Ako si vybrať manuálnu elektrickú kruhovú pílu?

Manuálna elektrická kruhová píla – Nástroj je veľmi populárny, príde na panel, a sprievodca na opravu bytov a fanúšik tesárstva, a dokonca aj niektoré dachensons. Zároveň by sa zdaná jednoduchosť dizajnu nemala zavádzať: takýto nástroj sa môže výrazne líšiť od modelu na model, a len rozumný výber konkrétnej jednotky pomôže z neho vyňatie všetkých očakávaných prínosov.

Vlastnosti a cieľ

Zariadenie je určené na rezanie predovšetkým dreva a jej derivátov, hoci mnohé špecifické modely zahŕňajú prácu a s inými plochými materiálmi, vrátane dlaždíc a mäkkého plechu. Ako rezná časť sa používa kovový disk so špeciálnymi útokmi a ostrými zubami, ktorých otáčky sú niekoľko tisíc krát za minútu. Podobný konštruktívny roztok neumožňuje použitie nástroja na rezanie obrázku, ale vo väčšine prípadov poskytuje veľmi presné a čisté rezy v priamom.

Hmotnosť agregátu sa môže pohybovať od 2 do 10 kg. V závislosti od hmotnostných indikátorov a spôsobu, všetky diskové píly môžu byť rozdelené do stacionárneho a prenosného, ​​sieťového a nabíjateľného. Sieť na prácu potrebujú bežiacu elektrickú zásuvku, zatiaľ čo batéria sa zmestí na zmestí batérie. Uložte nabitie batérie a zároveň a výrazne zvýšte výkon pri rezaní, pomáha dizajnu vo forme kruhového rezacieho prvku, ktorý jednoducho neznamená inverzný pohyb. V dôsledku toho sú všetky pohyby ostrého hrany užitočné, vďaka ktorým sa úspory energie dosiahnu približne 50%.

Berúc do úvahy tieto drahé, moderné modely profesionálnej triedy môžu fungovať autonómne až 8 hodín, zatiaľ čo proces nabíjania z prevádzkového zariadenia môže trvať len pol hodiny.

Dizajn

Elektrické píly akéhokoľvek výrobcu a akúkoľvek triedu usporiadanú takmer vždy rovnako, s výnimkou malých častí, ktoré už s väčšou pravdepodobnosťou kategórie pohodlia, a nie výkon. Hlavnou hlavnou časťou je elektromotor pripojený priamo k napájacej jednotke alebo batérii. Pomocou hnacieho pásu sa krútiaci moment prenáša na rezný disk, ktorý je nainštalovaný na vretene a môže byť nahradený v dôsledku opotrebovania a kvôli rezaniu špecifického materiálu. V prevládajúcej väčšine prípadov je pracovná plocha rezacieho kotúča oplotená reflexným priezorom, ktorý neumožňuje distribútorom a malým fragmentom nakrájaného materiálu, aby sa odlišili, zlepšili traumu.

Vreteno pre disk a je pripojený k kyvete, to znamená, že telo jednotky, pričom drží rezný kruh v správnej polohe. Presná kontrola sa vykonáva s použitím strmeňa pripojeného k kyvete na hnuteľnom závese. Táto verzia zariadenia kruhových elektrooperov dnes je už považovaná za dosť primitívne, pretože sa nezobrazuje v našom čase v našom čase, túžba urobiť každé jednoduché zariadenie „SMART“. Väčšina moderných modelov má v ich dizajne a zložitejších častí zodpovedných za bezpečnosť operátora a samotný mechanizmus: Napríklad niektoré píly sú schopné odpojiť motor, keď sa zaťaženie zvýši, alebo automaticky nastaví napájanie, čím sa zvýši Zvyšuje odolnosť z materiálovej strany.

Prečítajte si viac  Dokončiť Dagestan Stone

Ako si vybrať?

Výber jedného alebo iného elektrického spotrebiča, musíte porozumieť dvom veciam: kvôli tomu, aké úlohy je zakúpené a aké základné charakteristiky by mali mať na ich úspešné rozhodnutie. V prípade elektroniky sa motor zvyčajne považuje za najdôležitejší bod: Záleží na tom, čo disk a na akú rýchlosť sa môže otáčať. Čím väčšie sú kruhy, ktoré plánujete používať, tým vyššia je sila jednotky, ale nezabudnite, že zvýšenie tohto indikátora v rovnakom čase zvyšuje hmotnosť zariadenia. Všeobecne platí, že model motora s kapacitou pod 1,2 kW považuje domácnosť a vypočítaná len na jednoduchých úlohách a agregátoch sú silnejšie 2 kW sú považované za profesionálne.

Hĺbka rezu – ďalší dôležitý faktor, pretože s príliš malým významom tejto indikátorovej píly jednoducho nebude mať materiál, ktorý sa má rezať. Toto kritérium závisí nielen na výkon motora, ale aj na veľkosti slotu disku. Existujú len štyri hlavné typické veľkosti: domácnosť č. 1 (až 4,5 cm propyl), poloprofesionálne číslo 2 (5-5,5 cm), profesionálne číslo 3 (6-7 cm) a veľmi zriedkavé priemyselné číslo 4 (hore až 14 cm). Odborníci vám poradia, aby ste si vybrali rezný kruh len s malým množstvom hĺbky kŕmenia, inak je takmer nemožné zaručiť stabilitu obrobku a nástroj.

Dobré modely majú často funkciu obmedzenia hĺbky, vďaka ktorej môžete dokonca znížiť tenké listy s veľkým priemerom.

Rýchlosť otáčania disku v prípade hustého dreva by mala byť čo najvyššia – Tak to bude elegantne a výkon sa výrazne zvýši. Na rezanie plastov, taká logika nefunguje: Počas prevádzky môže byť kruh významne zahrievaný, a koncov, plastové prázdne v takýchto podmienkach sa môže roztaviť. Vážení univerzálne píly, určené na prácu s materiálmi rôznych typov, umožňujú schopnosť kontrolovať frekvenciu otáčok prevádzkovateľom. Zároveň sa rozšírené stanovisko k priamym vzťahoch medzi kapacitou motora a maximálnou frekvenciou otáčok nie je vždy pravda, pretože v tejto rovnici by malo byť miesto pre hmotnosť disku. Mnohé moderné modely tiež znížili funkciu v uhle. Ak máte záujem o kruhovú pílu pre krájanie dosiek alebo preglejky doma, táto funkcia je nepravdepodobné, že by ju použila, ale pre potreby profesionálnej výstavby, môže sa ukázať ako kritické.

Prečítajte si viac  Vlastnosti použitia tesniacej látky na sklo

Okrem hlavných technických vlastností ovplyvňujúcich výrobné schopnosti nástroja nie je možné venovať pozornosť mnohým užitočným dodatočným funkciám. Mnoho dnešných modelov spustí špeciálne vykonané dvoma diaľkovými tlačidlami od seba – Z tohto dôvodu, jednotka nebude náhodne náhodne, ktorá minimalizuje riziko zranenia. Možnosť hladkého spustenia je dobré, pretože disk získava hybnosť, aj keď rýchlo, ale postupne, pretože motor nezažije okamžité zaťaženie a nesie pomalšie. Mnohé modely poskytujú v ich dizajne prítomnosť špeciálnej trysky pre vysávač, zatiaľ čo iní majú aj stacionárny nástroj na odstránenie čipov – to všetko umožňuje nielen udržiavať čistotu na pracovisku, ale aj zabránenie prachu v očiach alebo svetle.

Za určitých podmienok môžu byť laserové ukazovatele tiež významné, osvetlenie pracovného priestoru, ochranu proti nárazu na reverznej disk a mnoho ďalších nových strojov.

Hodnotenie najlepšie modely

Koncepcia najlepších modelov v prípade kruhových píl je veľmi rozmazaný, pretože každý spotrebiteľ sa odpudzuje z vlastných potrieb. Okrem toho sa pravidelne aktualizujú modelové rozsahy všetkých popredných výrobcov, pretože každá distribúcia miest nie je vhodná. Vzhľadom k tomu, zvážte niekoľko populárnych modelov z popredných značiek.

  • MAKITA HS7601 – jeden z najlepších riešení pre dom. Skromná cena približne 4 tisíc. rubľov Toto zariadenie je vybavené 1200 wattovým motorom. Disk s priemerom 19 cm otáča rýchlosťou viac ako 5 tisíc. Obracania každú minútu, čo vám umožní znížiť materiály s hrúbkou až 6,5 cm. Hmotnosť zariadenia so všetkými vlastnosťami je pomerne malý: len 4 kg.
  • Bosch GKS 190 za cenu rovnakých 4 tisíc. rubľov je už hodný poloprofesionálny riešenie. Hoci disk má rovnaký priemer 19 cm, však tenkový vreteno vám umožňuje zvýšiť maximálnu hĺbku posledných 7 cm. Pri rýchlosti otáčania sa táto píla vzťahuje na najvýraznejšie, poskytovanie 5,5 tis. Opolúvy každú minútu. Zvýšenie výkonu a počet revolúcií prakticky neovplyvnilo váhu: je 4,2 kg.

  • Interskol DP-165/1200 – typický zástupca domáceho priemyslu, ktorý je populárny na úkor nižších nákladov: nepresahuje 2,5 tis. rubľov. V tomto prípade výrobca ponúka domácu pílovku s mierou skromnejšia ako MAKITA HS7601: s výkonom v rovnakých 1200 wattoch a redukovaným kotúčom s priemerom 16,5 cm, rýchlosť otáčania sa nelepí, ale dokonca klesla na 4 500 otáčkach. V rovnakej dobe, hĺbka rezania bola zranená (znížená na 5,5 cm) a hmotnosť (zvýšená na 4,5 kg), ale pre takúto cenu je to stále jedným z najlepších riešení pre domáce použitie.
  • Dewalt DWE560 – alternatívne poloprofesionálne riešenie s kapacitou 1350 wattov zo známeho amerického výrobcu. Zadaný výkon vám umožní otáčať 184 mm pohon pri rýchlosti až 5 500 otáčok každú minútu, oddeliteľnú hĺbku listov na 65 mm. Výhoda, hoci nevýznamná, bude existovať určitá strata hmotnosti: Zo všetkých opísaných modelov je to najjednoduchšie, pretože váži 3,7 kg.
Prečítajte si viac  Vlastnosti kľúk v tvare písmena L

Prevádzkové pravidlá

Disk Elektrická píla – nástroj je pomerne jednoduchý v technických termínoch, ale zároveň jeho nesprávna operácia môže byť plná poranenia, nehovoriac o poškodení alebo zrýchlené opotrebovanie hlavných uzlov mechanizmu. Aby sa zabránilo všetkým týmto negatívnym javom, pred inštaláciou a začatím práce, starostlivo si prečítajte inštrukciu pripojenú ku každej inštancii. Aj keď sa zdá, že niektoré z ustanovení z pokynov, ktoré sa zdajú byť v rozpore alebo nie sú dostatočne primerané, je lepšie nezanedbávať rady tvorcov.

Aj pred nákupom stojí za to starostlivo učiť sa pokyny pre pílu pre konkrétne pracovné podmienky. To platí najmä pre batérie jednotky, ktoré môžu byť podrobne vybité v podmienkach závažného mrazu, alebo v prípade starej batérie nikel-kadmium, majú „pamäťový efekt“, pred nabíjaním. Je dôležité, aby sa nabíjanie batérie v takýchto agregátoch zvyčajne trvá približne pol hodiny, ale pre každý model je však možné použiť iba špeciálne uvoľnenú licencovanú nabíjačku, ktorá poskytuje požadované súčasné charakteristiky, inak sa nemôže vyhnúť rýchlemu zlomeniu batérie. Pripomeňme, že batéria je možné vymeniť, ale zvyčajne stojí za viac ako všetky ostatné časti jednotky, kombinované.

DIY opravy píl, spravidla sa považuje za nežiaduce – aspoň záruka na nástroj, ako v prípade akejkoľvek inej techniky, okamžite po neoprávnenom intervencii. Zvýraziteľný nástroj pre majstra, majiteľ musí byť istí vo svojej pôsobnosti: bezpečnosť ďalšej práce môže závisieť na tom.

Ako si vybrať, ako si vybrať manuálnu elektrickú kruhovú pílu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: