Ako maľovať paintopulture?

Vysoko kvalitné maľovanie veľkých oblastí vyžaduje použitie špeciálneho prístroja nazvaného paintopult. Modely a variácie tohto zariadenia Veľa, ale bez ohľadu na to, aké zariadenie je vybrané, jeho schopnosti by sa mali používať správne, podľa technológie. To znamená, že musíte byť schopní správne maľovať farbu.

Ako variť farbu?

Pred zmenou typu stien s pomocou nového náteru musíte pripraviť farbu. V tomto prípade niekoľko faktorov záleží.

 • Ak je farba veľmi viskózna a veľmi hrubá, nebude rovnomerne rozložená. Čas na sušenie bude potrebovať viac, materiál je prekročený. A keď maľba naklonených lietadiel alebo vertikálnych, kvalita práce sa výrazne zhorší. A na opravu to bude vyžadovať nové farbenie. A tiež, keď viskozita farby nemožno vypočítať na plnené maľovanie zloženia nezrovnalostí, drsnosti, mikrotrhier.

 • Ak je farba, naopak, príliš tekutá, budete musieť dať ďalšie vrstvy, pretože z prvého a dokonca druhýkrát požadovaný účinok nedosiahne. Sila takéhoto povlaku bude tiež pochybná a vyžaduje sa čas na farbenie fasád.

Použitie paintopult, môžete použiť alkyd, vodnú emulziu, olej, akrylové farby, ako aj nitroemali. Aký druh farby bude závisieť od materiálu stien. Olej alebo akrylová kompozícia je vhodná pre drevený povrch, a ak je to modernejší materiál, bude to lepšie pre to akrylová farba, alkyd alebo voda-emulzia.

Pokiaľ ide o výber rozpúšťadla, je lepšie vziať ten, ktorý odporúča výrobcu farby.

Nie každá zmes farieb je hotový výrobok, ktorý môže byť použitý ihneď po otvorení. Väčšina kompozícií sú koncentráty, ktoré vyžadujú riedenie niečo viac tekutiny. Môže to byť rozpúšťadlo aj voda pre vodnú emulziu. Aké proporcie by mali byť zvyčajne špecifikované na nádržiach v pokynoch.

Viskozitu zmesi môžete ovládať pomocou viskozimetra, alebo jednoducho užívajte trvanlivú prútiku a zachovanie, snažiť sa cítiť môj drahý a hodnotí ho. Optimálna hrúbka je určená metódou skúšobného postreku. Ak nie je pozorovaná hladká fólia v dôsledku strečovania kvapiek a je zachovaný tvar tuberkulín, znamená to, že zmes nie je dostatočne zriedená. Zmes je pripravená na striekanie, zvyčajne má konzistenciu porovnateľnú s kvapalinou kefíru.

Vzdialenosť a trajektória

Optimálna vzdialenosť od zariadenia na povrch je 15-20 cm. Tak, šírka dlane dospelej stlačených prstov je asi 12 cm, a ak prsty poptujú – 20 cm. Tu je pamiatka. Vzdialenosť sa môže mierne líšiť vzhľadom na typ a viskozitu farbiacej kompozície, z nastavení postrekovača, zo samotného zariadenia.

Toto sú dôležité tipy od špecialistov.

 • Ak si ponechávate paintopults veľmi blízko objektu farbenia, nadmerná koncentrácia kompozície povedie k tomu, že povrch získava shaggy druh (niečo podobné citrusovej kôry). Nie sú vylúčené.

 • Ak je postrekovač držať ďalej, než potrebujete, farby kvapky začne tlačiť, ešte neletieť na povrch. To spôsobí posilnené polínske, a to sa ukáže „suché“ pokrytie s vysokou, iracionálnou spotrebou farby.

Udržujte maľovanie s horizontálnymi pohybmi, pohybujúci sa zľava doprava. Zariadenie je udržiavané hladké, sebavedomé, s výnimkou rovnakej rýchlosti, čo je čo najviac, paralelné pasáže. Každá nasledujúca pasáž je povinná prekrývať predtým aspoň polovicu. Môže byť rozdelený na 2/3. Hlavná vec nie je nižšia ako 50%. Ak nie je v súlade s touto požiadavkou, môžete sa stretnúť s hlavnou chybou maľovanie povrchu paintopult – nedostatočné prekrývanie horáka. Jazyky zostanú na stene, je obzvlášť viditeľná na kovových povrchoch.

Spustenie pohybu je potrebné mierne od horného ľavého okraja, stlačte bez odkladu na zostup. Na pravom okraji sa môže zostup, ale pohyb pokračuje, kým nie sú prepne do novej pasáže. Keď je stlačiť spúšť – takmer najdôležitejší moment v procese farbiva. Väčšinou sa porozumieť so skúsenosťami, prax v tomto prípade rieši všetko.

Zatiaľ čo postrekovač chodí do ľavého topenia, farbenie nadväzuje na seba seba prekrývanie horáka. Nie je dovolené opísať zariadenie veľké oblúk.

Tlak

Tlak na prívode do prístroja je normalizovaný parameter, ktorý zvyčajne reguluje výrobcu kolapsu. A tento indikátor je vždy uvedený v technickej podpore zariadenia. Prispôsobte ho k vstupnému tlaku, je dôležité pre regulátor s tlakomerom, ktorý sa pripája k rukoväti kolapsu. Na ceste stlačeného vzduchu, ktorý pochádza z kompresora do práškového, strata až 1 bar nie je vylúčená (niekedy viac). Regulátor, ktorý sa pripája k rukoväti zariadenia, prispieva k presnejšiemu nastaveniu tlaku.

Zvážte, ako nastaviť tlak.

 1. Otvorte skrutky na maximálnu úroveň (označuje skrutky riadenia vzduchu a veľkosť horáka).

 2. Kliknutím na zostup spustíte vzduch. Nastavovacia skrutka sa otáča na tlakovom meradle, je nastavený predpísaný vstupný tlak.

 3. Po konfigurácii vstupného tlaku sa otvorí paintopod, tri štyri otáčky regulátora. Uvedenie, že všetky nastavovacie skrutky sú otvorené čo najviac, a viskozita kompozície je normálna, môžete testovať prevádzku zariadenia.

No, ak má zariadenie vstavaný tlakomer, je to stále jednoduchšie, automatizačné práce. Existujú prípady, keď je zariadenie jednoduché, zakúpené na trhu lacné a indikácie v porovnaní s vstupným tlakom jednoducho. Potom sa tlak pri vchode určuje experimentálnym spôsobom. Musíte nalejte v nádrži v maľovacej kompozícii, zaostrenie na obvyklú viskozitu, úplne otvoriť regulátory a otáčaním nastavovacej skrutky na tlakovom meradle, aby sa dosiahol extrémne hladký tamprint na skúšobnú časť – 15 cm. A toto je tlak, ktorý sa určí, čím sa stane pracovným tlakom pri vstupe.

TRUE, stojí za zmienku, že už v tejto fáze môžete, alas, byť sklamaný v penny farbe. C

Zatiaľ čo postrekovač chodí do ľavého topenia, farbenie nadväzuje na seba seba prekrývanie horáka. Nie je dovolené opísať zariadenie veľké oblúk.

Príprava povrchu

Liečba, ktorá má byť natretá, musíte spočiatku zarovnať. Malo by sa liečiť kožou malých zŕn, po ktorých odstráni. Faktom je, že po maľovaní všetkých nezrovnalostí existujúcich na stene alebo iných povrchoch budú výraznejšie.

Dobrý pripravený povrch je odmasťovací, suchý, odhodlaná rovina. Ak zostáva tu tuk a nečistoty, hustota lepenia s aplikovanou kompozíciou bude ďaleko od optimálneho. Materiál bude ľahko vyprázdnený, na ňom sa môžu tvoriť bubliny. Je však potrebné brúsiť povrch tak, že drsnosť svetla prispieva k prieniku farby, ktorá už zvyšuje pevnosť lepenia.

Skôr ako začnete maľovať, môžete si vziať na hustú lepeňu. Takže „hity“ ruku, a to bude jasné, ako maľovať, čo bude prúdiť. Fasáda (alebo iná rovina / povrch, ktorý sa má použiť), vizuálne by sa mali rozdeliť na zóny. Sú pridelené osoby priority pri farbení. Ak chcete voľne navigovať, môžete zraziť kolíky, používať koľajnice alebo iné pamiatky – v prípade fasády sa objaví. Nástenná maľba zvyčajne začína menej významnými zónami.

Technológia farbenia

Na farbenie bolo rovnomerne, jednotne, je potrebné sa naučiť, ako porozumieť materiálu, jeho vlastnosti a farbe.

Kovový

Absorpcia kovu nie je veľmi vysoká, pretože ľudia so skúsenosťami s maľbou kovových konštrukcií používajú práškovač. Prax v každom prípade bude musieť. Sprej Hammerová farba na kov je potrebná bez zastavenia, s pomalým a hladkým prvým pohybom. Vrstva musí ležať paralelne. Po vykonaní prvých krokov sa tempo povlaku urýchľuje, jedno miesto je spracované v rôznych smeroch.

Pri maľbe je veľmi dôležité odolať rovnakej vzdialenosti.

Strom a preglejka

Podšívka, dosky, drevený nábytok – to je to, čo aktívne mení farbu pomocou kolapsu. A ak sú malé predmety úspešne natreté valčekom alebo štetcom, veľkým zväzkom, fasády si stále vyžadujú iný prístup. Zvyčajne pre tento obchod používajú akrylové farby a alkydový olej. Maľovanie MDF alebo strom je potrebný pri teplote vzduchu nie je nižší ako +18 stupňov, obsah vlhkosti stromu by nemal presiahnuť 14%.

Pracovný tlak kolapsu v tomto prípade bude od 2 do 4 atmosféry. Veľkosť dávky je však zvolená do hraniciach 2,4 mm. Zbaliť, že strom je potrebný jednou vrstvou, opätovné použitie sa nevyžaduje v ideálnom prípade. Po farbení sa vykonáva sušiaca plocha, môžu sa použiť umelé toky horúceho vzduchu.

Rýchlosť rozprašovania – približne 1 m za 2 sekundy. Ak sa trochu pohybujeme, okamžite vzniká riziko tokov a ak sa mení rýchlosť, váhajú, rovnomernosť povlaku bude sporná.

Betón

Farba sa šíri, nie na škvrny, ale kvapky vyrobené pod tlakom. Riešenie vychádza z trysky, je vytvorený prúd, plochý alebo okrúhly.

Proces je nasledovný:

 • Kompresor a postrekovač sa pripája, tlak (3 bar) je vykazovaný;

 • Prefiltrovaná kompozícia sa naplní do kapacity v množstve potrebnej na kontinuálny povlak;

 • Skúška sa vykonáva na kus lepenky;

 • Pulverizér zostáva v rovnakej vzdialenosti (približne 15 cm), sa neodchyľuje;

 • Farbenie sa vykonáva v priamke;

 • Celý povrch je naplnený farbou, rovnomerne;

 • Zariadenie po vyčistení rozpúšťadlom.

Ak je základňa spočiatku klzká, musí byť mechanicky načítaná.

Omietka

Najprv si môžete pripraviť kapacitu 10 litrov, ktorá dodáva pigment a bielu farbu. Kompozícia sa mieša, kým sa konzistencia nestane homogénnym. Ak sa zmes ukázala ako hrubá, k nemu sa pridá voda, obsah sa dôkladne zamieša. Hlava postrekovača je pripojená k práčku. Skúšobná lepenka urobila niekoľko vzoriek. Ak sa povlak ukázal byť homogénny, môžete ísť na omietku.

Všetok pracovný čas, postrekovač sa koná v pravom uhle. Presunúť ruku by mala hladko, zdola nahor. Na jednej stránke by nemali byť pretrvávajúce dlho. Obzvlášť pozorný potrebujú byť v uhlových zónach. Nepoužité miesta by nemali byť.

Pôsobnosť

Paintopult sa používa veľmi aktívne a úplne s rôznymi cieľmi – niekto chcel maľovať bránu sami, niekto sa rozhodol zmeniť farbu stien v dome alebo dokonca fasáde, niekto posil na maľovacích vozidlách. Hlavná funkcia farby-postrekovača, piestu, alebo druhého, je presne v dekoratívnom, ako aj ochranných povlakoch. Nástroj je vytvorený predovšetkým pre prácu s farby, laky, dýhy, priméry, impregnácie a dokonca lepidlo.

Ale je tu zariadenie a menej očakávané oblasti používania. Napríklad, s ním, môžete striekať rastliny na webe, môžete cvičiť pružinu whitewash kmene stromov, môžete dokonca dezinfikovať priestory špecializovaných. Paintopult perfektne funguje s akýmikoľvek roztokmi v kvapalnej forme a pretože ich frakcie môžu prejsť cez dýzový otvor, zariadenie sa stáva multifunkčným. Hlavnou vecou je pamätať na jeho včasné čistenie a starostlivé použitie. Prirodzene, každá práca sa vykonáva v ochrannom odeve, okuliaroch, rukaviciach, respirátori.

Ako maľovať farbu, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: