Akumulátory pre skrutkovač: druh, výber a skladovanie

Sochári na batériách sú v dopyte ako typ nástroja a sú široko používané v stavebníctve a každodennom živote. Účinnosť a trvanlivosť takéhoto zariadenia však závisí úplne na type batérie inštalovanej v prístroji. Preto by sa mala venovať voľba zdroja energie.

Výhody a nevýhody

Vysoký dopyt zákazníkov a veľký počet pozitívnych spätnej väzby na dobíjacích zariadeniach sú spôsobené radom nesporných výhod týchto modelov. V porovnaní so sieťovými zariadeniami sú nabíjateľné skrutky absolútne autonómne a nepotrebujú externý zdroj energie. To vám umožní vykonávať prácu na susedných územiach, kde sa natiahnite, je technicky nemožné, ako aj v teréne.

Okrem toho, zariadenia nemajú žiadny drôt, čo ich umožňuje používať v ťažkostných miestach, kde sa nedostane do sieťového nástroja.

Rovnako ako pri každom komplexnom technickom zariadení, modely batérie majú svoje slabé stránky. Patrí medzi ne väčšie, v porovnaní so sieťovými modelmi, hmotnosťou, vďaka prítomnosti ťažkej batérie a potrebu nabíjania pravidelného batérie.

Okrem toho náklady na niektoré autonómne vzorky výrazne prevyšujú náklady na siete pôsobiace zo siete, ktoré často pôsobia ako rozhodujúci faktor a núti spotrebiteľa, aby sa opustil nadobudnutie batérií v prospech elektrických.

Názory

K dnešnému dňu sú nabíjateľné skrutkovače vybavené tromi typmi ac- s nikel-kadmium, lítium-ión a nikel-metal-hydridové modely.

Nikel kadmium (NI-CD)

Sú najstarší a najbežnejší typ batérií, o ktorých je v posledných 100 rokoch známy ľudskosť. Modely sú charakterizované vysokou kapacitou a nízkou cenou. Ich náklady sú takmer trikrát nižšie ako hladina moderných kovov hydridov a lítium-iónových vzoriek.

Prvky výkonu (banky), ktoré tvoria celkový blok, majú menovité napätie 1,2 voltu a celkové napätie môže dosiahnuť 24 V.

Medzi výhody tohto druhu patrí dlhá životnosť a vysoký tepelný odolnosť batérií, čo im umožňuje použitie pri teplotách až do +40 stupňov. Zariadenia sú určené pre tisícky cyklov vypúšťania / nabíjania a môžu byť prevádzkované v aktívnom režime najmenej 8 rokov.

Okrem toho, skrutkovač, vybavený takýmto typom batérie, môže byť prevádzkovaný, až kým nie je úplne vypustený, bez strachu zo zníženia výkonu a rýchleho zlyhania.

Hlavnou nevýhodou vzoriek nikel-kadmiových je prítomnosť „pamäťového efektu“, vďaka ktorým Neodporúča sa nabíjať batériu, kým nie je úplne vypustená. Inak, vzhľadom na časté a krátke dobíjanie, doska vo výživových prvkoch sa začína zrútiť a batérie rýchlo zlyhajú.

Ďalšou významnou nevýhodou modelov nikel-kadmiu je problém likvidácie použitých batérií.

Faktom je, že prvky sú charakterizované vysokou toxicitou, ktorá vyžaduje osobitné podmienky na ochranu a spracovanie.

To znamenalo zákaz ich používania v mnohých krajinách Európy, kde bola stanovená prísna kontrola pre zachovanie čistoty okolitého priestoru.

Nikel-metal-hydrid (Ni-MH)

Sa zlepšujú v porovnaní s nikel-kadmium, batériami a majú vysoké výkonové charakteristiky.

Batérie majú malú hmotnosť a líšia sa v malých veľkostiach, čo výrazne uľahčuje prácu s skrutkovačom. Toxicita takejto AKB je oveľa nižšia, ako predchádzajúci model a „Memory efekt“, hoci je veľmi slabo vyjadrený.

Okrem toho sa batérie vyznačujú vysokou kapacitou, trvanlivým prípadom a sú schopné preniesť viac ako jednu a pol tisíc nabíjacích cyklov.

Nevýhody nikel-metal hydridových modelov zahŕňajú nízku odolnosť proti mrazu Neumožňuje, aby sa používali pri negatívnych teplotách, Rýchle samoobsluhy a nie veľmi dlhé, v porovnaní so vzorkami nikel-kadmium, životnosť.

Okrem toho zariadenia netolerujú hlboké vybitie, po dlhú dobu účtujú a drahé.

Lítium-iónový (Li-Ion)

Batérie boli vyvinuté v 90. rokoch minulého storočia a sú najmodernejšou batériou. V mnohých technických ukazovateľoch získali dva predchádzajúce typy a sú nenáročné a spoľahlivé zariadenia.

Zariadenia sú určené na 3 tisíc cyklov nabíjania / vypúšťania a servisné obdobie dosiahne 5 rokov. Medzi výhody tohto druhu patrí absencia samoobsluhy, ktorá umožňuje nabíjať zariadenie po dlhodobom skladovaní a okamžite pokračovať v prevádzke, ako aj vysokú kapacitu, ľahké a kompaktné rozmery.

V batériách neexistuje „pamäťový efekt“, čo je dôvod, prečo môžu byť účtované na akúkoľvek úroveň vypúšťania, Bez strachu silu. Okrem toho sú zariadenia rýchlo nabité a neobsahujú toxické látky.

Spolu s veľkým množstvom výhod, lítium-iónové zariadenia majú slabé stránky. Patrí medzi ne vysoké náklady, nižšie, v porovnaní s nikel-kadmiovými modelmi, životnosťou a nízkou odolnosťou voči nárazom. Tak, So silným mechanickým nárazom alebo poklesom z vysokej výšky môže batéria explodovať.

Avšak, na posledných modeloch, niektoré technologické chyby boli odstránené, takže zariadenie sa stalo menej výbušným. Bol nainštalovaný regulátor vykurovania a úrovne batérie, čo umožnilo úplne eliminovať výbuch z prehriatia.

Nasledujúci mínus spočíva v tom, že batérie sa obávajú hlbokom výboji a vyžadujú pravidelnú kontrolu nad úrovňou nabíjania. V opačnom prípade zariadenie začne stratiť pracovné vlastnosti a rýchlo zlyhá.

Ďalšou nevýhodou lítium-iónových modelov je skutočnosť, že ich servisná životnosť nezávisí od intenzity používania skrutkovača a cyklov produkovaných ho, pretože sa vyskytuje v zariadení nikel-kadmium, ale výlučne vo veku batérie. Tak, Po 5-6 rokoch nebudú môcť aj nové modely, Napriek tomu, že nikdy nevyužili. teda Nákup lítium-iónových batérií je rozumný len v prípadoch, keď sa predpokladá pravidelné používanie skrutkovača.

Dizajn a špecifikácie

Batéria je oprávnene považovaná za jeden z hlavných uzlov skrutkovača, o tom, ako vysoko výkon bude jeho prevádzkové vlastnosti, výkon a trvanie zariadenia bude závisieť.

Konštruktívne je batéria jednoduchá: puzdro na batérie je vybavené vekom, ktoré je pripojené k nemu pomocou štyroch skrutiek. Jeden z hardvéru je zvyčajne naplnený plastom a slúži ako dôkaz, že batéria sa neotvorila. Pri servisných centrách je potrebné pri servírovaní batérií v záruke. Vnútri prípadu umiestneného girlandu z batérií, ktoré majú sériové spojenie, čo je dôvod, prečo je plné napätie batérie rovné množstvu napätia všetkých batérií. Každý z prvkov má vlastné označenie s prevádzkovými parametrami a typom modelu.

Hlavnými technickými vlastnosťami akumulátorových batérií pre skrutkovač sú kapacita, napätie a čas celkového poplatku.

 • Kapacita batérie Meria sa v mat / h a ukazuje, ako dlho je prvok schopný napájať zaťaženie s plným nabitím. Indikátor kapacity 900 MA / H hovorí, že s zaťažením 900 miliamper je batéria vybitá za hodinu. Táto hodnota vám umožňuje posúdiť potenciál zariadenia a správne vypočítať zaťaženie: Čím vyššia je kapacita batérie a lepšie zariadenie udržiava náboj, tým dlhší skrutkovač bude schopný pracovať.

Kapacita väčšiny modelov domácností sa rovná 1300 mA / h, čo stačí na pár hodín intenzívnej práce. V profesionálnych vzorkách je tento obrázok výrazne vyšší a je 1,5-2 a / h.

 • Napätie Je tiež považovaný za dôležitý technický majetok batérie a má priamy vplyv na výkon elektromotora a rozsah krútiaceho momentu. Modely domácich skrutkovačov sú vybavené 12 a 18 voltmi o batériách 12 a 18 voltov, zatiaľ čo v silných zariadeniach sú batérie nainštalované na 24 a 36 V. Napätie každej z batérií, ktoré tvoria batériu, sa líši od 1,2 do 3,6 V a závisí od modelu AKB.

 • Čas úplného poplatku Označuje, koľko času je batéria potrebná na nabíjanie. V podstate všetky moderné modely batérií nabite dostatočne rýchlo, približne 7 hodín, a ak potrebujete len nabíjať zariadenie, niekedy má dosť 30 minút.

Avšak, s krátkodobým nabíjaním, musíte byť extrémne opatrní: niektoré modely majú takzvaný „pamäťový efekt“, z toho, ktorý časté a krátke dobíjanie sú kontraindikované.

Tipy na výber

Skôr ako začnete zakúpiť batériu pre skrutkovač, je potrebné určiť, ako často a za akých podmienok je nástroj plánovaný na prevádzku. Takže, ak je zariadenie zakúpené za nepravidelné použitie s minimálnym zaťažením, potom má zmysel získať drahý lítium-iónový model. V tomto prípade je lepšie zastaviť svoju voľbu na testovaní nikel-kadmiových batérií, s ktorými sa počas dlhodobého skladovania nič nestane.

Lítiové výrobky, bez ohľadu na to, či sú prevádzkované alebo nie, musia byť uchovávané v účtovanom stave, pri zachovaní aspoň 60% náboja.

Ak je batéria vybraná na inštaláciu na profesionálnom modeli, ktorého použitie bude trvalé, potom v tomto prípade je lepšie vziať „lítium“.

Pri nákupe skrutkovača alebo oddeleného ACB z rúk je potrebné zapamätať si majetok lítium-iónových modelov, aby rástli v súlade s jeho vekom.

A aj keď nástroj vyzerá ako nový a nikdy nezapnutý, potom batéria v nej pravdepodobne nefunguje. Preto by sa v takýchto situáciách mali byť vybrané len modely nikel-kadmiových modelov alebo byť pripravené na skutočnosť, že lítium-iónová batéria sa čoskoro zmení.

Pokiaľ ide o prevádzkové podmienky skrutkovača, je potrebné mať na pamäti, že Ak je nástroj vybraný pre prácu v krajine alebo v garáži, je lepšie zastaviť svoju voľbu na „kadmium“. Na rozdiel od vzoriek Lithium-ion, sú oveľa lepšie tolerantné mráz a nebojí sa fúzií a pádov.

Pre nevhodné práce v priestoroch si môžu kúpiť model Hydridovho kovu.

Majú veľkú kapacitu a dokázali sa ako domáci asistent.

Preto, ak je to potrebné lacné, vytrvalé a trvanlivé batérie, potom musíte vybrať niklové kadmium. Ak potrebujete časový model, ktorý je schopný dlhý a mocne otočiť motor – to je určite „lítium“.

Nickel-metal hydridové batérie v jeho vlastnostiach bližšie k nikel-kadmiu, takže pracovať s pozitívnymi teplotami je možné zvoliť ako modernejšiu alternatívu.

Populárne modely

V súčasnosti sa väčšina spoločností na výrobu elektrických nástrojov zaoberá výrobou batérií pre vŕtačky a skrutky. Medzi obrovskou rozmanitosťou rôznych modelov, existujú populárne svetové značky a lacné zariadenia z málo známych firiem. A hoci vzhľadom na vysokú súťaž má takmer všetky výrobky prezentované na trhu vysokú kvalitu, Niektoré modely by sa mali prideliť samostatne.

 • Leader v počte schvaľovacích recenzií a nákupu požiadaviek je Japonská Makita. Spoločnosť sa zaoberá výrobou elektrických nástrojov po mnoho rokov a vďaka akumulovaným skúsenostiam dodáva produkty len produkty s vysokou triedou na svetovom trhu. Takže model Makita 193100-4 je typickým predstaviteľom batérií nikel-metal-hydridov a je známy pre vysoko kvalitnú a dlhú životnosť. Produkt sa vzťahuje na vysoké ceny batérií. Výhodou tohto modelu je veľká nábojová kapacita hodnoty 2,5 a / h a absencia „pamäťového efektu“. Napätie batérie je 12 V a model váži len 750 g.

 • Batéria Metabo 625438000 Je to lítium-iónová batéria a absorbovaná všetky najlepšie charakteristiky tohto typu výrobkov. V zariadení neexistuje žiadny „pamäťový efekt“, ktorý vám umožní nabíjať podľa potreby, bez toho, aby ste čakali na plnú batériu. Napätie modelu je 10,8 voltov a kapacita je 2 A / H. To umožňuje skrutkovač dlhodobo pracovať bez dobíjania a používaných ako profesionálny nástroj. Inštalácia vymeniteľnej batérie v zariadení sa vykonáva veľmi ľahko a nespôsobuje ťažkosti aj medzi užívateľmi, ktorí vyrábajú výmenu batérie prvýkrát.

Funkcia tohto nemeckého modelu je jeho malá hmotnosť, ktorá je len 230 g. To výrazne zmierňuje skrutkovač a položí ho na pohodlie používania v takmer jednom riadku so sieťovými zariadeniami.

Okrem toho existuje taká ACB celkom lacná.

 • Nikel-kadmium model NKB 1420 HT-A CHARGE 6117120 vyrobené v Číne ruskou technológiou a je analóg batérií HITACHI EB14, EB1430, EB1420 a ďalšie. Zariadenie má vysoké napätie 14,4 V a kapacitu 2 A / H. Batéria váži pomerne veľa – 820 g, čo je však charakteristické pre všetky modely nikel-kadmium a je vysvetlené štrukturálnymi znakmi nutričných prvkov. Výrobok sa vyznačuje schopnosťou pracovať dlhú dobu na jedno náboj, prítomnosť „pamäťového efektu“.

 • Kubická batéria 1422-Makita 192600-1 je ďalším predstaviteľom populárnej rodiny a kompatibilný so všetkými skrutkami tejto značky. Model sa vyznačuje vysokým napätím rovným 14,4 V a kapacitu 1,9 A / H. Váži takéto zariadenie 842 gramov.

Okrem slávnych modelov značky existujú aj iné zaujímavé vzorky na modernom trhu.

Teda elektráreň založila uvoľnenie univerzálnych batérií, kompatibilných s takmer všetkými populárnymi značkami skrutkovačov.

Tam sú takéto zariadenia oveľa lacnejšie ako natívne batérie a oslovili sa celkom dobre.

Prevádzka a servis

Na zvýšenie životnosti batérie a na zabezpečenie ich správnej a stabilnej prevádzky je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

 • Práca s skrutkovače vybavenými nimik-kadmiovými batériami, je potrebné pokračovať, kým nebude batéria úplne vybitá. Takéto modely sa odporúčajú len v prepustenom stave.
 • Pre NICD zariadenia rýchlo „Zabudli ste“ nechcenú úroveň nabíjania, odporúča sa ich niekoľkokrát riadiť na „plnú poplatok – hlboké vybitie“. V procese ďalšej práce, nabíjanie takýchto batérií je extrémne nežiaduce, inak môže zariadenie opäť „pamätať“ zbytočné parametre av budúcnosti „vypnúť“ presne na týchto hodnotách.
 • NI-CD alebo Ni-MH batéria je možné obnoviť. Na to sa cez neho prechádza s krátkymi impulzmi prúdu, ktoré musia byť najmenej 10-krát vyššie ako kapacita batérie. Počas prechodu impulzov, dendritov a batérie sa reštartuje. Potom je „čerpanie“ s niekoľkými „hlbokými výbojmi – plných“ cyklov, po ktorých začínajú používať v prevádzkovom režime. Obnovenie batérie nikel-metal-hydridov sa vyskytuje pozdĺž rovnakej schémy.
 • Reštaurovanie lítium-iónových batérií diagnostickým a čerpaním selentového prvku je nemožné. Počas svojej prevádzky dochádza k rozkladu lítia, nie je úplne nemožné uhradiť jeho stratu. Zlyhané lítium-iónové batérie sú predmetom výlučne nahradenia.

Pravidlá na výmenu batérií

Ak chcete nahradiť banky v batérii NI-CD alebo NI-MH, je to najprv potrebné odstrániť. Ak to chcete urobiť, mali by ste odskrutkovať upevňovacie skrutky a vo viacerých rozpočtových modeloch, ktoré nie sú vybavené vymeniteľným dizajnom, opatrne stláčajte blok rolovať a odstrániť batériu.

Ak je prípad zapustený do rukoväte skrutkovača, potom musíte odpojiť blok okolo obvodu pomocou skalpelu alebo noža s tenkou čepeľou a potom vytiahnite. Potom je potrebné otvoriť kryt bloku, kopať alebo uhryznúť s bradavkami zo spájajúcich dosiek Všetky banky a prepísať informácie z označenia.

Typicky sú takéto batérie vybavené batériami s napätím 1,2 V a kapacitou 2000 MA / H. Sú spravidla dostupné v každom obchode a stojí asi 200 rubľov.

Sutting položky musia byť v rovnakých spojovacích doskách, ktoré stáli v bloku. Je to spôsobené tým, že už majú požadovaný úsek s odporom, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu batérie.

Ak sa „natívne“ dosky nemohli uložiť, potom namiesto toho môžete použiť medené prúžky. Prierez týchto pásov by mal byť absolútne identický prierez „natívnych“ dosiek, V opačnom prípade budú nové dosky veľmi horúce v procese nabíjania a spúšťajú termistor.

Sila spájkovacieho železa pri práci s elektrickými prvkami by nemala prekročiť 65 W. Spájkovanie musí byť vykonané rýchlo a jemne, neumožňuje to prehriať položky.

Spojenie batérií musí byť konzistentné, to znamená, že „-“ predchádzajúci prvok musí byť pripojený „+“. Po zozbieraní girlandu vykonajte úplný cyklus nabíjania a nechať dizajn na samotný deň.

Po zadanom období je nevyhnutne merané výstupné napätie na všetkých batériách.

S riadnou montážou a vysoko kvalitným spájkovaním bude táto hodnota rovnaká na všetkých prvkoch a bude zodpovedať 1,3 V. Potom sa batéria zhromažďuje, inštaluje v skrutkovači, zahŕňa a udržiava sa pod zaťažením až do úplného vypúšťania. Ďalej sa postup opakuje, potom, čo je zariadenie znovu nabité a použité podľa určených.

Všetko o akumulátoroch pre skrutkovače – vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár