Ako odstrániť a zmeniť kazetu s vŕtaním?

  Kazeta v vrtáku je jedným z najviac využívaných a teda rýchlo produkuje svoje zdroje prvky. Preto je bez ohľadu na použitie nástroja, je skôr alebo neskôr. Ale to nie je vo všetkých dôvodoch získať nový vrták – opotrebovaná kazeta môže byť jednoducho nahradená novým. Postup je jednoduchý a spustiteľný nezávisle doma, ak dodržiavate určité pravidlá a odporúčania skúsených majstrov.

  Čo to je?

  Kazeta slúži ako pristávacia lokalita, držiak hlavného pracovného prvku vŕtačky alebo perforátora. To môže byť nielen vŕtačka, ale aj bob v betóne pre náradie s funkciou šoku, špeciálnou tryskou vo forme krížového alebo plochého skrutkovača. Existujú špeciálne trysky pre vŕtanie, určené na brúsenie, odizolovanie rôznych povrchov. Sú pripojené k zaoblenému alebo mnohostrannému kolíku, ktorý je tiež inštalovaný v kazete.

  Kazety pre vŕtačky sa líšia v dizajne a spôsobu inštalácie na náradie a sú rozdelené do troch typov:

  • kužeľové;
  • odlupovacie otvory;
  • Rýchlosť.

  Kužeľ

  Bol vynájdený v roku 1864 American Engineer Stephen Morse, ktorý tiež vyvinutý a navrhol použitie špirálovej vŕtačky. Zvláštnosťou takejto zásobníka je, že svorka pracovného prvku dochádza v dôsledku konjugácie dvoch hrubých povrchov a samostatnou časťou výsadbového otvoru. Povrchy hriadeľov a otvor pre inštaláciu vrtáka majú ekvivalentné veľkosti zužovača, uhla, ktoré sa pohybuje v rozsahu od 1 ° 25 ’43 “ do 1 ° 30’26 “.

  Uhol sa upraví otočením základu mechanizmu v závislosti od hrúbky inštalovaného prvku.

  Výbava

  Bežnejšia rozmanitosť kaziet na manuálne elektrické náradie pre domáce použitie. Princíp zariadenia takéhoto kazety je jednoduchý – závit je narezaný na konci kmeňa kolíka a náplň je naskrutkovaná ako matica.

  Vŕtačka sa koná v patróne na úkor troch lístkov v tvare kužeľa nachádzajúcich sa v strede kazety v Tsang. Keď sa matica na plechovke zapne špeciálny kľúč, okvetné lístky sa zbiehajú a upínajú vrták stopky alebo iný pracovný prvok – šľahač pre mixér, trysky pod skrutkovačom, šokovým sekáčom, kohútik.

  Flexibilný patrón

  Je to považovaná za najvhodnejšiu možnosť. Toto je najskoršia technologická modifikácia tohto zariadenia. Používa sa takmer všetky moderné modely slávnych výrobcov vŕtačov.

  Pracovné rezanie alebo iný prvok je tiež upevnený na úkor špeciálnych lístkov, len pre ich svorku nevyžaduje kľúč. Upevňovacie okvetné lístky sú upnuté rukami – otáčaním nastavovacieho puzdra, na ktorej sa používa riflation pre pohodlie rolovania.

  Aby sa objímka nerozložila počas prevádzky nástroja, jej základňa poskytuje ďalší blok.

  Ako odstrániť?

  Keďže všetky typy kaziet pre vŕtačky majú svoje vlastné štruktúry, potom ich demontáž poskytuje implementáciu rôznych akcií. Podpora a špeciálne nástroje.

  Demontážne a chybné alebo vymeniteľné prostriedky sú možné, ale pri prvom demontáži sa neodporúča experimentovať, pretože môžete poškodiť nástroj.

  Všeobecne platí, že postup nepredstavuje nič komplikované a celkom splnené nezávisle doma

  Kužeľ

  Metóda upevnenia kazety podľa Morse je jednou z najspoľahlivejších, ale neposkytuje komplexné manipulácie. Dizajn dokonale vypustí napájacie zaťaženie pozdĺž osi v konvenčných tratí av nástrojoch s funkciou šokov. Preto je tak rozšírené vo výrobných podnikoch.

  Demontovaná kazeta niekoľkými spôsobmi.

  1. Je potrebné udrieť kladivom zo spodnej časti puzdra kazety. Hlavnou vecou je, že úder je nasmerovaný pozdĺž osi smerom k pristávacej lokalite rezného prvku – vŕtačka.
  2. Odpojte kazetu, stláčacie plochy: Vložte do medzery medzi kazetou a puzdrom vŕtania, napríklad sekáva a hackovanie s kladivom, opatrne odstrániť hriadeľ. Zároveň je veľmi dôležité, aby ste porazili na jednom mieste, takže neexistuje žiadny hriadeľový skosenie: postupne upevnenie hriadeľa kazety, dlažba musí byť vložená na rôzne miesta.
  3. Použite špeciálny sťahovák, ako sú tie, ktoré sa používajú na demontáž ložísk.

  Vo väčšine ručných vrtákov s kužeľovými kazetami je ložisko hriadeľa namontované vo vnútri puzdra nástroja. Ale existujú aj modely, kde sa nachádza vonku. V tomto prípade by sa mali strieľať, ako je to možné, inak je šanca poškodiť ložisko. Ak sa hriadeľ príliš rozvíja a nevzdáva sa s odstránením, nemali by ste na ňu poraziť kladivo.

  V týchto prípadoch sa odporúča snažiť o liečbu povrchu s aerosólovým prípravkom aerosólom aerosólom.

  TOGO-HEWYY

  Krížová kazeta skrutka do zabudovaných kolíkov. Preto je potrebné jednoducho odhlásiť, aby ste ho demontovali v opačnom smere, ale zároveň by sa mali brať do úvahy niektoré nuansy. Funkcia závitového upevnenia kazety je, že rezbárstvo je pravicový závit z vŕtačky a na samotnom skľučovadlom. Počas prevádzky prístroja sa teda kazeta otočila v smere hodinových ručičiek, automaticky sa skrutkuje a oneskoruje na hriadeli.

  Takáto funkcia zaručuje svoju spoľahlivú fixáciu na vŕtačke, eliminuje spätný a spontánny reset prvku z vibrácií. Táto špecifickosť podlahy kazety sa má brať do úvahy, keď sa odstráni – zatiaľ čo vŕtačka, kazeta je priskrutkovaná do osi, kým sa nezastaví, závit je upnutý maximálnym výkonom.

  Preto, aby sa to oddýchlo, takéto nástroje sa vyžadujú: \ t

  • kľúč;
  • Krížový alebo plochý skrutkovač;
  • kladivo;
  • Špeciálny kľúč pre clipy vŕtacie alebo kartónové tlačidlo.

  Zvážte postup vykonávania akcií.

  1. Špeciálny kľúč pre upnutie rezného prvku (vŕtačka) Pred zastavením, otočte Colet proti smeru hodinových ručičiek a nižšíte upevňovacie okvetné lístky.
  2. Vnútri kazety, ak sa do neho pozriete, bude existovať upevňovacia skrutka, ktorá drží kazetu na pristávacej hriadele. Musíte túto skrutku odskrutkujte skrutkovačom, držte hriadeľ rezaným kľúčom príslušnej veľkosti. Hlava skrutky môže byť obaja pod skrutkovým skrutkovačom a pod rovným – závisí od výrobcu. Preto je lepšie pripraviť oba nástroje vopred.
  3. Potom, pevne upevnenie kobelu v rovnakej polohe (držte ho s pomocou upínacej matice), odskrutkujte hriadeľ kľúča kazety.

  Ak je výsadný hriadeľ dôrazne pečený a ruky rúk nestačia na otáčanie kľúča rohy, odporúča sa použiť viceprezident. Upínanie kľúča v Vice, položte na ňu hriadeľ a vložte vložku a upnite tetrahed hlavu s bránou.

  Držanie vŕtačky s jednou rukou, narušiť vlákna handry s kladivom na bráne. Môžete sa pokúsiť minúť rovnakú operáciu a bez vice – vložte a upnite tetrahedral s dlhou rukoväťou v Canggra (na zvýšenie páky) a pevne držte strom s rohatým kľúčom, ostro otočte ho proti smeru hodinových ručičiek.

  Rýchly režim

  V závislosti od výrobcu a modelu nástroja sú kazety s rýchlosťou pripojené k vŕtaniu dvoma spôsobmi – naskrutkované na vlákno alebo upevnené na špeciálnych slotoch.

  V prvom prípade sa odstráni rovnakým spôsobom ako ozubenie korunového zariadenia:

  • OMIT Upínacie okvetné lístky;
  • Odskrutkujte uzamykaciu skrutku;
  • Upínanie šesťhranného hexagónu alebo gorottu v kazete;
  • Upevnenie základne hriadeľa, odskrutkujte ho svetlom úderom kladiva na hexagóne.

  Druhá verzia s slotmi sa používa v moderných zariadeniach a neposkytuje na odstránenie používania akýchkoľvek nástrojov. Všetko sa vykonáva ručne v automatickom režime ľahko a ľahko. Je potrebné držať horný krúžok kazety na horný krúžok kazety, ale spodok otočte proti smeru hodinových ručičiek.

  Môžete sa zamerať na špeciálne tagy na trubickom kazete. Uvádzajú, že na akú pozíciu musíte posúvať spodný krúžok na odstránenie zariadenia.

  Ako rozobrať?

  Ak chcete rozobrať kazetu COGWEY, musíte ho upevniť do vice vo vertikálnej polohe okvetných lístkov. Upínanie okvetných lístkov alebo vačiek, aby sa znížili, kým sa nezastaví. Potom odskrutkujte ozubenú maticu, je žiaduce, aby ste ju namažili olejom. Keď je upínacia matica odskrutkovaná, odstráňte vnútorné ložisko a podložku. Odstráňte výrobok z vicepre a odskrutkujte rukáv zo základne.

  Existujú modely, v ktorých základňa nie je priskrutkovaná, ale jednoducho vložená do externého nastavenia spojky (košele). Potom by sa kazeta mala byť upevnená v plici rovnakým spôsobom, ale iba puzdro prešlo medzi ich špongiami a okraje spojky ich spočívali. Vyrobené na prehĺbenie vačiek alebo lístkov a odskrutkujte ozubenú maticu. TOP, aby sa vložil mäkké kovové tesnenie (meď, bronz, hliník), zahrejte košeľu so stavebným sušičom vlasov alebo spájkovacej lampou a vyrazia puzdro s kladivom.

  Flexibilné kazety sa uľahčujú, ale neposkytujú kompletné analýzy na všetkých komponentoch.

  Ak chcete vyčistiť, skontrolujte, či sú vložky prvku na poškodenie alebo ich nahradenie, je potrebné:

  • Pevne držte časť mechanizmu v ruke, kde sa nachádzajú upínacie vačky;
  • Vložte skrutkovač do drážky medzi spojkami a úhľadne, otáčaním kazety, oddeľte a odstráňte nižšiu plastovú časť puzdra;
  • čo najviac prehĺbiť okvetné lístky;
  • Vložte zodpovedajúcu skrutku veľkosti do kazety a vyrazte kladivo kovového tímu z druhej vonkajšej spojky.

  Ďalej demontujte kazetu rýchleho režimu nedáva zmysel. Po prvé, všetky miesta, ktoré potrebujú čistenie alebo mazanie, budú k dispozícii. Po druhé, ďalší demontáž vnútorného prvku nie je zabezpečený výrobcom, a preto bude mať za následok poškodenie, zlyhanie celého mechanizmu.

  Morse Cone navrhuje ešte menej manipulácie pre demontáž. Po demontáži celého mechanizmu s vŕtaním je potrebné upnúť vonkajšiu kovovú spojku (tričko) vice alebo pevne držať ho s kliešťami. Potom s plynovým kľúčom, kliešťami alebo vloženým šesťhranom, odskrutkujte upínací kužeľ z prípadu.

  Ako sa meniť?

  Morse kužeľ sa používa hlavne na vybavenie strojovo budovania podnikov. Ale niektorí výrobcovia vybavujú takéto návrhy a ručné vŕtačky, perforátory pre súkromné, domáce použitie. Označovanie zúženej kazety a čísla. Napríklad B12, kde konvenčne označuje názov kužeľa a číslo 12 je veľkosť priemeru stopky pracovného prvku, napríklad vŕtačka.

  Tieto ukazovatele by sa mali zohľadniť pri výmene.

  Ak chcete zmeniť takúto kazetu, musíte ho zraziť s vŕtačkou s kladivom alebo špeciálnym sťahovačom. Nový produkt je inštalovaný tryskou zadnej strany na kužeľovom hriadeli.

  Zubné otvory sa používajú pri výrobe nielen domov, ale aj profesionálnych stavebných vŕtačiek určených na seriózne zaťaženie a dlhú životnosť. Keď nie je neprerušovaná, takmer non-stop prevádzka nástroja na niekoľko hodín – pri montáži rôznych stavebných konštrukcií, nábytku, strojov. Preto poskytuje rýchlu náhradu, aby pracovníci na to veľa nestratili. Je potrebné odskrutkovať hriadeľ opotrebovaného mechanizmu z pólovej vysokej pece na telo a zaskrutkujte novú kazetu na svojom mieste.

  Cartridge Quick-Mode sa mení rýchlejšie. Zameranie sa na indexy v prípade, je potrebné, aby ho opraviť rukou a zapnite spodnú časť, aby ste získali charakteristické kliknutie.

  Nový produkt je namontovaný v opačnom poradí – umiestnené na slote a upínaní otáčaním blokovacej spojky.

  Možné problémy s patrónom

  Akékoľvek zariadenie, bez ohľadu na to, aká vysoká kvalita má, má na sebe, vyrobené a zlyhá. Kazety pre vŕtanie – bez výnimky. Najčastejšie sa príčina rozpadu stáva opotrebovaním leptálnych vŕtaní – ich tváre sa vymažú, tam je Beyon, vyskytuje sa spätný odpor pracovného prvku. Nie menej Často problém otáčania vŕtania počas jeho upínania na ošetrený povrch. Takáto porucha indikuje opotrebovanie stravovacieho vlákna alebo rozvoja inštrumentálneho kužeľa, V závislosti od rôznych mechanizmov.

  Existuje mnoho ďalších chýb, keď je kazeta najatá alebo prísada.

  V každom prípade, pri prvom porušovaní normálnej prevádzky je potrebné prestať využívať nástroj a odhaliť príčinu. V opačnom prípade hrozí riziko, že sa mechanizmus uvedie mechanizmus, keď oprava už nie je možná, a bude potrebná úplná výmena celého prvku, ktorá bude stáť oveľa drahšie.

  Ako ľahko odstrániť vŕtanie kazety alebo skrutkovač, zistiť v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: