Ako usporiadať strop sadrokartónu s podsvietením?

Moderný dizajn domu alebo bytu nie je možné si predstaviť bez krásneho stropu. K dnešnému dňu existuje mnoho technológií, vďaka ktorým môžete vytvoriť originálne návrhy. Zároveň, stropy zo sadrokartónu s zvýrazneným. Tento typ dekor vám umožňuje implementovať rôzne nápady a fantázie do reality, okrem toho, inštalácia systémov nepredstavuje špeciálnu zložitosť a môže byť vykonaná s vlastnými rukami.

Takéto stropy môžu byť vykonané na jedno- a viacstupňové, Nádherná škála farieb a textúr vám umožňuje používať jedinečné kompozície v akomkoľvek dizajne štýlu.

osem

Fotografia

Zvláštnosť

Podsvietený sadrokartónový strop je jedným z najdôležitejších dekorových položiek, ktoré pomáhajú nielen zlepšiť interiér miestnosti, ale tiež robí posledný čiarový kód v dizajne. Vzhľadom na špeciálne formy dizajnu a moderných osvetľovacích zdrojov môžete získať nezvyčajný účinok a zmeniť vizuálne vnímanie priestoru.

Podsvietenie sa považuje za povinnú súčasť suspenzného systému a na rozdiel od bežných svietidiel, sconce a lustre, vložených priamo do stropného rámca.

Kompozície zo sadrokartónu vyzerajú úžasne v interiéri priestorov, Ale len majitelia bývania si môžu dovoliť svoju inštaláciu, ktorej izby majú značnú výšku. Je to spôsobené tým, že pozastavené stropy „si“ výška miestnosti, aj keď dokonca vytvoria jednoduchý jednostupňový dizajn, to sa zníži o približne 15 cm. Preto je dôležité vykonávať inštaláciu, je dôležité vziať do úvahy hrúbku listov sadrokartónu, veľkosť puzdra a vypočítať rezervu aspoň 10 cm.

Vlastnosti stropného zariadenia budú závisieť od námestia a výšky miestnosti. Pre priestranné priestory, spravidla vybrať komplexné štruktúry pozostávajúce z dvoch úrovní, ktoré môžu byť vyrobené vo forme jednodielneho prvku umiestneného v strede, alebo urobiť niekoľko stupňov neobvyklého tvaru. Pre interiér malých miestností, musíte nainštalovať štruktúry vybavené maximálnym osvetlením.

Takže, napríklad na chodbách, chodby a spálne suspendované strop s osvetlením súčasne šetria výšku miestnosti a dávajú dizajn pôvodnej estetiky.

Dizajn

Dekorácie z sadrokartónu sú vo veľkej dopyte v stropnom dizajne, pretože otvoria obrovské príležitosti pre kreativitu, vďaka nim môžete urobiť nejaké návrhy, ktoré rozlišujú medzi konfiguráciou a formami.

Osobitná pozornosť si zaslúži zavesený strop s podsvietením, ktorý môže byť vyrobený vo forme nasledujúcich štruktúr:

 • Jednorazové dve alebo trojstupňové s otvoreným systémom podsvietenia.
 • Jednolérie alebo tri úrovne s skrytým osvetlením.

V prvom uskutočnení je sadrokartónový strop doplnený špeciálnymi bodovými lampami, ktoré sa nachádzajú mimo obvodu miestnosti. Druhý dizajn poskytuje výrobu rámca s výklenkom, kde je nainštalovaná skrytá osvetlenie. Takže zloženie je krásne, bude zdobené stropnou stranou, sokrými alebo bagettami.

Prečítajte si viac  Vlastnosti obloženia s imitáciou dreva

Ak je zvolená inštalácia stropu s otvoreným osvetľovacím systémom, potom na to používa halogénové a diódové lampy. Na tieto účely nemôžete použiť bežné žiarovky s žiarovkami, pretože nespĺňajú pravidlá požiarnej bezpečnosti. Skryté podsvietenie je zapustené do špeciálnych otvorov a dokonca aj lustre sa môžu priblížiť, ktorých hmotnosť nepresahuje 10 kg, ale musí sa posilniť rámcový rám.

Každý z vyššie uvedených stropných systémov je jedinečný svojím vlastným spôsobom, ale jeho zariadenie musí byť vybrané, vzhľadom na formu a veľkosť miestnosti. Preto, ak technické možnosti umožňujú, je najlepšie uprednostniť skryté osvetlenie, vyzerá oveľa modernejšie a robí interiér izby neobvyklý. Okrem toho, skryté „lampy v výklenkoch rovnomerne distribuovať svetlo v celej stropnej oblasti, vizuálne rozšíriť vnútorný priestor.

Tieto kompozície pre malé izby sú vhodné, takže sa odporúča inštalovať oválny strop s jasnými lampami, ktoré vytvárajú prudký účinok. Nie je to tiež zlé pre takéto zariadenia v chodbách, kúpeľni alebo kuchyni, pomáhajú nielen vizuálne zväčšiť izbu, ale aj naplniť jej atmosféru domáceho kabátu.

Dizajn

Prívesné konštrukcie z sadrokartónu môžu byť zariadené rôznymi spôsobmi. Voľba dizajnu je určená celkovou konštrukciou dizajnu miestnosti a foriem stropu. V nezávislosti bude inštalovaný jednostupňový alebo viacúrovňový strop, môže byť výrazne transformovaný, s použitím nasledujúcich techník pre tento účel:

 • Správne osvetlenie. Zvyčajné umiestnenie lampy urobí zloženie zaujímavé a zmení svoje odtiene a textúry. Pre pôvodný dizajn sa odporúča používať farebné lampy, umožní vám dostať hru svetla a vytvoriť jedinečnú ilúziu priestoru.

 • Maľovaný. Nedávno sú technológie veľmi populárne, vďaka čomu môžu byť objemové výkresy na povrchu stropu. Toto je exkluzívna cieľová možnosť, takže si ho vyberiete, majitelia bývania si môžu byť istí, že nikto sa nemôže pozrieť z takéhoto stropu. Ak chcete urobiť krásnu kompozíciu ľahko, pre toto najprv na hárku sadrokartónu s ceruzkou, ktorý je nakreslený, potom „kvapalný“ papier je upevnený obrysom. Po úplnom vysušení dekor, aby sa hlavná maľba.

Dobre zdobí taká povrchová úprava viacstupňových stropov, kde čerpaný ornament môže hladko ísť na povrch stenách.

Okrem toho sa viacúrovňové štruktúry ľahko diverzifikujú s výčnelkami, ktoré majú priebeh alebo vytvorené vo forme zaujímavých vzorov. Ak je v miestnosti štvorcový strop, odporúča sa vyložiť z niekoľkých krokov a stred skladby je zdobené kvetinovým alebo geometrickým tvarom.

Osvetlenie

Bez ohľadu na to, ako dokonalý, ani dizajn stropu sadrokartónu, bez osvetlenia, bude vyzerať nudné a nezaujímavé. Preto v počiatočnej fáze projektu je potrebné starostlivo zvážiť všetky momenty a správne vybrať svetelné zdroje.

Prečítajte si viac  Všetko o presnom pokosovom boxe

Osvetlenie miestnosti závisí od nasledujúcich kritérií:

 • Funkčný účel miestnosti.
 • Technická možnosť montážnej elektroinštalácie.
 • Typ stropného systému.
 • Dostupnosť alebo neprítomnosť pri konštrukcii tepla a zvukovej izolácie.

Nedávno, na stavebnom trhu, môžete nájsť obrovský výber osvetľovacích zariadení, ktoré sa používajú na nastavenie podsvietenia. Zvyčajne sú čarodejníky pre montážne diela výhodné získať lustre a nadzemné svietidlá, ale v ich vlastnostiach nie sú horšie a halogénové žiarovky. Krásne v interiéri je kombinácia s tradičnými lampami a LED stuhou.

Vzhľadom k tomu, že sadrokartónu umožňuje vyrábať závesné štruktúry akejkoľvek zložitosti, nie je ťažké zvoliť vhodné osvetlenie.

Pre veľké izby sa odporúča inštalovať systémy s intenzívnym a jasným svetlom. Ak to chcete urobiť, v strede stropu je kruh vyrobený, v ktorom je vložený objemový luster a obvod rámu je doplnený diódou stuhou a bodovými svietidlami. Ak sa uchytenie skladá z neobvyklého dizajnu, potom LED stuhy pomôžu zjednodušiť montážne práce s osvetlením. Vyznačujú sa vynikajúcim vizuálnym efektom a sú ekonomické z hľadiska spotreby elektrickej energie.

Ako si vybrať rôzne priestory?

Gypsum Carton je považovaný za jedinečný stavebný materiál, s ktorým môžete vytvoriť rôzne možnosti pre zavesené stropy. Moderné návrhy sú vyrábané jednoduché aj zložité formy pozostávajúce z niekoľkých úrovní. Okrem toho, v konštrukcii stropu, môžete kombinovať maľovanie, kladenie z omietky a doplniť kompozície s dekoratívnymi plátmi a osvetlenia.

Aby sa dizajn mohol byť štýlový a zaujímavý, jeho dizajn musí byť zvolený podľa vlastností miestnosti, ktorej veľkosť bude závisieť od formy a farby zloženia.

Môžete dosiahnuť ohromujúci výsledok v interiéri pomocou nasledujúcich konštrukčných techník:

 • Rozšíriť alebo úzky priestor. Studené farby palety vám umožňujú vizuálne odstrániť položky dekor, takže miestnosť sa stáva objemom. Spravidla pre malé izby si vyberajú stropy sivej, zelenej alebo modrého tieňa. Pokiaľ ide o priestranné priestory, vzory ružovej, oranžovej a žltej sú povolené v ich dekorov, sa týkajú teplej gama a vizuálne stláčajú oblasť, čo je útulné.

 • V miestnostiach, ktoré kombinujú niekoľko zón, odporúča sa inštalovať systémy takým spôsobom, že hranice medzi stropom a stenami sa vymažú. Odporúča sa zastaviť výber na jednej pastelovom odtieni a ozdobte ich hladké prechody.
 • Pre izby, v dizajne, ktorého dominujú jasné farby a biele steny, môžete experimentovať a pozastaviť viacstupňové stropy tmavých farieb.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu stropu s podsvietením. Mnohí sa domnievajú, že pre túto izbu nie sú vhodné, keď je miestnosť charakterizovaná vysokou vlhkosťou, ktorá môže zničiť dekoratívne obloženie. V skutočnosti to nie je tento prípad, ak je kuchyňa vybavená dobrou kapotou a ventilačným systémom, potom sa kondenzát nedosiahne v miestnosti a sadrokartóda odolného voči vlhkosti.

Kuchyňa vyzerá dobre ako jednoduché aj viacúrovňové systémy, zatiaľ čo oni môžu byť vyrobené akýchkoľvek foriem, zdobia sa kontrastné vložky a uistite sa, že vybaviť skryté zdroje osvetlenia.

Strieľacie stropy zaberajú čestné miesto av dizajnérskych izbách. Krásne vzory, natiahnuté plátno v matných farbách a upravené podsvietenie, urobia interiér v spálni štýlové a originálne, naplnenie priestoru atmosféry romantiky. Keďže táto miestnosť je určená pre pohodlný pobyt, je najlepšie nainštalovať jednoduché návrhy, zdobenie ich textúrovaného filmu a štukom. Je zaujímavé pozrieť sa do spálne stropy, ktoré kombinujú podrobnosti o sadrokartóno a vložiek z iných materiálov súčasne.

Prečítajte si viac  Vyberte univerzálne skrutky

Pokiaľ ide o návrh konštrukcií na chodbe a chodbe, je potrebné sa postarať o ich výber, pretože tieto priestory majú často malú plochu, takže objem a viacstupňové kompozície druhov postavy môžu urobiť úzke a nízke. Optimálna možnosť pre takéto miestnosti sa považuje za inštaláciu jednoúrovňových stropov so zabudovanými svietidlami.

Hlavnými priestormi v dome je obývacia izba, pretože idú nielen všetci členovia rodiny, ale tiež stretávajú hostí. Preto je návrh stropov v tejto miestnosti neobmedzený, od klasických možností a končí komplexnými kombinovanými štruktúrami. Ak sa stylistika haly vyžaduje prítomnosť prísnych čiar a foriem, je najlepšie zvoliť obdĺžnikové kompozície bez kučeravých vložiek.

V prípade obývacej izby je interiér zdobený v modernom štýle, pozastavené systémy sú vhodné, pozostávajúce z niekoľkých úrovní. V tomto prípade bude prvá etapa považovaná za pozadie zloženia a horná rovina bude plne zdôrazniť krásu zvoleného dizajnu.

Krásne príklady v interiéri

Návrh detskej izby si vyžaduje špeciálny prístup, pretože keď je dizajn, nie je možné preťažiť priestor s jasnými farbami a ďalšími detailmi. Preto je vynikajúca voľba pre túto miestnosť zloženie pokojných odtieňov a kučeravé vložky umožňujú pôvodne rozlíšiť miestnosť do samostatných zón. Že dieťa cítil atmosféru pohodlia v miestnosti, stropy sú výhodne zdobené mliekom a žltým spektrom.

Neobvyklým riešením bude inštalácia stropu s podsvietením v štúdiovom apartmáne. Dizajn je vhodný pre moderný dizajn, kombinujúci sadrokartón a matný alebo lesklý film. Zároveň sa lesklý povrch vizuálne rozširuje priestor a robí izbu. Vzhľadom k tomu, v miestnosti súčasne sú súčasne dve zóny – akin a obývacia izba, je najlepšie uprednostňovať jeden svetlý odtieň a odstrániť kontrastné vložky a špeciálnu poličku na ráme bude slúžiť ako skvelé miesto pre montážne lampy.

O tom, ako nainštalovať podsvietený strop s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: