je ľahké vytiahnuť ho na odstránenie žiarovky.

Práca s halogénovými produktmi nezabudnite dať na rukavice alebo držať lampy s obrúskymi. Ak nie sú na ruke, zabaliť dno obvyklého papiera Scotch. Žiadna kontaminácia halogénových žiaroviek nemôže byť povolená.

Pre pohodlné osvetlenie s žiarovkou, môžete úplne demontovať puzdro lampy suspendovaného stropu, jemne sa približuje k dekoratívnemu kruhu so skrutkovačom. Potom sa vnútorná časť otvorí a môžete ľahko ohnúť lisovacie kolíky a vytiahnuť kryt z pozastaveného dizajnu. Môžete tiež odstrániť strop, ktorý ho nahradíte.

Ak chcete pracovať s LED žiarovkami, musíte vedieť, že v mnohých z nich maľbu lampy a lampy tvoria jeden celok. To znamená, že musíte úplne odstrániť. Nie je to v stropnom filme, ale má platformu. Ak ste úhľadne ohýbajte lampu, sú viditeľné dva rozširujúce pružiny – to sú upevňovacie prvky. Pri odstraňovaní lampy by sa mali držať ruky, inak môžete ľahko poškodiť strop. Springs je potrebné ohýbať vnútri, ťahajte na seba a vytiahnuť lampu. Ako môžete vidieť, nič zložité. Hlavnou vecou je dodržiavať jednoduché pravidlá. Hoci LED svietidlá sú najviac trvanlivé, niekedy ich musia zmeniť.

Po skrútení žiaroviek do zavesených stropov aspoň raz, s tým sa môže ľahko vyrovnať v nasledujúcich prípadoch. Ale ak je lampa alebo samotné svietidlo poškodené, práca je komplikovaná rizikom škrtov, čipov s malými kúskami. Rady odborníkov a testovaných ľudových recepcií prídu na záchranu.

Pre túto prácu použije kliešte, ktoré majú špicaté konce. Musia zachytiť kovovú časť lampy a pomaly sa otáčajú v opačnom smere, až kým sa lampa zlyhá.

Môžete sa odvrátiť z pásky loptu s lepiacou stranou smerom von, pripojiť k stredu, mierne stlačte, aby sa svetlo žiarovka dostala na loptu. Potom sa dostane slobodne.

Slabá polovica ľudstva – ženy, rieši problém surových zemiakov: musíte ju znížiť na dve polovice, jeden z nich vyvíjať tlak na nevhodnú žiarovku a pokojne ju odskrutkovať.

Lampa nemôže nielen roztrhnúť, ale tiež uviaznuť. Ona druh palice do kazety, a len tak nie je odskrutkovať. V takýchto prípadoch to všetko závisí od štruktúry lampy. Ak model umožňuje, kazeta a žiarovka odskrutká. Potom odstránite, nie je ťažké.

A ak konštrukcia lampy neumožňuje taký príjem, žiarovka zostáva len prelomiť. Ale skôr, ako by sa mal zabaľovať handričkou na ochranu pred fragmentmi. Zostávajúca základňa musí byť odpojená kliešťami a vytiahnutím.

Ak LED lampa praskne alebo pečie, je ľahšie ho nahradiť, pretože sa zmení so všetkými trupmi.

Ak je luster zavesený na zavesenom strop, nahradiť žiarovky v ňom, musíte zariadenie vybrať úplne.

Za týmto zákonom:

 • Po prvé, odstráňte uzáver zatvorený háčik, na ktorom luster visí;
 • Začnite ruku v medzere pod ním;
 • Vezmite luster na mieste jeho pripevnenia a opatrne ho vyberte pri ťahaní elektrického drôtu v rovnakom čase;
 • Odpojte drôt odstránením izolácie.

Luster odstránený zo stropu. Ak je ťažká pred zostupom z rebríka, stojí za to volať niekoho, kto pomáha. Teraz je ľahké odskrutkovať a zmeniť blikajúce žiarovku.

V nasledujúcom videu môžete vizuálne vidieť možnosti na odskrutkovanie žiaroviek z kazety.

Možné problémy

Pri výmene svietidiel môžete stretnúť nasledujúce problémy:

 • Na prstoch porazili fúzy. Ak sú príliš silné, odstránenie lampy, môžete poškodiť strop. Ak chcete vyriešiť tento problém, dostatočne držte pružiny dosť na poškodenie prstov a stropu. Je nemožné umožniť, aby sa svetelný zdroj prehral na filme, je potrebné dostať pružiny v upevňovacom krúžku.
 • Naraz, pracovníci, ktorí vytvorili strop, mohli zanechať holé časti drôtu. Na odstránenie tohto problému, dokonca aj po úplnom debilizácii domu (apartmánov), je lepšie počkať niekoľko minút pred začatím práce. V opačnom prípade existuje riziko získania šoku.

 • Nevyberajte žiarovky a halogén bezprostredne po vyhorení, sú horúce a môžu horieť ruky v tomto okamihu. Zo prekvapenia môžete vyhodiť svietidlo a rozbiť ho do miestnosti.
 • Ak havarovala žiarivka, je potrebné vyčistiť miestnosť z ortuti. Budeme musieť urýchlene odstrániť stopy z kovu z steny, podlahy.

Časté spaľovanie žiaroviek zapojených do zaveseného stropu je spôsobené niekoľkými faktormi: dlhá práca podsvietenia, poruchy počas inštalácie: nedostatočná fixácia, nevhodné pripojenie k zapojeniu, prepúšťací postoj k inštrukcii, dotykové žiarovky s rukami bez rukavíc a t. D. Našťastie, moderné technológie používané v konfigurácii a spojovacích lampách vám umožňujú odstrániť lampy a nahradiť ich novým úsilím.

Bez ohľadu na metódu lampy nie je skrútená, dom musí byť úplne odpojený od elektriny.

S akoukoľvek formou demontáže sú základné pravidlá voľný čas, presnosť, minimálna konštrukcia dotyk, aby nedošlo k poškodeniu, nenechávajte špinavé stopy, nenechávajte odety, rezy.

Zodpovednejší prístup k odstráneniu pokazeného prvku, tým lepšie bude vykonávať to. A to zase rozširuje život lampy v pozastavených stropoch a samotných plátnoch.

Všetky svietidlá môžu byť bezpečne odstránené z zaveseného stropu. Práca s stropnými systémami, buďte opatrní. Nadmerné zváženie a prehodnotenie svojich schopností môže spôsobiť poškodenie povlaku v akomkoľvek neopatrnom pohybe.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: