Ako si vyrobiť pieskovy z plynového balóna?

Pieskovacie autá sú odlišné. Môžete nájsť veľa rôznych modelov, ktoré sa od seba líšia, pokiaľ ide o technické špecifikácie a kapacity. Vysoko kvalitné prístroje nemôže nielen kúpiť, ale aj sami. V tomto článku sa dozvieme, ako urobiť dobré pieskovanie z plynového valca.

Bezpečnostná technika

Pred začatím práce by sa mal dokonca skúsený majster oboznámiť s bezpečnostnými predpismi.

Aj keď bude Domáce zariadenie pripravené, užívateľ musí byť stále opatrný a elegantný. Spomienka na bezpečnostnú techniku, človek sa môže vyhnúť mnohým negatívnym dôsledkom.

Na účely dizajnu domáceho piesočného zariadenia MASTER MUSÍ POUŽÍVAŤ Iba kvalitné materiály a nástroje. Všetky komponenty musia fungovať. Z valca, ktorý bude naďalej pôsobiť ako skrinka základne prístroja, je potrebné zvýšiť extra plyny (ak Freon balón, musíte sa zbaviť zvyškov Francúzska). Je potrebné to urobiť veľmi opatrne, ale opatrne, takže v nádrži nie sú žiadne zvyšky.

S hotovým zariadením by malo fungovať v miestnosti alebo v otvorenom priestore, ktoré sú odstránené z rezidenčnej oblasti. Z ekonomických budov je tiež lepšie zostať preč. Je to spôsobené tým, že práca pieskovania môže poškodiť domáce vtáky a iné zvieratá. Ľudia tiež radšej nebudú príliš blízko k domácej technike, najmä ak to neboli testované v prípade. Pred začatím domácej technológie sa odporúča venovať pozornosť nasledovným:

 • Všetky spoje a hadice musia byť nevyhnutne absolútne hermetické;
 • Je potrebné dodržiavať konštrukčné hadice, ktoré nie sú skrútené, nie sú veľmi napnuté a nikde sa nezmenili;
 • Kompresia musí byť uzemnená tak, aby pracovná technika nenarazila na operátora.

Používatelia, ktorí budú pracovať s domácim pieskovacím zariadením, musia používať ochranné predmety oblečenia. Možno pripísať:

 • Špeciálna prilba alebo štít, ktorý môže účinne chrániť hlavu majstra zranenia;
 • Celkovo celého strihu alebo iného uzavretého oblečenia s vysokou hustotou;
 • okuliare;
 • pants hustého materiálu;
 • Odolné rukavice bez poškodenia;
 • Vysoké silné topánky.

Používanie posudzovaného zariadenia sa odporúča používať vysoko kvalitný respirátor buď s dozorom a penovej helmou.

Ak počas montáže, master vykonalo nesprávne výpočty, potom počas spustenia pieskovacích rizík, sa vyskytuje nádrž a ruptúra ​​ventilu, ktorá môže vyvolať vážne zranenia. Preto Zanedbávanie bezpečnostných predpisov sa nerozhodne neodporúča. Otvorené časti tela sú najlepšie blízko hustých tkaných materiálov alebo gumových komponentov.

Čo bude trvať

Nezávislá výroba pieskovacích zariadení z plynového valca je pomerne jednoduchá a rýchla. Na vykonávanie všetkých potrebných prác musí majster pripraviť niekoľko nástrojov a materiálov.

Materiály budú potrebovať:

 • plynový valec;
 • Špeciálna pištoľ na pieskovanie;
 • vysoko kvalitné hadice bez vád a poškodenia;
 • armatúry, odpaliská a podobne;
 • tlakomer;
 • Separátor oleja / vlhkosti;
 • rúrky (a okrúhle, a profil);
 • 2 kolesá;
 • Kompresor dostatočná kapacita;
 • Kovová farba.

Je veľmi dôležité pripraviť vysoko kvalitné nástroje pre prácu, ktorá funguje správne.

Len so spoľahlivým nástrojom Toolkit bude Majster schopný stavať pieskovacie zariadenie jednoducho a rýchlo. Zvážte, ktoré pozície budú potrebné:

 • Bulharský;
 • Vysoko kvalitný zvárací stroj (muž, ktorý robí pieskov, by mal vedieť aspoň hlavné základy práce s takou technikou);
 • Nastaviteľný kľúč;
 • vrták;
 • ruleta;
 • vice.
Prečítajte si viac  Vlastnosti demontáže bridlice

Bude tiež potrebné pripraviť všetky potrebné výkresy pre prácu. Budú musieť špecifikovať absolútne všetky rozmerové parametre budúceho dizajnu označujúceho umiestnenie všetkých hlavných uzlov pieskov. Aj keď je technika naplánovaná na vytvorenie najmenšieho propánového valca, zanedbaná výkres výkresov sa neodporúča. Mať jasný plán so všetkými potrebnými ochrannými známkami, majster bude oveľa jednoduchšie vyrábať pieskovací stroj. Kvôli tomu je možné vyhnúť sa veľkému počtu chýb.

Montážny proces

Kvalitné a spoľahlivé pieskovce dostatočnú moc Je celkom možné, aby sa to sám. Mnohí majstri robia takéto vybavenie od bežného plynového valca. Ak ste jasne postupujte podľa pokynov v krokoch-za krokom, môžete vybudovať vynikajúci pieskovací stroj, nie je horší na zakúpené možnosti. Podrobne zvážiť, z ktorého sa fáza skladá zo systému nezávislej výroby posudzovaného zariadenia.

Príprava valca

Po prvé, majster bude musieť starostlivo pripraviť balón pre hlavnú prácu. Do tejto fázy je potrebné zaobchádzať veľmi vážne. To je vysvetlené skutočnosťou, že vyhorené plynové valce môžu explodovať, čo často so sebou prináša smutné následky. Podrobne zvážte, ako to bude bezpečné a rýchlo pripraviť balón pre ďalšie postupy:

 1. Najprv je potrebné znížiť rukoväť z balóna. Pre tento dokonale vhodný bulharský.
 2. Je potrebné zabezpečiť, aby kohútik bol nevyhnutne v uzavretom stave. Rukoväť sa odporúča znížiť vyššie, aby ste náhodne nezrežili samotný balón.
 3. Potom bude žeriav potrebovať byť opatrne odskrutkovaný. Ak pracujete s veľmi starom valec, potom si môžete všimnúť, že žeriav na to sa podarilo SCAT. V tomto prípade bude „sedieť“ na nádrži obzvlášť pevne a pevne. Valec bude musieť podržať viceprezidentovi a potom odoberte kľúč. Ak sila nestačí, môžete nájsť dlhé potrubie a pracovať zvláštna páka.
 4. Potom, z balónika bude musieť vypustiť všetok obsah, ktorý tam zostáva. Potrebuje to čo najviac z otvorených zdrojov plameňa.
 5. V nádrži budete potrebovať nalejte vodu na najviac dôkladne. Calléria sa môže spustiť, keď bude kvapalina stále vo svojej vnútornej časti.
 6. Pre spoľahlivosť môže byť nádoba niekoľkokrát opláchnuť a vyplniť vodu až po tom. Kým voda je prítomná vo valci, aby explodovala, bude úplne nič, ale je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že kondenzát môže byť na povrchu kapacity a potom je schopný rozsvietiť.
Prečítajte si viac  Všetko o nábytku z dyhy

Príznaky

V hornej časti valca bude potrebné znížiť nový otvor a potom tam pripojte k zváraniu kusu potrubia (vhodné ako vnútorné a vonkajšie závit). Táto položka bude pôsobiť ako krk, cez ktorý sa piesok alebo iná abrazívna zložka zaspí v nádrži. Pre trubicu budete musieť nájsť zástrčku so závitovým pripojením.

Hole bude veľmi vhodná na to, aby sa s plazmovým rezačom.

To bude trvať ďalšie 2 viac kola. Jeden musí byť na boku, a druhý – v spodnej časti nádrže. Všetky zvárané švy musia byť dokonalé hermetické. Budete musieť naskrutkovať žeriavy a uistite sa, že predvalky sú pevne, sťahovanie vzduchu cez kompresor. Ak na báze sú stále trhliny, môžu byť ľahko zistené v dôsledku podobných manipulácií. Po tom, povrch valca bude potrebovať starostlivo čistiť. Pre takéto akcie je bulharský s tryskou kefy ideálny.

Výroba trysky

Dýza je dôležitou zložkou piesočnatého dizajnu. To môže byť kúpené v obchode, ale môžete si to urobiť sami. Ak chcete vytvoriť podobnú časť, môžete použiť kovovú tyč s dĺžkou 30 mm a priemerom 10 mm. Bude to usadiť vnútornú otvor špecifikovanej časti do 2,5 mm pre dĺžku 20 mm. Časť, ktorá zostane, bude vyčistená na impozantnom priemere 6,5 mm.

Nohy

Pre vlastné vybavenie môžete urobiť najjednoduchší rámový základ z okrúhlych a profilovaných rúrok.

Produkt bude pohodlnejší, ak ste ho vybavili dvojicou kolies. S takýmito doplnkami pieskov budú ľahko presunúť z miesta na miesto, kedy je to potrebné.

Po upevnení uvedených prvkov môže byť obrobok natretý v ľubovoľnej farbe, takže nie je predmetom korózie.

Upevňovacie prvky

Záverečná fáza – montáž dizajnu zariadenia. Do cievok umiestnených v hornej a dolnej časti, musíte upevniť odpaliská. Na tee, ktorý bude na vrchole, mali by ste opraviť dôležitú časť – separátor vlhkosti, a s ním tlakomer a žeriav s montážou na ďalšie pripojenie hadice.

V SOP, umiestnenom nižšie, tiež zriadiť tee. Potom bude potrebné zabaliť 2 kovanie a hadicu. Po tom, čarodejník pripojí len hadice.

Tiež by ste nemali zabudnúť pripojiť pieskovú pištoľ. Takáto položka je možné zakúpiť v špecializovanom obchode za nízku cenu.

Niekedy si zakúpili zbrane, aby ho znížili, zriadiť pod domácim vybavením, ale takéto vylepšenie sa nevyžaduje vo všetkých prípadoch. Aj na domácom dizajne bude potrebné vytvoriť pogumované rukoväte. Ak nie sú takéto časti v rezerve, je prípustné používať kúsky hadice z hustého kaučuku. Po všetkých uvedených postupoch môže majster prejsť na testy domáceho vybavenia.

Skúška

Prežívať nové domáce vybavenie a uistiť sa o fungovaní jeho prevádzky, budete musieť pripraviť piesok (alebo iné vhodné abrazívne).

Pre-abrazívna zložka môže byť mierne pridávanie. Bude to fungovať na ohni.

Ďalší piesok bude musieť byť starostlivo preosiahnutý cez obvyklé kuchynské cilanec. V balóne Abraziv sa ukáže, že spať cez zavlažovanie.

Prečítajte si viac  Typy lakov v zvončekoch

Po tejto fáze môže byť zariadenie spustené na testovanie. Odporúčaný tlak – najmenej 6 atmosfér. S takýmito parametrami budú pieskovia fungovať veľmi dobre a majster bude schopný plne kontrolovať svoju činnosť. Technika by mala dať dostatok vzduchu. Najmenší výkon sa môže pohybovať od 300 litrov za minútu. Prijímač sa výhodne užíva viac.

Pomocou nainštalovaných žeriavov bude potrebné nastaviť optimálnu dodávku abrazívy. Potom bude možné začať prvé spracovanie. Takže, pre experiment, akýkoľvek starý detail kovu, ktorý sa musí čistiť od hrdze. Môže to byť staré a uzavreté nástroje (napríklad sekeru alebo lopatu).

Užitočné tipy a odporúčania

Priestružníci, ktorí plánovali nezávisle postaviť vysoko kvalitné pieskovacie zariadenia z plynového valca, Treba uviesť niektoré užitočné odporúčania:

 • Najčastejšie pre takéto diela používajú valce 50 litrov. Pred začatím všetkých manipulácií sa odporúča starostlivo preskúmať túto položku na predmet defektov, poškodenia a koristi.
 • Ak chcete zariadenie čo najkonfektívnejšie zariadenie, odporúča sa použiť vysoko kvalitný kompresor dostatočnej výkonu. Jeho optimálny výkon by mal byť 300-400 litrov za minútu.
 • Je najvhodnejšie používať valce, ktoré majú špeciálnu ochranu okolo žeriavu. Táto položka môže dobre vykonávať funkciu pohodlného podpory podpory.
 • Montáž zariadenia na plynové valcov je do značnej miery podobná výrobe pieskovania z hasiaceho prístroja. Ak chcete zariadenie vybudovať z tohto zariadenia, môžete použiť rovnakú akčnú schému.
 • Aby ste si vyrobili vlastné ruky, aby sa dobrý pieskovač, mal by mal byť schopný pracovať so zváraním. Ak nie sú takéto zručnosti, je vhodné hľadať pomoc z známych alebo na služby profesionálov. Bez toho, aby nemali žiadne vedomosti, neodporúča sa nezávisle na zváranie vo vzťahu k plynovému valcu.
 • Pre prácu s vlastným vybavením a procesom jeho výroby odporúčame, aby sme sa odporúča niekoľko párov ochranných rukavíc. Rýchlo sa zhoršujú a strávte, takže dostatočné zásoby čarodejníka by malo byť vždy pripravené.
 • Nebojte sa používať valce na prácu, na ktorom je chybný ventil. Bude to ešte potrebné odstrániť.
 • Pred prvým testom vlastného zariadenia je dôležité zabezpečiť, aby ste nič nezabudli a zaznamenali všetky podrobnosti o dizajne. V budúcnosti bude potrebné skontrolovať stav takéhoto vybavenia zakaždým, keď sa spustí. Toto je jedno z najdôležitejších bezpečnostných predpisov.
 • Ak sa zdá, že pieskovacia samonosba z balóna je príliš komplikovaná a nebezpečná, je lepšie rizikové materiály a vaše vlastné zdravie. Odporúča sa kúpiť výrobné zariadenia alebo kontaktovať služby špecialistov.

Dobrá prehľad vytvorenia pieskovania z plynového valca môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: