Ako urobiť disk píl?

Piloram je zariadenie, ktorej hlavnou úlohou je cvičenie rezacieho dreva. Vďaka použitiu takéhoto nástroja môžete urobiť bar doma, ako aj dosky, ktoré môžu mať inú časť. Ak existuje túžba a potrebné finančné zdroje, potom môže byť zariadenie zakúpené v špeciálnych predajniach. Ale najčastejšie, vzhľadom na jeho vysoké náklady, vynikajúca alternatíva sa uskutočňuje diskovou pílou s vlastnými rukami.

Pokúsime sa zistiť, ako to urobiť, že je to potrebné, ako aj užitočné odporúčania.

Nástroje a materiály

Takže, pred zvážením procesu vytvárania domácej diskovej píly by ste mali pripraviť všetko, čo potrebujete. V závislosti od konštrukčných prvkov bude potrebné vypracovať výkresu konkrétneho zariadenia. A tu musíte vziať do úvahy niekoľko aspektov.

  • Plošina musí byť poskytnutá pre svorky pre drevený trup, ako aj spoľahlivé upevnenie štruktúr pre predvalky rôznych veľkostí.
  • Pracovný priestor musí byť navrhnutý pre píly 50-70 centimetrov.
  • Rám musí byť sklopný alebo zváraný v závislosti od vlastných veľkostí. V hlavnom páskovaní musí byť číslo 4 alebo číslo 6.
  • Šírka protokolu musí byť rovná šírke koľajníc, takže pod zaťažením je stavba stabilná. Najlepšie je použiť koľajnicu R50, ktorá by mala byť vybraná valčeky.

Ak hovoríme o nástroji, potom nič mimoriadne nepotrebujeme. Potrebujete nástroje, ktoré sú v každom dome.

Pokiaľ ide o komponenty, povedzme, že hlavnou časťou akéhokoľvek panelu bude elektromotor. Takže bude potrebné kúpiť vopred. Ak chcete vytvoriť zvyšok častí, budete musieť mať po ruke:

  • spojovacích materiálov;
  • dosky;
  • kovové dosky;
  • Stavebné kozy z kovu alebo dreva.

Všetky vyššie uvedené prvky, z ktorých bude vaša domáca píla pozostávať z, môžete si kúpiť v akomkoľvek obchode, kde sa predávajú stavebné výrobky.

Výroba krok za krokom

Začnime uvažovať o pokynoch na vytvorenie disku píly. Ak sa inštalácia vykonáva v otvorenom priestore, budete musieť najprv urobiť základňu. Mal by byť taký, že s časom z vibrácií a trvalé mechanické zaťaženie nie je deformované. Aby to urobilo, bude potrebné odstrániť 20 centimetra vrstvu Zeme, aby sa vankúš piesku a štrku, potom, čo si miesto betónu.

Pre voľný pohyb rámca diskového zariadenia by sa mal namontovať na valce. Môžu vykonávať ložiská s veľkým priemerom. Sú namontované na pár osí na každej strane pohyblivej oblasti zariadenia. Môžete použiť roh ocele 5 až 5 centimetrov ako koľajnicu na pohyb.

Okrem, Bude potrebné, aby sa niekoľko segmentov rohu s dĺžkou 600 centimetrov a viac. Musia byť pripojené k okraju k základu z betónu, takže vzdialenosť medzi nimi pozdĺž dĺžky štruktúry bola rovnaká.

Ak chcete zvýšiť základňu podvalov vyrobených z potrubia veľkosti profilu 5 až 10 centimetrov, sú inštalované zváraním medzi koľajnicami. Mali by byť umiestnené cez meter jeden z druhého. A pri zváraní, musíte sledovať teplotu rohu. Ak to prehrieva príliš veľa, môže byť veľmi deformované, a teda hladký pohyb bude zlomený. A v dôsledku toho bude rezané drevo ohodnotené.

Keď je práca v tejto fáze dokončená, môžete začať zapojiť sa do strednej časti. Dištančné vložky budú musieť pripojiť svorky, ktoré musia držať obrobok pri vykonávaní rezania pílových píl.

Pohyblivý rám sa zvyčajne vykonáva z trubice typu profilu, ktorý je vyrobený z kovu.

Šírka tejto časti by mala byť o niečo viac vzdialenosti medzi koľajnicami. A dĺžka pohyblivého prvku by mala byť najmenej 100 centimetrov, takže dizajn má dobrú stabilitu.

Vzhľadom na to, že kotúčový píl je benzín, táto možnosť bude vyžadovať výrazne vysoký čas a silu. Dôvodom je potreba inštalovať ďalšie časti, ktoré prenášajú krútiaci moment. Pri používaní výkonného trojfázového elektromotora môžete vykonať inštaláciu priamo do samotného rotora.

Pri vytváraní panelu, ktorý píl drevo len horizontálne, bude potrebné veľmi dobre opraviť elektrický motor. To sa dá urobiť pomocou závitového typu pripojení na pohybujúce sa vozík, ktorý sa pohybuje vertikálne pomocou skrutkového mechanizmu.

Implementovať takýto dizajn jednoduchý. Môžete si vziať veľký čap a zariadiť ho vo vertikálnej polohe. V tejto pozícii by mala byť upevnená v ložísk. Matica z vlásenky musia byť pripevnené zváraním do pohybujúcej sa rámovej oblasti, ktorá bude jazdiť vertikálne.

Aby ste zlepšili spoľahlivosť dizajnu, môžete použiť pár orechov, ktoré sú pripevnené zváraním jeden po druhom, takže pri skrutkovaní skrutkového prvku je možné skontrolovať bez rušenia. Na testovanie vlasov do oblasti nachádzajúcej sa nad ložiskom, budete musieť privítať rukoväť. A aby ste presne zmenili pohyb valcovacej časti rámca, mali by ste nastaviť stupnicu vybavenú šípkou, ktorá má gradáciu, ktorá bude pripojená k pohyblivým prvkom zariadenia.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť pri aplikácii, uhlový píl musí mať kovové štíty. Od nich sú potrebné na ochranu poškodenia, ktoré pracujú v prípade, že pracovný disk z nejakého dôvodu sa zrúti.

Po inštalácii a upevnení elektrického motora sa musíte pripojiť cez riadiacu jednotku, ktorá sa zvyčajne skladá z 2 prvkov – rizikom a prepínačom.

Užitočné odporúčania

Mal by existovať niekoľko slov o Rade, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní domáceho píla typu disku. Prvým momentom je určiť, aký účel potrebujete píl. To je, či sa bude používať len pre domácnosť alebo bude mať obchodný cieľ.

Druhý dôležitý bod – koľko materiálu sa zníži a ako často. Funkcie dizajnu zariadenia závisia od. Malo by sa zrejmé, že nesprávny konštruovaný pílový stroj môže znížiť materiál zle a všeobecne, aby to spôsobilo, že je určené v dôsledku trvalých zaťažení zariadenia.

Ďalšie odporúčanie – pred začiatkom zhromaždenia je potrebné vytvoriť kresbu budúceho dizajnu. Koniec koncov, nie sú k dispozícii žiadne určité vlastnosti vo výrobe. Každý domáci píl je vyrobený individuálne, podľa veľkosti výkresov.

Okrem toho, v podmienkach domu je lepšie použiť jednofázovú sieť, a preto aplikovať elektromotory o 220 voltov. Ak chcete zvýšiť produktivitu, potom má zmysel pripojiť trojfázovú sieť o 380 voltov.

Ale benzínové modely nie sú veľmi časté. Hoci séria remeselníkov vytvára panely a s podobnými motormi. Ak sa tento typ použije, potom sa reduktor musí poskytovať v dizajne. Jeho cieľom je zvýšenie rýchlosti otáčania píly.

Ďalšia rada – motor musí byť inštalovaný mimo miesta, kde sa materiál bude vykonať.

Okrem toho, ochranný štít pre prevádzkovateľa v žiadnom prípade by mal zasahovať do preskúmania pri práci. Ale tiež na vyriešenie tohto aspektu znížením jeho ochranných vlastností je tiež nemožné.

Ako urobiť disk píl s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár