Ako urobiť vhodné schodisko s vlastnými rukami?

Power Schodisko je funkčný prvok pozostávajúci z dvoch pozdĺžnych častí spojených horizontálnymi krížovými stupňami. Tieto sú podporované, vystužujúce prvky, ktoré zabezpečujú integritu celého dizajnu. Je možné vytvoriť vhodné schodisko s vlastnými rukami.

Zvláštnosť

Materiál, Z ktorých môže byť schodisko vyrobené:

 • drevo;
 • železa;
 • plastový.

Výška väzby, ktorá môže poskytnúť vhodné schodisko, závisí od pomeru dĺžky jeho vertikálnych podperov a koeficient zaťaženia, ktorý tieto podpery môžu vydržať. Power Schodisko je prenosný predmet komunikácie, ktorý umožňuje používať v osobitných podmienkach: pri vykonávaní stavebných prác v ekonomických domácnostiach a iných podobných situáciách. Konštruktívna povaha tohto zariadenia vám umožňuje, aby ste sa v prípade potreby urobili.

Výhody

Hlavným rysom oneskorených schodov je jeho mobilita. Jednoduché jeho dizajn umožňuje pohyb vo všetkých dostupných smeroch. Vo väčšine prípadov môže jedna osoba. Takéto schodisko sa uplatňuje na vymenovanie v tých situáciách, v ktorých nie je možné použiť iné metódy podpory a komunikácie: stepladers, lešenie a iné. Power Schodisko vykonáva svoju cieľovú funkciu v prítomnosti minimálnych podmienok. Na zvislé časti svojho rámca sú potrebné len dva horné body podpory a dva nižšie.

Nástroje

Súbor nástrojov potrebných na samo-montáž vhodného schodiska je určený typom jeho konštrukcie a vlastností materiálu použitého na výrobu.

Drevená modifikácia:

 • Rezací nástroj (HACKSAW, ELECTROLOVIK, Priepustná píla);
 • skrutkovač s dýzami (vŕtačky, bity);
 • sekáč na strome;
 • kladivo.

Kovová možnosť:

 • rohové auto s rezným kruhom;
 • Zvárací stroj (v prípade potreby);
 • Drill s kovovými vŕtačkami.

Montáž PVC materiálov:

 • spájkovacie železo pre polypropylénové rúrky (PP);
 • Rúrkové frézy (nožnice na rezanie PP rúr);
 • Súvisiace nástroje.

Pri výbere konkrétnej cesty výroby rebríka budú potrebné meracie a označovacie zariadenia:

 • ruleta;
 • Koolnický;
 • Marker, ceruzka.
Prečítajte si viac  Škárovacie stroje BELMASH

Spotrebný materiál, v závislosti od typu schodov:

 • Self-capping skrutky (veľkosť je vybratá individuálne);
 • skrutky, orechy, podložky;
 • elektródy;
 • PP Rohy, konektory, zástrčky.

Ako spraviť?

Z dreva

Pripravte 4 dosky s parametrami: 100×2.5HD mm (D – dĺžka zodpovedajúca výške budúcich schodov). Príprava požadovaného množstva priečnych lamierov pri rýchlosti 1 kus pre každých 50 cm. Dĺžka každého priečnika by nemala prekročiť 70 cm. Dva vertikálne dosky sú presne rovnobežne s hladkým povrchom. Zdieľať na vrchole v rovnakej vzdialenosti zozbieraných pásikoch – kroky. Koncové lamely sa musia zhodovať s okrajmi dosiek. Uhol medzi vertikálnymi a horizontálnymi prvkami by mal byť 90 stupňov.

Úhľadne nie presunúť výsledný dizajn, položte zostávajúce 2 dosky takým spôsobom, ako bolo najprv položené. Musí sa stať „dvojvrstvové schodisko“. Znova skontrolujte roh medzi podrobnosťami. S pomocou samoobslužných vzoriek upevnite dosky umiestnené medzi dvoma doskami v bodoch ich kontaktu. Aby ste obrobky nevykrývali skrutkovacie skrutky, je potrebné pre nich vyvŕtať. Pre tento, vŕtačka s priemerom nepresahujúcim priemer vlastného lisovania. V každom bode kontaktovania lamiel, aspoň 2 skrutky na každej strane schodiska.

Tento typ schodov je jednou z najpraktickejších. Jeho dizajn vám umožní zbierať prispôsobenie takmer akejkoľvek dĺžky a ľahko odolávať maximálne prípustné zaťaženie. Na výrobu možno použiť primárne stavebné materiály, ktoré môžu byť použité pre iné úlohy po demontáži. Nie je potrebné, aby sa žiadne rezy, zastavia sa v krokoch svoriek a ďalších ďalších manipulácií.

Dôležitý! Aby ste urobili vhodné drevené schodisko s vlastnými rukami, musíte vybrať materiály, ktoré nemajú konštruktívne poškodenie: fena, praskliny, píly a iné. Neodporúča sa pripojiť dve schody tohto pohľadu.

Kovový

Na výrobu konštrukcie môžete použiť profilovú rúru štvorcového alebo obdĺžnikového úseku, avšak druhá možnosť má nesporné výhody. Takéto schodisko môže mať niekoľko modifikácií. V prvej verzii 2 sú vertikálne podpery obdĺžnikového profilu prepojené medzerami z rovnakého materiálu. Zároveň sú dosky pripojené k podpery z vnútra druhej. V druhom variante sú kroky pripojené k vertikálnym častiam na vrchole. Aby ste uľahčili konštrukciu ako priečne lamely, môžete použiť rúru menšieho priemeru.

Prečítajte si viac  SHAKHTINSKAYA TILE: VLASTNOSTI ZKLEŠENÝCH

Analogicky s dreveným schodiskom je kov zostavený pripojením horizontálnych dosiek s vertikálnymi podperami. S pomocou zváracieho meniča sú polotovary zvárané. Osobitná pozornosť sa venuje rohu medzi detailmi a silou zvaru. Stupeň bezpečnosti závisí od kvality týchto charakteristík pri používaní zariadenia.

Vlastnosti kovovej konštrukcie vám umožňujú poskytnúť vhodné schodisko s háčikmi, ktoré môžu držať v správnej polohe, nosnú plošinu pre nohy. Ten môže byť vyvŕtaný výškou. Na implementáciu takejto modifikácie miesta, jeho upevňovacie prvky na báze skrutkových zlúčenín umožňujúcich jeho upevnenie na požadovanej úrovni.

Z PVC rúr

Tento spôsob výroby rebríka je najviac nepraktický. Jeho vlastnosti sú: vysoké náklady na materiály, nízka konštrukčná sila, zložitosť montáže. Na vytvorenie schodiska PVC potrubia je potrebné použiť tieto s vnútorným priemerom najmenej 32 mm. Je žiaduce, aby mali vnútornú výstuž s kovom alebo vrstvou odolnou proti teplotám. Pripojenia zvislých nosičov s horizontálnou časťou sa vykonávajú pomocou PVC TEES.

Pre najbezpečnejšie používanie schodiska z PVC rúrok by jeho výška nemala prekročiť 2 m. V opačnom prípade sa pri poskytovaní pracovného zaťaženia môže podstúpiť konštruktívnu deformáciu, ktorá môže ohroziť život a zdravie, kto ho používa.

Pri výrobe schodiska z konkrétneho materiálu, dôležitú úlohu hrá návrh. Jeho prítomnosť zabezpečí stavbu najlepšej kvality.

Prevádzkové pravidlá

Power Schodisko je zariadenie vyžadujúce zvýšenú starostlivosť počas prevádzky. Podpora pre vrchol by mala byť stabilná a trvanlivá. Nižší bod schodiska je inštalovaný len na pevných a hladkých povrchoch. Nie je povolené na mäkkej, klzkej, piesočnatej krajine.

Uhol medzi základňou schodov a bod jeho hornej podpory by mal byť optimálny. Dizajn by sa nemal valiť pod hmotnosť osoby a jeho spodná časť sa odkloní od podpory. Je neprijateľné vstať za posledné 3 kroky odrastúvania schodov, ak jeho dizajn nezastaví pre nohy, menaná platforma alebo iné upevňovacie upevňovacie prvky.

Prečítajte si viac  Vyberieme si izolované palčiaky

Ako vytvoriť vhodné schodisko, môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: