Ako urobiť nity s vlastnými rukami?

V mestskom apartmáne nájdete toľko produktov s použitím vlniek. Ale vo vidieckom dome alebo garáži master osoba, tieto prvky spojovacích materiálov môžu byť vždy mimochodom. Ale v prípade ich neprítomnosti nie je potrebné zúfalstvo, pretože nie je ťažké urobiť zvlnenie s vlastnými rukami. Zároveň to nebude horšie ako továreň a spoľahlivosť a pre životnosť.

Nástroje a materiály

Ak osoba požadovala veľký počet takýchto spojovacích materiálov, potom je to výhodnejšie urobiť sami, aby ste ho urobili na výrobu hliníka alebo medeného drôtu. Urobte vlnky a mosadzný drôt, ale v ruke je to zriedkavé.

Pre veľký uzáver je lepšie vytvoriť špeciálne zariadenie, ktoré s úsekom je možné nazvať strojom. Nástroj je hrubý oceľový bar, v ktorom sú otvory rôznych priemerov a hĺbky vŕtané (vo veľkosti pre požadovaný upevňovač). Ak nie je k dispozícii vhodná kovová tyč požadovanej hrúbky, môže byť vykonaná so set – na notáciu niekoľkých dosiek z oceľových polotovarov s menšou hrúbkou (2-5 mm).

Platne by mali mať rovnakú veľkosť v dĺžke a šírke. Môže byť vyšetrené zváraním alebo skrutkami.

Ak potrebujete niekoľko vlniek, potom nie je za to – stačí mať kladivo, vice, plochý súbor a sekáč narušiť požadované množstvo drôtených prázdnin. Niekedy budete potrebovať elektrické dvere so sadou valcovaných rôznych veľkostí a Kerner.

Drôt sa berie s takýmitom sekcie, aby sa spoľahlivo nosila funkcia upevňovača ako zvlnenie. Najčastejšie používajte prierez od 6 do 20 mm, ale tento parameter závisí od veľkosti dizajnu, ktorý bude musieť vyrovnať. Pre vlnky sú puzdrá električky najlepšie vhodné.

Nie je zlá voľba – domáce vlnky tenšie priemerné priemery z konštrukčných nechtov.

Výroba

Začnite pri príprave medzier nasleduje po zistení skutočných rozmerov potrebných pre kvalitatívny výsledok následných uzáverov. Mal by presne poznať hrúbku spojenia častí, ktoré sa majú zablokovať, aby sa výpočet správnej dĺžky obrobku, vzhľadom na spracovanie pod hypotekárnou hlavou a zámkom.

Ak je zlúčenina zložitá, a rôzne dĺžky roztomilého materiálu sú potrebné, potom je lepšie nakresliť výkres, kde označte všetky miesta, ktoré indikujú hrúbku spojenia v hotovej forme, a už postupujú vo výpočtoch na Dĺžka prázdnych miest.

Podľa schémy bude jasné, koľko prevedení bude potrebovať pre každú dĺžku. Ďalej s pomocou dláča a kladiva na odlúpnutie z drôteného biliatu s maržou podľa množstva.

Prečítajte si viac  Výber vodou chladenej elektrickej rezačky dlaždíc

Výroba vlniek sa skladá z množstva operácií. Najprv – o tom, ako urobiť zhon z drôtu so strojom.

  1. Na stroji vyberieme otvor, vhodný pre priemer a dĺžku pre obrobok potrebujeme. Billet by mal mať dostatočnú dĺžku vyčnievajúcej časti, z ktorej sa vytvorí hypotekárna hlava.
  2. Poklepaním s kladivom na vyčnievajúcej časti drôtu, ktorú tvoríme hlavu. Prvý sploštený krycí koniec drôtu s fúkami zhora, takže klobúk vytvorený ako necht, a potom spracovať tento klobúk kletu zo strán, čo mu dáva sférický pohľad.
  3. Po vygenerovaní hlavy budeme volať do súboru, ak je záleží na výskyte konštruovaného dizajnu.
  4. Odstráňte obrobok z otvoru a spracujte opačnú hlavovú hlavu (zarovnajte súbor alebo zostrelený).

Pri výrobe vlniek bez stroja, presne rovnaké akcie sa vykonávajú len s ním, len obrobok je upnutý do akéhokoľvek iného zariadenia, napríklad v vicepre. Všetky ostatné operácie sa vykonávajú v rovnakom podivnosti ako na stroji.

Niekedy je potrebné, aby vlnky s plochými alebo zapustenými hlavami. V druhom prípade môžete využiť aj zariadenie, ktoré bolo uvedené vyššie.

Ak to chcete urobiť, vŕtajte čo najviac dier v Bruke, koľko sa vyžaduje – sú v porovnaní s dlhým radom. Tieto otvory by sa potom mali rozšíriť na vrchole pod kužeľom vŕtačkou s priemerom, o niečo veľké, a nie samotné otvory (pod hlavu).

Tu v týchto novo pripravených otvoroch a polotovary sú vložené, ktorých dĺžka je vybraná pod hĺbkou diery plus malú rímsu na hlave. Zostáva len naklopenie kladivom na konci drôtu, naplnenie vyrovnávacej sa pripravené posteľom pre hlavu, takže nevykonáva nad povrchom stroja.

Detailný zábery s plochými hlavami môžu byť vyrobené rovnakou technológiou ako predchádzajúca verzia, ale iba posteľ na vytvorenie tejto časti výrobku sa suší valcovým, nie kužeľovým.

Domáce lano malého priemeru pozostávajúce z dvoch častí – hypotéky a hodiny – vhodné urobiť z dvojice nechtov. Aby to urobilo, jeden z nechtov má väčší priemer – otvor 0,1 mm je vŕtaný v jeho tyči menšom ako priemer druhého klinca.

Prečítajte si viac  Stoškové vŕtačky: Pros a nevýhody, výber a aplikácia

Bude niesť funkciu hradu budúceho lana.

Druhý klinec, ktorých tyč by mal mať menšiu dĺžku ako hĺbka zámkového otvoru, je nakoniec na konci kužeľa. Klobúky nechtov – to sú hotové hlavy, bude potrebné len mierne brúsiť pre typ. Otvor v zlúčenine, pre ktorú sa takýto nipeper pripravil, vŕtal v množstve priemeru zámkovej časti zipu.

Odporúčania

Pre lepšiu a efektívnu výrobu domácich vlniek, musíte počúvať niektoré odporúčania.

  • Sférické hlavy hotových výrobkov sú vždy ľahké previesť do hlavy požadovaného tvaru postupnou alebo mechanickou expozíciou.
  • Pred riadením otvoru v uzavretí uzáveru musí byť jadrom jadrom na naplánovanie stredu pre presnú inštaláciu vŕtania.
  • Pre brúsenie hláv a koncov výrobkov môžete použiť vŕtanie, vkladanie polotovarov do prístrojovej kazety a ponechať ich v ostrom svietidlách.
  • Ak sa plánuje veľké množstvo práce na výrobu vlniek, najspráškové rozhodnutie bude vykonať zariadenie na to a dokonca kúpiť hotový stroj. V opačnom prípade sa práca tiahne dlho.

Ako urobiť nity s vlastnými rukami, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: