Ako si vybrať drôtené svorky?

Svorka – Toto je upevňovacie zariadenie, spravidla, z ľahkého kovu. Berte podrobnejšie, ako si vybrať drôtené svorky.

Zvláštnosť

Svorka má tvar krúžkov. Obsahuje uťahovací mechanizmus vo forme skrutky s červom alebo metrickým závitom. Môže mať bázu drôtu alebo byť prezentovaná vo forme jemnej kovovej stuhy. Princíp prevádzky je tesným prispôsobením povrchu, po ktorom nasleduje uťahovanie a upevnenie. Matica s metrickými rezbami používanými v moderných verziách drôtových svoriek, jeho krútenie kapitálovi spôsobuje povrch listu na pracovnej základni. Napriek rozsiahlemu rozsahu použitia je jeho jedinou úlohou hermetická zlúčenina gumy, polypropylénových hadíc a rúrok z pevných materiálov.

Drôtené svorky pomáha pripojiť zavlažovaciu hadicu s vodným žeriavom, čím sa zabezpečí hustá fixácia bez možnosti lámania a tolerancií. Svorky nielen opravujú hladké povrchy, ale aj pri montáži vlnitých rúrok, pričom sa takáto potrubia pre komín. Verzia na drôte je vylepšená ľudová metóda spájajúca rúru a hadicu pomocou bežného drôtu, keď je pevne zabalený okolo hadice s kliešťami, upevnenie tvrdo. Moderná verzia má pozinkovanú oceľovú špirálu s dvoma otočkami, na koncoch je rezbárstvo. Konce sú spojené s uťahovacím maticou a hradom.

Dva otáčky zvyšujú oblasť krimpovania a rovnomerne distribuovať tlak na povrchu.

Hlavným rozlišovacím znakom svoriek z iných komponentov potrubia, napríklad armatúry, je, že nie sú namontované vo všeobecnom systéme, ale sú inštalované na hotové konštrukcie. Ďalšou dôležitou vlastnosťou zipu je nemožnosť priečneho posunu, pri pravdepodobnosti horizontálneho pohybu. To vám umožní reagovať na dodávku vody na sieťové kvapky počas prevádzky, bráni jeho integrity pred poškodením. Ďalšou črtou svorky je nemožnosť aplikovať na krížové kĺby alebo ohybové miesta rúrok, v tomto prípade sa stanú neúčinným. Upevňovacie prvky sa používajú na liatinovej, železobetóne, plastovej, oceľovej a medenej rúrke, často nahrádzajúce zváranie. Spravidla sa aktívne používajú na opravu poškodených oblastí – korózii, trhliny, potrubných zlomenín.

Prečítajte si viac  Stationery nožnice: popis a pravidlá práce s nimi

Napriek jednoduchosti zariadenia je kvalita svoriek striktne regulovaná GOST. To je vysvetlené skutočnosťou, že výrobky sú široko používané na kladenie komunikácie a zabezpečiť silnú silu celého hlavného systému. Pre všetky typy svoriek inštalovaných noriem, veľkostí, prípustných zaťažení. Polymérne upevňovacie prvky majú tiež normy stanovené GOST 17679 80, kde sú všetky uvedené parametre pre konštrukčné funkcie a prevádzkové vlastnosti.

Pôsobnosť

Svorky sa používajú na rôzne stavebné a opravárenské práce, ale najviac v dopyte počas inštalácie vodovodných systémov. Bez upevňovacích materiálov tohto typu nie je možné dosiahnuť statický dizajn. Okrem upevňovacieho účinku je svorka schopná zabezpečiť tesnosť počas eliminácie malého úniku. Na tento účel, tesnenie zatriedenie problémového miesta a ukladania svoriek. Ich jednotné a husté upínanie zabezpečuje možnosť úplného prekrývania úniku.

Funkcia ich konštrukcie je taká, že sa môžu aplikovať na horizontálne, vertikálne a šikmé rúry. Pre produkty tohto typu, vlhkosť a teplota nezáleží, a prítomnosť gumového tesnenia umožňuje použitie svoriek ako uzemnenia. Nepoužitá diera z vložky môže byť utesnená rovnakými svorkami. Drôtené svorky sú v dopyte v automobilovom priemysle, spájajú sa v optickom systéme a chladiaci systém, v tých uzloch, kde je pohyb tekutiny prítomný pri konštantných vibráciách. A tiež sa používajú vo vodných polyválných systémoch, kde sa tlak vody uskutočňuje za väčšieho tlaku.Okrem toho je drôtená svorka široko používaná v stavebníctve, strojové nástroje, poľnohospodárstvo, na domácom účely.

Drôtené svorky spájajú hadice, vlnité hadice, vlnité rúry, dýzy a iné problémové oblasti.

Názory

Rozsah svoriek je pomerne rozsiahly, existujú rôzne konfigurácie, metódy fixácie, tvaru, veľkostí a tak ďalej. V tomto ohľade boli vyvinuté typy svoriek s individuálnymi charakteristikami.

  • Špirálový typ – Toto je krimpová stuha, ktorej dĺžka sú otvory. Tieto svorky sa používajú na vysokotlakových systémoch trupu, v hydraulických a iných systémoch.
  • Svorka s skrutkou 165 mm Červový typ má prevodovku, vybavenú uťahovacími skrutkami, vhodnými na vykurovacie systémy. Takéto svorky sa používajú v potrubiach s konštantnými vibračnými potrubiami.
  • Spring alebo samo-aktivovaný typ Má úzku špecializáciu, ktorá sa používa na pripojenie rúrok v systémoch v oblasti paliva a automobilových cievok. Skladá sa z pružinového oceľového pásu, má dva vyčnievajúce koniec používané na fixáciu.
  • Drôtová svorka pozostáva z jedného alebo viacerých krúžkov z oceľového špirálového drôtu. Má zámkové spojenie a utiahnuciu maticu s metrickým alebo červou niťou. Je vhodné pracovať s vlnitými povrchmi.
  • Typ rúry je prsteň s konzolami. Má svorky v rozsahu od 10 mm do 219 mm.
  • Typ plastu má dĺžku 100 a potom až 400 mm.
Prečítajte si viac  Popis a upevňovacie hmoždinky na betón

Kritériá voľby

Vzhľadom na rozmanitosť rozsahu ponúkaného na regáloch obchodu sa Kupujúci zvyčajne zameriava na náklady na výrobok a vyberie to, čo je lacnejšie. Najčastejšie, svorka, kúpila týmto spôsobom, nie je dlhá, rýchlo zničená, dáva zlú kvalitu fixáciu. Hlavnou vecou je venovať pozornosť pri výbere zariadenia – toto je označenie.

Pozinkované svorky s označením W1 majú nízku kvalitu, pretože gumové zárezy budú deformované upínacou skrutkou po prvej aplikácii. Oveľa odolnejší produkt s označením W 2. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a vyznačujú sa vyššou cenou. Stojí za to zaplatiť pozornosť prítomnosti pečiatok na výrobku – na vysoko kvalitnej svorke vyžadoval prítomnosť takejto tagu.

Okrem, Pri nákupe je potrebné jasne pochopiť, kdekoľvek a na aké účely sa plánuje používať uzamykací prvok. Ak je výrobok zakúpený na pripojenie zavlažujúcej hadice s inštalačným žeriavom, potom jedna sezóna bude pomerne nízkonákladová pozinkovaná produkt.

Ak sa na rozšírenie potrubia alebo hlavných sietí používajú vystužené upevňovacie prvky.

Metódy aplikácie

Použitie drôteného svorky vyžaduje zhodu s niekoľkými podmienkami.

  • Táto možnosť sa používa na husté stenálne elastické hadice. Trvalé, popraskané hadice, ktoré stratili mäkkosť a elasticitu, nevedú tlak oceľového drôtu malého priemeru. Ničí štruktúru materiálu, môže prechádzať, čo povedie k úniku alebo dokonca členenie.
  • Pri použití drôtenej svorky sa odporúča používať gumené tesniace tesnenie. To vám umožní rovnomernejšie rozdeliť tlak, rozširuje životnosť hadice.
  • Niektoré výrobky sú pôvodne vybavené tesnením, ktoré vyňazuje potrebu aplikovať tesnenie, čo poskytuje najviac hustá susedí.
  • Tento typ svorky sa nesmie používať len na upevňovacie prvky na pevných bázach – kovových alebo plastových rúrkach, pretože ich spojenie dvoch mäkkých povrchov drôtu ich jednoducho prenáša.

Použitie oceľového špirálového drôtu poskytuje najspoľahlivejšie a hermetické pripojenie. Okrem konštruktívnych rozdielov majú svorky rôzne spôsoby, ako opraviť. Záleží na cieli, s ktorým sa zariadenie používa. Na policiach obchodov si môžete zakúpiť výrobky s tvrdým formátom fixácie. Tento typ je najvhodnejší na miestach vetvenia a potrubia.

Na vykurovacích rúrkach sa plávajúca fixácia používa v sieťach so zvýšeným teplotovým režimom.

Príklady pletacích drôtových svoriek

V oblasti, zariadenie z pletacieho drôtu s dvojitou slučkou na veľkom meradle sa používa pri visiacich vystužení.

Prečítajte si viac  Matte Stretch Stropy v interiéri

Toto je vynikajúca možnosť pri pripájaní vlnitých hadíc s pevným základom.

Ďalším spôsobom je vytvoriť drôtu bubliny pletacieho drôtu.

Ako nainštalovať kábel svorky na hadice bez Damker, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: