Ako urobiť trysku-prestieranie na brúsku?

Profesionálne elektrické inštalácie je ťažké robiť bez značkovej mŕtvice. Takéto agregáty pomáhajú efektívne a rýchlo vykonávať veľké množstvo práce. Zároveň je kvalita vykonávania na najvyššej úrovni. Jedinou nevýhodou takýchto agregátov je vysoká cena. V prípade potreby napríklad vytvorte 20 ťahov elektroinštalácie elektroinštalácie v krajine, potom nie je potrebné kúpiť drahú techniku. Môžete si vyrobiť prestanú s vlastnými rukami z mlynčeka, na ktorú je tryska nainštalovaná. Takýto nástroj pomôže pri výrobe vysoko kvalitných žľabov pre komunikáciu.

Dizajnové funkcie

Všetky ťahy sú vytvorené podľa jedného princípu: Existujú dva kruhy, na ktorých je špeciálna vrstva, ktorá vám dáva možnosť pracovať s rôznymi materiálmi. Vzdialenosť medzi kruhmi je regulovaná. To výrazne znižuje čas na vytvorenie žľabu. Je dôležité zabezpečiť, aby sa zachovala rovnaká hĺbka a hrany rezačky boli dokonale. Všetky tieto podmienky sú potrebné, že elektroinštalácia môže byť namontovaná bez akýchkoľvek ťažkostí.

Agregát je založený na špeciálnej plechovej platforme. Špeciálne zariadenia sú tiež pripojené k nemu, nazývané Sled. Platforma sa používa na zvýšenie stability, ako aj účinne nastaviť parametre slotu. Salalisks umožňuje jednoducho presunúť úder na stenu. Keď sa nástroj ukončí, je odstránený z rezania žľabu. Salalzki sa zatvára, zatiaľ čo zatvoria rezné hrany diskov. Takýto dizajn spoľahlivo chráni zamestnanec z mechanických zranení.

Výkonný vzduchový kanál s vysávačom sa vždy používa na prevádzku zdvihu. V opačnom prípade prach zasahuje do pracovného toku a bude nepriaznivo ovplyvniť zdravie majstra.

Výhody používania dýzy na bulharskom sú zrejmé:

 • S týmto nástrojom môžete kvalitatívne vykonávať veľké množstvo práce;
 • Správne rezanie brehu umožňuje ušetriť veľký počet stavebných materiálov;
 • Shtroba sa vykonáva v jednom prieskume;
 • Strokesis funguje oveľa tichšie ako perforátor;
 • S riadne organizovaným podnikom je koncentrácia prachu v interiéri skôr nízka (ak výfuková jednotka jednotky funguje správne);
 • Pri práci s rezačkou zdvihu je hladina vibrácií nulová, ktorá je dôležitá pre chátrajúce budovy;
 • čas, ktorý potrebujete na rezanie mŕtvice, je malý, zatiaľ čo kvalita práce je dokonalá.

Pri pokládke domácej trysky sa nachádza v uhle 90 stupňov vo vzťahu k platforme. Táto inštalácia je oveľa znížená o náklady na energiu. Nástroj sa spolieha na pracovnú plochu, môžete hladko podporovať markup. Špeciálne nastavenie umožňuje presne pozorovať hĺbku výrezu. Treba uviesť, že hĺbka shortfoldu možno vykonať len pomocou špeciálneho zariadenia – druhý kruh. Vyžaduje nastavenie (alebo dokonca zmeny) ESM. Avšak, vykonať súbor udalostí, ktoré umožnia použitie bulharčiny ako Stroboresis, Technicky jednoduché.

Shtroba nie je ničím iným ako brázda, ktorá má dva drážky umiestnené paralelne. Má svoju hĺbku a šírku, to znamená, že parametre, ktoré vám umožňujú inštalovať rôzne komunikácie v nej (potrubia, káble a t. D.). Obvykle sú drážky od 4 do 52 mm, hĺbka rezu kolíše od 6 do 12 mm. Spodná časť vybrania musí byť hladká, bez vád. Strečky sú tiež vyrobené a pod určitým uhlom. V tomto prípade sa parametre zvyšujú o 12-14 percent.

Je dôležité, aby náradie hladké štrbiny, inak sa vynaloží prebytočný materiál, ktorý zvýši náklady na projekt.

Medzera z axiálneho bodu výkopu do priľahlých uzlov by mala byť najmenej 125 mm, do plynovodu – 400 mm. Za každých okolností za každých okolností použite puzdro a zberača prachu počas pracovného toku, aj keď je materiál mierny (napríklad penový betón) a nevytvára veľké množstvo prašných formácií. Vybavená prestavenie rieši otázku pripojením vysávača, v ktorom by mal byť filter a adaptér.

Prečítajte si viac  Vlastnosti Pitriot pil

Je tiež potrebné aplikovať správne trysky (rámy s kolesami), cez ktoré je možné uľahčiť prácu a mechanické zaťaženie na ručné kefy. Dýza musí spĺňať niektoré základné kritériá:

 • Možnosť položenia druhého kruhu;
 • prítomnosť zásuvky na výfukové zariadenie;
 • prítomnosť uzatváracieho veka, ktorá chráni pred prachom a veľkými mechanickými časticami;
 • Vybranie, v ktorom je fixovaný cyklón vysávača;
 • Súlad s podmienkami vhodnými na prácu s takýmto dodatočným zariadením.

Dĺžka hriadeľa by mala byť taká, že druhý disk môže byť nainštalovaný (bude to druhá stena žľabu). Dôležité moment – veľkosť kruhu. Nastaví hĺbku shortfold, poskytuje bezpečnú prevádzku. Keď sa hriadeľ otáča pohyb disku, musí byť zameraný na zamestnanca, a nie naopak. Iba potom celkový krútiaci moment zatlačí nástroj z krátkeho.

Treba mať na pamäti, že pre panelové domy je lepenie povolená len na určitú malú hĺbku. Zosilnené betónové dosky majú takéto TTX, ktoré neumožňujú rezný materiál o viac ako 5-10 mm. Inak, podpora konštrukcií stratí svoj silový koeficient. To isté možno povedať o starých domoch výstavby 60. rokov. Stojaning tam by mal byť veľmi elegantný. Okrem toho sú na takýchto objektoch zakázané pracovať s použitím perforátora, pretože zvýšené vibrácie môžu tiež nepriaznivo ovplyvniť pevnosť nosných konštrukcií.

Účel

Tryska-prestava sa pripravuje takto:

 • Prevodovka odstraňuje ochranu;
 • Je umiestnený ďalší rukáv, ktorý môže byť zalisovaný pomocou špeciálneho držiaka;
 • Diamantový kruh je nainštalovaný na hriadeli (priemer 160-235 mm);

Na príliš veľké pohony by sa nemali dať, pretože počas lepenia rastú zaťaženie dynamických uzlov, čo vedie k vytvorenému opotrebeniu pracovných jednotiek. Diamantový kruh je veľmi pohodlný a funkčný. To vám umožní pracovať s takmer akýmkoľvek materiálom, obzvlášť vhodným na takýto disk na stroje na betónové steny v rámci vedenia. Materiál má zvýšený koeficient sily. Disk s diamantom a víťazným striekaním môže dokonale pracovať na:

 • betón;
 • drevo;
 • penový betón;
 • Tehlový.

Objímka musí byť napájaná na špeciálnu podložku, ktorá bude slúžiť ako spoľahlivá podpora. Kompletné na nástroj, podložky sú zvyčajne pripojené, umožňujú vytvoriť určitú šírku drážky – topánky. Po inštalácii disku je tryska fixovaná, čo vám umožňuje pracovať takmer bez prachu. Redukčný bulharský je pripojený k ovládacej rukoväti. Treba pripomenúť, že akúkoľvek trysku určenú na vytvorenie žľabov a drážok (ktorá je umiestnená na brúsku), má miesto pristátia, ktoré je určené pre odnímateľnú rukoväť. Vyrába sa s rovnakými rozmermi ako plná rukoväť.

Po prípravných prácach je potrebné overiť správnosť centrovania oboch diskov. Potom upevnite puzdro na podporu páky, nastavte režim prevádzky, vykonajte spúšťanie testov. Tak skontrolujte, ako dobre tryska funguje. Ak chcete dať druhé kolo, musíte urobiť špeciálnu trysku pre ESM. Môžete si ho kúpiť, je to lacné. Bude potrebné dať:

 • dodatočný disk;
 • referenčné lietadlo;
 • Ochranná obrazovka.
Prečítajte si viac  Ako odstrániť starú farbu zo stromu?

Ak chcete dodať ďalší kruh, budete musieť zakúpiť špeciálnu podložku, ktorá určí veľkosť žľabu. Takmer všetko v tomto uzle závisí od parametrov prevodovky (jeho dĺžka). Vzdialenosť môže byť zvolená použitím matíc, ktoré sú zahrnuté. Pri práci s turbínom sa odporúča zastaviť stroj každých 20 minút, čo ho dáva „relaxovať“. S týmto spôsobom sa motor neprehrieva. Ak nie je možné nájsť požadovanú ochrannú obrazovku, potom sa dá urobiť. Jednoduchá konštrukcia vám umožňuje pripojiť požadovanú položku na vlastnú päsť. Obrazovka môže byť vyrobená z:

 • preglejky;
 • Plexisklo;
 • cín;
 • Plech.

Ochranné obrazovky sa posúva na pracovnú rovinu bez veľkej miery, takže nie je potrebné dať ďalšie zariadenia (kolesá). Na to, aby ste si vybrali sklzu, stačí na pekný drevený bar a drevotrieskovú dosku.

Ako na to?

Vytvorte si strokessez-trysku na vlastnú päsť – úloha nie je veľmi komplikovaná. Náklady na takéto zariadenie sú tiež malé. Je ideálny pre jednoduché domáce práce, vytvorenie žľabov. Tryska je funkčná a ľahko ovládateľná. Pred začatím vytvárania podobného uzla, urobte to sami, mali by ste nájsť vhodné výkresy na World Wide Web. Vytvorenie vlastného modelu, musíte zvážiť takéto faktory:

 • Tryska-Stroctors nebude fungovať s nástrojom, ktorého sila je nižšia ako 1,6 kW;
 • Priemer disku nesmie byť viac ako 182 mm, takže motor sa neprehrieva.

Aj keď bude potrebné samostatne vyrábať uzol:

 • Vonkajšia ochranná obrazovka (bude poskytovať disky v drážke);
 • Nosný prvok (oceľová doska), ktorá zaručí dokonca pohyb nástroja;
 • externá obrazovka s bláznom na odstránenie mechanických mikročastíc;
 • Sada pukov na sklzu;
 • Maticu na upevnenie druhého kruhu.

Obrazovka je ľahko konštruovaná z akéhokoľvek ľahkého materiálu. Niekedy to robí z oceľového plechu s hrúbkou 3 mm. Dizajn by sa mal testovať na rôznych materiáloch. Extrakcia môže byť vyrobená z použitých vysávačov. Modely vyrobené v Sovietskom zväze, dostatočne výkonné a môžu dlhú dobu pracovať lepšie. Poliaci môžu byť tiež konštruované z plexiskla alebo preglejky. Zozbieraný dizajn môže urobiť vysoko kvalitné identické žľaby, ktoré umožnia montážne zapojenie vo všetkých miestnostiach. Mali by ste však venovať pozornosť materiálu, s ktorým musíte pracovať.

Ak sú steny betón, motor turbíny nemusí stačiť. Mnohé moderné domy sú obsadené z dobrého betónu. Je ťažké s ním pracovať, potrebujete špeciálnu techniku.

Ako použiť?

Značkové zariadenie na rezanie zdvihu je vyrobené na iných kanonoch, než sa líši od domácej jednotky pozostávajúcej z brúsky a trysiek. Výrobný nástroj má vysoko kvalitné uzly, ktoré sú dokonale susedné. Zvlášť dobré nástroje od výrobcov, ako je Makita, Bosch, Interskol. Takéto zariadenia na princípe prenosu výkonového pulzu z motora na hriadeli jednotky. Toto sa vykonáva pomocou uhlovej prevodovky. Stačí na „vziať“ pevné povrchy z materiálov, ako je betón, tehál, kov. Značkové nástroje majú dobrú energiu a výkon. Majú vysoko kvalitné motory, ktoré sú schopné odolať dlhého režimu prevádzky.

Prečítajte si viac  Všetko o dobíjateľných pílach

Bulharčina má mierne odlišné zariadenie fungujúcich uzlov. Ak je úsilie príliš veľké, potom prevodovka zažíva zvýšenú záťaž, ktorá vedie k predčasným ložiskám. Ak je nastavený iný disk, zvýšenie zaťaženia. Turbína je preto vhodné použiť na prácu s mäkkým materiálom na krátku dobu (nie viac ako 15 minút). Ako už bolo spomenuté, ak sa musíte zaoberať betónovými stenami v novom dome, je to múdrejší, že si prenajímal shendesiss slávnej značky. Turbína s domácou tryskou podobnou hmotnosťou „vziať“ je nemožné.

Ak je rozsah práce malý, potom dobre vyrobená tryska môže úspešne nahradiť prestanú.

Použitie brúsky s dýzou s opatrnosťou, inak môžete „napáliť“ motor vo veľmi krátkom čase. Nemôžete dovoliť bulharské prehriatie. Keď sa to stane, objaví sa vôňa spáleného kovu. Môže začať predaj kefy, čo potvrdzuje ich nosenie. Je tiež možné nastať nadmerné vykurovanie elektroinštalácie, potom sa cíti charakteristická vôňa. Ak chcete urobiť vysoko kvalitnú obrazovku pre strobores, ktoré budú použité pre veľké zväzky, by mali byť v súlade s niektorými pravidlami. Najprv budete potrebovať:

 • plech;
 • obdĺžniková trubica;
 • Závitové vlásenky;
 • zváračka;
 • Skrutky a orechy.

Kovový list je rezaný 3 mm hrubý. Môže byť rezaná s skladačkou alebo malou brúskou. Do jednej polovice lietadla je zváraná. Potom je druhá zváraná. Zároveň je potrebné ponechať medzeru tak, aby bolo možné namontovať svorku, ako aj upraviť pohyb samotného nástroja. Potom musíte urobiť držiak bulharska, na ktorý je upínacie zariadenie zvárané. Musí byť upínanie. Priemer upevnenia Chomot musí zodpovedať veľkostiam USM. Dva dosky sú tiež pripojené k nemu, v ktorých budú k nim pripojené diery (kolesá sú pripojené). Potom je nainštalovaná potrubná tryska.

Elektrický motor poháňaný sieťou. Princíp fungovania je jednoduchý: Nástroj je pevne lisovaný do roviny a bez špeciálneho mechanického úsilia sa vykonáva podľa plánovanej čiary (najchudobnejšia línia rezu). Dva disky sa zúčastňujú na práci, prečo sa sklz vykonáva dokonale hladká, rovnaká hĺbka po celej dĺžke.

Pri práci s rovinou by mal byť disk opatrne ponorený do materiálu. Príliš veľké mechanické úsilie, ktoré sa aplikujú na pracovný nástroj, nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu práce a životnosť jednotky. Ak sa objaví extra vibrácie alebo spontánne trhliny, potom by sa mala práca zastaviť, pretože môžete ľahko prehriať motor. Ak počas prevádzky, diamantový disk začína čierny, tiež naznačuje, že materiál zažíva nadmerné preťaženie. V tomto prípade stojí za to zastaviť rezanie a dať „relax“ disk a samotný bulharský.

Je dôležité si uvedomiť, že na začiatku práce by ste mali stráviť niekoľko testov. V tomto prípade je nástroj mierne zdvihnutý.

Informácie o tom, ako urobiť dýzovú prestieranie na brúse s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: