Ako vŕtať betónovú stenu perforátorom?

Betón je považovaný za najpripuknejší materiál, takže je ťažké ho zaviesť. Existuje mnoho technických spôsobov, ako vytvoriť otvory v betónovej ploche, ale najobľúbenejšie a efektívne je vŕtanie s perforátorom. Vďaka tomuto zariadeniu sa práca vykonáva vysoká kvalita a rýchlo.

Čo je perforátor vybrať?

Držte otvory v betónových podlahách je ťažké, pretože majú zvýšenú pevnosť a často majú nehomogénnu štruktúru, vrátane drveného kameňa, kovového vystuženia a iných plnív. Dierovanie s podobnou úlohou pomáha perforátorovi, môže vykonávať vŕtanie s šokom aj bez nárazu. Preto, keď musíte vykonať takéto stavebné práce ako inštalácia inštalácie inštalácie, klimatizačných zariadení, odstránenie starej povrchovej úpravy, kladenie elektrických vedení, bez tohto nástroja nemôže robiť. Toto zariadenie je multifunkčné a určené na vŕtanie širokých a hlbokých otvorov.

Pred pokračovaním s vŕtaním betónu budete musieť správne vybrať perforátor, pretože je vyrobený niekoľkými druhmi, z ktorých každý je charakterizovaný svojimi technickými schopnosťami.

Teraz môžete splniť bežnú domácnosť a vylepšené profesionálne modely perforatorov. Domáce, spravidla, sa používajú na vŕtanie otvorov v domácnostiach a apartmánoch, majú výkon až 900 W a sú vybavené SDS plus Chuck. Zariadenia tohto druhu sú reprezentované ochrannými známkami Black Deker, Bosch, Hundai, Skil, Encor a Calibr. Pokiaľ ide o profesionálne modely, sú vhodné pre všetky konverzie, majú dodatočnú ochranu pred vibráciami a môžu pracovať dlhú dobu bez prerušenia. Profesionálne zariadenia takýchto výrobcov, ako je Dewalt, Makita, Hitachi a Metabo, boli tiež osvedčené.

Okrem toho, že kúpite perforátor pre prácu s betónom, stojí za to zaplatiť samostatnú pozornosť viacerým ukazovateľom.

 • Počet prevádzkových režimov. Jednorazové zariadenia na prácu s betónovým doskou nie sú vhodné, pretože sú jednoduché a majú funkcie najbežnejšieho vŕtania. Dvojitým režimom sú schopné vykonávať vŕtanie (vŕtanie s výkonom nárazu), odporúča sa vybrať, kedy je potrebné urobiť cez a hluché otvory v betóne. Tieto typy perforátorov môžu súčasne robiť fúka a otáčať nudné, sú vyrobené z odolného kovu. Ideálne pre prácu s betónovými povrchmi sú priehradové zariadenia. Sú univerzálne, vykonávajú šokový účinok bez otáčajúcich trysiek a rýchlo vŕtajte betón, otvárajú ju pevnú štruktúru.

 • Hmotnosť. Nárazové zariadenia v závislosti od ich hmotnosti môžu byť ľahké, stredné a ťažké. Light modely sú elektrický nástroj s kapacitou až 800 W, ich hmotnosť nepresahuje 4 kg. Najčastejšie sa získavajú na spracovanie jednoduchých prekrývaní. Pre prácu s prírodným kameňom a betónom je najlepšie uprednostniť stredne triedy, ktoré vážia až 8 kg a majú kapacitu až do 1200 W. Môžete vyvŕtať otvor v betóne s priemerom viac ako 40 mm s použitím ťažkých zariadení, ich hmotnosť je viac ako 8 kg a energia nárazu presahuje 13 j.
 • Umiestnenie motora. K dnešnému dňu výrobcovia produkujú zariadenia s horizontálnym a vertikálnym typom umiestnenia motora. Horizontálne perforátory sa vzťahujú na jednoduchú triedu, sú ľahko ovládateľné, ale nedokážu sa vyrovnať s betónovými povrchmi.

Môžu len vŕtať malé otvory. Preto, ak plánujete nosiť veľké a hlboké otvory, musíte si vybrať nástroj s vertikálnym typom umiestnenia motora. Môže to pracovať na dlhú dobu, pretože motor v tejto polohe je lepšie ochladzovaný.

Typy trysiek

Stavebné práce na spracovaní betónových dosiek alebo stien sa vykonáva ako pravidlo, s perforátorom, ktorý často nazývajú hnedé. Tento multifunkčný nástroj sa predáva v úplnej konfigurácii s dýzmi. Ich rozmery sú odlišné. Hlavné drážkové trysky zahŕňajú sekáč, vŕtanie, korunu, diamantový vrták a vrchol. Najdlhšia vrtáka medzi dýzmi.

Prečítajte si viac  Hladiny Kapro: Charakteristiky, druhy, Tipy na výber

Medzerne sa vyznačuje tvarom špirály a používa sa na vŕtanie valcovitých otvorov. Sekáč umožňuje demontáž, odstránia starú dlaždice, omietku a ďalšie povrchové úpravy. Vrchol má veľký priemer a na rozdiel od vŕtačky je schopný rýchlo prepichnúť otvory v betónových podlahách. Kanál Bee je navrhnutá tak, aby vytvorila drážky v betóne počas inštalácie komunikačných systémov. Korunka sa používa v prípade, keď potrebujete vyvŕtať otvory určitého priemeru pre spínače a zásuvky.

Boista

Tento typ dýzy sa líši od obvyklých vrtákov podľa toho, čo má formu „chvosta“. Boers odkazujú na jednorazové nástroje, pretože sa prakticky nepodliehajú aktualizácii a brúseniu po dlhodobej prevádzke. Hlavnou výhodou Bura je to, čo je schopné čistiť dierovač. Táto tryska sa odporúča zvoliť pre vŕtanie hlbokých otvorov, na vŕtanie cez a hluché otvory v betóne, božiere pre priemer 6 až 32 mm.

Ak potrebujete vyvŕtať betónu, ktorej štruktúra vstupuje do ventilu, je žiaduce, aby sa uprednostňovalo dýz diamantového povlaku.

Vŕtať

Pri výbere cvičení je dôležité pozrieť sa na ich „chvost“. Je to spôsobené tým, že konštrukcia kazety a prístroj často nezodpovedá sklonu vŕtačky. Rýchlosť x SDS-MAX Vŕtačky sú vhodné na spracovanie betónových povrchov. Sú odolné, vybavené dodatočnými reznými prvkami a zaručujú rýchle vŕtanie. Väčšina cvičenia má tiež špeciálne kanály na odstránenie prachu, sú umiestnené v hlave hlavy, poskytujú presný smer šokových vĺn a rovnomerne distribuovať šokový výkon.

Ak chcete vŕtať rýchlo a efektívne na vŕtanie betónu, mali by ste použiť vŕtačku s priemerom od 12 do 52 mm. Ich dĺžka je odlišná a pohybuje sa od 200 do 1200 mm. Voľba jedného alebo iného vrtáka závisí od zložitosti diel a hĺbky otvorov. Hlavným znakom vrtáka je, že ich špirála je umiestnená v určitom uhle. Vzhľadom k tomu, trysky rýchlo tvoria otvory a odstrániť výfukový materiál z nich.

Sekáč

Tento nástroj môže mať inú formu a účel. Picoratory sekáčsky vzhľad sa pripomína pyramídu s ostrým koncom alebo kužeľom. Demontujú starú úpravu a prepichnuté otvory v prekrytí z betónu. Sekáč vo forme čepele sa vyznačuje zakriveným tvarom a má podobnosť so skrutkovačom, len jeho rezná hrana je tenká a široká. Odporúča sa použiť pred vŕtaním otvorov, pretože sekáč čistí povrch zo starých vrstiev betónu.

Tam je tiež plochý sekáč, líši sa z predchádzajúcich druhov špicatou špičkou. Bytový sekáč sa považuje za najčastejšie v stavebných prácach, jeho rezná hrana môže byť veľkosť od 1 do 4 cm. V tom istom čase, tým menej bude musieť vyvinúť úsilie pri vŕtanie. Prelomiť kanály v betónovej stene Použite sekáč špeciálnej formy, ktorý nazval strobreter. Táto tryska je vybavená špeciálnymi krídlami, zvyšujú na povrchu a umožňujú nastaviť hĺbku otvoru pri vŕtaní.

Prečítajte si viac  Lilac tapety: Štýlový interiér vo vašej domácnosti

Fréza

Predstavuje špeciálny typ dýzy, s ktorou môžete ľahko urobiť ľubovoľné problémy a veľkosť a veľkosť, vrátane pre konverziu. Ak sa práca vykonáva na vystuženom betóne, potom musíte zakúpiť rezačky s priemerom 68 mm. Zároveň, počas vŕtania je dôležité vziať do úvahy hustotu povrchu a požadovanej hĺbky otvoru. Pre veľké a hlboké otvory často aplikujú rezačky s priemerom 100 až 150 mm.

Dĺžka rezačky tiež hrá obrovskú úlohu, je to 60 mm štandard, ale ak chcete robiť hlboké otvory, musíte použiť nástroj do 550 mm.

Fázy vŕtania

Pred pokračovaním s vŕtaním betónovej dosky musíte pripraviť nielen rezný nástroj, ale aj samotné pracovisko. Územie, kde sa plánuje práca, by mala byť plne uvoľnená z nepotrebných predmetov, nástrojov, neoprávnených osôb a je vybavený dobrým osvetlením. Okrem toho stojí aj za kontrolu detektora, nemajú komunikačné rúrky alebo elektroinštalácie v strope. Vŕtacie sedadlo musí byť starostlivo vyčistené. Ak je betónový povrch uvoľnený, na vŕtanie musíte naplánovať a rozšíriť bod, kde sa plánuje budúci otvor.

Potom sa pripraví samotný perforátor. Kontrola patróna sa vykonáva, na jeho vnútorný povrch sa aplikuje špeciálny mazivo. Potom je kazeta inštalovaná a dobre upevnená. Keďže vŕtanie betónu je ťažké a dlhotrvajúci proces, počas prevádzky sa bude musieť pravidelne monitorovať tak, aby sa zariadenie neprehrievalo.

Aby sa znížilo riziko prehriatia, je tiež potrebné uistiť sa, že dýzy sú nabrúsené.

Ďalej riadiť všetky spôsoby prevádzky v zariadení. Na to je zahrnuté v sieti a pri nečinnosti na fungovanie. Takáto kontrola zvyčajne trvá najviac jednu alebo dve minúty. Ak v prístroji neexistuje žiadne vibrácie a cudzí šum, potom môžete prejsť na priame vŕtanie. Keď sa objaví vôňa, Gary a dym bude musieť vykonávať ďalšiu diagnostiku zariadenia, zistiť príčinu chyby.

Potom je Roe alebo vŕtačka nastavená na odhadovaný priestor vŕtania a obsahuje zariadenie v elektrickej sieti. Odporúča sa začať variť s nízkou obratom dýzy, potom sa rýchlosť otáčania sa má postupne zvýšiť. Nástroj sa musí uchovávať pri práci v správnej polohe, aby sa zabránilo skresleniu. Keď je otvor naplnený betónovými dielmi, vŕtačka sa odstráni a vyčistí pracovisko. V prípade, že počas vŕtania bude potrebné použiť niekoľko trysiek, sú inštalované a odstránené v stave perforatora.

Ako správne fungovať?

Drill Betónová stena je ťažká, ale v prítomnosti vysoko kvalitných nástrojov a určitých zručností s touto úlohou môže každý zvládnuť. Hlavnou vecou je dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a pravidlá prevádzky perforatora. Začiatočníci Masters v práci by mali brať do úvahy množstvo momentov.

 • Môžete vŕtať otvory len na predpravených betónových povrchoch. Mali by sa čistiť z znečisťovania, voľných vrstiev a olejov. Vo voľnom betóne by mal najprv rozšíriť bod pre budúcu dieru. Je potrebné, aby sa vŕtačka nepreskúmala v rôznych smeroch a nepochopila. Rozšírenie sa zvyčajne vykonáva pomocou vlastnej budovy alebo veľkého klinca.
 • Práca so zariadením nasleduje v kolmej polohe na prekrytie betónu. V opačnom prípade, keď môžu vŕtacie otvory prerušiť vŕtanie.
 • Pri vŕtaní je potrebné prepínať prevádzkové režimy včas. Na vŕtanie by mala byť zahrnutá možnosť „vŕtanie“ a pre „bitie“ betónu – „štrajk“.
Prečítajte si viac  Všetko o penových nástenných paneloch

 • V procese práce, perforátor a dýzy musia dať krátky čas na chladenie. Preto sa odporúča vykonať malé prerušenia na 15 minút. Okrem toho chrániť vrtáky pred prehriatím pomôže ich pravidelné chladenie vodou.
 • Pre vŕtanie betónu musíte mať aj kladivo alebo trojuholníkový mól. Bude to užitočné, ak sa v betónových podlahách stretnú rozdrvený kameň a armatúry. Kovové prvky sú najčastejšie liečené kovovým vŕtaním, ale drvený kameň bude schopný odstrániť len s pomocou bandier.
 • Môžete vŕtať otvory v odolnej stene betónu, pomocou jednoduchého perforatora bez nárazu. Ak to chcete urobiť, v procese práce budete musieť pravidelne pravidelne vložiť disbucus, aby ste ho zasiahli kladivom a jemne otočte do otvoru, potom pokračujte v vŕtaní.

Pre takúto prácu je dôležité mať vŕtanie z pevnej zliatiny.

 • Pracovisko by malo byť udržiavané čisté, takže po každom vŕtaní z otvoru potrebujete odstrániť prach a betónový strúhanku. Ak to nie je, kontaminácia zasahuje do prevádzky vŕtania a proces bude oneskoriť. Prach môže byť odstránený ako kefka a vysávač.
 • Niekedy môže byť vŕtačka uviaznutá. V tomto prípade sa nedá rozšíriť. Tryska je úhľadne odpojená od perforátora, potom sa odoberá vŕtačka najväčšej veľkosti a špička sa uvoľní, čo je uviaznuté. Zároveň je potrebné sa snažiť sa ho netýkať.
 • V betónových povrchoch by ste mali viac otvoriť 10 mm viac z údajných hmoždiniek. Vďaka tomu budú v prekrytí lepšie.

Odporúčania

Vykonávanie práce s perforátorom, je dôležité zvážiť určité pravidlá. Pri vŕtaní betónu odporúčajú odborníci s použitím chladiacej kvapaliny alebo špeciálne mazanie. Pred začatím práce s dlhohnedou je vhodné pracovať s kratším vŕtaním. Povrch betónu má často voľnú štruktúru, takže aby sa zabránilo jeho rozptylu, spracovanie sa odporúča v režime „Vŕtanie“. Po dokončení práce musí byť chvost vŕtačky vyčistený od prachu, na to je utretý mäkkou vložkou a mazané strojovým zariadením alebo pevným.

Ak chcete predĺžiť životnosť perforátor, musia použiť podľa pokynov, výrobca. Okrem toho, bez ohľadu na množstvo práce, mali by ste urobiť malé prestávky na chladenie prípadu. Ak je prevodovka prehriatá, zariadenie rýchlo zlyhá. Nie je možné znížiť zariadenie na chladenie vo vode. Rekčný tlak na spracovanom betóne nie je povolený, to pomôže zvýšiť pevnosť nárazu zariadenia, ale môže viesť k rýchlemu poškodeniu trysiek.

V nasledujúcom videu čakáte na radu o používaní perforatora.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: