Ako si vybrať havarové drevo?

Strom je veľký dopyt po výstavbe. Zároveň môže byť rezivo líšiť – niekto stavia domy z protokolov, a iní dávajú prednosť používaniu okrajového dreva. Voľba závisí od špecifiká konkrétneho projektu a rozpočtu. Stojí za to viac vedieť o funkciách baru, aby ste pochopili, či je vhodný na vaše účely.

Čo to je?

Materiál je log spracovaný zo štyroch strán. S ním odstránila kôru a získajte produkt so štvorcovým alebo obdĺžnikovým prierezom. Ako medzery sa používajú iba jednodielne protokoly. Bar, ktorý je vyrobený z jednotlivých asociátov, sa nazýva lepený, toto je ďalší typ reziva.

Najčastejšie sa borovice alebo smrek používa na výrobu, tieto plemená stromov lacných, ľahko ovládateľnými a majú dobré vlastnosti výkonu. Menej často sa stretávame s RAM z Larch, pretože to stojí viac. Výrobky z popola alebo ASPEN zvyčajne na objednávku.

Drevo sa získava okrúhlymi strojmi pozdĺžnym orezávaním. Obrobok má požadované rozmery, ktoré by nemali byť menšie ako 100 mm v šírke alebo výške.

Produkty sú tiež liečené antiseptickým a hmyzom ochranným. Typicky sa bar nie je sušený v komorách, znamená to, že zostáva prirodzenou úrovňou vlhkosti.

Materiál je populárny v priemyselných oblastiach a konštrukciu v dôsledku jeho výhod:

 • Environmentálna bezpečnosť a prírodný pôvod;
 • nízka hmotnosť v porovnaní s kameňom alebo tehál – pohodlne namontované a prepravované;
 • Light Dock vďaka geometrickým formám, prítomnosť lietadiel a rohov;
 • Dobrá tepelná izolácia, „priedušná“ štruktúra;
 • Trvanlivosť v dôsledku antiseptickej liečby.

Zároveň existujú nevýhody. Materiál vyžaduje špeciálne skladovacie podmienky a ak sú zlomené, drevo môže stratiť kvalitu. Uistite sa tiež, že spracovávate ochrannú kompozíciu, aby sa zabránilo hnilobe. Odporúča sa používať požiarnu impregnáciu, pretože strom má vysoký sklon k horeniu.

Čo tam je?

Výrobky sú rozdelené do skupín v závislosti od charakteristík. Existuje niekoľko klasifikácií, ktoré vám pomôžu vybrať príslušnú možnosť. Typ spracovania môže byť:

 • Z dvoch strán. Taký RAM sa nazýva mráz.

 • Z troch strán. Na jednej z lietadiel zostáva zvlnený pás, okraj;

 • Zo štyroch strán. Populárna možnosť, dopyt v stavebníctve.

Dĺžka dreva sa môže líšiť v závislosti od 1 do 5 metrov, pre ihličnaté skaly je povolené na 6 metrov. Ďalšie parametre sú možné s individuálnym spôsobom.

Najčastejšie získavajte produkty 3 metre, sú vhodné pre rôzne diela a ciele. Šírka a hrúbka by mala prekročiť 100 mm, maximálne parametre nie sú normalizované, ale ak sú menšie ako spodná doska, potom sú to iné typy reziva – bar alebo palubná doska.

K dispozícii je tiež klasifikácia dreva:

 • Vybraný. Výrobky nemajú chyby, trhliny, živicové vrecká a iné chyby prírodného alebo umelého pôvodu. Takéto drevo sa používa na montážne konštrukcie určené na vysoké zaťaženie alebo dekoratívne účely.
 • najprv. Malé suky sú povolené, minimálne čipy sú možné, poháňané v rámci noriem stanovených normami. Nemali by byť žiadne hniloby, húb a iné lézie z dreva, ktoré prispievajú k rýchlemu zničeniu.
 • Druhý. Pre túto odrody môžu byť škody nižšie. Používa sa na potreby domácností, kde stabilita nie je dôležitá a estetické vlastnosti.
 • Tretí a štvrtý. Drevo má veľa defektov. Zvyčajne sa používa na pomocné práce, napríklad pri inštalácii debnenia pod výplňou betónu. Tieto odrody sú najlacnejšie.

V každom prípade je výroba rezaného dreva nastaviteľná. V tomto prípade existuje niekoľko noriem, takže pri nákupe je lepšie zistiť, aký druh výrobkov sú označené na porovnanie parametrov.

Aký je rozdiel v okrajovej lište od nevýhody?

Existujú rôzne typy spracovania materiálu. Vykonané z jednej alebo viacerých strán je zvlnený pás, malý okraj, že je iný. Výhody takejto tyče sú nižšia cena, v porovnaní s okrajom a možnosť ďalšieho spracovania. Ak máte vhodné nástroje, môžete si kúpiť uterené rezivo a potom z neho odstrániť kôru.

Pri výbere takýchto produktov, v prvom rade, musíte sa pozrieť na stav dreva. By nemali byť zhnité, huby, suka. Stojí to tiež stáť venovať pozornosť hrúbke ozolu, niekedy to môže byť v normálnom rozsahu na jednej strane a na druhej – už nie. Na okraji by nemali existovať žiadne zvyšky kôry, pretože má vlastnosť akumulačnej vlhkosti, ktorá negatívne ovplyvňuje kvalitu dreva. Ak nechcete tráviť čas na spracovanie, môžete si kúpiť nárazové drevo. Má okraje rezu zo štyroch strán, takže s ním nie je potrebné žiadne ďalšie opatrenia.

Kritériá voľby

Pri nákupe nárazovej reziva, musíte sa pozrieť na presnosť spánku. Drevo musí mať správny geometrický tvar – obdĺžnikové alebo štvorcové. Curvizácia alebo deformácia nie je povolená – toto všetko je dôsledkom porušovania výrobných technológií. Takéto chyby sú viditeľné voľným okom, takže by malo byť lepšie, ako by ste mali vidieť dávku tovaru, aby ste sa uistili, že je to v poriadku. Môžete si vziať mestskú a ruletu na kontrolu kvality spánku.

Vlhkosť – Nemenej dôležitý aspekt. Optimálne ukazovatele sú v rozsahu 18-22%.

Príliš suchý bar bude deformovaný a merať svoju geometriu. Ak je vlhkosť prekročená, provokuje hniezdnu s nesprávnym skladovaním a výrobky budú tiež ťažšie, resp.

Pokiaľ ide o plemeno – všetko závisí od cieľov a rozpočtu. Vo väčšine prípadov sa používa cenovo dostupná borovica, je vhodný pre stavebné domy, kúpele, garáže a iné predmety na stránke. Ak vám pomôžu venovať pozornosť drahšiemu plemeniu stromov alebo selektívne používať na zdobenie a dokončovanie.

Metódy aplikácie

Bar je pomerne populárny materiál, ktorý sa aktívne používa v rôznych oblastiach:

 • Vybrané počas strechy, pri montážnych nosných konštrukcií, keď je záložka zaostáva na podlahu;

 • Primortné produkty sú v dopyte v poľnohospodárstve, v budove priemyselných vozidiel, stavba lodí;

 • Druhá trieda sa aktívne používa v civilnej a súkromnej výstavbe.

Z tohto materiálu sa postavili ekonomické budovy, s jeho pomoc posilniť duté steny, vytvorte prepravku. Bar používaný pri výrobe okien, dverí, plotov, schodov. Je tiež dopyt v nábytkárskom priemysle. Správne vybrané materiály sa dobre zvláda s jeho funkciami a slúži dlhú dobu.

Čo je lesné drevo a aký druh reziva je lepšie vybrať si na výstavbu domu, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: