Ako správne aplikovať hodvábnu omietku?

Hodvábna omietka – nová povrchová úprava podobná tej istej tkanine. Omietka nazývaná „hodváb“ – je rovnaká ako tekuté tapety. Ďalšie meno len pomáha rozlišovať medzi všetkými tekutými tapietmi tapetami, navyše, okrem toho, v jeho zložení skutočne sú tu vlákna umelého hodvábu. V zmesi tiež zahŕňa vo vode rozpustné lepidlo, častice bavlny a celulózy. Viac pridané všetky druhy iskier a zmäkčovadiel, to znamená, že prísady na zvýšenie plasticity. Zloženie „mokrého hodvábu“ omietky, na rozdiel od iných tekutých tapiet, strany sú perla, a to je úžasný efekt žiarenia, prečerpania, svetelných hier.

Výhody a nevýhody

Dokončovací materiál sa tiež nazýva Velvet omietka kvôli tomu, že steny, ktoré sú pokryté, sú podobné zamatovému a vyzerať veľmi pôsobivé. Dokonale, dokončovanie na veľkých plochách v interiéri. Keďže je pripravený a aplikovaný jednoducho, hodvábna omietka získava popularitu veľmi rýchlo. Existuje už mnoho rôznych farieb a odtieňov pre každú chuť spotrebiteľov. Kúpiť Silk Stukco, balené v plastových taškách, môže byť takmer vo všetkých strukoretách.

Hodvábny náterový povlak okamžite získal popularitu vďaka svojej kráse vo vzhľade a dotyk. Je vhodný pre všetky izby, dokonca aj služby.

Výhody hodvábnych omietok:

 • Krásne dekoratívne kvality;
 • Ekologický materiál: nie vo svojich zložení látok, ktoré majú škodlivý účinok na ľudské zdravie;
 • Ohňovzdorný: nemôže sa rozsvietiť a nepodporuje horenie na rozdiel od tapety;
 • dobre výrazná odolnosť voči tvorbe trhlín a stopy dotykov;
 • nedostatok vôňa;
 • Netoxicity: nevyzdvihuje otravu látok pri žiadnej teplote;
 • fitness a pre steny a strop;
 • Jednoduchosť aplikácie.

Nevýhody dokončovacieho materiálu:

 • Povrch mokrého hodvábu by nemal byť vlhkosť;
 • Na povrchu sa prach ľahko akumuluje;
 • Spracovaná oblasť nie je možné umyť.

Kvalitatívne charakteristiky omietky:

 • zachováva počiatočný vzhľad do desiatich rokov;
 • Po práci s ním nie je stopa;
 • Proces dokončovania sa nelíši v ťažkostiach a dokonca neskúsení ľudia môžu pracovať s hodvábnym materiálom;
 • Pigmenty vám umožňujú vytvárať vzory, kresby na povrchu ošetrené;
 • Väzba vrstva, ak je to potrebné, sa po zmáčaní ľahko odstráni;
 • Povlak sa teda môže vysušiť a znovu použiť.

Príprava povrchu

Predbežná príprava nadácie silno závisí od toho, ako „hodváb“. Steny sú spracované, pokiaľ ide o akúkoľvek opravu.

Celý povrch je potrebný na vyrovnanie, zatvorte trhliny sadrovej tmery. Ďalším krokom je dôkladný základný náter, ktorý neopúšťa zmeškané oblasti.

Ďalej sú steny spracované prístreškom primérom, zamýšľanú farbu odhadovanej konečnej úpravy.

Kompatibilita hodvábnej omietky so starom nástenným materiálom

Nie všetky staré nátery sa môžu aplikovať s dekoratívnou omietkou aj s cieľom ušetriť náklady.

 • Ak sú steny umiestnené s tapetami akéhokoľvek druhu, musia byť odstránené.
 • Maľované steny sú kompatibilné s kvapalinovým povlakom, len pred procesnými trhlinami.
 • Drevené steny s lakovaným povrchom nie sú vhodné pre mokrý hodváb.
 • Lemované keramickými dlažbami, pokrytý plastovými stenami nebudú mať štuk do hodvábu.
 • A najlepšou možnosťou je úplne uvoľniť steny zo starého cieľa.

Ako variť povrchový materiál?

Aplikácia mokrého hodvábu pozostáva z niekoľkých stupňov. Rovnako ako všetky tekuté tapety, suchá omietka je jednoducho namočená v teplej vode. Je v teple, pretože lepidlo, ktoré je súčasťou zmesi, sa musí rozpustiť. V studenej vode sa to nestane s koncom a v horúcej vode príde.

Vo vhodných pohodlných jedlách s varenou vodou, prvé ležiace iskry. Počkajte až 10 minút a vylejte celú suchú zmes. Teraz ramená v gumových rukaviciach zmiešajú kompozíciu, aby sa dostala hladkú hmotnosť s hrúbkou kyslej smotany. Roztok bude pripravený po 20 minútach.

Je čas pripraviť potrebné nástroje a pomocný materiál: Steplander, voda, Culma pre injektáž (toto je nástroj ako stierka), vhodné spatulas, handry.

Použitie dekoratívnej dekorácie

Pracovný materiál je pripravený. Bohužiaľ, nie každý pozná pravidlá na použitie dekoračnej omietky na pripravenom povrchu. Počiatočné, tzv. Zasuje pár hodín (termín je uvedený v návode na obale). Práca sa vykonáva ručne alebo Celma. Vezmite ruku do zmesi, stlačte stenu a vyhladte ho na vrchol na hrany. Vrstva je vhodné, aby sa vytvorili dva milimetre. Náklady na omietky v závislosti od hrúbky aplikovanej vrstvy. Ide z približne dvesto do štyristo gramov na jeden meter štvorcový.

V rohoch budú musieť napriek. Spachtľa je stále užitočná na odstránenie hrudiek pri práci. Trasa Diaľková chyba úhľadne správne.

Ako vytvoriť vzory a kresby?

Hodvábna omietka je aktívne zahrnutá do kategórie populárnych materiálov aj kvôli jeho tvorivosti. Vytvorí sa nielen jedno-fotónové nátery, ale rôzne kresby a dokonca aj celé kompozície. A na to sa nemusíte naučiť dizajnérskemu umeniu. Každý si môže vyskúšať svoju silu pri vytváraní krásnych akcentov.

Pripravte vzor alebo predikátové snímky do zvoleného umiestnenia, zakrúžkujte ho. Môžete použiť značku alebo ceruzky s vhodnou farbou. Liečiť hodvábne fit farieb pomocou vhodných pigmentov. Jemne nastavte hrany špachtľou, tkaninou a pripravenou.

Ako sa starať o dekoratívny hodváb?

Keďže hodvábna omietka nemá rád vlhkosť, utrite mokrú hranicu nie je vhodný. Odporúča sa použiť vysávač pre láskavo čistenie povrchu, opatrne vynaložiť na ňu s kefou, aby ste náhodne poškodili. Hodvábne povlak je obzvlášť ocenený pre ich dlhodobú službu a žiadnu dodatočnú starostlivosť.

V prípade menšieho a dokonca hlbokého poškodenia by nemali byť rozrušené. Táto plocha umývačka vody – omietky sa ľahko odstráni. Odstránenie z už známeho spôsobu malej zmesi, môžete opäť zakryť miesto poškodenia.

A to nie je limit. Predstavte si, že dlho aplikovaný hodvábny povlak je unavený. Chcem aktualizovať izbu. Oprava nedodáva veľa problémov. Silk na stenu môže byť bohatý na vodu. Pomaly pôsobí na špachtle, mokrý starý povlak sa odstráni. Steny na prípravu a zmenu voliteľne nebude veľa práce. A čo je najdôležitejšie, že už použitá hodvábne tapety bude stále slúžiť. Zbierajte starý povlak, suchý a borovicový v plastovom vrecku, kde sa skladuje už roky. Ľahko sa používa na inom povrchu a vyzerá úplne nový.

Formulár, ktorý je potrebný na uvoľnenie aplikovaného zloženia. Použitie Kelma, urobte krátke arc ťahy. Po vytvorení reliéfu je ľahké zdvihnúť celý priestor Kelma.

Nový „mokrý hodváb“ Štukco schováva deň – presný čas sušenia je uvedený v pokynoch aplikovaných na každý balík.

Ak môže byť obyčajná omietka aplikovaná okamžite do veľkej plochy, neodporúča sa s hodvábnou kompozíciou. Je potrebné ho použiť v malých oblastiach niekde 1×2 m. Konce zostávajú nerovnomerné. Pri pohybe na ďalšiu sekciu, začnete od nich škvrny, pretože výsledok hranice bude neviditeľný.

Je možné použiť tento valček?

Áno môžeš. Materiál sa pripraví rovnakým spôsobom, ako už bolo uvedené vyššie. Ale pracovný proces sa mení.

Prvá vrstva je prekrytá aj na stenách. Listy držať rovnaký čas. Ale vrchná vrstva sa aplikuje s valčekom. Lepší vhodný valček s nie veľmi dlhou hromadu. Pozemky sú rozdelené do tej istej oblasti. Stopy zostávajú z valčeka (odborníci nazývajú „kožušinu“). Odovzdať ich, takže dlhé pohyby.

Čím dlhšie je hromada valca, hrubšia je superponovaná. Potom je ťažké vytvoriť reliéf povrchu.

Ako aplikovať dekoratívne štukciu „hodváb“ so zamatovým efektom?

Urobiť takýto povlak je ešte jednoduchší, pretože nebude potrebný na spracovanie ochrany priméru s pridaním Koller. Jednoduché zarovnanie steny, ako v ľubovoľnej opravy, a môžete použiť požadovanú kompozíciu. Tak, táto vrstva sa ukáže. Aplikovaný pracovný materiál krátke ťahy vľavo doľava alebo hore-dole. Prvá etapa je kompletná.

Druhá fáza – tvorba textúry. Nie je príliš lisovacia ruka alebo lymáta, urobte natiahnuté ťahy. Prebytočne prebytočný roztok s rukami alebo plátnom odstrániť stierku podľa potreby. Povrch je pripravený, zostáva dať jej suché.

Technológia aplikácie doma hrá prvoradú úlohu, pretože vďaka tomu je zaistené požadovaným účinkom stien a stropu očarujúceho povlaku.

  Dekoratívny štuk na hodváb je jedinečný pre kreatívny prístup, implementáciu akýchkoľvek fantázie v dizajne bývania s vytvorením jeho osobne, exkluzívnym interiérom, ktorý nikto iný nemôže splniť.

  Pri vykonávaní práce nie je potrebné sa báť údajne veľkými ťažkosťami. S ľubovoľným procesom s dekoratívnymi riešeniami musíte vynaložiť úsilie.

  Práca s hodvábnou omietkou, ktorá má podrobný recept, oveľa jednoduchšie ako s inými typmi podobných riešení. Má schopnosť aplikovať rovnomerne a nenechá toky. Musíte si pozorne prečítať master triedy a chovať omietku. Strojové varenie by sa malo vykonávať čo najpresnejšie.

  Ako aplikovať hodvábnu omietku s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: