Ako urobiť Kraskopult urobiť sami?

Často musíme čokoľvek maľovať. A chcem to urobiť, aby sa lakovací povlak aplikoval doma dobre. Môže sa získať výlučne pomocou striekacej pištole. Urobte podobné zariadenie pre maľovanie sami. Je to vďaka nemu, aby dostal rovnomernú distribúciu farby na povrchu predmetu, ktorý je veľmi možný. Vzhľadom na vysoké náklady na takéto zariadenie vytvorte jednoduchú paintopult s vlastnými rukami – správne rozhodnutie. Snažte sa zistiť, ako urobiť také zariadenie a to, čo chcete vedieť.

Výrobca rukoväte

Najjednoduchšie a zároveň Primitívne možnosti vytvoriť náterové zariadenie môže byť riešením na základe jednoduchej rukoväte guľôčky. Prirodzene, takýto nástroj nenahrádza továrenský sprej na maľovanie veľkých oblastí, ale pre domáce použitie nebude najhoršie rozhodnutie.

Výhodou takejto zladosti je, že je veľmi jednoduché, a dizajn nebude mať viac ako 30 minút. Áno, a to je ľahké ho používať – ​​je to len dosť naliať do puzdra rukoväte, aby sa farba začala prejsť tyčou.

Tento model náterového postrekovača pozostáva z takýchto zložiek:

 • Rukoväť typu Easy Ball;
 • plavidlo, ktoré má predĺžený krk;
 • Kus hustej peny, ktorý sa používa na ochranu prekrytia z sadrokartónu z expozície na nízke teploty (ako alternatívu, môžete si vziať časť plastu alebo použiť gumu).

Po prvé, bude potrebné urobiť malý obrobok, ktorý sa bude líšiť v tom, že jeho spodná časť musí byť dobrá a pevne vložená do nádoby na farbu. Zemepisná šírka krku je dôležitá, pretože kvalita prístroja bude závisieť od tohto kritéria.

Potom bude potrebné v hornej časti, aby ste urobili pár otvorov. Je lepšie nie je robiť s šitím, pretože otvory budú nerovnomerné, a to vytvorí nepríjemnosti pri používaní. Preto na tento účel sa skrutkovač aplikuje lepšie. Prvá diera by mala byť len vertikálna. Ako zastávka, môžete použiť veko z plavidla. Potom bude potrebné urobiť dieru horizontálne takým spôsobom, že sa pretína s predchádzajúcim.

Teraz musíte ponoriť do vertikálneho okraja kanála tyče. A v druhom prípade by mal nainštalovať kryt rukoväte. Potom musíte naliať farbu a točiť fľašu malej s krytom.

Ak je to potrebné na vykonanie práce inteligentnej povahy, potom použiť iné farby, okrem typu disperzie vody, môžete vykonať malý nástroj upgrade.

Použitie takéhoto náteru postrekovača na základe konvenčnej rukoväte guľôčkovej hodnoty bude vyžadovať určité zručnosti.

Okrem toho by sa malo chápať v zložitosti farby. Preto najprv nebude na niektorých zbytočných listoch papiera nadbytočné.

Domáce vysávače s hadicou

Ak chcete maľovať niektoré povrchy viac, potom tu bude manuálny postrekovač neefektívny, pretože to bude trvať dlho. Bude lepšie vykonať zariadenie vybavené aktívnym mechanizmom. Na takéto účely sa používa vysávač alebo kompresor, ktorý je vybavený takmer každou chladničkou. Takéto riešenia sú vhodné na vytvorenie domáceho autokresora, ktorý sa dokonale vyrovná s farbou typu vodnej hladiny. Ale pre prášok sa takéto zariadenie nezmestí.

Ak použijete vysávač, potom to bude najlepšie vziať nejaký sovietsky model. Dôvodom je, že dizajn moderných modelov neposkytuje pár hadíc, z ktorých jeden pracuje na „fúkaní“, a druhý – „fúkania“.

Ak už nie je potrebný starý vysávač, je niekedy pre zmenu smeru pohybu vzduchu jednoducho zmeniť smer svoriek, ktoré pripojte rotor a štartér. Potom je potrebné urobiť nejaké kroky, po ktorom sa môže vysávač aplikovať na maľovanie.

 • Po prvé, budete musieť pripraviť fľašu skla alebo plastu. Materiál nie je taký dôležitý. Hlavnou vecou je, že kapacita kapacity nie je viac ako jedna a pol litre a veľkosť krku bola aspoň 20-25 milimetrov.
 • Teraz musíte vziať 20-centimeter fľašu hliníka alebo medi 4 mm priemeru. Musí byť ohnutý a pripojte sa k spodnej časti hadice z vysávača. Namiesto kompresora môžete aplikovať aerosólový valec dobrej energie. Taký napríklad aplikujete kaderníkov. Na hornej špičke trubice by mala byť namontovaná tryska z mosadze. Koncové brúsenie to tiež potrebuje tak, aby sa dostane do formy kužeľa. Potom zostane horný okraj trubice v konektore plug-typ.
 • Potom je potrebné vypracovať výsledné zariadenie držiteľovi, aby bolo pohodlne udržať v ruke. Ak to chcete urobiť, v tyči, musíte najprv urobiť drážku, po ktorej je do nej priskrutkovať na rukoväť, aplikáciu skrutiek alebo skrutiek.
 • Teraz bude potrebné urobiť oceľovú konzolu s otvorom, ktorý bude zodpovedať veľkosti veľkosti zásuvky a najmä na šírku. Zbierať obrobok, ktorý by mal byť braný do úvahy skutočnosť, že koniec sacej trubice by mal byť umiestnený na rovnakej úrovni ako tryska.

Pred začiatkom práce je potrebné skontrolovať výkon výslednej pištole na striekaciu farbu na základe hadice z vysávača na nejakom povrchu.

Vytvorte zníženie alebo zvýšenie tlaku je možné v dôsledku nastavenia uťahovania rúrky. Ak je nainštalovaná vhodná hladina tlaku, bude potrebné upevniť absorpčnú trubicu pomocou montážnej peny v drážke, ktorá je prilepená na kryt kapacity s farbou.

Kompresor chladničky

Pravdepodobne najrozšírenejšia domáca paintopult bude model založený na kompresore z chladničky. To bude nielen trvanlivé, ale aj najviac funkčné. TRUE, na vytvorenie takéhoto zariadenia bude musieť stráviť veľa času a úsilia. Ale výsledok stojí za to. Pokúsime sa zistiť, že to musíme urobiť a zvážiť proces montáže zariadenia tohto typu.

Nástroje a materiály

Začnime s tým, že musíte mať na ruke nasledujúce prvky a nástroje:

 • oceľový drôt;
 • Filter automobilov;
 • veľká nádoba, kde sa vyliahnuté materiály farieb;
 • 20 mm svorky (lepšie, ak existuje niekoľko dostupných);
 • rada;
 • Self-capping skrutka;
 • 3 hadica, z ktorej bude mať dĺžku 400 mm, a pár druhých – 100 mm.

Okrem toho bude potrebné mať kresbu takéhoto zariadenia. Môže sa vykonať samostatne, takže výpočet všetkých potrebných parametrov. Buď si môžete stiahnuť do špecializovaných fór, kde sú ľudia rozdelení rôznymi domácami.

Okrem, Pred začiatkom montážnej práce musíte nájsť nejakú vec, ktorú možno aplikovať ako prijímač. Na tento účel môžete použiť hasiaci prístroj, niektoré nedbanlivé nádoby alebo kovová nádrž, ktorá môže byť tesná a ťažká.

zhromaždenie

Proces vytvorenia posudzovaného dizajnu bude vyzerať.

 • Najprv opraviť kompresor z chladničky na báze dreva.
 • Teraz bude potrebné určiť, kde vzduch pochádza z kompresora. Aby ste to mohli urobiť, môžete pripojiť zariadenie k sieti a pochopiť, ktoré z 3 skúmaviek je vstrekovaný tlak. Keď sa to robí, môžete určiť výstupnú trysku. Znamená to, že druhá otvorená tryska bude otvorom vo vstupu a tretia rúra je zvyčajne vždy utesnená. Je potrebné povedať, že zapečatená trubica má svoju vlastnú dôležitú úlohu – mazanie kompresora. Takže ak motor funguje dobre, nemalo by sa to dotknúť.
 • Vedľa oboch otvorených rúrok musia pripojiť hadice so zodpovedajúcim priemerom a spoje sa utiahne s použitím svoriek.
 • Potom v prípade veci, ktorá bude pôsobiť ako prijímač, mali by ste urobiť pár otvorov, kde musia byť hadice pripojené. Hadica väčšieho priemeru je pripojená k vstupnej kompresorovej trubice a menšie na výstup.
 • Bude tiež potrebné inštalovať tlakomer pre systém. Je potrebné získať schopnosť ovládať úroveň injekčného tlaku.
 • Prijímač musí byť pripojený k hlavnému návrhu prepravy nosiča. Potom by mali byť obe časti používajúce prvé hadice navzájom pripojené, a druhá dýza je pripevnená k filtrovi, ktorá sa zachytí v prietoku vzduchu malé odpadky a častíc nečistôt.
 • V poslednej fáze budete potrebovať len na pripojenie paintopult.

Malo by sa pridať, že ak chcete urobiť výsledné zariadenie mobilné, potom môžu byť k jeho základni pripojené malé kolesá.

Ako urobiť z plechovky?

Ďalšou možnosťou vytvoriť dobrý a silný kolaps – najjednoduchší aerosolový valec. Takéto riešenie je lacné a ľahko implementované. Vykonávať takúto myšlienku zabezpečiť:

 • vsuvka alebo kamera z cyklov;
 • Fľaša z plastu, ktorá bude mať požadovaný objem (nemali by byť žiadne chyby);
 • Balón typu Aerosól – Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite postrekovača, aby pracovala na dlhú dobu;
 • Ručné čerpadlo na bicykli;
 • Metal hacksaw.

Mnohé komponenty možno nájsť v ich garáži, čo znižuje náklady na vytvorenie takéhoto zariadenia.

Proces montáže bude vyzerať takto.

 • Bradavka bude potrebná z vybraných cyklických hrbole, ktoré môžu prejsť vzduchom len v jednom smere.
 • Vo fľaši budete musieť urobiť dieru vhodné pre bradavku. Bude to kapacita farby.
 • Opravte tam vsuvku na vnútornej stene. Je potrebné vziať do úvahy, že zlúčenina by mala byť zameraná na tesnosť. Bradavka bude zodpovedná za kŕmenie farby.
 • Vrchná plocha spreja môže byť posypaná kovovým hacksawom. Vyžaduje sa, aby sa výsledný výsledok dokonale zhodoval s veľkosťou dopravnej zápchy.
 • Pripojte postrekovač spreja a fľaše bude potrebovať použitie zvárania typu studeného typu. Toto riešenie zabezpečí najčastejšie upevnenie. Je to spôsobené tým, že do dizajnu bude poskytnutý dosť vysoký tlak.

Treba dodať, že paintopult tohto typu je určený na tlak viac ako 3 atmosféry. Injekcia vzduchu sa vykonáva cyklom, na pripojenie bradavky. Takéto uskutočnenie kolapsu sa dokonale vyrovná s farbením rôznych povrchov vodou na hladinu vody alebo roztokom typu vápna.

Ako urobiť paintopult s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár