Ako odstrániť starú farbu zo stromu?

Kurva alebo popraskané farby na drevenom ráme, aj keď to dáva dom vinobranie, ale nie je to jeho dekorácia. Samozrejme, ak nie je to len dizajnérsky nápad. O tom, ako odstrániť starú farbu zo stromu, čítať v tomto článku.

Zvláštnosť

Odstránenie starej farby z okna rámu, dverí, starého nábytku a iných drevených náterov vyžaduje určité vedomosti a zručnosti. Ako zistiť, že takýto postup je naozaj potrebný?

 • Všetko závisí od počtu vrstiev na dreve. Ak bola predchádzajúca farba aplikovaná na jednu vrstvu, môžete začať maľovať bez odstránenia povlaku. Bude to stačiť, aby chodil brúsnym papierom, kým lesk nezmizne, a starý povlak bude fungovať ako základný náter. Je dôležité, aby bol výrobok bez farby a nedostatkov v textúre, potom čerstvé maľovanie pôjde na hladkú, krásnu vrstvu.
 • Farba predchádzajúceho povlaku hrá obrovskú úlohu. Ak chcete aplikovať svetelnú farbu na tmavej vrstve, pamätajte si, že tieň bude s najväčšou pravdepodobnosťou dostať vôbec, ako chcete. V tomto prípade je optimálna možnosť aplikácia dvoch a viac vrstiev farby.

Upozorňujeme, že ak bol výrobok natretý pred viac ako 5 rokmi, potom sa na ňom vytvorili trhliny a bradavky. Okrem toho sa moderné materiály líšia od predchádzajúcich analógov nielen kvalitou a farebným odporom, ale aj textúrou. V takejto situácii bude potrebné povlak úplne odstrániť.

Typy povlakov

Existuje niekoľko typov materských materiálov na drevo. Pred odstránením starej farby zo stromu stojí za to určiť, aký typ náterov patrí. To umožní vybrať si najlepší spôsob, ako ho odstrániť.

Najpopulárnejší nástroj na maľovanie drevených povrchov bol a zostáva na vodnej úrovni. Vyznačuje sa matnými farbami, vodou odpudzujúcimi vlastnosťami, širokú paletu farieb a cenovo dostupné cenné. Vodotesná farba je vodotesná a neporušená. Prvý je dosť ťažké odstrániť z akéhokoľvek povrchu.

Ak chcete zistiť, ktorá voda-emulzia je pokrytá produktom, navlhčite ho vodou a nechajte chvíľu navlhčiť. Ak sa pozoruje výskyt trhlín a oddelenia, znamená to, že strom je pokrytý nešoriteľnou farbou.

Nemenej populárne sú vodou disperzné (alebo latexové) farby. Sú najčastejšie v stavebníctve a po celú dobu vďaka množstvám výhod. Latexové farby sú absolútne neškodné, majú bohatú paletu kvetov, žiaruvzdorný. Rôzne s vysokou pevnosťou povlakov, sú účinnou ochranou proti požiaru.

Pre farbenie dekoratívnych prvkov z dreva sa často používajú akrylové farby. K dispozícii je aj špeciálne zvolené sklenené akryl, ktoré možno aplikovať na sklo, drevo, plastové a rovnomerné látky. Zloženie akrylových farieb zahŕňa vodu, sfarbenie pigment, kyselinu akrylovú a filmový súbor, ktorý podporuje rýchlo zamrznutú vrstvu.

Akrylový povlak môže odolať silným mrazom a jasu farby sa ušetrí aj po mnohých rokoch.

Predtým, olejové farby vedú do farieb, dnes sa pomaly ukradnú. Ich abnormalita je spôsobená toxicitou, nepríjemným zápachom, zložitosťou aplikácie. Ak je strom pokrytý olejomaľbou, nie iné, aby sa na vrchole.

Často sa biely povlak používa ako povlak na drevo, ktoré sa vždy považovalo za vynikajúce antiseptikum. Učes chráni steny, dezinfikuje vzduch. Dnes sa používa hlavne na spracovanie skrytých drevených častí: prekrytie lúča, oneskorenia podlahy, raftované.

Technológia procesov

Existujú tri spôsoby, ako odstrániť staré farby drevo:

 • mechanický;
 • chemické;
 • tepelný.

Mechanický spôsob odstraňovania farby z drevených výrobkov je možné vykonať manuálne buď pomocou špeciálnych nástrojov. Všetky potrebné materiály a nástroje pre prácu, napríklad, ako je brúsny papier alebo špachtľou, môžete ľahko nájsť v najbližšom stavebnom obchode.

Treba poznamenať, že olejové materiály rýchlo sa držia abrazívnemu povlaku, takže mechanický spôsob, ako odstrániť takýto povlak, bude príliš drahý.

Pri výbere brúseného papiera venujte pozornosť jej obilia. Hrubé trysky prispievajú k tvorbe depresií a škrabancov na drevo. Takýto papier je lepšie použiť, ak povlak pozostáva z niekoľkých vrstiev farby. Okamžite zmeňte dýzu hneď, ako sa má strom vidieť. Pamätajte, že takáto práca by sa mala vykonávať suchým povlakom, ktorý je nevyhnutne po bezpečnostnej technike.

Metóda chemického spracovania znamená použitie špeciálnych kyselín a rozpúšťadiel, Vyberte, ktorý stojí za to zvážiť typ starej farby. Výrobcovia tvrdia, že tieto fondy poskytujú rozpúšťanie akejkoľvek farby bez ohľadu na jeho obmedzenie. Avšak, ako ukazuje prax, také kvapaliny sú schopné aktívne bojovať len s čerstvým povlakom (až pred 2 rokmi).

Chemické reagencie sú optimálne na odstránenie farieb akrylových a vodných hladín.

Použitie chemikálií, povrch výrobku je pokrytý tenkou vrstvou tekutiny. Je potrebné čakať určitý čas uvedený na balení – to umožní staré farby zmäkčiť a môže sa rýchlo vykladať z dreva s konvenčnou špachtľou.

Práca s chemickými kompozíciami je potrebné starať sa o vzduch priestorov alebo zapojiť sa do odstránenia pokrytia na ulici. Musíte pracovať v pracovnom oblečení, respirátori, ochranných okuliaroch a gumových rukavíc.

Metóda tepelného spracovania je vhodná pre farby na báze oleja alebo olifa. Posudzovanie z titulu, je jasné, že spracovanie znamená vykurovanie povlaku pred zmäkčením vrstiev farby. Vykurovanie sa zvyčajne vykonáva pomocou sušičky alebo železa.

Tepelný náraz je ideálnou možnosťou, ak bola farba aplikovaná celé roky. S predĺženým vykurovaním, dokonca príliš vytvrdnutý povlak zmäkčený.

Treba poznamenať, že toxické látky budú uvoľnené pri vykurovaní, takže počas práce, otočte respirátor počas práce a otvorte okná.

Výcvik

Ak sú strop a steny natreté ne-farebným emulziou, pred vykonaním práce musí byť miestnosť pripravená:

 • Paul, nábytok, dekorové predmety a dokonca aj strečový strop pokrývajú film alebo noviny;
 • Pripravte ochranný odev, okuliare, rukavice, respirátor;
 • Pripravte nádobu s teplou vodou, ak vyžaduje spôsob spracovania;
 • Pripravte si všetky nástroje, ktoré budete potrebovať.

Pri demontáži starej vrstvy farby s plastom by sa mala predhriať na 60-70 stupňov. Vedenie takýchto operácií je lepšie preniesť na letný čas na vylúčenie plastickej deformácie v dôsledku rozdielu teploty.

Na ohrev povrchu počas tepelného spracovania sa často používa stavebný sušič vlasov. Pod vplyvom horúceho vzduchu na povlaku je vytvorený nafúknutý, ktorý uľahčí odstránenie povlaku.

Pri maľovaní drevených okenných rámov, farby kvapky často padajú na sklo, odstráňte ich, v skutočnosti, nie tak jednoduché. Odstránenie farby zo skleneného povrchu vyžaduje špeciálne zručnosti. Zvyčajne môže byť malé znečistenie jednoducho zoškrabané, ale vyžaduje si presnosť. Môžete zahriať sklo so stavebným sušičom, pomôže to zmäkčiť už mrazenú farbu.

Niektorí špecialisti používajú fóliu: Na sklo sa aplikuje vrstva fólie a na vrchole úhľadne vyhrievaného železa. Táto metóda umožní odstrániť aj veľké sublifting.

Často počas lakovacích diel kvapiek na farby padajú na kovové povrchy. Odstránenie farby z kovu tiež vyžaduje predbežnú prípravu. Ak chcete začať, povrch sa musí vyčistiť od prachu a nečistôt, inak sa proces môže výrazne spomaliť. Okrem toho, pred vykonaním tejto operácie je vhodné demontovať prvky, ktoré môžu trpieť počas čistenia.

Čo možno spracovať?

Typicky sa drevo spracuje rôznymi chemickými kompozíciami, ktoré vyžarujú vrchnú vrstvu povlaku. Ak je drevo pokryté šelakom, bude účinnejší na používanie zvyčajných delení.

Kvapalné kompozície sú dobre spracované solitárnym povlakom. Práškové prostriedky sú však vhodné na spracovanie veľkej plochy.

Tip: Ak chcete zvážiť farbu z povrchu, použite špachtľu, vopred zaokrúhlite svoj okraj s brúskou – hrozí nebezpečenstvo poškodenia stromu s ostrými hranami počas procesu.

Mechanické spracovanie poťahovania je jedným z účinných spôsobov, ako odstrániť farbu. Môžete ho pripísať esejom manuálne alebo s brúsnym strojom (Diamond Cup).

Ako odstrániť?

Okrem vyššie opísaných prostriedkov sa často používajú špeciálne chemické premytia, ktoré obsahujú dimetylchlorid, kyselinu mravčiu a iné organické látky. Takéto činidlá sa rozlišujú procesom rýchleho rozpadu, preto sa považujú za prakticky neškodné.

Dôležitý! Chemical Remover sa zvláda bez vody bez vody: ak je výrobok pokrytý jedným alebo dvoma vrstvami, ktoré sa ľahko umyje nákupným činidlom.

Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť laku s využitím finančných prostriedkov, ktoré môžu byť vyrobené s vlastnými rukami.

Voda-emulzia sa dá ľahko zobraziť pomocou hubby alebo tapety lepidla. Celý povrch výrobku zlyhal s lepidlami a lepidlami noviny. Po sušení lepidla sa papier odstráni špachtľou, spolu s drevom bude filtrovaná a farba.

Použitie mechanických metód na odstránenie farby je lepšie dať prednosť vŕtačke so špeciálnou tryskou. Ako tryska, použite kefu s kovovým štetlom, ktorý dobre zvládne spracovaním viacvrstvového povlaku na úrovni vody – nepotrestalo špachtle. Jediným mínusom tejto metódy je veľká tvorba prachu v byte, takže pri vykonávaní takých prác v kuchyni musíte pokryť nábytok film.

Užitočné tipy a odporúčania.

Poznať nejaké vytesnenie nálevov od dreva, plastu, betónu, skla, môžete ľahko a len vyrovnať s touto úlohou:

 • V opačnom prípade je potrebné vyčistiť povlak stierkou, inak hrozí nebezpečenstvo poškodenia stromu;
 • Ak existuje príležitosť pre všetky práce na praní alebo odstránenie farby je lepšie prenesené na ulici;
 • Uistite sa, že používate ochranné okuliare, kombinézy, rukavice, respirátor;
 • Znížiť riziko zranenia postarať sa o správne osvetlenie;
 • Liečba veľkým výrobkom je lepšie vykonaná na udržateľnom stole;
 • Pri spracovaní dosiek, barov, podrobnosti o snímky využívajú vice.

Spôsoby, ako odstrániť starú farbu Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: