Ako vytvoriť strom?

Drevo je známe ako jeden z najviac estetických materiálov široko používaných na zdobenie našich obydlí. V rovnakej dobe, v čistej, neošetrenej forme, to vyzerá tak predstierané, a preto potrebuje osobitné spracovanie na získanie estetických poznámok. Zariadenie – Jedna z najobľúbenejších metód spracovania drevených výrobkov, ktoré si zaslúžia samostatnú pozornosť.

Za to, čo je potrebné?

Niektoré štýly interiéru doslova vyžadujú dekoratívny starožitný drevený nábytok a povrchové úpravy. Takáto požiadavka je relevantná pre najkrajšie pokyny, vrátane barokového a rokoka, ako aj pre rustikálne štýly, kde dekor nemusí byť príliš veľa, ale rovnaký tabletop, podlahové a stropné lúče by mali vyzerať staré.

Tieto starožitnosti v modernom svete jednoducho nestačí pre každého, a to môže byť veľmi drahé na to, aby stálo také zariadenie – pre každý rám pre fotografiu by som musel vyložiť okrúhlu sumu.

Keď nie sú žiadne originály, imitácia sa pripojí – strom musí byť jednoducho. Dnes to môže byť vykonané aj s vlastnými rukami a doma, ktoré používajú mnohí zruční majitelia, ktorí chcú vidieť doma dekor v starom. Rozmanitosť možností, ako liečiť povrch, vám umožňuje prenášať nielen farbu, ale aj textúru, dokonca aj novú dosku alebo stenu.

Čo potrebuješ?

Každý spôsob zloženia dreva zahŕňa vlastné nástroje a materiály, ale vo všetkých prípadoch prvá vec, ktorá sa má vykonať na umelo zvýšiť vek drevených povrchov, – dôkladne ju vyčistite. Bez ohľadu na to, či bol strom natretý, deklarovaný alebo nechránený, vrchná vrstva by mala byť odstránená – on už pracoval.

V závislosti od veľkosti obrobku a jemností jeho častí, Odstráňte hornú vrstvu, budeme kameň alebo malá sekera, rovina alebo uhlová brúska (brúska) s tryskami typu kefy, alebo dokonca manuálnu oceľovú kefu. Môžete použiť samotnú metódu „Dedovsky“, vyzbrojený obyčajným emerym papierom, len je ideálny na to, aby sa s niekoľkými zrnami: s veľkým pre primárne a malé na dokončenie stripping.

Vo väčšine prípadov kompozícia zahŕňa použitie kvapalných kompozícií na povrchu spracovaného produktu alebo dokonca úplnú impregnáciu s použitou látkou. V súlade s tým, v procese vytvárania požadovaného efektu, štetce a kefy s mäkkou hromadu môžu byť použité, ako aj hustú špongiu na povrchový blotch.

V závislosti od spôsobu spracovania môže byť užitočná tonačná antiseptická alebo biela azúra.

Metódy

Rôzne dostupné spôsoby, ako vytvoriť nielen veľké miesto pre manévrovanie, tiež ramená, že rôzne metódy dávajú iný výstupný výsledok. Jasne pochopiť presne to, čo bude hotový výsledok vyzerať, Musíme s istotou navigovať v technikách, takže teraz zvážte každý z nich individuálne.

Braching

Názov metódy pochádza z anglického slova kefy („kefa“), a to by bolo distribuované oveľa širšie, ak prišlo ku všetkým plemenám dreva. Metóda je dobrá pre veľkú koordinovanú dubovú, smreku a jedľa. Pre stromy s menšou štruktúrou nie je vhodný. Výsledkom tohto prípadu sa dosahuje leptaním mäkkých vlákien s tuhou kovovou kefou.

Pred týmto stromom je potrebné zvlhčiť, aby sa zabránilo tvorbe prachu, ktorý je v nose a očiach. V dôsledku tejto liečby bude povrch veľmi textúrovaný, potom, čo sa s pomocou brúsneho papiera, dlžníci by mali byť odstránené a potenciálne non-krv.

Hlbšia drážka, tým starší je povrch.

Spracovaný povrch je čas na pokrytie ochrannej vrstvy, ale nielen na jednu fotónovú farbu – neumožňuje vychutnať si výsledok. Namiesto toho sa aplikuje na výrobok alebo olej alebo lak alebo vosk a čaká na zmrazenie. Maľovanie na zvýšenie efektu je možné, ale bude ťažké – vykopávky by mali byť ľahšie ako výčnelky.

Patentovanie

Táto metóda je trochu podobná predchádzajúcemu prostredníctvom použitia farieb dvoch tónov, Ale je to už iné, aspoň preto, že bez vyzdvihnutia dreva – možno spracovať aspoň borovice, dokonca aj čerešne. Ak chcete začať s, výrobok je mierne klesajúci brúsny papier a farbiť do niektorých „tradičných“ pre drevený nábytok tón, bez jasných moderných odtieňov. Keď je vrstva suchá, je potrebné znova maľovať doplnok, ale teraz je tu trochu ľahšie farby.

Po zaschnutí a je transfery na spracovanie výrobku s jemnozrnným brúseným papierom alebo dokonca pevnou špongiou na vytvorenie odiestných, napodobňovanie starovekej histórie a viacnásobné prelakovanie vecí. Na cieľ.

Vosk

Ďalší spôsob, absolútne nie vyberavý na pôvodnom materiáli, či už ide o dub, borovicovú alebo amínsku dosku. Toto uskutočnenie je dobré aj skutočnosťou, že nevyžaduje použitie akýchkoľvek zložitých nástrojov – v skutočnosti budeme obísť infikované veci.

Ak chcete začať, drevo je brúsené, aby sa dosiahol plochý povrch. Ďalej je výrobok natretý v jednej farbe – nemôžete sa pokúsiť priniesť tón na dokonalý, chytiť farbu stlačeného a nerovnomerne. Ďalej je potrebné čakať na sušenie spodnej vrstvy a rošte ho voskom – aj obyčajná sviečka je vhodná na tento účel, ktorý potrebujete na pevne stlačte. Vosk je potrebné pokryť všetok produkt, ale len aplikovať jednotlivé čiary na napodobňovanie straty – ak bola spodná vrstva zvolená tmavé, voskové značky budú dobre viditeľné.

Potom sa produkt znova natretý, už iná farba a priamo na vrchole vosku.

Keď druhá vrstva farby schne, je potrebné, aby sa usilovne utrite remeslo handrovej – vosk príde dole a s ním a hornou vrstvou farby, vystavenie druhého tónu. Ak vyzerá „nudný“ produkt, môžete použiť na vrchole laku, ale najviac usilovní majstri považujú za potrebné pridať tretiu vrstvu pre maximálny estetizmus.

Morilka

Na splnenie úlohy budeme potrebovať dva typy vozidiel naraz – založené na vode a bielom duchu. Metóda nepreberá ani predlžovanie, hoci, ak chcete, môžete ho kombinovať s rovnakou predbežnou kefou. Po prvé, povrch sa spracuje s impregnáciou vody, ktorá sa potom premyje mäkkou špongiou, vedome prechádzajú uhlami a hranami. Keď produkt slúži, aplikujte druhú vrstvu závoja, už na bielom duchu, čo dáva bitku celú noc.

Sušené drez je zem s použitím špeciálneho základného náteru, vyplňte z kefy v textúre kefy alebo dokonca mäkkú špongiu. Po zmrazení priméru si tá istá kefa ruší starobylým voskom – zmes minerálneho, včela a zeleninového vosku. Takýto povlak poskytuje estetický aj ochranný účinok.

Suchá kefa

Nasledujúca metóda sa zdajú veľmi jednoduché na prvý pohľad, ale bude vyžadovať úhľadnú a zručnú ruku. Používa sa len na vytvorenie nábytku, nie odlíšeného terénu, a len stará a veľmi tvrdá kefa je potrebná pre prácu, ako aj farbivo na báze vody.

V najjednoduchšom uskutočnení je kefa maková v nátere a trávite ho pozdĺž vlákien, netlačku. Kvôli tomu opustí prerušovanú stopu, veľmi podobnú, že oslavuje charakteristiku starého, mnoho rokov použitého nábytku. Odtiene zvyčajne vyberajú podobné alebo aspoň nelíšené. Môžete ísť ešte ďalej, najprv maľovať produkt s hlavným tónom a až po vykonaní opísanej.

Opláchnutie

Jeden z najviac „lenivý“, ale z nemenej účinných metód je opláchnutie. Podstata metódy je mimoriadne jednoduchá – Na začiatok si užívame používaný produkt a maľujeme v akomkoľvek farbe, ktorú chceme vidieť ako hlavné. Potom, musíte dať farbu vyschnúť, ale nie tak, že je spoľahlivo a nakoniec – vrstva farbiva musí zostať zraniteľná.

Potom by mal byť majster vyzbrojený handričkou a abstraktnou objednávkou, aby sa čistí snaží vymazať farbu. POZNÁMKATE: NEPOUŽÍVAJTE, aby sme na zvolenom mieste úplne líšili farbu, ale len napodobňuje stratu. Keď sa rozhodnete, že je to dosť, môžete opustiť povrch sám a dať farbu držať sa.

Vyššie opísané je veľmi podobné metóde, v profilovej literatúre známej ako „Provence“.

Essence je o tom istom – na maľovanie, ale nedávajte do konca suché, len tu odstránenie krátkozrakých farieb nie je mokrý handrový, ale špachtle alebo škrabka. Odborníci poraďte ísť do švu – potom „strata“ bude hodnoverná a logicky vysvetlená.

S pomocou sódy

Tento prístup vám umožňuje nerovnomerne osvetliť drevo pevných a tmavých kameňov, čo je vnímané ako horiace a vyblednuté. Obyčajná sóda, ktorá sa stane naším hlavným nástrojom, sa musí aplikovať na strom, pretože Stará farba alebo lak musí byť odstránený brúsnym papierom alebo iným spôsobom.

Ďalej v vedre je potrebné zmiešať riešenie – Sóda v polovici s vodou tak, že sa ukázalo veľmi hrubé. Výsledná hmotnosť sa musí aplikovať na horizontálny povrch a nechajte vyschnúť, ideálne – na slnku. Hodín po šiestich, keď sa roztok schne, musí byť starostlivo zoškrabané s kovovou kefou, po zostávajúcom sóde na drevo. Nebojte sa o škrabance – len zvyšujú chuť a vplyv staroby. Potom by mal byť povrch utretý vlhkou handričkou a ak chcete, zopakujte postup.

S octom

S touto spôsobom spracovania bez rukavíc nerobia a v niektorých prípadoch a maska ​​na ochranu dýchacích ciest nebráni. Ak chcete začať, pripravíme riešenie pre tvorbu – pre to je potrebné získať oceľovú vlnu alebo obyčajnú kovovú špongiu, nakrájajte ich do sklenenej nádoby a naliatie octu. Ocot začne jesť kovové a tmavé – Čím dlhšia je reakcia nastavená, tým viac tmavej bude odtieň. V priemere sa tekutina dostane do stavu za pár hodín, ale zamerať sa na vašu chuť.

Zatiaľ čo kyselina jej kov, urobte silný čierny čaj a podávajte ich drevo – v krátkom čase to bude veľmi prispieť k upevneniu nasýtenej farby.

Po vysušení produktu z čaju aplikujte výsledný acetický roztok a suché nechajte ju teraz – to neberie veľa času. Na konci dreva je pokrytý lakom alebo impregnovaným voskom.

Horiaci

Táto metóda vyžaduje extrémnu opatrnosť od majstra – dokonca aj bezpečnostné okuliare budú potrebovať. Spôsob je dobré Rýchle vykonanie, ale oheň je relatívne nebezpečný, Takže buďte upozornení. Pred vytvorením povrchu môže byť hladký (bez farby a laku) a predbežné spracované metódou brigády.

Opíšte úlohu je jednoduchá – na rôznych miestach prinášajú spájkovaciu lampu alebo plynový horák na drevený povrch, provokujúci stmavnutie materiálu. Nenechajte sa opiť, pretože s dlhým streľbou v jednom bode, pravdepodobnosť požiaru sa výrazne zvyšuje. Pracovný bod, ktorý nesleduje cieľ vytvoriť konkrétny vzor – potom „staré“ drevo bude vyzerať ako prírodné.

Ak chcete jasnejšiu pigmentáciu, zaistite ho v niekoľkých prístupoch – je to vhodnejšie v záujme požiarnej bezpečnosti. Uzatvorené povrchové spaľte ešte presnejšie, veľmi rýchle pohyby. Po ukončení práce zakryte produkt lakom.

Craquelure

Nakoniec – jemná technika, ktorá robí toľko z dreva, ktoré maľuje. Zároveň je potrebné, aby výrobok dvakrát maľoval, a farbivá rôznych farieb, nevyhnutne veľmi hrubé. Mnohí majstri odporúčajú dolnej vrstvy na vykonávanie akrylovej farby a vonkajšie – fasády. Ak je jeden z dvoch odtieňov jasne tmavší ako ten druhý, je to presne ten, ktorý je tmavší, musí byť pod dne.

Takže, najprv maľovať výrobok tmavou vrstvou a nechať ho úplne suchý. Potom, s pomocou kefy je potrebné zakryť maľovaný produkt obyčajným lepidlom PVA – uistite sa, že sa budete pohybovať v jednom smere, Ale nesledujte cieľ, aby ste vynechali povrch s lepidlom rovnomerne, pretože je v non-rovnomernosti všetok trik.

Ďalej prichádza najťažšie etapa – sušenie lepidla. Úlohou majstra nie je na to sušenie – potrebujeme len povrchový film, a nie kompletný mráz!

Vnútri tohto filmu musí byť konzervovaná časť lepidla v kvapalnom stave a druhá vrstva náteru sa aplikuje na ňu a je ohrievaná s rovnakým sušičom vlasov. V dôsledku takýchto manipulácií, lepiaca kôra začne prasknúť, a ukazuje sa, že farba na výrobku vyzerá veľmi popraskané a nespoľahlivé. Nebojte sa, to nezmizne z toho – farbivo spadá dobre na suchom lepidle a samo o sebe sa nespadá. Vytvorte výsledok a chráňte ho pred vonkajším vplyvom pomocou povrchovej vrstvy laku.

Krásne príklady

Pomocou vizuálnych príkladov môžete získať predstavu o tom, ako vyzerajú rôzne metódy tvorby dreva.

  • Na prvej fotografii – typickým príkladom populárneho u ľudí kefy, ktorý je veľmi ľahko určený charakteristický vláknitý furrot. Je nemožné argumentovať s sto percent presnosť, ale podľa charakteristických temných tokov je pocit, že okrem toho majster tiež stlačil drevo, vďaka ktorému skutočnú inwintessence starý strom.

  • Druhá fotografia ilustruje typické výsledky manipulácií s farbením – Charakteristické „medzery“ s chýbajúcim farbou hovoria, že špecialista použil metódu opláchnutia alebo zloženie „A LA Provence“. Podľa niektorých dosiek je jasné, že boli dokonca natreté v dvoch vrstvách, a hoci tam bol veľa času na dosiahnutie účinku, ukázalo sa to skvele.

  • Nakoniec, Na treťom príklade – „Craklers“, ktorý ešte nie je príliš slávny v prostredí strednej osoby, pretože by to malo byť jednoducho ilustrované. Účinok staroveku je tak chytľavý, že možno by bolo lepšie aplikovať ho pre menšie výrobky – ako rám pre maľovanie. Je však ťažké priznať, že dekor zvládol úžasne.

O tom, ako vytvoriť strom, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: