Ako maľovať OSB-Slabs mimo domu?

V posledných rokoch sa OSB materiály čoraz viac prechádzajú do vonkajšej výzdoby súkromných domov. Otázka ich farieb je preto obzvlášť dôležitá. V našej recenzii budeme zvážiť všetky jemnosti voľby fasádnych farbív pre budovy orezané OSB panelov.

Prehľad Krasoku

Aby ste kompetentne vyzdvihli farbivo pre OSB-listy, mali by ste pochopiť vlastnosti tohto materiálu. OSB je robustné drevené vláknité triesky, zmiešané s živicami a stlačiteľným pod vysokým tlakom a zahrievaním.

Napriek prítomnosti syntetických zložiek sa najmenej 80% každý panel pozostáva z dreva. Preto všetky fasádne oblúky určené na prácu na strome budú vhodné pre ich farbu.

Alkyd

Hlavnými zložkami takýchto farbív sú alkydové živice. Vyrábajú sa strávením zmesi na báze rastlinných olejov a slabo agresívnych kyselín. Po aplikácii na OSB-Listy, tento smalt tvorí tenký a dokonca film, ktorý v priebehu operácie chráni povrch pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, vrátane vlhkosti. Alkydové farby majú nízku cenu, zatiaľ čo materiál sa rozlišuje odolnosťou voči UV žiareniu a zníženým teplotám. Smaru suchý za 8-12 hodín, je to absolútne bezpečné, hoci sušenie farbiva je často sprevádzané vzhľade nepríjemného zápachu.

Použitie alkydových kompozícií vyžaduje pevnú prípravu ošetreného povrchu. Ak je táto fáza zanedbaná, farba sa odlúpi a bublina.

DÔLEŽITÉ: Po farbení, povrch panelov zostáva schopný spáliť.

Olej

V posledných rokoch sa ropné farbivá používajú zriedkavo, pretože v modernom stavebnom segmente sa objavil veľký výber viac praktických kompozícií. Olejové farby sú vysoko toxické, akúkoľvek prácu s nimi by sa mala vykonávať pomocou individuálnych ochranných prostriedkov – Masky alebo respirátor. Zároveň nie sú vyrábané, pretože sú vyrobené z drahých surovín. Pre konečné sušenie musí byť farba najmenej 20 hodín; počas tejto doby sú sťahovanie veľmi často. Olejové kompozície sú charakterizované nízkou odolnosťou voči nepriaznivým atmosférickým účinkom, pretože pri použití farbivej vrstvy na fasáde je pomerne často praskanie.

Akrylový

Akrylové LKM sa vyrábajú na základe vody a akrylátu, pôsobiaceho ako spojovacie komponenty. Po použití smaltov na povrchu OSB-fólie sa voda odparuje a zvyšné častice tvoria hustú polymérnu vrstvu.

Takáto možnosť povliekania poskytuje maximálny stupeň stability studeného a ultrafialového povrchu. A v dôsledku vodnej bázy, povlak ošetrený akrylovými smaltmi získava odolnosť voči horeniu.

Latex

Latexové farby sú jedným z odrôd vodných kompozícií, väzbovou zložkou je guma. Cena tohto materiálu je oveľa viac prekročená všetky ostatné, napriek tomu sú všetky náklady plne vyplatené zvýšenými výkonnostnými vlastnosťami výrobku a výnimočnú kvalitu povlaku. Latexová farba sa vyznačuje elasticitou, nie je deformovaná, aj keď je doska zničená. Toto farbivo sa nebojí mechanických účinkov. Povlak odolný voči opotrebeniu 100% izolátov OSB listov z vlhkosti a týmto spôsobom zabezpečuje potrebný stupeň tesnenia. Maľovaný povrch získava odolnosť voči atmosférickým faktorom.

Je dôležité, aby sa latexové farbivá rozlišovali zvýšenou životnom prostredí. V priebehu používania nepodávajú škodlivé prchavé zlúčeniny a pri použití nedávajú chemický zápach. Bonus bude jednoduchosť čistenia povlaku – môžete sa zbaviť znečistenia s najjednoduchšími detergentmi.

Voda-emulzia

Vodná emulzná farba sa zriedka používa na farbách OSB listov. Je to spôsobené tým, že pod vplyvom vonkajších faktorov materiál napučiava. Ak je zoznam OSB maľovaný len na jednej strane, vedie k jeho ohýbaniu. Pretože spracovanie takýchto dosiek s vodou emulznými prostriedkami sa môže vykonávať výlučne, keď bude mať cieľ dokončovania, nebude mať osobitnú úlohu.

V opačnom prípade preferencie stojí za to zaplatiť LCM na základe rozpúšťadiel.

Obľúbené značky

Farbenie je relatívne rozpočtový spôsob, ako pomôcť poskytnúť OSB panels. Úžasný vzhľad a externé odvolanie. Väčšina vývojárov v duši drevenej textúry, ktorú sa snažia zdôrazniť. V tomto prípade bude optimálne rozhodnutie nadobudnutie transparentných smaltov s UV filtrom – a najlepšie recenzie sú poctené CETOL FILTER PRODUKTY. Toto je alkyd smalt používaný na vonkajšie drevo. Povlak sa rozlišuje transparentnosťou a svetlom. V zložení farbiva sú hydrogenizátory, ako aj stabilizátory UV stabilizátory, ich komplexný vplyv poskytuje maximálnu ochranu stromu pred nepriaznivými účinkami atmosférických faktorov.

Ak je to potrebné, udržiavajte textúru drevenej čipy dosiek, ktoré je možné vykonať transparentné lasury – zdôrazňujú vzor dreva, ale požadovaný KOOLER APPEND. Najširšia voľba Azurei ponúka Belindu.

Sortiment Line „Toplasur“ obsahuje viac ako 60 tónov.

Transparentný lak pre drevo dávajú povrchový povrch OSB. Najlepšie je vziať rakety o vodnom, organickom alebo olejovom základe. Drevený akrylový lak chráni štruktúru materiálu a jachta jej dáva dekoratívny odtieň. Najpraktickejšou voľbou bude semi-mlieko zloženie „TEDOL“. Je rovnomerne distribuovaný nad OSB a vyplní všetky nezrovnalosti povlaku.

Skryť drevnú štruktúru a vytváranie preferencie hladkého povrchu Je lepšie dať výrobky „Leec“ a Soppka.

Tipy na výber

Pri výbere farbiva na obloženie z panelov OSB je dôležité, aby vybraný materiál spĺňal určité požiadavky.

 • Bol vhodný pre vonkajšiu prácu. Materiál by sa teda mal líšiť odolný voči vode (dážď, sneh), kolísanie teploty, ultrafialové žiarenie.

 • Drevené vlákna z kontaminácie patogénnou mikroflórou – huby a plesne. Bohužiaľ, nie všetky odrody OSB majú továrenskú impregnáciu s antiseptikami, takže maľovanie by malo dať všetku potrebnú ochranu.

 • Zabrániť požiaru. Dye musí byť odolné voči vyhoreniu a šíreniu požiaru, a tiež uistiť, že obsahuje komplex retardérov horenia.

 • Vzhľadom k tomu, že ide o fasádu budovy, je dôležité, aby farba má výnimočné dekoratívne parametre. Je žiaduce, aby užívateľ má schopnosť tonovať vybraný materiál v tejto farbe, ktorý je vhodný na implementáciu koncepcie dizajnéra.

Optimálna kompozícia na tónovanie OSB-listov sa teda stane farby, ktoré nemusia len vytvoriť krásnu vrstvu na povrchu, ale aj na impregnáciu vlákien s fungicídnymi, vodoodpudivými a ohňovzdornými zložkami, to znamená, že je zabezpečený komplexný účinok na sporáku.

Bohužiaľ, Väčšina staviteľov v výstavbe budov zanedbávajú tieto pravidlá a uplatňuje lacné náhrady – tradičné alkydové smaltiny, konvenčné problémy s vodou a štandardné olejové farby. Zároveň neberú do úvahy skutočnosť, že OSB je kompozitný materiál. Je vyrobený s pridaním lepiacich spojív, zvyčajne prirodzené alebo formaldehydové živice sú v tejto funkcii, ako aj vosky.

To je dôvod, prečo použitie farbív, ktoré sa úspešne prejavili pri tonizovaní pravidelnej dosky, nevedie nie vždy k požadovanému efektu na sporák. Kvôli tomu Výhodné by sa mali okamžite udeliť kompozíciám, ktoré boli špeciálne pre OSB – To vám umožní výrazne šetriť čas, peniaze a nervy.

Farba Vyberte v závislosti od očakávaného výsledku. Takže pri použití pigmentovaného LKM je textúra dreva panelu OSB plne maľovaná a získa sa hustý monotónny povlak. Pri použití bezfarebných zlúčenín sa predpokladá, že zvýši závažnosť textúry dreva dosky.

Pri použití smaltu na tanieri môžete vidieť, že niektoré čipy pri kontakte vlhkosti napučania a mierne zvýšiť – môže sa stať, bez ohľadu na odrody vybraných LKM.

Ak trávite rozpočet mimo budovy, potom nemôžete venovať osobitnú pozornosť týmto nevýznamným nedostatkom. Avšak, ak sú požiadavky na dokončovacie práce vysoké, potom stojí zalievanie na určitú sekvenciu krokov pri tonizovaní dosky:

 • na použitie pôdy;

 • fixácia mriežky sklolaminátu po celom povrchu dosiek;

 • Zmes odolnej voči hydrokerevere a chladu;

 • Dokončiť sfarbenie.

Ak budete používať elastické farbivá, potom je krok SHTLOCK môže byť preskočený. Takéto farby sú dobre nečinné a maskované ho, po nanesení ďalšej vrstvy smaltovej cievky nadobúda lesklý povrch.

Aby sa dosiahla najjednotnejšia aplikácia kompozície, stožiare finišermi radia, aby určitým spôsobom vykonávali farbenie.

Obvod panelu je lepší maľovať v 2-3 vrstvách a potom s valčekom opatrne prerozdeľte farbivo pozdĺž celého povrchu dosky.

Zvyšok panelovej farby ako tenkej vrstvy, ako je to možné, povlak sa aplikuje v jednom smere.

Pred maľovaním ďalšej vrstvy musíte dať povlak na chytenie a suché. Odporúča sa vykonať všetku prácu v teplých suchých počasí, aby ste eliminovali ostré kvapky teploty, návrhov a účinok atmosférických zrážok. Približný čas sušenia jednej vrstvy je 7-9 hodín.

Iba potom, čo môžete použiť nasledujúcu vrstvu LKM.

Dye sa vzťahuje na rôzne techniky.

 • Pulverizer. Táto metóda sa používa na vytvorenie silného hladkého povlaku. Takéto farbenie sa vykonáva skôr rýchlo, ale zároveň konzumácia smaltu. Okrem toho je samotné zariadenie drahé. Je možné sa uchýliť k tejto metóde len na mierne suché počasie s povinným nositeľom respirátora.

 • Kefy. Najbežnejšia možnosť poskytuje silný vysoko kvalitný povlak. Avšak, to trvá veľa času, je veľmi pracné.

 • Valčeky. Takéto farbenie vám umožňuje výrazne urýchliť proces aplikovania farbiva. S takýmto nástrojom môže byť aktualizovať veľké plochy panelov OSB rýchlo a efektívne.

Ak je to žiaduce, môžete použiť nekonvenčné spôsoby farbenia steny. Napríklad vyzerá krásne napodobňovanie muriva z kameňa. Takáto technológia si vyžaduje veľa času, pretože predpokladá viacstupňové farbenie.

 • Najprv musíte tlačiť alebo nakresliť obrázok s dizajnom, ktorý plánujete reprodukovať. Nevyberajte príliš zložité textúry.

 • Ďalej určte, koľko odtieňov potrebujete, a problém panelov v nátere základného odtieňa – by to malo byť najjasnejšie tón. V tomto prípade nie je potrebné brúsiť povrch, a tak, že farbivo sa šíri na hrubý povlak čo najviac, je žiaduce použiť paintopult.

 • Po vysušení laku je povrch mierne chránený. Týmto spôsobom sa zdôrazňujú úľava a hĺbka faktúry.

 • Ďalej sa konvenčná ceruzka kamenného muriva prenesie na povrch panelu a potom podčiarknutý tmavým tónom s tenkou kefou.

 • Potom bude pokrytá len samostatnými kameňmi s kolekciami iných odtieňov, aby sa vytvoril objemový účinok.

 • Výsledok je upevnený lakom, musí byť korisť.

Druhý zaujímavý spôsob – tónovanie s účinkom omietky. Je to jednoduchá technika, ktorá nevyžaduje majstra akéhokoľvek umeleckého talentu.

 • Najprv musíte prejsť tanier, aby ste odstránili povlak vosku.

 • Potom sa primér vykonáva a nosí základný. Je zvolená, zameraná sa výlučne na individuálne preferencie.

 • Po vysušení pôdy je povrch mierne leštený. Potrebujete použiť jemnozrnný emery.

 • Po odstránení z panelu zostávajúceho prachu sa farbivo aplikuje s patinou efektom alebo perlou. Môžete okamžite použiť oba kompozície, ale zase. Po použití smaltov, počkajte 10-15 minút a potom prejdite na maľovaný povrch jedenia.

 • Výsledok je upevnený lakom.

Pomocou fasádnych farbív na dokončenie orientovaného čipového povrchu by ste si mali byť vedomí jednotlivých jemností takejto práce.

 • Všetky ostré rohy plechov často spôsobujú trhliny na aplikovaný povlak. Preto by sa každá práca mala začať s povinným brúsením týchto zón.

 • Hrany dosiek sa vyznačujú vysokou pórovitosťou. Tieto oblasti vyžadujú predbežné utesnenie.

 • Na zlepšenie priľnavosti a zníženia charakteristík absorbujúcich hydrom, je to predmontované základné panely.

 • Proces tónovania OBSE-dosky na ulici vyžaduje viacvrstvové použitie LKM, pretože každá vrstva by mala byť vykonaná tak tenká, ako je to možné.

 • Ak je povrch listu hrubý, spotreba smaltu sa opakovane zvýši.

Ak po príprave, povrch stále zle skóre, bol preto uložený nesprávne.

Ak materiál vyložil na otvorenom vzduchu viac ako rok, pred spracovaním musí byť starostlivo vyčistený od všetkého znečistenia, prachu, liečiť fungicídov a hlasovania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár