Ako vyzdvihnúť korún pre dlaždicové vŕtanie?

Najobľúbenejší spôsob, ako dokončiť sprchu alebo kúpeľňu podlieha dlaždice stien. Tento materiál je dokonale čistený a považuje sa za najviac vlhkosť, ale dlaždice je ťažké zvládnuť, najmä vŕtanie. Vŕtanie otvorov je potrebné umiestniť mixér, zásuvky alebo sklopné skrine a vykonáva sa pomocou špeciálneho valcovania.

Čo to je?

Korunky na vŕtanie sú trysky na valci. Na jednej strane majú tieto vrtáky zariadenia na upevnenie v perforátori alebo vŕtaní. Na druhej strane – zuby, na vrchole, ktoré sú často aplikované striekaním rôzne zloženie. Takéto rezačky sa používajú na rezné keramické, porcelánové, dlaždice alebo mozaikové dlaždice.

Táto tryska na vrtáku vám umožňuje dostať otvory veľkého priemeru a dosiahnuť kvalitatívny výsledok bez čipov a trhlín.

Rezanie s korunkou podľa dlaždice je možné len so špeciálnym vŕtaním alebo špeciálnym perforátorom. Prvá musí mať možnosť malých otáčok a druhá je funkcia vypnutia „šoku mechanizmus“. Vďaka tomu budú vŕtacie otvory, napríklad spínač alebo zásuvka jednoduchšie a efektívnejšie. Mimochodom, Najžiadanejší priemerom korún sú považované za 40, 68, 100 a 110 mm. To stačí na vykonanie všetkých prác v kúpeľni.

Odrody

Rezanie akejkoľvek dlaždice je dosť ťažké, ak neviete, ktorý nástroj si vyberiete. Na ruskom trhu, odborníci prideľujú dve najčastejšie a na požiadanie koruny. Toto je diamantová striekacia tryska a volfrámový povlak.

Zvážte každý typ podrobnejšie, učíme sa o oblastiach ich používania, výhod a nevýhod:

Diamantové striekanie korunky

Takýto druh má sprej z diamantovej drviny na okraji, ktorá prichádza do styku s pracovnou plochou. Táto kompozícia má vysokú pevnosť a umožňuje vám lepšie spracovať tvrdé náterové dlaždice. Priemysel vyrába koruny s diamantovým striekaním rôznych priemerov: od 10 mm a viac. Často sa predávajú v množstve niekoľkých kusov rôznych veľkostí.

Ak chcete pracovať s takým detailom, môžete použiť obvyklý vrták, ale v tomto prípade sú otvory často nepravidelné a hrany je potrebné zlepšiť. Takže najlepšou voľbou bude použitie stacionárneho stroja, opatreného vodou chladenia. Okrem toho, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok, nástroj pracuje pri nízkych rýchlostiach a rezačky sú fixované pomocou špeciálnych trysiek. Umožňujú vám bezpečne opraviť korunu na príslušnom mieste.

Samozrejme, že práca s takýmito nástrojmi znamená určité skúsenosti. Avšak, ak na pracovnom povrchu prilepíte papierovú lepiacu pásku, koruna nebude skĺznuť s hladkým povrchom. Všeobecne platí, že diamantový striekanie koruny sa považuje za najspoľahlivejšie a účinnejšie, najmä pre keramické dlaždice. Jedinou nevýhodou je ich hodnota, ktorá je vyššia ako ostatné druhy.

Cutter-volfrámové koruny

Návrhy tohto typu sa vyznačujú prítomnosťou stredu karbidového vŕtača, ktorý vám umožní používať jednoduchý elektrický vlak. Častejšie ako iné, tento druh sa predáva v sade troch až štyroch dýz rôzneho priemeru s jednou základňou.

S takým množinou môžete vyvŕtať otvor pod výstupom v keramickom, porcelánovej rezervácii, dlaždice alebo mozaikových dlaždíc.

Na rozdiel od vrtáka s diamantovým striekaním, Carbium-volfrámový náterový produkt ako celok je lacnejší. Ceny závisia aj od priemeru – čím väčšia je veľkosť, tým drahšie akékoľvek druhy koruny. Ďalšou výhodou je nedostatočná potreba konštantnej chladiacej kvapaliny. Ale ako iný typ, Vyžaduje použitie rýchlosti vŕtania pod 500 otáčok za minútu.

Tipy na výber

Dlaždice je dosť krehká a s týmto veľmi pevným produktom, takže proces jeho rezania alebo vŕtania je mimoriadne ťažké a vyžaduje presnosť. So všetkou obrovskou škálou vrtákov na modernom ruskom trhu, aby sa správne voľba nástrojov ťažko. Vyššie uvedené opisuje dýzy typu koruny a jeho odrôd, ktoré sú navrhnuté tak, aby vŕtali otvory v rôznych typoch dlaždíc.

Nasledujúci text opisuje charakteristiky korún, na ktoré je potrebné venovať pozornosť nákupu v obchode:

  • Prvá vec, ktorú má zaostriť pozornosť Shank Crown, a presnejšie, jeho typ, musí zapadnúť do typu konektora v elektrickej vŕtači alebo perforátor. Tenká driek s hladkým povrchom sa vyskytuje častejšie ako iné, ale je to najkratšie. Jeho nespoľahlivosť je spôsobená slabým konsolidácii v nástroji. Je vhodnejšie použiť typ s tromi- a lepšími s hexou formou. Je spoľahlivejší v práci, aj keď nie je to spoločné.

  • Priemer – Toto je druhá dôležitá vlastnosť vŕtania, nielen veľkosti výsledného otvoru závisí od toho, ale aj cenu tejto adaptácie. V závislosti od rozmerov výrobkov, ktoré musia byť vŕtané, napríklad priemer veľkosti potrubia alebo miešača. Takže pre inštaláciu v kúpeľňových zásuvkach aplikujte korunku d = 68 mm.

Pre pohodlie a správne výber si môžete zakúpiť súbor s niekoľkými rôznymi korunkami dlaždíc.

  • Tretí parameter pri výbere korún – Dĺžka úrovne. Ovplyvňuje kvalitu výsledku pri práci v ťažkom k dosiahnutiu a závisí od hrúbky použitého dlaždice. Napríklad pre tenké keramické materiály bude dostatočne malá dĺžka vrtáka. Takýto znak výrobku, ako jeho hodnota dokonale charakterizuje kvalitu. Takže najodolnejšia diamantová koruna je drahšia ako iné druhy. Preto je lepšie vybrať si korún z osvedčených výrobcov av špecializovaných predajniach.

  • Ďalší významný parameter, na ktorom závisí výber rezačiek – Typ typu vŕtania. Rozlišovať koruny pre mokré a suché vŕtanie. Prvá prvá znamená prúdenie tekutiny na ochladzovanie koruny a prepláchnutie dlaždíckeho prachu počas procesu vŕtania. Tento typ je považovaný za najlepší a zvyčajne aplikovaný na koruny postrekovania diamantov. Ak sa predpovedá prívod vody, použije sa metóda suchého vŕtania.

Odporúčania odborníkov

Okrem všeobecných rád, môžete venovať pozornosť odporúčaniam majstrov a špecialistov v práci s reznou dlaždice. Vďaka nim, aj nováčikovia môžu vŕtať diery bez žetónov a trhlín. Mnohí poznamenajú povinnú prítomnosť priemeru koruny. Iní dôraz kladený na prítomnosť vysoko kvalitného rozvodu zubov, pretože lacné materiály môžu byť vôbec neprítomné. Podobná koruna s nízkou kvalitou nie je schopná vŕtať dlaždice.

Špecialisti si to všimnú Rezanie červených hlinených dlaždíc môže byť vykonaná ako korunka s karbiom-volfrámom a diamantovým povlakom. Okrem toho, vzácny nástroj môže vyrovnať sa s prírodným kameňom alebo porcelánovým kameňom. Ale kovové korunky s reznou hranou nie sú vhodné na prácu s dlaždicami, ako ich účel – vŕtacie otvory v dreve.

Nasledujúce odporúčanie je nadobudnutie koruny so súborom: Pri výbere požadovaného priemeru vám ušetrí peniaze a ušetrí z chýb. Všetci majstri uprednostňujú skladacie koruny. Tvrdia, že je oveľa jednoduchšie a lacnejšie nahradiť jeden okupovaný prvok ako celú položku.

Dá sa teda dospieť k záveru, že koruny sú nevyhnutné na vŕtanie keramiky, porcelánu, dlaždice a dokonca aj mozaikových dlaždíc. Vďaka príslušnému výberu tejto časti sa otvory získajú hladký, bez čipov a trhlín.

Majitelia a špecialisti na prácu s rezacou dlaždíc Odporúčajte pomocou koruny diamantového striekania. Majú vysokú kvalitu a uľahčujú komplexnú prácu s krehkým produktom.

Popis rôznych typov korún a spôsobov, ako ich používať nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: