Ako sa omietka Drywall Urobte si sami?

Sadrokartón dnes sa používa na vyriešenie mnohých úloh pri dokončení priestorov. S ním zosúladia stropy a steny a tiež tvoria oddiely alebo iné podobné ploty. Tento materiál je už pôvodne uvoľnený hladkým povrchom. Ale pre jeho lepší tréning, odborníci odporúčajú sadrokartónový sadrokartón. Môžete teda dostať dokonale hladké povrchy, ktoré sú vhodné pre všetky druhy povrchových úprav.

Keď sa vykonáva okuliarovanie?

Použitie sadrokartónových listov nie je vždy možné získať vysokú kvalitu. Tieto problémy riešime pomocou špeciálnych zmesí, ktoré sa aplikujú na obe kĺby a celú rovinu materiálu.

V niekoľkých prípadoch sa odporúča použiť PUTTY špecialisti:

 • Maliarna stena alebo strop. Ak sa to neurobí, na stenách budú viditeľné významné rozdiely, ktoré nie sú schopné vyrovnať.
 • Použitie dekoratívnych omietok. S pomocou dokončovacích riešení sa zvyšuje priľnavosť s podobnými kompozíciami.
 • Vizuálne zarovnanie kvapiek, ktoré môžu ovplyvniť položenie povrchových materiálov. Omietky sa často aplikuje pod tapetou.

Aplikujte omietku len na steny odolné voči vlhkosti zo sadrokartónu, pretože sú schopné odolať vysokej vlhkosti. Keď sa na tieto účely používajú bežné zmesi, výsledok môže byť nepredvídateľný.

Vyberieme riešenie

Kvalita sadrokartónového povlaku a životnosť takéhoto povrchu, závisí od kompozície, ktorá sa na ňu použije.

Moderný trh ponúka niekoľko typov omietok sadrokartón:

 • Zmesi sady. Produkty sú ideálne pre vodné listy, pretože technicky to je rovnaká látka. Nevýhodou týchto riešení je rýchla absorpcia vlhkosti. Preto bude správne aplikovať sadra sadry len v suchých izbách, kde neexistuje žiadny vysoký pokles vlhkosti.
 • Formulácie cementu. Roztoky tohto typu sú dobre odhodení vysokej vlhkosti. Preto s ich pomocou môžete dodatočne chrániť plechy sýtkov z vody. Môžete ich použiť v takmer akýchkoľvek priestoroch.
 • Polymérne omietky. Zdá sa, že relatívne nedávno. Môžu zahŕňať omietku aj cement. Ak chcete zmeniť hlavné fyzikálne vlastnosti, existujú rôzne typy polymérov. Preto sú takéto zmesi dokonale s vysokou vlhkosťou. Sú to univerzálne a sú vhodné na riešenie mnohých úloh. Jediná nevýhoda polymérnych omietok možno považovať za svoje vysoké náklady.

Ak ste nováčik a rozhodol sa, aby ste sa vyhradili s vlastnými rukami, potom odborníci odporúčajú uprednostňovať univerzálne riešenia. Sú oveľa jednoduchšie aplikovať, čo vám umožní získať hladký povrch s minimálnym množstvom chýb.

Lesné nástroje

Práca s listami a zmesami sa vykonáva rôznymi pomocnými zariadeniami. Pomocou ich pomoci môžete urýchliť proces, rovnako ako dostať povrch vysokej kvality.

Na zamietnutie budete potrebovať niekoľko položiek:

 • Perforator a tryska na miešanie roztoku. Ak je oblasť malá, potom sa tieto operácie môžu vykonávať manuálne.

 • Skrutkovač a niekoľko dýz rôznych veľkostí.
 • Špachta. Budete potrebovať nástroj pre rôzne veľkosti. Je dôležité, aby bol koniec špachtle hladký.
 • Výstužná mriežka. Niektorí odborníci na to použijú špeciálny papier.
 • Malý brúsny papier. Môžete si kúpiť niekoľko jeho druhov, pretože umožní spracovateľskú omietku s vyššou presnosťou.

Prípravné operácie

Pred aplikáciou hlavnej vrstvy omietky by ste mali byť zarovnané s povrchom sadrokartónovej dosky.

Tieto práce sú pomerne jednoduché a predpokladá implementáciu takýchto operácií:

 • Predovšetkým vizuálne a na dotykovú kontrolu, či nie sú žiadne skrutky samočinných skrutiek na povrchu listu. Ak áno, potom je žiaduce, aby ste ich trochu utopili pod touto úrovňou. Aby ste to urobili, jednoducho skrutkujte skrutkovač trochu hlboko do skrutky. NEPOUŽÍVAJTE skrutkovač, pretože môžete jednoducho neznepokojovať materiál alebo išiel zips príliš hlboko.
 • Venujte pozornosť kĺbom. Na týchto miestach musí byť hrana. Vo väčšine prípadov je prítomný, pretože výrobcovia vybavili jej listy. Ak však chýba, je potrebné použiť kancelársky nôž na úhľadne odrezať konce sadrokartónu v uhle 45 stupňov.

 • Primér. Liečba sadrokartónu vykonáva špeciálne riešenia schopné posilniť jeho štruktúru. Je však nežiaduce aplikovať zmesi na báze alksov, pretože tieto komponenty rýchlo poškodzujú papier. Správne výrobky nájdete v špecializovaných predajniach.
 • Vloženie nezrovnalostí a kĺbov. Spočiatku je každá diera pod self-lis naplnená tmelom. Aplikujte ho na úzku krížovú špachtľu. Je dôležité vytvoriť vyčnievajúce nad hlavnou plochou tuberka. Pred naplnením kĺbov na ich povrchu je fixovaná špeciálna mriežka. Potom sa upevní kvapalným roztokom. Uskutočňuje sa aj maximálne nastavenie povrchu.
 • Ak je z sadrokartónu vytvorený viacúrovňový strop alebo oblúk, musíte ho posilniť špeciálnymi rohmi. Upozorňujeme, že môžu byť externé a interné. Upevnite ich s pomocou samoobslužných skrutiek alebo rovnakého roztoku. Po tom, všetky technické otvory hotovej zmesi vyplnia rovnakým spôsobom.

Keď je prípravné práce dokončené, povrch by mal byť ponechaný samostatne. Počas tejto doby bude kompozícia úplne vysušená a môže byť dodatočne nadšená s brúsnym papierom. Potom je celý povrch pokrytý základnými kompozíciami. Zdroj sa sadrokartón môžete dať raz po úplnom SHTCLOTATIONÁCII všetkých kĺbov a poškodenia.

Algoritmus práce

Technológia aplikácie riešenia je relatívne jednoduchá, ale vyžaduje zhodu s niekoľkými jednoduchými pravidlami:

 • Nasleduje malé množstvo zmesi, pretože rýchlo zamrzne. Je dôležité, ak nemáte skúsenosti a nebudete môcť rýchlo aplikovať riešenie na sadrokartónovej doske.
 • Sledovanie vždy začína rohmi, ktoré sa konzistentne pohybujú smerom k stredu steny alebo stropu.
 • Hrúbka aplikovanej vrstvy by nemala prekročiť 5 mm. Ak ste okamžite zakryli hárok s hustou vrstvou omietky, potom to povedie k rýchlemu praskaniu materiálu pri sušení.
 • Pri práci by nemali byť silne uviesť špachtľu. To vám nedovolí získať jednotnú vrstvu.

 • Každý nový kus sa aplikuje s malým prílivom pre predtým pripojenú omietku. Ukazuje teda zvláštny obväz, ktorý umožňuje dosiahnuť pevnú vrstvu.
 • Spachtľa s omietkovým vedením v uhle nie viac ako 15 stupňov. Ak sa táto hodnota zvýši, potom nemôžete vždy získať hladký povrch po prvej aplikácii.
 • Keď tmel, venujte pozornosť výškovým rozdielom. Nesnažte sa ich zosúladiť s niekoľkými vrstvami. Je lepšie im dať suché a potom aplikovať novú tenkú časť zloženia.
 • Omietka nasleduje niekoľko cyklov. Po každej operácii musíte dať minimálny deň, aby sa zloženie.
 • Koncový krok je vyrovnanie omietky. Na to použite niekoľko typov omietkového papiera. Je dôležité dosiahnuť dokonale hladký povrch s minimálnym počtom kvapiek. Túto prácu môžete optimalizovať pomocou špeciálneho maľby. Uistite sa, že pre tento nástroj pre osobnú ochranu (okuliare, rukavice a respirátor).

Práca so sadrokartónou, alebo skôr, jej omietka je jednoduchá operácia, ktorá vyžaduje len čas a trpezlivosť. Ak chcete získať dokonale hladký povrch, mali by ste používať vysoko kvalitné materiály a spĺňať odporúčania špecialistov, všetky operácie by sa mali zaujať opatrne v súlade s technológiou.

O tom, ako sa omietky sadrokartónu urobiť sami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: