Akrylátové lepidlo: Charakteristika a aplikácia

Akrylové lepidlo sa v súčasnosti podarilo získať univerzálne uznanie ako univerzálny prostriedok na upevnenie väčšiny rôznych materiálov. Pre každý typ práce sa môžu použiť určité odrody tejto látky. Ak chcete navigovať podľa výberu tejto kompozície, je potrebné podrobne zvážiť, čo akrylové lepidlo: charakteristiky a aplikácie v rôznych oblastiach.

Čo to je?

Súčasné akrylové lepidlá sú suspenzia určitých polymérov rozpustených vo vode alebo v organických zlúčeninách. V procese postupného odparovania rozpúšťadla s polymérom sa vyskytujú niektoré modifikácie, čo vedie k riešeniu látky a nadobudnutie špeciálnej tuhosti. V závislosti od zložiek tejto časti sa toto lepidlo môže použiť v rôznych oblastiach na určité účely.

Najbežnejšou oblasťou aplikácie je stavba, Vzhľadom k tomu, že látka môže upevniť väčšinu stavebných materiálov, vrátane kovových, skla a dokonca aj polypropylénových povrchov. Hlavné charakteristiky umožňujú, aby sa používali v priemyselnej výrobe, ako aj na účely domácnosti a priľnavosť bude silná a spoľahlivá bez ohľadu na podmienky.

Hlavné výhody akrylových lepidiel.

 • Jednoduché použitie. Jednotná distribúcia v lepenom povrchu a postroji.
 • Veľmi vysoká priľnavosť s akýmikoľvek materiálmi. Takéto vlastnosti umožňujú použitie lepidla na nerovnom povrchu.
 • Vlhkosť, ako aj poskytovanie dobrej úrovne tesnosti. Obrovská výhoda sa považuje za odolnosť voči atmosférickým vplyvom spojeným so zlými poveternostnými podmienkami.
 • Elasticita na vysokej úrovni.

V procese práce s rôznymi typmi zmesí boli tiež identifikované nevýhody tohto lepidla. Jednou z najčastejších mínus je nedostatočnosť hrúbky uloženého lepidla. Je dôležité pochopiť, že zo všetkých druhov má len latexové akrylátové lepidlo vyslovené vôňu a netoxické. Všetky ostatné odrody sú do určitej miery toxické a majú ostrý nepríjemný zápach. Dlhodobá prevádzka s lepidlom bez ochrany dýchacích ciest môže spôsobiť poškodenie slizníc.

Treba pripomenúť, že existuje veľký počet falzifikátov vykonávaných v nezrovnalostiach s GOST, mali by byť spasené. Ubytovanie Tento materiál je nevyhnutný výlučne v špecializovaných predajných miestach. Iba správne vybrané akrylové lepidlo poskytne silné, spoľahlivé a dlhodobé pripojenie častí.

Typy a špecifikácie

Dotknutá lepidlo sa vyrába zo syntetickej látky – akryl. Kompozície na základe toho môžu byť jednozložkové a dvojzložkové. Prvý je už pripravený na použitie látky v druhom prípade, musí byť kompozícia rozpustiť vodou.

  Hlavnou látkou a spôsobom vytvrdzovania lepidiel na akrylovej báze môže byť niekoľko druhov.

  • Cyanakrylové lepidlo má jednozložkovú transparentnú kompozíciu a používa sa pre rôzne materiály. Vyznačuje sa veľmi rýchlym grapom.
  • Acrylové lepidlo modifikované – zmes akrylu a rozpúšťadla má rozšírené použitie v stavebníctve.
  • Akrylová kompozícia stuhnutia len pod vplyvom požadovanej dĺžky UV vlny. Používa sa pri lepení sklenenej, zrkadlá, obrazoviek a iných priehľadných materiálov.

  • Akrylátové lepidlo na latexovom základe je najobľúbenejšia látka, ktorá nepamätá, absolútne neškodné a ohňovzdorné. Toto je najuniverzálnejšia opravná a inštalačná kompozícia, ktorá je schopná spojiť všetky textúry. Preto sa používa pri pokládke linoleum a iných podlahových krytín. Kvôli vodotesnému vodotesu sa používa v kúpeľniach a iných miestach s vysokou vlhkosťou.
  • Akrylátové lepidlo disperzie vody má najbezpečnejší zloženie stuhnutia po odparovaní vlhkosti.
  • Lepidlo akryl pre dlaždice sa používa na opravu keramických obkladačiek, umelého ohybného kameňa, kremenného piesku a iných obkladových materiálov.

  Balenie

  Lepiace prostriedky na akrylovej báze sa môžu predávať vo forme suchých kompozícií a už v hotovej forme. Suché zmesi sú balené vo vreckách s hmotnosťou od 1 do 25 kg. Tento produkt sa zmieša s vodou, komunikuje na požadovanú konzistenciu a uplatňuje sa na základe schôdzky. Použitie tejto zmesi je 20-30 minút, takže zloženie častí by malo byť plemeno v závislosti od plochy spracovaného povrchu.

  Pripravené akrylové zmesi sú oveľa pohodlnejšie v prevádzke, nevyžadujú riedenie a miešanie. Nepoužité zloženie môže byť uložené dlhé časové obdobie v pneumatike s pevne uzavretým vekom. V závislosti od typu lepidla sa pripravené kompozície predávajú v rúrkach, fľašiach, kanistroch a sudoch.

  Slávne známky a recenzie

   Najznámejšie značky akrylových kompozícií, ktoré majú veľa pozitívnej spätnej väzby, zahŕňajú niekoľko výrobcov.

   • Akrylové lepidlo decentrovanie – Toto je univerzálna vodotesná látka, ktorá má bielu farbu v kvapalnom stave, a pri sušení, tvorí transparentný film; Aplikovať na všetky materiály okrem polyetylénu;
   • Kontakt Disperzné lepidlo VGT určené na priľnavosť hladkých nevyhnutných povrchov vrátane polypropylénu a polyetylénu;
   • Mastické lepidlo „Polacms“, s akrylovým vodou dispergovaným zložením, určený na lepenie dosiek, parkiet a iných obkladových povlakov;

   • ASP 8A GLUE má vysokú vnútornú pevnosť a vynikajúcu odolnosť voči rôznym detergentom;
   • Univerzálna montáž Akrylové lepidlo AXTON Spoľahlivo opravuje drevo, omietky a polystyrén;
   • Lepidlo akrylové „RAUGA-18“ Používa sa na prachtenie praktických materiálov, vrátane sadrokartónu, dreva, betónu a iných materiálov;
   • Akrylátové lepidlo tesniace tmelo masterteks Navrhnuté na upevnenie rôznych materiálov, ktoré sa používajú na vnútorné a vonkajšie použitie.

   Výber a aplikácia

   Získať zloženie potrebné na účely a miesta používania. Pre potreby domácností je lepšie kúpiť univerzálne akrylové lepidlo. Má najrozšírenejšiu škálu akcií a je veľmi nízka.

    V každom prípade by sa mali zvážiť z hľadiska nasledujúcich faktorov:

    • Podmienky používania kompozície (pre internú alebo vonkajšiu prácu);
    • Teplotné parametre pri inštalácii, ako aj dátový rozsah ukazovateľov počas prevádzky;
    • Oblasť a štruktúra ošetreného povrchu (pre hladké povrchy, spotreba bude menšia ako pre porézne, napríklad betón);
    • Súlad vlastností použitého atmosférického lepidla (ohňovzdorné proti vlhkosti a iné);
    • Typy viazaných materiálov (jednorazové alebo iné).

    Pred použitím sa uistite, že ste sa zoznámili s inštrukciou, ktorá je pripojená na obale. Všetky ďalšie manipulácie by sa mali uskutočniť v prísnom súlade s týmito informáciami.

    Tipy

     Hlavná požiadavka pri použití akrylového lepidla je bezpečnosť bezpečnosti, aj keď je neškodné.

     • Dostupnosť osobných ochranných prostriedkov je povinným pracovným bodom s touto látkou.
     • Povrchy vyžadujúce lepenie by mali byť pripravené na aplikáciu kompozície, odstráňte prach, nečistoty a iné znečistenie, to znamená, aby sa čistenie od starej povrchovej úpravy a opatrného odmasťovacieho alkoholu alebo rozpúšťadla. Niekedy je prijateľné na použitie priméru. Okrem toho musia byť lepené časti suché a husté, neobsahujú zle pevné prvky. Lesklý povrch liečený malým abrazívom.
     • Práce sa vykonávajú pri teplote + 5º – + 35ºС, s výnimkou priameho slnečného svetla.
     • Suchá zmes musí byť chov v prísnom súlade s pokynmi, najlepšie zo všetkých teploty vody.
     • Prebytočná zmes, ktorá sa objavila na povrchu, by sa mala okamžite odstrániť suchou handričkou, inak lepidlo je po vysušení veľmi ťažké.

     O tom, ako aplikovať akrylové lepidlo, povedal vo videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: