Ako používať STUSL?

Títo ľudia, ktorí sú ďaleko od stolárstva, so slovom „pahom“ často vyjadrujú zmätok, môžete dokonca počuť semishes a vtipy o tomto nezvyčajnom slova. Odborníci však ľahko vysvetľujú význam tohto jednoduchého slova.

Čo to je?

Toto slovo sa deje z niekoľkých najstarších základov v mnohých európskych jazykoch. „ART“ – v preklade znamená „schvaľuje, dajte“, „CL“ – „skladané“, koniec „o“ označuje, že pomáha zložiť a pripojiť. Môžete napríklad urobiť pár slov. Napríklad, sekáč je niečo, čo pomáha kladivo, vrták – čo môže vŕtať.

Ako vidíte význam slova „Stuslo“ šifruje svoje použitie. S tým môžete robiť položky zložené navzájom. Tam je ešte jeden starý koncept: „Pripojiť sa do USA“ (bez nedostatkov) – niektorí majstri len tak preložili názov nástroja. Rovnaký význam je šifrovaný v pochopiteľnejšom slovom „Knock off“ – stretnúť sa, pripojiť sa, spojiť sa.

Stuslo – pomocný tesársky nástroj, ktorý bol vynájdený pre rezacie materiály pod prísne špecifikovaným uhlom. Správny roh, ako aj čistý rez, je obzvlášť dôležitý pri inštalácii dokončovacích materiálov, napríklad, ako je strop alebo vonkajší sokel, bagerové rámy alebo platdro.

Tento pohodlný upínací prípravok je upevnený na pracovnom stole alebo iných povrchoch so skrutkami, svorkami alebo samolepiacimi skrutkami – iba spoľahlivé upevnenie môže poskytnúť kvalitu produkovaného propylu.

Po zvládnutí pahom, akýkoľvek majster výrazne zníži množstvo manželstva, čím sa rýchlo rýchlo vyplatí tento jednoduchý, ale potrebný nástroj.

Čo je potrebné?

Spočiatku sa hnojka používala ako zariadenie, ktoré zaisťuje dosku v uhle 45 a 90 stupňov. Moderné nástroje vám umožňujú znížiť prázdne na rôznych pevných rohoch. Rotary Stusus poskytuje nastavenie akéhokoľvek uhla rezu.

Potreba znížiť v uhle sa vyskytuje s množstvom tesárskych prác, napríklad pri písaní rámu dverí, pretože chyba môže byť drahá v literálnom zmysle slova: musíte si kúpiť nový box. Ale relatívne drobná práca, ako je výroba rámov, materiál pre platne a soklové zálohy, neumožňuje destilácie a nezrovnalosti.

Práca vyžaduje špeciálne hacks. Z obvyklého verzie sa rozlišuje malými zubami a malým rozvodom, čo vám umožní urobiť neushovnú propyl.

Rukoväť takejto píly je upevnená v hornej časti pásu, aby bola schopná používať hacksaw pozdĺž celej dĺžky.

Prečítajte si viac  Ako odstrániť starú injektáž od švy dlaždice?

Odrody

Stusla dizajn bol vyvinutý celkom dlhý čas. Tvar sa pripomína zásobník alebo krabicu bez koncových stien, čo má v tvare p. V bočných stenách sa otvorili sloty v určitom uhle. Spočiatku bolo zariadenie vyrobené z dreva.

Pre určitú prácu, nástroj vyrobený svojimi vlastnými rukami z orezaných pruhov a dosiek s dobre nazývanými rohmi budú plne.

Je potrebné pracovať s takýmto hlúpe veľmi opatrne, pretože môžete ľahko rezať s obrobkom a samotným nástrojom.

Krok za krokom produkcia najjednoduchšej drevenej nádoby môže byť zastúpená takto:

 • V prvom rade je potrebné zvoliť hladkú reznú dosku až do výšky 50 cm a 10 cm široká;
 • na upevnenie bočných dosiek na skrutiek rovnakej veľkosti ako základňa;
 • S pomocou prepravy bočných stien pre sloty, urobte uhly 90 a 45 stupňov;
 • Jemne rezanie vodiacich drážok v oboch bočných stenách.

Moderné produkty sa stali lacnejšie, pretože sa vyrábajú masívne masívne z plastu alebo polyuretánu. Majú trochu a vhodné pre mobilné opravárenské brigády.

Plastový pahok má jednu, ale dosť vážnu chybu – rýchle oblečenie. SLITY sa postupne rozširujú a stoja sa nemožné pracovať s takýmto nástrojom. Avšak, kvôli malej cene, vždy existuje možnosť nahradenia opotrebovaného zariadenia na nové.

Kovové (hliníkové) produkty – najspoľahlivejšie a trvanlivé. Mnohí profesionáli používajú presne takéto nástroje. Jedinou nevýhodou tohto typu výrobku zostáva jeho cena.

S konštantnou aplikáciou sa však kovový stuh rýchlo vyplatí.

Konštruktívne nástroje môžu byť rozdelené aj do niekoľkých skupín.

 • Jednoduchý. Takéto zariadenie opravuje prázdne na rezanie v pravom uhle a uhle 45 stupňov. Môže byť úspešne použitý na píl pill, koľajnice, platdroads, bagety a iných častí. Pre tento typ nástroja sa vyrába špeciálna hacksaw s malým rozvodom zubov.
 • Otočná možnosť umožňuje otočiť hacksaw takmer akýkoľvek uhol: od 15 do 135 stupňov. Tento typ nástroja je nevhodný pre malé domáce práce, ale veľmi vhodné v workshopoch ako stacionárny nástroj pracujúci v konštantnom režime. Niektoré nepríjemnosti je skôr časovo náročná inštalácia požadovaného uhla. Ale ak budú polotovary znížiť niekoľko kusov, tento faktor nebude relevantný.
 • Elektrický stub Je to kruhová píla nainštalovaná na špeciálnom stroji s rotačnou platformou.
Prečítajte si viac  Všetko o vŕtačke "Ballerinka"

Posledné dva typy nástrojov budú užitočné pre veľké objemy práce – môžete znížiť niekoľko produktov naraz. Špeciálna svorka pomáha rezať, napríklad niekoľko predvalkov pohlavia alebo stropného soklu, výrobky pre rámy.

Niektoré modely vám umožňujú orezať v rohoch obrobku pod pripojením, nazývaný „Lastochka chvost“.

Ako použiť?

Pred začatím práce, musíte variť všetky potrebné nástroje: stub, špeciálny tréning s malými zubami (niekedy predávané kompletné s pahom), ceruzkou, ruleta, brúsny papier.

Použitie Stusla vyžaduje určitú zručnosť.

Typická chyba – Nedostatočné upevnenie obrobku alebo samotného nástroja, ktorý často vedie k posunu materiálu počas procesu rezania. Okrem toho, voľné predmety a prvky – priama cesta k zraneniu.

Bezpečnosť pri práci s týmto nástrojom si vyžaduje osobitnú pozornosť – to platí pre pevné časti a pohybujúce sa hacksaws.

Billet je naskladaný takým spôsobom, že pevne zapadá na dno a jednu z bočných dosiek. Je potrebné sledovať správnu polohu v súlade s požadovaným rohom rezu. Musíte rezať s nožom na koniec, inak, v procese rozbitého bruhotu, môže sa vyskytnúť koncové rozdelenie.

Je veľmi vhodné rezať bagetu pomocou prevedenia na dokončenie rámu alebo špeciálnej stropnej bagety z polymérnych materiálov. Keďže vonkajší povrch je často dekoratívny kartel, potom požiadavky na kvalitu rezu sú vždy veľmi vysoké.

Pre dôkladnejšie uchytenie by ste mali skladovať kancelársky nôž – bageta je ľahko spracovaná týmto nástrojom.

Princíp rezania.

Je popísané nižšie.

 • Pred rezaním musíte starostlivo umiestniť obrobok, aby ste nezmälili rohy.
 • Je potrebné položiť prázdne miesto v paháde tak, aby sa položka Load Link zhodovala s príslušnou drážkou prístroja.
 • Potom musíte stlačiť obrobok a prerušiť hacksaw striktne známkou.
 • S rezaním druhého prázdneho, je potrebné jasne reprezentovať, ako by to malo byť ukotvené s prvým – je dôležité dať bagety vo vzťahu k drážky nástrojov, inak budete musieť znovu. Keď boli presvedčení, že všetko bolo správne nainštalované, operácie sa musia opakovať v rovnakom poradí.
Prečítajte si viac  Výroba strechy terasovej dosky

Aby bolo možné rezať rohy sokry, je pahýľ nainštalovaný na pracovnom stole alebo tabuľke. Oba nastavené suspenzie sú naskladané v stretnutí – je dôležité ich vysledovať s jasným vhodným na opačné steny zariadenia.

Vynikajúce strongble sa s prípravou káblových kanálov. Tento prvok interiéru nie je ľahké skryť a všetky chyby ich tesnení a inštalácie sú v dohľade. Je ľahké použiť strnisko v tomto prípade a účinok sa ukáže, že bude ohromujúci.

Rozum

Rozdeliť obrobok pod požadovaný uhol s pomocou pahýru, na prvý pohľad, je to jednoduché – to je skutočne vynájdené.

Avšak, špeciálne požiadavky sú prezentované HACKSAW. Bežný nástroj pre tenkú prácu sa nezhoduje – široký rozvod a veľké zuby nedáva očakávaný účinok. Rezy budú drsné, a slot SHOP bude postupne rozšíriť tak, že nôž hacksaw začne „prechádzky“ v ňom, potom, čo budú musieť kúpiť nový upínač.

Najdôležitejšie pravidlo pri práci s týmto nástrojom je položený v príslovi – „Niektorí sedemkrát, jeden raz“.

Chyby v značke a meraniach povedú k veľkému počtu manželstva.

Steny v izbách nie sú vždy pripojené pod pravou uhlami, takže musíte starostlivo sledovať – ​​dokonalý propyl nemusí vyzerať dokonalý pri inštalácii. V tomto prípade môžete vytvoriť šablónu a s ním, aby ste zhromaždili domáce zariadenie s drážkami v požadovanom uhle.

V prípade, že steny nie sú dokonalé, a zdá sa, že sa zmestí na stropný pašít, potom v tomto prípade môžu uhlové dekoratívne prvky ušetriť – odrezať soklonu v tomto prípade môže byť v pravom uhle, a to najmä starať o presnosť kĺbu.

Počas práce s HACKSAW je nemožné ponáhľať – musíte pozorne sledovať pozíciu webu. Plastové stubs sú najľahšie prichádzajú do disrepair a kovové možnosti môžu vyfúknuť zuby HACKSAW.

Prehľadávať pravidlá a používajte pravidlá prezentované na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: