Ako dať sadrokartónový strop?

Sadrokartón je univerzálny materiál na vyrovnanie rôznych povrchov. Dnes je veľmi často používané na usporiadanie stropov. Povinný proces po inštalácii je vyrovnanie základne pomocou špeciálnych riešení. Je potrebné, ak je strop plánovaný byť natretý alebo prilepený na nej tapety. Na odstránenie trhlín je dôležité dodržiavať určitý postup operácií, ako aj použitie vysoko kvalitných riešení.

Vyberieme WIPELUK

Sadrový kartón sa skladá z lisovanej sadry, ktorý je držaný na úkor špeciálneho papiera. Zatiahli by sa preto stropy sadrokartónu by mali byť umiestnené len s kompozíciami, ktoré môžu dobre spojiť s takýmito látkami. Dnes existuje niekoľko typov tmel.

V závislosti od zloženia možno rozlíšiť tieto typy výrobkov:

 • Zmesi sady. Riešenia sa vyznačujú trvanlivosťou a environmentálnou priateľskosťou. Ale omietka absorbuje vlhkosť veľmi dobre, takže nebudú vyhovovať stropom v kúpeľni alebo v kuchyni. Použite ich výhodne v suchých izbách s minimálnymi teplotnými rozdielmi.
 • Putty. Krásna alternatíva pre sadrokartónové stropy. Po vysušení, vrstva omietky pokojne odoláva vysokú vlhkosť, nie praskanie v rovnakom čase. Preto sa môžu aplikovať v kúpeľni, kde špeciálne mikroklimatické podmienky.
 • Zlúčeniny polyméru. Materiály sa získavajú z rôznych zložiek s pridaním polymérov. Tieto látky drasticky menia fyzikálne charakteristiky. Špecialisti Odporúčajú ich aplikovať, aby vytvorili dokončovacie potery, pretože rovnomerne klesá a tvoria hladkú vrstvu. S pomocou polymérneho tmelu ľahké usporiadať strop pod maľovaním.

Ďalšie promócie zmesí pre sadrokartón je úroveň pripravenosti.

Najobľúbenejšie je suché roztoky, ktoré musia byť dodatočne zmiešané s vodou. Dnes pripravený tmel, ktorý po zakúpení môže byť okamžite aplikovaný na sadry povrchy po zakúpení.

Nákup takýchto zmesí je dôležité venovať pozornosť svojmu cieľovému cieľu. Dnes sa riešenia používajú na spustenie a úpravu zarovnania. Začiatok TUTTY sa líši v hrubej štruktúre granúl, ktorá neumožňuje dostať dokonale rovnú základňu.

Nástroje

Vykonajte výzdobu zaveseného stropu môže byť vykonaná s vlastnými rukami bez akéhokoľvek porozumenia.

Ak chcete zjednodušiť túto úlohu, mali by ste skladovať pomocnú súpravu nástrojov:

 1. Kapacita miešania a budovania miešača. Napájacie náradie budú potrebné, ak je objem práce veľký a je potrebné rýchlo pripraviť vysoko kvalitné riešenie. Keď je miestnosť malá, miešanie môže byť vykonané ručne.
 2. Široká maliarska kefa a škvrny. Veľkosť posledného nástroja je vybratá individuálne. Musíte mať niekoľko typov špachitých, pretože musia byť potrebné na určitých častiach stropu.
 3. Abrazívne oka a prístrešky viacerých veľkostí. Používa sa na zarovnanie povrchov po tuhnutí roztoku.
 4. Maliarska mriežka. Hlavným účelom výrobku je maskovanie a fixácia švov.

Príprava povrchu

Pred začatím práce s stropom je žiaduce, aby miestnosť čo najviac z nábytku a zbytočných vecí. V procese SHTLOCKING môže byť veľa nečistôt, ktoré potom bude ťažké umývať.

Spustite príprava stropu z montážnych skrutiek. Upevňovacie prvky by mali byť priskrutkované takým spôsobom, aby ich hlavy nevyčistili nad povrchom sadrokartónu. Môžete ho skontrolovať na dotyku. Ak sú takéto nedostatky prítomné, potom pomocou ručných skrutkovacích skrutkovačov skrutkovaných do materiálu.

Nemalo by byť vytvorená príliš hlboká diera, pretože to môže viesť k taveniu rámu alebo jeho zakrivenia. Je potrebné, aby sa hlava mierne prehĺbila vzhľadom na hornú rovinu.

Niekedy pri inštalácii sa stane, stáva sa, že list je veľmi stlačený a na tomto mieste je vytvorená malá odroda. Túto nedostatku môžete opraviť, môžete kopať spojovací materiál na nové miesto, ale len s menším úsilím. Keď je všetko pripravené, všetky fotenie na mieste samo-vzoriek sú zapečatené maltou. Aplikuje sa v drážke s špachtľou, ktorá vykonáva pohyb kríža.

Ďalším krokom je vyrovnanie švov medzi listu.

Tento proces je jednoduchý a predpokladá niekoľko po sebe nasledujúcich operácií:

 • Pôvodne sa celý prach odstráni zo stropného povrchu pomocou bežnej kefy. Ak sa počas usporiadania použil sadrokartónu bez okraja výroby, kĺby sú orezané pod uhlom 45 stupňov. Keď sú stláčanie stále prítomné, malo by sa skontrolovať, neprenikne papier na koncoch. Ak je tento fenomén prítomný, je potrebné jemne odrezať kancelársky nôž.
 • Potom, s pomocou maliarskeho noža pozdĺž švu, by sa malo vytvoriť niekoľko tenkých škrtov. Sú potrebné pre lepšie riešenie spojky s omietkou.
 • V tomto štádiu je celý strop mletý so špeciálnymi riešeniami. Nepoužívajte alkydové kompozície na to, pretože poškodzujú papierovú štruktúru a stráca svoju počiatočnú silu. Stojí za to uplatniť len vysoko kvalitné špecializované kvapaliny určené pre sadry.

 • Príprava brúsenia mrazeného roztoku v miestach spojovacích materiálov je dokončená. Tento krok je dôležitý, pretože to závisí od počtu tmelových vrstiev tmelu a kvality povrchu.

Tesniace švy

Puttic strop začnite s týmto krokom. Ak chcete získať tuhý systém, všetky spoje medzi listami by mali byť dodatočne vystužené kosáčikovou mriežkou. Môžete si ho kúpiť v špecializovaných predajniach, stačí nájsť požadovanú veľkosť buniek.

Skríningová technológia švov je celkom jednoduchá a pozostáva z takýchto krokov:

 1. Naplnenie kĺbov malým množstvom roztoku. Je dôležité, aby sa zmes úplne nevytlačila jamy, pretože bude ťažké pripojiť výstužnú pásku.
 2. Zapínanie Serpianka. Pozdĺž švu, takže je striktne v centre. Na upevnenie mriežky je materiál mierne lisovaný do roztoku. Je dôležité zároveň nie je ohnúť sieťovinu tak, aby ste nedostali oblúk.
 3. Zarovnanie. Po upevnení by mal byť kosáčik aplikovaný ďalšiu vrstvu omietky na zatvorenie. To vám umožní dosiahnuť relatívne rovný povrch. Všetky práce vykonané so širokou špachtľou, ktorá občas pokrýva šírku švu a aplikovanej mriežky.

Pri použití tmelu je vhodné dať každú vrstvu trochu suché. Môžete teda rovnomerne distribuovať nasledujúcu časť zmesi.

Posilniť rohy

Strieľačky sadrokartónu majú nielen jednu rovinu. Dnes získali viacúrovňové krabice špeciálnu popularitu, ktorá tvorí dekoratívny povrch. Tieto návrhy sa vyznačujú prítomnosťou vnútorných a vonkajších uhlov, ktoré sú žiaduce posilniť. V závislosti od typu rohu sa takéto operácie vykonávajú rôznymi spôsobmi.

Vnútorný

Pre takéto systémy sa používajú perforované rohy, na okrajoch, z ktorých je fixovaná sulfyánová sieť. To vám umožní navzájom zviazať listy, pričom dostali obdĺžnikovú križovatku.

Vnútorný roh je upevnený na povrchu malým množstvom roztoku. Potom, s pomocou tej istej zmesi, kosáčik, vyrovnať ho na základni listu. Potom, s pomocou uhlovej špachtle, položte tmel a zarovnajte uhol vzhľadom na úroveň.

Externý

Rohy tohto typu sú mierne jednoduchšie. Spočiatku sa na koniec šmyku aplikuje malé množstvo roztoku. Potom sa do neho stlačí hliník a plastový dizajn. Keď je vyrovnaný, zvyšky zmesi sa odstránia špachtľou.

Aby ste dosiahli ideálne rovný uhol, mali by ste dať tmelu v niekoľkých vrstvách. Zároveň by sa každý z nich mal spokojný, takže kvalita povlaku môže byť kontrolovaná v nasledujúcej fáze.

Dokončiť wipel

Táto fáza je konečná, pretože vám umožní získať krásny a hladký povrch.

Povrchová úprava zahŕňa vykonávanie takýchto po sebe nasledujúcich operácií:

 1. Pomocou širokej špachtle by ste mali rovnomerne roztiahnuť zmes na strop. Je dôležité, aby hrúbka roztoku neprekročila 2-3 mm. V inom prípade to môže viesť k prasklkám alebo odloženiu tmelu.
 2. Pred použitím riešenia do novej sekcie vyčistite špachtľu. Povrch je tiež vytvorený natiahnutím materiálu tenkou vrstvou.
 3. Ak ste nedosiahli optimálny efekt, môžete sa pokúsiť použiť na vrchole primárneho materiálu ďalšiu vrstvu tmelu. Takéto operácie zhodnocovania sa vykonávajú s časom, keď strop zmení z nepriaznivých faktorov.

Kvalita vyrovnávania vo veľkej miere závisí od rohu, pod ktorým sa špachtla pohybuje. Optimálny indikátor je v 15 stupňoch.

To umožní dosiahnuť jednotný povlak bez tvorby plátna niekoľkých vrstiev. Všetky práce na vyrovnávanie stropu je žiaduce vykonať indoors, kde sa teplota líši v rozsahu od +5 do +30 stupňov.

Udržujte tmelu by mala byť len v relatívne surovej miestnosti bez vystavenia priamemu slnečnému žiareniu. Príliš rýchle odparovanie vody povedie k tvorbe malých trhlín, z ktorých bude možné zbaviť sa iba nového shtiackingu. Keď je poter vysušený, mal by byť ukradnutý. Je to hotové s ostrým a plytkým brúsnym papierom.

Publikovanie stropu sadrokartónu je časovo náročný a dlhý postup, ktorý si vyžaduje dodržiavanie všetkých pravidiel a výberu iba vysoko kvalitných stavebných zmesí.

Podrobnejšie informácie o tom, ako správne umiestniť strop sadrokartónu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár