Ako pripraviť steny na stick tapety?

Tapeta – Moderný povrchový materiál, ktorý vám umožní získať krásny a atraktívny povrch stenách. Dnes výrobcovia produkujú mnoho modifikácií takýchto výrobkov, charakterizované dizajnom a silou nadácie. Aplikácia plántov sa vykonáva pomocou špeciálnych lepidiel, čo umožňuje získať trvanlivú adhéziu medzi materiálom a povrchom. Tento stav však tiež ovplyvňuje kvalitu stien, na ktoré sú produkty fixované. Preto je dôležité, aby ste sa naučili, ako pripraviť steny, aby ste sa držali tapety.

Aké sú problémy?

Tapety Pastaing je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť dizajn miestnosti alebo bývanie ako celku. Rôzne materiály vám umožní vytvárať univerzálne interiéry prispôsobené určitým štýlom. Ale aby ste získali podobný účinok, mali by ste venovať pozornosť podmienke stien pred použitím. Záleží na tom, ako dlho a vysoko kvalitná tapeta sa bude konať na povrchu.

Liečba stien pred použitím tapety je potrebná na vyriešenie niekoľkých hlavných problémov:

 • Nerovnomerné povrchy. Lepiace papiere teoreticky môže byť na stenu krivky, ale neumožňuje dostať správny účinok. Kĺby medzi listami budú nerovnomerné, súčasne lepidlo alebo významné medzery. Preto, aby sa tapety kvalitatívne umiestnila, je potrebné pre-robiť opravy.
 • Osobný základ. Steny v mnohých apartmánoch boli niekoľkokrát pokryté omietkou, ktoré môžu šupiť. To môže viesť k tomu, že tapeta nebude pevne zmrštiť s povrchom a rýchlo zmizne. Vo vnútri takýchto dôvodov môžu vzniknúť malé dutiny, čo vedie k tvorbe návrhov a iných nepríjemných javov.

 • Hub. Forma sa často vyvíja vo vlhkom prostredí. Ak sa objavila na stene, potom to znamená, že povrch rýchlo absorbuje vodu a nevyschuje. V takýchto prípadoch spracovanie stien so špeciálnymi látkami, ako aj ďalšie omietky. V niektorých prípadoch, aby sa zbavili tohto fenoménu, bude potrebné odstrániť vrchnú vrstvu stenách stien, v ktorých sa nachádza kontroverzný spor.
 • Špinavý základ. Tapety Lepidlo je určené na spracovanie iba určitých typov materiálov. Ak sú na povrchu steny prítomné tuk, olejové škvrny alebo farby, jednoducho sa neuskutoční handričku. Po uplynutí určitého obdobia sa látka jednoducho nasáva a pád.

Je potrebné vytvoriť prípravu povrchu, aj keď nie je jeden z uvedených problémov. Ale zároveň pôsobia na stenu so špeciálnymi kompozíciami, ktoré zlepšujú len kvalitu adhézie medzi materiálom a základňou.

Požadované nástroje

Nástenná dekorácia Pred použitím tapety je to komplexný postup, ktorý vyžaduje trpezlivosť a presnosť. Zároveň človek musí použiť mnoho ďalších stavebných látok, ktoré kladie na povrch.

Na zjednodušenie a urýchlenie tohto postupu by ste mali klásť veľké nástroje:

 • Niekoľko typov spatulov. Umožňujú lepšie spracovať povrch pri zarovnaní alebo demontáži starého povlaku. Zároveň budete potrebovať kovové aj gumové nástroje rôznych veľkostí.
 • Stavebný mixér. Mechanizmy vám umožňujú rýchlo a kvalitatívne miesiť riešenia, ktoré steny budú spracované.
 • Individuálne ochranné prostriedky. To by malo zahŕňať všetko z gumových rukavíc, okuliarov až po ochranné respirátory.

 • Valček. Použite ho na aplikáciu priméru alebo iných tekutých látok.
 • Sukne Rozmer.
 • Úroveň alebo Plumb. Ak sa vykoná zarovnanie steny, mali by ste sa postarať o dostupnosť špeciálnych majákov, čo umožňuje uľahčiť tento postup.

Ak sa predpokladá, že odstráni starý povlak alebo čistenie stien, potom na takéto účely budete potrebovať:

 1. Výstavba fen. S tým ohrievajú farbu tak, že je ľahšie ho odstrániť z povrchu.
 2. Bulharčina s niekoľkými typmi trysiek. Aplikujte ho na mechanické odstránenie farieb alebo pomocné vyrovnanie povrchov. Počas prevádzky tohto zariadenia sa vytvorí veľa prachu, takže je dôležité chrániť nielen nábytok v interiéri, ale aj ľudských dýchacích orgánov.

Miešanie

Príprava stien je komplexný komplexný postup, ktorý zahŕňa použitie viacerých pomocných produktov. Ak chcete vyriešiť takéto problémy, často potrebujete byť až niekoľko typov zmesí:

 1. Omietka. Podobné produkty sa používajú na vyrovnanie stien. Dnes existuje mnoho typov takýchto látok, ktoré sa líšia v štruktúre a kvalite komponentov. Najobľúbenejšie sú zmesi založené na sadroch, kde sa pridá jemná piesočná frakcia. Sú určené na konečné zarovnanie stien, ale neplatia, ak potrebujete tvarovať silné vrstvy. Cement-piesok materiály sa používajú ako primárne omietky. Často sa nachádzajú v počiatočnej dekorácii stien v nových budovách, kde ešte nie sú pokryté.
 2. Primér. Použite ho okamžite pred tapiet. Tieto látky sú kvapalné zmesi, ktoré by sa nemali pripraviť, ako v predchádzajúcom prípade. Zloženie týchto riešení zahŕňa mnoho rôznych zložiek, ktoré umožňujú zvyšujúcu sa adhéziu medzi povrchmi, ako aj v prípade potreby ovplyvniť škodlivé mikroorganizmy. Preto sa veľmi často používajú pri riešení foriem, ktoré sú fyzicky odvodené nereálne.

Priméry môžu byť rozdelené do niekoľkých základných typov:

 • Akrylový. Zmesi sú univerzálne, pretože s ich pomocou môžete zvládnuť takmer všetky typy stenových materiálov. Medzi výhody výrobkov, môžete vybrať minimálne vône a rýchle sušenie.
 • Alkyd. Tento typ zmesí je dokonale vhodný len pre drevené steny, takže ich aplikácia je dnes obmedzená.
 • Minerál. Hlavnými zložkami tohto riešenia sú vápno, omietky a cement. Navrhnutý tak, aby zakryl povrchov betónu a tehly. Niektoré druhy dlhých suchých.
 • Brúsenie hlbokého penetrácie. Hlavným smerom tohto produktu je zvýšenie pevnostných parametrov stien. Zmesi môžu preniknúť do vzdialenosti do vzdialenosti až 2 cm, ktorá vám tiež umožňuje ovplyvniť vývoj plesní a húb z vnútra.

Mnohé priméry sú vyrábané s pridaním sfarbenie pigmentu, čo je dôležité pre niektoré typy tapety.

Etapy a poradie práce: čo brať do úvahy?

Technológia prípravy stien pred lepením tapety závisí len od ich počiatočného stavu a materiálu, ktorý sa k nim pripojí. Tento postup môže byť rozdelený do niekoľkých po sebe nasledujúcich krokov:

 • Všeobecné školenie. To môže zahŕňať predbežné čistenie stien z nečistôt alebo starých ochranných materiálov. Tento proces sa môže radikálne líšiť v závislosti od toho, čo bolo aplikované pred na stenu. Ak je to obyčajná stará tapeta, mali by sa jednoducho vzlietnuť. Príprava maľovaných povrchov je ťažšie. Dnes mnohí argumentujú, že takéto steny sú úplne vhodné. Musíte len urobiť niekoľko rezačiek na nátere na niekoľkých miestach, čo zvýši adhéziu medzi lepidlom a stenou. Ale je najlepšie úplne odstrániť farbu z povrchu. Toto môže byť vykonané mechanicky pomocou brúsky a brúsneho kruhu a špeciálne chemické kvapalné roztoky.
 • Predbežný primer. Impregnácia steny vám umožní odmasťovať a posilniť adhéziu medzi zostávajúcimi zložkami. Na takéto účely používajte rôzne typy zmesí, ktoré možno zakúpiť v stavebných predajniach.

 • Puttail. Tento proces je integrovaný a tiež závisí od stavu povrchu. Ak ste boli steny alebo strop zosúladené skôr, potom ich príprava na lepenie znamená odstránenie malých nezrovnalostí a záchvatov trhlín. Minimálne nárazy sú tiež možné nedávno spracované roviny, ktoré už boli spracované a bez tmelu. Bežnejší prípad – keď sa nerešpektuje geometria stien v miestnosti. Preto je takáto rovina dôležitá, aby sa správne pripravila na použitie materiálov. Postup začína zosúlaďovaním uhlov, ktoré by mali byť striktne pod uhlom 90 stupňov. To vám umožní dostať hladké spoje bez trhlín a kvapiek. Potom sa dostanete na zarovnanie stenách sami. Aby to urobili, aplikujú tenkú vrstvu omietky na miestach, kde existujú významné rozdiely.

Je dôležité vytvoriť hladký prechod, aby ste získali úplne rovný povrch. Ak sú rozdiely významné, potom len nový poter na celej rovine pomôže zarovnať.

 • Vypchávka. Povrchová úprava so zmesiami primérov sa vždy vykonáva predtým, ako sa držia takmer všetky typy tapety.

Povrchový materiál

Tapeta dnes môže byť prilepené nielen v apartmánových budovách, kde sú steny vyrobené z betónu alebo omietu. Podobné materiály sú vhodné pre iné dôvody.

Preto je dôležité, aby ste ich správne pripravili v závislosti od typu povrchu:

 • Betónové steny. Tapety nie sú prilepené k tomuto materiálu, pretože to absorbuje vlhkosť, čo ovplyvní prevádzku listov. Preto sa odborníci odporúčajú oddeliť betónu. Tento postup začína povrchom čistenia s plytkým brúsnym papierom. Dôležitý potom, odstráňte všetok prach a srsť s stenou primérom. Na prípravu betónu by ste mali byť úplne pokryté tmelom. To umožní nielen zosúladiť rovinu, ale minimalizuje absorpciu vlhkosti. Podobný algoritmus môže byť tiež použitý pre tehlové steny, ktoré potrebujú ďalšie omietky.
 • Sadrokartón. Steny z tohto materiálu sú ideálnou základňou pre kreslenie tapety. Keď sú pripravené, venujte pozornosť kĺbom medzi listu, kde sa vytvárajú sloty. Mnohí odborníci odporúčajú kryť tenkú kravatu, ktorá skryje všetky chyby a polete sa poletením. Uistite sa, že po tomto postupe je materiál uzemnený, aby sa zvýšila adhézia.

 • Preglejky, drevotrieskové dosky a iné drevené dosky. Tieto látky ako povrchy steny sú tiež často nájdené. Teoreticky opraviť tapety na nich môže byť bez prípravy. Tento prístup však nie je vždy optimálny, keď drevo rýchlo napučia a zlyhá. Na zlepšenie priľnavosti sa odporúčajú špecialisti úplne vložiť dosky alebo dodatočne prejsť na ich špeciálny papier, ktorý bude pôsobiť ako medzivrstvová vrstva.
 • Hlinka. Hlinené steny nie sú tak často tak často, pretože tento materiál sa používa ako výstavba len fanúšikov ekologických technológií. Ak sú steny hlinky úplne hladké, potom nepotrebujú dodatočnú prípravu. To však nevylučuje ich priming, pretože tento krok je nevyhnutný pre všetky typy nadácií.

Akú tapetu lepidlo?

Typ tapety tiež ovplyvňuje algoritmus prípravy povrchu na upevnenie.

Je dôležité vziať do úvahy niekoľko jednoduchých nuans:

 1. Papier má menšiu hrúbku, takže aj malé nezrovnalosti prišli cez ne. Preto sú steny pod nimi úplne dokonale.
 2. Spracovanie zaokrúhľovania by sa malo vykonávať len s použitím výstužných mriežok. Týka sa to týchto zón domu, kde hrozí riziko trhlín, ktoré povedú k roztrhnutiu materiálu.
 3. Povrch pod vinylovými tapetami alebo materiálmi na báze flizelínu môžu mať malé nezrovnalosti, ktoré sa skrývajú. Funkcia týchto druhov je, že nenechajte si ujsť (phliselinic len po maľovaní) vzduchu vo vnútri štruktúry steny. To môže zase viesť k rozvoju húb. Na to, aby to vylučovali, základy musia byť impregnované špeciálnymi antiseptikami.
 4. Kvapalné tapety sú určitá vrstva dekoratívnej omietky, ktorá umožňuje skryť významné nezrovnalosti. Stále sa však odporúča, aby ste boli stále odporúčané steny stien, pretože pri ich výmene iných druhov, to umožní, aby boli rýchle a lepšie.

Elektrikár

Elektrická sieť je často umiestnená priamo na povrchu stien alebo v nich. Ak je váš kábel práve pribitý zhora, potom je žiaduce, aby ho vložili do špeciálnych topánok, ktoré sú malé kanály.

Proces prípravy stenovej tapety tiež obsahuje niekoľko operácií s elektrickými spotrebičmi:

 1. Demontáž externých prvkov. Pred aplikáciou Primer alebo TUTTY by ste mali odstrániť spínač a zásuvky. Zároveň by mala byť starostlivo chránená svojimi vnútornými zábermi z pádu nečistôt a materiálov tretích strán.
 2. Náhrada kábla. Takmer všetky elektroinštalácie dnes skrýva pod tapety, ktorá neumožňuje, aby bola opravená efektívna a včas. Preto, ak je vaša sieť pomerne stará a nevydrží zaťaženia, výmena tapety je schopnosť úplne zmeniť všetky zapojenie do nového. Táto operácia nie je povinná a závisí od stavu elektrickej siete.

Upozorňujeme, že všetky vyššie uvedené operácie by sa mali vykonávať len vtedy, keď je elektrina vypnutá. To závisí od bezpečnosti staviteľa, ktorý pripraví steny.

Sieťová farba

Funkcia akejkoľvek tapety je, že sa skladajú z niekoľkých vrstiev. To môže zase ovplyvniť nielen silu, ale tiež prenášajúcu farbu základne. Dnes, poletením mnohých typov tapiet, tmavá základňa alebo rôzne typy miest. Táto funkcia sa týka len tenkých listov, ako aj kvapalných materiálov. Aby ste to vylúčili, mali by ste ich prilepiť na stenách svetlých odtieňov.

Pred umiestnením tapiet sa odporúča maľovať základňu vo svetelných farbách pomocou vápna alebo špeciálnych primérov. Takýto prístup je potrebný na betónové a hlinené povrchy, ktoré sa líšia v významnom kontraste.

Upozorňujeme, že ak používate hrubé tapety, potom sa podľa nich nezobrazujú. Môžu byť zrejmé len vtedy, ak sa tapeta rozlišuje transparentnou štruktúrou, ktorá vám umožní vidieť stmievanie pod hlavnou vrstvou nástenného povlaku.

Tipy a odporúčania

Príprava stien pod lepením tapety je pomerne komplikovaný postup, ktorý obsahuje mnoho rôznych operácií.

Ak chcete získať kvalitatívny výsledok, mali by ste nasledovať niekoľko jednoduchých odporúčaní:

 1. Dajte steny výhodne v niekoľkých vrstvách. Štart Tento postup je najlepší.
 2. Pri výbere dokončovacích materiálov by ste mali venovať pozornosť tomu, aké povrchy sú určené. Je dôležité, aby boli kompatibilné so základňou, pretože trvanlivosť ich služby závisí od.
 3. Bez ohľadu na použitú tapetu by ste boli najspornejšie zosúladiť. To vám umožní používať ich v budúcnosti pracovať s rôznymi materiálmi. Po odstránení starých listov bude potrebné len vyčistiť povrch a vykonávať jeho naplnenie. Všestrannosť hladkých stien je, že sa môžu použiť aj tak pre lepenie, ako aj pri maľovaní.
 4. Základňa je pokrytá bielym bielou, ak je to potrebné. Ak urobíte úplné zarovnanie, bude jasné a po použití dokončovacieho tmelu.

Úspešné príklady a možnosti

Vnútorná dekorácia steny pre pokovovanie tapety je univerzálna možnosť vyriešiť niekoľko úloh naraz:

 1. Použitie Canvasass bude oveľa jednoduchšie, čo výrazne šetrí čas.
 2. Hladké steny vám umožňujú ozdobiť miestnosť s rôznymi prvkami, ktoré nebolo možné inštalovať predtým.

Môžete vykonať konečnú úpravu stien s vlastnými rukami, pretože nevyžaduje špeciálne vedomosti. Je dôležité si vybrať správne materiály, ktoré sú vhodné na riešenie určitých úloh.

Túto úlohu je možné zjednodušiť pomocou sadrokartónových listov, ktoré sú vhodné na vyrovnávanie povrchov a potrebujú len v minimálnom prípravku pred vložením.

Tu je jeden z príkladov, pretože stena vyzerá, čo, s pomocou sadrokartónu, vyrovnanej a uviaznutej sivej tapety. Napriek pochmúrnym, na prvý pohľad, odtiene, dizajn miestnosti vyzerá skvele vďaka správnemu vybranému nábytku a svetlým akcentám – vankúše.

Ďalší originálny dizajn, ktorý sa podarilo dostať s sadrokartónou a tapetou. Všetko je zvolené s jemnou chuťou a vyzerá nádherná.

Pripravené steny sú univerzálnou možnosťou aplikovať takmer všetky konečné materiály.

Príprava stien na lepenie tapiet s vlastnými rukami Pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár