Ako urobiť rýchlu svorku urobiť sami?

Na rozdiel od jeho silnejšieho analógu so skrutkou a zámkou / bežecou maticou, Rýchlosť svorky vám umožňuje rýchlo, v čase od frakcie sekundy, upnite časť, ktorá sa má liečiť alebo rafinovať.

Funkcie nástrojov

V rýchlostných svorkách je chýbajúca skrutka, alebo je priradená sekundárna úloha – Nastavte rozsah šírky (alebo hrúbky) spracovaných častí.

FIXTURE BASE – Rýchly piest alebo páková svorka, ktorá práca vykonávala majster. Faktom je, že v štandardných skrutkových svorkách pri upevnení alebo vydaní časti by bolo potrebné skrutkovať alebo odskrutkujte skrutku podvozku, pričom sa použije nápadná sila.

Nemusíte otáčať páku – pripomína sponu na kufríku z perforátora alebo skrutkovača: jeden alebo dva pohyby a držiak je dotiahnutý (alebo oslabený). Jednoduchý názov rýchlotlačovej svorky je „svorka“: os definuje len smer a koleso s pákou vyčnieva ako klip.

Svorka rýchleho režimu vám umožňuje vypočítať silu potrebnú na upínanie častí, napríklad na zváranie. Majster často potrebný na pozorovanie priameho uhla, ktoré pomôžu svorku.

Táto úprava je jednoduchá na vlastnú päsť. To je rozumné: Priemyselné analógy sa dosahujú v cene 2 tisíc rubľov, v skutočnosti ukazuje, že aj malé množstvo ocele, ktoré sa podieľajú na výrobe svorky, stojí asi 10-krát lacnejšie ako hotový výrobný produkt.

Potrebné materiály

Stolárna svorka môže byť vyrobená a pol drene – Napríklad jeho upínacie plošiny. Masters Skúsenosti ukazujú, že najodolnejší nástroj je úplne vyrobený z oceľových častí. Inštrumentálna oceľ, ktorá sa používa pri výrobe, napríklad kliešte sovietskej a ruskej produkcie, sa nevyžaduje – to príde a jednoduché, z ktorých výstuž, rúry, profil, valcovanie listov.

Pre silné, ale kompaktné rýchle svorky, prevedené a prepravované bez akýchkoľvek ťažkostí, budú potrebné:

 • S veľkosťou najmenej 30×20 mm;
 • Loop, používaná pri výrobe nábytku, by mala byť dostatočne silná, aby sa netrvala niekoľko zasadnutí práce, ale počúvať počet rokov;
 • Doska s rezom demontovaným z magnetózanamickej hlavy;
 • Roller alebo guľôčkové ložisko;
 • Rukáv, ktorý drží dosku s ložiskom v koaxiálnej polohe;
 • Segment oceľového plechu s hrúbkou najmenej 2 mm;
 • Držiak (odnímateľná rukoväť), výstrel zo starého perforatora alebo brúsky;
 • Stiletto M12 s vhodnými maticami a podložkami.

Z nástrojov budete potrebovať:

 • Bulharčina so súborom diskov (rezanie na kov a brúsenie);
 • Zvárací stroj (často používaný typ meniča – sú kompaktné) s elektródami 2,7-3,2 mm;
 • Vŕtačka so sadou valcovaného kovu (môžete použiť perforátor s adaptérom na jednoduchú valcovanie);
 • Stavebná ruleta, Cornel, ceruzka (alebo marker).

Zozbierajte požadovaný inventár, môžete začať montovať svoju prvú rýchlotlačovú svorku.

Pokyny na výrobu

Postup na výrobu založenia adaptácie je vaše ruky v nasledujúcom texte.

 1. Odrezané z časti profilového potrubia dva identické kusy (napríklad 30 cm), označované na zvolenú výkresu.
 2. Jeden z koncov každého kusu spire v uhle 45 stupňov. Z boku nečistého konca, zvare na každú z kusov nábytku.
 3. Vŕtačka v doskách označených reproduktorom, malým otvorom, nastaveným na puzdro jadra. Namontujte guľkové ložisko.
 4. Odrezané z segmentu plechu ocele bolo puk, ktoré sa zhoduje s priemerom s doskou, zvárajte ho na rukáv.
 5. Zvárať rukáv a jadro zvnútra navzájom. Mechanizmus cievky (koleso) je pripravený.
 6. Nastavte koleso tak, aby sa nachádza v strede profilu. Zváranie kolesa na tomto mieste. Obuškový separátor horných ložísk.
 7. Odrežte z rovnakého listu oceľových dvoch pák a pripojte otvory na kolese sa otočili z svorky, s otvormi v jeho dolnom tlaku. Páky zapínajú samostatné skrutky.

Hlavný dizajn svorky je pripravený. Otáčanie kolesa, vytvorte kompresiu alebo riedenie stlačených strán nástroja. V stlačenom stave do kolesa je zváraná podložka a matica.

Druhé skrutky po rukoväti z vŕtačky alebo brúsky.

Na výrobu upínacích lamierov vykonajte nasledovné.

 1. Odrežte z listu oceľových štvorcových pásov so šírkou najmenej 3 cm.
 2. Tieto detaily sme zobrali na foxy matice, zaskrutkujte výsledné časti na skrutky alebo orezávanie cvokov.
 3. Na koncoch svorky, orezané v uhle 45 stupňov, vŕtacie veľké otvory, zvare do tlakovej základne os osi upínacích lamierov.
 4. Skóre rebrovanej platformy na týchto planét.

Byť vysadený na otvory, dosky nie sú stlačené. Môžu byť otočené do požadovaného uhla.

Rohová svorka

Pre výrobu inej verzie svorky rýchleho uvoľňovania budete potrebovať.

 1. Pár rohy Veľkosť nie menej ako 50 * 50. Hrúbka ocele majú aspoň 4 mm.
 2. Parné oceľové skrutky – používajú sa ako svorky.
 3. 6 orechov – zabezpečia dizajn.
 4. Nie menej ako 2 oceľové segmenty. Hrúbka – nie menej ako 2 mm.
 5. Zátvorky (2 ks.).

Ak chcete, aby táto možnosť BZs, urobte nasledovné.

 1. Zvárané rohy v pravom uhle. Medzi nimi by mal byť technologický slot – najmenej 2 mm.
 2. Variť v strede každého z rohov na držiaku.
 3. Vŕtajte otvor v priemere o niečo viac ako matica M12, plemeno na svojom mieste maticu. Skrutky so skrutkou alebo dlhou skrutkou.
 4. Varenie matíc na jednom z koncov vlákna, pripojenie ich pred ním.

Zbierajte konštrukciu skrutkovaním čapu. Svorka je pripravená na prácu.

F-tvarovaný dizajn

Camp f-konštrukcia je častejšie z dreva – na lepenie malých častí, spájkovacích elektronických komponentov, kde nie je potrebné žiadne osobitné úsilie.

Svorka nie je vhodná na inštalatérske a montážne práce, kde potrebujete veľkú upínaciu silu. Ale výmena drevených upínacích častí na oceľ, majster rozšíri svoju oblasť použitia.

Pre jeho výrobu vykonajte nasledovné.

 1. Vyrezané z oceľového plechu (hrúbka aspoň 3 mm) dolnej dĺžky od 30 cm.
 2. Vyrobiť z profilovej trubice (obdĺžnikový prierez, napríklad 2 x 4 cm) mobilné a pevné svorky. Ich dĺžka je asi 16 cm.
 3. Zvare na koniec vodidla jeden z rezaných kusov profilu, pre-vykazujú priamy uhol medzi nimi.
 4. Ponáhľať sa v inom mieste profilu pozdĺžneho klírensu – so zarážkou sprievodcu od jej okraja. Vŕtajte v ňom pár otvorov pre kolíky – a vložte ich tak, aby sa pohyblivá časť pohybovala pozdĺž sprievodcu bez zjavného úsilia. Vlastnosť by mala byť napríklad 30 x 3 mm – ak je šírka vodidla 2 cm. Predtým, ako bude svorka plne zmontovaná (po technologickom telese), skontrolujte jeho správnosť, uistite sa, že pohyblivé a pevné upínacie časti sa pevne zbiehajú.
 5. Rezané v pohyblivej časti drážky pod pákou vačky. Jeho hrúbka je asi 1 cm. Urobte páku sám – pod veľkosť širokého otvoru, určeného pre neho, ale že vstúpil do tohto kanála a vyšiel z neho bez veľkého úsilia. Dĺžka páky – približne 10 cm, približne rovnaká dĺžka, musí existovať na ňu náhradný kanál.
 6. Vo vzdialenosti 11 mm od upínacích povrchov (špongie), jazda na úzky drážok (asi 1 mm v hrúbke). Na svojom konci – bližšie k stredu pohyblivej časti – vyvŕtajte malú dieru (cez) asi 2-3 mm, ochranu pohybujúcej sa časti z rozdelenia. Od konca upínacej časti k tomuto otvoru – 95-100 mm.
 7. Vypiť plech oceľ (hrúbka 2-3 mm) obdĺžnikové segmenty pod špongiou. Strih na špongiu vreca na útesu a zvárať ich na svorkách svorky. Dĺžka pery z svorky – približne 3 cm.
 8. Bezprostredne za hubicami, bližšie k sprievodcovi, rezané na umiestniteľné (parabolické) vybrania z vnútornej (upínacie) strany na placeram. Vzdialenosť od špongií na opačnú stranu týchto vybraní – až 6 cm. Pomáhajú držať detaily a návrhy okrúhlych a oválnych častí (napríklad potrubia).
 9. Vŕtajte v hnuteľnej upínacej časti otvoru pod kolíkom (vo vzdialenosti asi 1,5 cm od konca špongie a zo spodnej strany, kde je súčasťou cam sám). Vložte vačkovú páčku, brúsiť a opraviť kolík (takže nespadá) – nenechá páčku.

Domáca svorka pripravená. Dajte na valcovaciu časť na príručke, utiahnite a znovu skontrolujte všetky tri piny. Uistite sa, že zozbieraný nástroj funguje presne a jasne. Snažte sa držať kruhovú tyč, kus plastového potrubia alebo oceľového profilu. Ak je svorka silná, potom je svorka správne zostavená.

Ako urobiť rýchlu svorku urobiť sami seba.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár