Ako rezať dlaždice?

Dlaždice dnes má veľkú popularitu, pretože kombinuje praktickosť a originálny dizajn. Urobte z rôznych materiálov, ktoré dávajú prvok rôzne vlastnosti. Ale bez ohľadu na to, aký produkt sa rozhodnete použiť, mali by ste sa naučiť, ako správne znížiť dlaždice. To umožní murivo s minimálnym množstvom materiálu, pričom dosiahol príjemný vzhľad.

Zvláštnosť

Rezacie dlaždice je technika, ktorá vám umožní rozdeliť jeden kusový kus do niekoľkých menších prvkov rôznych tvarov. Vo väčšine prípadov sa tento prístup používa, keď veľkosť dlaždice sa nezhoduje s veľkosťou miestnosti.

Technológia rezania tohto výrobku závisí od štruktúry látky, z ktorej je vyrobená.

Takáto operácia je možné podmieniť 2 hlavným spôsobom:

 • Nedokončené rezanie a ráfik. Tak, aby sa dlaždice cítil, s pomocou špeciálneho nástroja na jeho povrchu, tvoriť malý rez, pozdĺž toho, ktorý materiál zlomil. Takýto prístup sa používa vo väčšine prípadov pre keramické dlaždice. Získajte hladký koniec do obrábacieho zariadenia s touto metódou je pomerne ťažké, pretože materiál sa rozlišuje s pevnosťou a monolitom. Prehlbovanie v tomto prípade by malo byť najmenej 2/3 hrúbky produktu.
 • Rezanie. Proces zahŕňa úplné oddelenie materiálu pozdĺž určitej línie. Ak to chcete urobiť, použite nástroje, ktoré môžu zničiť látku bez rozdelenia dlaždíc na polovicu. Tento prístup je najpraktickejší a univerzálny, pretože sa dá aplikovať na takmer akýkoľvek typ dlaždice.

Typy dlaždíc

Tile Materiály sú rôzne typy v závislosti od surovín, z ktorých sú vyrobené.

 • Obkladačka. Výrobky sa získavajú palebnou hlinkou, v ktorej rôzne nečistoty pridávajú. V závislosti od zloženia a štruktúry týchto látok môže dlaždice dostávať silu, krehkosť, odolnosť voči teplotným rozdielom a mnoho ďalších charakteristík. Aby sa materiál poskytol krásny vzhľad, jeho povrch je pokrytý špeciálnou polevou a farbami. Niektorí výrobcovia dávajú vrchnú vrstvu reliéfnú štruktúru. Materiál sa rozlišuje nízkou pevnosťou a jednoduchosťou spracovania. Môže to znížiť manuálne aj elektrické náradie.

 • Keramografický. Dlaždice tohto typu sa vyznačuje vysokou pevnosťou a monolithiom. Je to spôsobené tým, že sa vyrába pod vplyvom nielen vysokých teplôt, ale aj významný tlak. Vďaka svojej štruktúre sa porcelánová dlažba pripomína prírodný kameň a niektoré charakteristiky sú ešte lepšie ako prírodné materiály. Vzhľadom k vysokej hustote porcelánového kamenného výrezu pomerne ťažké. Na takéto účely sa používajú len veľmi kvalitné rezné nástroje, ktoré môžu zničiť monolitickú štruktúru kameňa.

 • Cinker. Dlaždice tohto typu sa skladá tiež z ílu. Výrobná technológia zahŕňa streľbu zmesi pri veľmi vysokých teplotách. Slinke dlaždice sú dosť krehké, ale zároveň odolávajú silné mrazy, a tiež sa nevzdávajú na vymazanie a poškodenie rôznymi agresívnymi riešeniami.
 • Svorka. Dlaždice z tejto látky sa v poslednej dobe objavila. Používa sa len ako dekoratívny prvok. Materiál sa vyznačuje plasticitou a jednoduchosť spracovania, ale v rovnakom čase absorbuje vlhkosť. Preto je lepšie používať produkty sadry len vo vnútri suchých izieb s minimálnymi úrovňami vlhkosti.

Lepšie rezanie?

Výber rezného nástroja vo veľkej miere závisí od štruktúry materiálu, ktorý sa má spracovať. Dnes, dokončovacie výrobcovia dlaždíc produkujú niekoľko typov takýchto nástrojov, ktoré sa líšia v rôznych technických parametroch.

Spracovanie dlaždíc môže byť vykonané rôznymi mechanizmami. Každý z nich má špecifickú presnosť rezania, ako aj kvalitu rezania. Preto je dôležité pred začatím práce s týmto materiálom, aby ste sa rozhodli, ktorý nástroj budete potrebovať spracovanie dlaždíc.

Mnohé mechanizmy nie sú schopné liečiť povrch bez čipu. Vo väčšine prípadov sa preto používajú pomocné zariadenia na povrchové brúsenie.

Ručné nástroje

Veľmi často vyžaduje spracovanie dlaždíc doma, kde nie je profesionálny nástroj. V takýchto prípadoch môžete bezpečne používať niekoľko manuálnych zariadení, ktoré sa dajú ľahko vyrovnať s touto úlohou.

Jedným z najdostupnejších a populárnych výrobkov na rezanie dlaždíc je sklenená rezačka. Treba okamžite poznamenať, že to môže spracovať veľmi pevné materiály. Ideálne pre keramické dlaždice. Je to spôsobené tým, že výrobok je pokrytý druh ochrannej vrstvy, ktorá je ľahko zničiť sklenenú rezačku.

Práca s týmto nástrojom je celkom jednoduchý a pozostáva z niekoľkých po sebe nasledujúcich operácií:

 • Pred rezaním by ste mali umiestniť dlaždice na rovný povrch. Potom na hornej dekoratívnej vrstve je línia rezu.
 • Umiestnenie kovového pravítka pozdĺž čiary, malo by sa to urobiť úhľadne sklenená fréza, nie je veľa oddávania do materiálu. Potom, pozdĺž rezu, musíte trochu zraziť.
 • Ak chcete správne rozdeliť kus, mali by ste ho zariadiť na okraji stola. Rezervácia linka je zarovnaná s koncom. Potom musíte mierne stlačiť na jeden z okrajov dlaždice. Nerobte to príliš veľa a ostré, pretože môžete tento výrobok zlomiť v tomto smere.

Ďalším populárnym nástrojom je manuálna doska. Princíp jeho práce je veľmi podobná vyššie opísaným procesom, ale len dizajn je už vybavený špeciálnym rámcom. Rezanie tohto mechanizmu môže už pevné dlaždice. Nástroj na kvalitu je schopný vyrovnať sa s relatívne lanitívnym porcelánovým.

Technológia práce manuálneho rezania dosiek pozostáva z takýchto následných činností:

 • Spočiatku je na povrchu dlaždice nakreslená čiara rezanej čiary s ceruzkou alebo značkou. Potom je výrobok upevnený v zariadení so špeciálnymi svorkami. Tu potrebujete presne kombinovať rezanú čiaru a trajektóriu pohybu čepele. Ak sa to nerobí, potom môžete získať prvok krivky.
 • Na odrezanie kusu, čepeľ je stlačený na dlaždice a pomocou rukoväte ich trávite podľa materiálu. Tlak by mal byť mierny, aby sa nedodržali dlaždice predčasne. Vykonávanie rezania je žiaduce neustále monitorovať polohu noža, ktorá by sa mala presunúť presne na plánovanú líniu.
 • Dlaždice sa vyrába podobným spôsobom, ako je opísané v algoritme na aplikáciu sklenenej rezačky.

V prípade potreby sa môžu použiť aj malé priestory na dlaždice. Nedovoľujú, aby sa hladké a krásne hrany. Môžu byť použité, keď potrebujete vytvoriť otvor pre trubicu kohútiku, ale samotná dlaždica bude skrytá.

Ale budú umiestnené len s koncou stranou výrobku.

Vo väčšine prípadov sa používajú ručné náradie na riešenie jednoduchých úloh. S ich pomocou môžete dokonca znížiť malé štvorce alebo obdĺžniky so silnou túžbou. Ale budú umiestnené len s koncou stranou výrobku.

Elektrický

Rezanie dokončovacie dlaždice veľmi často vyžaduje rýchlosť a kvalitu ošetreného povrchu. Týmto spôsobom je možné tento problém vyriešiť pomocou elektrických nástrojov.

Najjednoduchšie z nich je elektrické sklenené rezačky, ktorého práca je takmer podobná manuálnemu analógu. Ale zároveň vám umožní dosiahnuť lepší strih, ktorý minimalizuje pravdepodobnosť štiepenia alebo trhlín.

Rezané dlaždice môžu byť použité aj s elektrickým kameňom. Externe sa podobá malá kruhová píla. K dispozícii je malá posteľ, pozdĺž ktorej sa pohybuje rezný disk.

Technológia práce s takýmto nástrojom je pomerne jednoduchá a navrhuje taký postup činností:

 • Vykonávanie značky. Je dôležité dodržiavať presnosť a zohľadniť hrúbku píly, ktorá môže vyzdvihnúť niekoľko milimetrov.
 • Potom musíte spustiť zariadenie a pomaly pripojiť dlaždicu na disk. Nekombinujte ostro diely, pretože rýchly vstup píly môže viesť k preplachovaniu výrobku. Na rezanie, pomaly ponáhľajte si premiestniť obrobok pozdĺž označenej čiary. Ak je disk umiestnený na stroji zhora, potom môžete s ním rezať relatívne jednoduché čísla.

Ďalším nástrojom na rezanie je skladačka. Aby mal možnosť zničiť keramické dlaždice alebo porcelánový kameň, mal by byť vybavený špeciálnym volfrámovým vláknom. Na jeho povrchu sa nachádzajú malé páskyné diamanty, ktoré, keď sa reťazec pohybuje s ľahkosťou, odrežte materiál. Technológia práce sa prakticky nelíši od rezania obyčajného dreva. Ale odborníci odporúčajú neustále monitorovať rýchlosť pohybu nite. Ak na ňu zároveň zvýšiť tlak, môže sa prelomiť a dokonca dovoliť prevádzkovateľovi.

Lobzik je univerzálny nástroj, pretože to môže byť narezané nielen pozdĺž rovného, ​​ale aj kruhové otvory. Kruh sa nelíši s najvyššou presnosťou. Ale do zásuvky do zásuvky s týmto zariadením pomerne jednoduché. Jedna z nedostatkov Jigsions možno považovať za to, že môže spracovať relatívne tenké dlaždice. Nesnažte sa znížiť hrubé porcelánové kamenné vozidlá, pretože bude neefektívny.

Môžete použiť renovátor – by to malo venovať osobitnú pozornosť, pretože sa na trhu relatívne objavila na trhu. Navonok sa podobá bulharským, ale zároveň sa pracovníci neotáčali, ale vibrujú. Zariadenie môže byť použité ako rezač dlaždice a ako brúsny stroj. Pre takéto spracovanie by ste mali skladovať s niekoľkými tryskami.

Dnes, v každodennom živote, dlaždica je veľmi často rezaná s pomocou bežnej brúsky. Ak chcete pracovať s takýmto materiálom, musí byť doplnený diamantovým kruhom.

Na získanie vysoko kvalitných škrtov by sa pri práci s brúsnym strojom mali pozorovať niektoré jednoduché pravidlá:

 • Pokúste sa držať disk striktne vertikálne na rezanú čiaru. Nebude to umožniť vytvoriť veľké kurčatá.
 • Presunúť disk nie je príliš rýchly, takže píla môže úplne znížiť dlaždice. Ak máte malé schopnosti pracovať s týmto nástrojom, môžete si vybrať dlaždice nie pre celú hrúbku, ale len na vrchole. Potom potrebujete prelomiť produkt pozdĺž čiary.
 • Ak potrebujete znížiť veľa materiálu, ochladiť diamantový kotúč vodou. Je potrebné rozšíriť život svojej služby. Upozorňujeme, že existujú špeciálne nástroje, ktoré môžu takéto operácie vykonávať automaticky.

Niekedy potrebujete dostať diery na určitom mieste dlaždíc.

Na takéto účely sa používa niekoľko typov cvičení:

 • Ballerinka na vrtáku. Toto zariadenie je špeciálny vrták, ktorý robí rezy v kruhu. Vhodné pre keramické dlaždice, ktoré nemajú vysokú tvrdosť. Ak chcete dostať dieru, stačí dať náradie na povrch výrobku a urobiť nejaké pomalé otáčky. Potom je diera len vyradená.
 • Diamantové koruny. Tento nástroj je jedným z najvyhľadávanejších. Práca s nimi pripomína vŕtanie. Nevýhodou z nich je obmedzená životnosť.
 • Diamantové vrtáky. Vo väčšine prípadov majú valcový tvar. Pre mäkké dlaždice môžete použiť nástroj Win-víťazný nástroj, ktorý ľahko odoláva zaťaženiu. Vŕtanie otvorov sa vykonáva pomaly, pretože so silnými otáčkami vŕtania môže jednoducho napáliť.

Tam sú tiež univerzálne metódy rezania, medzi ktorými môžete identifikovať najobľúbenejšie možnosti:

 • Laserová liečba. Deštrukcia dlaždíc dochádza pod vplyvom nasmerovaného toku fotónu. Pomocou laserom môžete rezať komplexné obrázky, pričom sa netvorí materiál viditeľných čipov alebo mikrotrhov na koncoch.
 • Hydroresque. Hlavným nástrojom je tok vody a brúsny piesok. Táto zmes sa privádza do materiálu pri veľmi vysokej rýchlosti. Abrazívne padajúce na výrobok začína zničiť svoju štruktúru, vykonávať rezacie dlaždice.

Rezanie hydrojky a laserom sa vykonávajú pod kontrolou špeciálnych počítačových programov. Preto, aby ste ich mohli použiť na obvyklých stavebných stránkach, ktoré nebudete úspešný. Podobné metódy sa používajú na rezanie obrázkov na účely výroby rôznych panelov a iných dekoratívnych výrobkov dlaždíc.

Šikmé čiary a kučeravé hrany

Veľmi často sa kladenie dlaždíc vyrába v neštandardných izbách v rozmeroch. Takže je potrebné ho znížiť nie v priamke, ale vytvoriť zložitejšiu formu ako obdĺžnik. Šikmé orezávanie môže byť vykonané takmer akýmkoľvek opísaným nástrojom.

Technológia Rezanie Takéto neštandardné produkty sa skladá z takýchto po sebe nasledujúcich krokov:

 • Po prvé, malo by byť presne a hladko rozdeliť dlaždice do niekoľkých obrázkov. Hlavná vec je, že konečný výsledok možno nastaviť na konkrétne miesto inštalácie.
 • Rezanie sa vykonáva brúskou, rezaním dlaždíc alebo iného nástroja. Ak potrebujete ozdobiť pozdĺž niekoľkých riadkov, optimálnou možnosťou bude nástroj, ktorý úplne zníži po celej hrúbke dlaždice. Materiál sa spracováva až do konca čiar tak, aby sa chipsy neboli vytvorené. Keď sú všetky položky rezané, mali by ste jednoducho úhľadne rozobrať alebo vyradiť extra kus.

Pokiaľ ide o vytvorenie komplexných obrázkov, len hydrozumové rezanie vám pomôže. S ním môžete zvládnuť takmer akékoľvek dlaždice s rozstrekovaním a klasickým. Ak potrebujete odstrániť skosenie, potom na takéto účely sa používajú špeciálne stroje, ktoré sú vybavené vhodnými kruhmi. V tomto prípade nielen uhol, ale aj tvar konca.

Užitočné poradenstvo

Práca s dlaždicami vyžaduje určité zručnosti. Ak chcete získať vysokokvalitné a krásne strihy, mali by ste dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 • Používanie elektrického nástroja by sa mali dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy. Procesné materiály jemne a pomaly.
 • Nesnažte sa znížiť dlaždice brúsky úplne v jednom priechode. Je žiaduce spočiatku znížiť malú drážku, opakujú ju do niekoľkých prístupov.
 • Strihané figúrované prvky (napríklad snehové vločky) zo stropu a iných dlaždíc sú najlepšie s pomocou brúsky, vŕtania a iných nástrojov.

 • Uprednostniť len vysoko kvalitné nástroje. To platí najmä pre diamantové disky a koruny, ktoré rýchlo zlyhajú.
 • Rezanie keramických dlaždíc je možné uľahčiť, ak je nejaký čas nasiaknutý vo vode. To povedie k zmäkčovaniu svojej štruktúry, ktorá minimalizuje riziko štiepenia.

Technológia rezania dlaždíc sa líši v závislosti od zvoleného materiálu. Ak chcete zjednodušiť tento proces, vyberte nástroj vysoko kvalitný nástroj, ktorý je optimálne vhodný ako z hľadiska kvality a efektívnosti.

O tom, ako správne znížiť dlaždice, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: