Ako lepiť tapetu na strop: technológie a odporúčania

Stropné tapety sú považované za jeden z populárnych druhov moderných povrchov. Zdôrazňujú interiér miestnosti, napĺňajú ho rafinériou a elegantnými poznámkami. Doteraz je tento materiál vo veľkom dopyte v dizajne dizajnu, pretože umožňuje s minimálnymi finančnými nákladmi, dajte nový život. Okrem toho, rozptýlenie tapety nie je komplexný proces, a preto ho dokončiť pre každého. Na tento účel to stačí kúpiť vysoko kvalitné tkaniny a správne vykonávať pracovnú technológiu.

Ako si vybrať správne?

Hlavný bod pri dokončení stropnej tapety je výber materiálu. Nedávno je stavebný trh reprezentovaný nádherným sortimentom látok, ktoré ovplyvňujú rôzne textúry a odtiene.

Aby dizajn miestnosti vyzerá nezvyčajné, stojí za to zakúpiť stropné tapety nielen krásnu farbu, ale aj možnosť ďalších povrchov alebo maľby.

Tradične to využíva dekoratívne výrobky niekoľkých druhov, ale musia nevyhnutne postaviť značku „pre stropy“.

Ideálna možnosť pre takýto dizajn je považovaná za plátno na flizelin. Vyznačujú sa zvýšenou pevnosťou, chráňte povrch pred praskaním a vhodným v súlade so základňami sadrokartónu. Pokiaľ ide o paletu farieb, je určená na základe vlastností miestnosti, v ktorej sa plánuje strihanie. V tomto prípade je dôležité zohľadniť štýl interiéru, dekorácie steny a podlahovej krytiny. Napríklad v tehálových alebo panelových domoch sú stropy nízke, takže pre nich v stropnej dekorácii sa odporúča používať pastelové odtiene, pretože svetlé a tmavé farby budú mať priestor nepríjemný a studený.

Pri nákupe canvase je tiež stojí za to venovať pozornosť svojmu výkresu alebo zloženiu. Dizajnéri radia všeobecne odmietnuť povlaky s arómovými ornamentmi v prospech textúrovaných a reliéfnych povrchov. Pôvodne sa pozrite na stropné tapety s prirodzenou imitáciou dreva, rastlinných vrstiev a prírodných materiálov. Okrem toho, takéto plátna môžu byť prelakované v akejkoľvek farbe. Maľovanie sa zvyčajne vykonáva pomocou emulzie disperzie vodou, vďaka ktorej je možný postup pre zmenu farby až desaťkrát.

Príprava povrchu

Stropné tapety, na rozdiel od steny, ťažké a majú väčšiu hustotu. Preto je pre nich dôležité nielen estetické druhy látok, ale aj správnu dodržiavanie pravidiel lepenia, z ktorých bude životnosť závisieť od. Aby ste udržali tapetu dobre, musíte starostlivo pripraviť povrch stropu, na to by malo byť vyčistené a zarovnané. Takýto postup pomôže zlepšiť adhéziu a je základom antisepticky chráneného.

Stropné vkladanie môže začať len vtedy, ak boli vykonané nasledujúce typy práce:

 • Čistenie povrchu zo starých vrstiev povrchových úprav.

 • Oprava. Zabezpečuje elimináciu stropu ných a veľkých defektov.
 • Primér. Musí sa vykonať nevyhnutne, pretože bude chrániť základňu z húb, plesní a zlepšenie spojky.
 • Posilnenie povrchu s sklolamináciou.
 • Puttail a brúsenie. Poskytnite strop dokonalej hladkosť a varné dosky všetky malé nezrovnalosti.
Prečítajte si viac  Stropné panely: Kritériá výberu

Okrem toho, z miestnosti, kde sa plánuje kópia, je potrebné urobiť všetok nábytok, odstrániť lustre, koberce, záclony, de-energizovať miestnosť a zatvorené otvory dverí s filmom.

Samotný strop bude ťažké, takže stojí za to premýšľať o všetkých detailoch práce a nájsť asistenta.

Technika prípravy stropu závisí od typu predchádzajúceho povlaku, preto sa dá vykonať takto: \ t

 • Odstránenie blaženosti. Ak zostala vrstva kriedy zostala na povrchu, je ľahké opláchnuť vodou. Pokiaľ ide o vápno, považuje sa za agresívnu látku a je odstránená len s pomocou špeciálnych riešení, ktoré zahŕňajú lepidlo a ekonomické mydlo.
 • Odstránenie starého farby. Olejové vrstvy sú eliminované odmasťovacím metódou. Pre toto je vhodné rozpúšťadlo alebo alkohol. Ak existujú iné typy farby na strope, používame technické umývanie a odstránime ich so špachtľou.

 • Čistenie z predchádzajúcej tapety. Našiel dosť na navlhčenie teplou vodou a vyčistiť.
 • Po umývaní stropu na jeho povrchu sa môžu vyskytnúť škvrny. Spravidla to sú stopy hrdze alebo huby. Ak máte prítomnosť držania tapety, je to nemožné, pretože škvrny sa objavia na novom cieli s časom. Preto je základňa spočiatku ošetrená antiseptickým primérom, potom sa hrdzu čistí roztokom síranu meďnatého.

Samozrejme, drevený strop alebo sadrokartón sa považuje za ideálny pre vkladanie tapety, ale niekedy je tradičný povrch betónových dosiek. Môže to byť veľké výtrhy a trhliny. Aby ste eliminovali podobné chyby, je potrebné umiestniť omietkovú vrstvu po celej základni.

Ako vypočítať číslo?

Dekorácia stropu by mala začať správnym výpočtom materiálov, pretože ich nedostatok prilepenia, keď sa dávať množstvo negatívnych dôsledkov. Napríklad, nákup podobných tapiet nebude ľahké a nová strana sa môže výrazne líšiť od predchádzajúcej farby a textúry. Preto je potrebné mať informácie o počte rolí vopred. Ak pred niekoľkými rokmi, plátna boli vyrobené podľa štandardných rozmerov 0,5 * 10 metrov, potom mnohí výrobcovia predstavili neformátované produkty.

Na uľahčenie procesu zachytávania stropu použite nasledujúce typy tapiet:

 • 0,53 * 12 metrov. Najbežnejšie rolky. To je zvyčajne papierové a tkaniny tapety.
 • 0,74 * 10 metrov. Produkty vyrábané v Spojenom kráľovstve a Taliansku.
 • 1,06 * 25 metrov. Tkanina tkaniny na báze flizelinu.

Ak chcete vypočítať materiál, budete musieť zistiť oblasť valca, ktorú môže byť zachránený strop. Pre túto dĺžku sa produkt vynásobí jeho šírkou. Je tiež potrebné venovať pozornosť forme miestnosti. Ak to nie je obdĺžnikové a má veľa výklenkov, výčnelky, budete musieť dodatočne kúpiť tapetu. Ak sú stropné úpravy stále vybraté pomocou webu s ornamentom a vzorom, potom musíte vypočítať dĺžku opakovanej kompozície a pridať ho do dĺžky stropu.

Na dekoráciu si vzor vyžaduje veľa rolí, pretože v procese lepenia bude orezávanie. Ak nie, aby ste nasledovali ornament, povrch nebude estetický.

Materiály a nástroje

Stropná úprava tapety, podobne ako akýkoľvek iný typ stavebných prác, nie je možné predložiť bez dostupnosti vhodných nástrojov bez. Pred začiatkom vsadenia je dôležité zvážiť všetky detaily, vrátane výberu kvalitných materiálov, technológie dizajnu a, samozrejme, pripraviť všetko, čo potrebujete na splnenie „kreatívneho procesu“. Tradičný súbor nástrojov sa spravidla skladá z takýchto objektov:

 • Truhla ceruzka. Používa sa na označenie Cavalo. Na tieto účely sa neodporúča používať guľôčkové rukoväte a markery, pretože sa môžu prejaviť na vonkajšej strane tapety.
 • Pravítko. Vďaka nej je vhodné kresliť rovné čiary.
Prečítajte si viac  Charakteristiky pásových brúsnych strojov a tipov na ich výber

 • Kancelársky nôž. Pomáha rýchlo znížiť tapetu, znížiť plátno v rohoch.
 • Nožnice. Používajú sa na orezanie handričiek na neprístupných miestach.
 • Stavebná ruleta. Umožňuje vám správne merať oblasť a dĺžku pásov.

 • Galnik.
 • Úroveň.
 • Kapacita lepidla.

 • Štetcom.
 • Stavebný mixér.
 • Puttový nôž. Používa sa na orezávanie tapety.

 • Valček. Pomáha hladké pruhy a dobre „kopy“ vzduchové bubliny.

Okrem toho bude práca potrebovať aj mokré a suché handry, žinky, mop a kefy.

Ako lepidlo: Popis technológie

Spôsob liečenia stropných tapier závisí od typu látky, pretože sa líšia v ich štruktúre a hustote. Je potrebné okamžite všimnúť, že nie je pre povrch v miestnosti. Preto, ak je stropný dizajn naplánovaný na vykonanie vlastných rúk bez toho, aby si prenajímali majstrov, v prvom rade je potrebné nezávisle vypočítať spotrebu materiálu, naplánovať kroky práce a nájsť spoľahlivých asistentov.

Spustite proces s predbežným povrchom. Pokiaľ ide o technológiu plášťa, je to odlišné pre každú tapetu a je nasledovná:

FLISELINOVA Tapeta

Predstavujú materiál v roliach, ktorý sa skladá z dvoch vrstiev – polymérnych povlakov a phlizelínom. Sú odolné v prevádzke, dobre „dýchať“ a nebudú absorbovať pachy. Pred použitím ich strop je dôkladne vyčistený od kontaminácie a starého povrchu, potom základňa je uzemnená a odloží. Pracovisko by malo byť pevné, suché, hladké a trvanlivé.

Canvíza sa merajú a nakrájajú na pruhy s malým okrajom 10 cm. Pre výrobky s výkresom je dôležité zohľadniť výšku správy. Všetko krájanie je potrebné očíslovať a lepidlo konzistentne. Niekedy sú také tapety fixované reverznou metódou.

V miestnosti, kde sa vyskytne práca, nemal by byť žiadny návrh.

Lepidlo v tomto prípade sa aplikuje len na strop, a pásy sa odporúčajú, aby sa liečila špeciálnym riešením, ktorý ich chráni pred tvorbou húb a plesní.

Vinylové tapety

Leped analogicky k Phliselinu na predtým pripravenom strope, výkres na kapeloch musí maximalizovať náhoda. Rezacie prúžky sú na sebe na sebe. V tomto prípade by ich počet nemal prekročiť 10 kusov. Lepidlo sa aplikuje na samotnú základňu, ako aj na tapetu, čas ich opuchu je indikovaný na valcoch.

Prečítajte si viac  Všetko o Ležte lepidla

Začnite najlepšie z rohu. Je dôležité zabezpečiť, aby boli prúžky pripojené k zdvihu a lepidlo nespadlo na hornú stranu plátna. Zvyšky materiálu by mali byť orezané nožom a prepláchnite ich suchou handričkou.

Papierové tapety

Tento typ produktu je upevnený na strope dvoma spôsobmi – bez adhézie a zdviháka. Ak plátno sú prilepené k pozdĺž miestnosti, počet švov bude minimálny, ale samotný proces bude časovo náročný a komplexný. Pokiaľ ide o vkladanie v šírke, to je oveľa jednoduchšie a pripomína prácu s dekoráciou steny. Lepidlo sa aplikujú na strop a na plátne. Aby ste zjednodušili prietok impregnovaného plechu na povrch, odporúča sa byť zložená na podlahe ako harmonický.

Je možné lepiť na dlaždice?

V niektorých prípadoch, keď prechádza tapeta, môžete sa stretnúť s takýmto problémom ako prítomnosť dekoratívneho stropu dlaždíc. Je to materiál s poréznou štruktúrou, ktorá poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu. Povrch takejto dlaždice je hladký, takže nie je prekážkou rukavíc plátna.

Jediná vec, ktorá sa vyžaduje pred jej povlakom, je vykonanie nasledujúcich prípravných prác:

 • Odstránenie predchádzajúcich vrstiev tmel a povrchových úprav.

 • Spracovanie stropného priméru.
 • Zosúladenie bázy na báze sadry.

Táto možnosť je možná len vtedy, ak je dlažba vyrobená z polystyrénu. S inými výrobkami z lepenia tapety sa neodporúča, pretože chemická reakcia s lepidlom je možná.

Niekedy malé medzery môžu byť prítomné medzi dlažbami, môžu byť ľahko eliminované tmelom a akrylovým primérom.

Dôležité momenty

Hlavná úloha pri vložení tapiet na strope je považovaná za ich spoľahlivé upevnenie, inak môže všetka práca ísť na namark. Preto sa v prvom rade stojí za to starať o prípravu povrchu stropu. Aby sa kapely nevykopali, musia byť „uspokojivé“ na vysoko kvalitné lepidlo, pozorovanie všetkých technológií práce.

Nedávno, dizajnéri v interiéri priestorov používajú úsekové štruktúry v kombinácii s dekoratívnymi plátmi. Vyzerajú krásne a neobvyklé. Ak sú v miestnosti steny, zaoblené v rohoch, môžu byť originálne. Na tento účel sú vhodný bagety dvoch druhov – z plastu alebo prírodného materiálu. Spočiatku stojí za zastavenie tapety a potom po plnom ich sušení pripojiť dekorové prvky.

Zapojte strop na jeden bude ťažké, takže sa odporúča použiť ďalšiu pomoc. Ak sa lepenie nastáva v hrdá osamelosť, potom by ste nemali byť naštvaní, aby ste zjednodušili tento proces, plátno na podlahe musia byť zložené pomocou akordeónu a potom ich opatrne rozpúšťajú na strop. Na konci práce môže byť miestnosť minimálne 10 hodín.

O tom, ako nalepiť tapetu priamo na strop, sa naučíte z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: