Aký je lepidlo pre expandovaný polystyrén a ako si vybrať vhodnú možnosť?

Pri dokončovaní povrchov má materiál kvalita materiálu. Ale okrem charakteristík obkladových surovín je to tiež spôsob, ako ho upevniť. Napríklad, ak hovoríme o expandovanom polystyréne, stojí za to premýšľať o správnej voľbe lepiacej kompozície na upevnenie.

Vlastnosti inštalácie materiálu

Na izoláciu fasád a vnútorných diel sa používa mnoho rôznych stavebných výrobkov. Jedným z týchto výrobkov je polystyrénová pena. Materiál je dosky, ktoré majú rôzne rozmery a hrúbku. Pre montážne dosky na rôzne bázy, vrátane betónu a kovu, špecializované lepidlá sa zakúpia.

Hlavnou úlohou lepidla na polystyrén je prítomnosť vlastností, ktoré poskytujú vysoko kvalitné upevnenie materiálu na povrch.

Domáce a zahraničné spoločnosti sú výrobcovia takýchto výrobkov. Vyberte Fondy pre vonkajšie a interné práce.

Podľa odborníkov, pri výbere lepidla na montáž materiálu, musíte venovať pozornosť viacerým hlavným bodom.

 • Hlavnou úlohou lepiacich prostriedkov je zabezpečiť spoľahlivú spojku dosiek so základňou, takže cena výrobkov v tomto prípade zohráva menšiu úlohu.
 • Luxusné riešenia alebo zmesi (najmä výrobky určené na vonkajšiu prácu) by mali byť odolné voči kolísaniu teploty, zrážok a iných negatívnych vplyvov na životné prostredie.
 • Ekológia kompozícií zohráva dôležitú úlohu. Ak si nevenujete pozornosť tomuto Nuance pri nákupe kompozície na dekoráciu interiéru, výrobok môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie ľudí v miestnosti.
 • Jednoduchá inštalácia je tiež významným nuancom.

Ako ukazuje prax, nie všetky tovary prezentované na počítadlách supermarketov spĺňajú vyššie uvedené požiadavky. Z tohto dôvodu je proces inštalácie polystyrénovej peny často komplikovaný.

Existuje určitá špecifickosť práce s lepidlom v externých dokončovacích prácach. Pokiaľ ide o bitúmenové a cementové malty, môžu byť kompozície aplikované trvalým vrstvou na povrchu dosky. Základne steny, zase, musí byť pripravený na lepidlo, výrobok môže byť čo najtenší. Na tento účel je zbavený znečistenia a upokojiť.

Ak sa inštalácia polystyrénovej peny predpokladá použitím lepiacej peny, aplikácia kompozície sa uskutočňuje okolo obvodu produktu, ako aj v strede Zigzag. Po tom, kachle je upevnené na povrchu.

Ak sú vytvorené nadmerné riešenia, sú úhľadne odstránené po prudkom lepidle. Ak materiál vysuší veľmi dlho, dosky sú lepšie pevné pomocou zálohovania.

Prehľad lepiacich kompozícií

Lepiace prostriedky pre vnútorné a vonkajšie práce sa líšia v zložení a charakteristikách. Môžu mať tiež inú konzistenciu, implementovanú vo forme suchého alebo pripraveného na prevádzku zmesi. Jediný majetok, ktorý kombinuje všetky druhy lepidla, je zákaz zahrnutia akýchkoľvek rozpúšťadiel. Kontakt benzínu alebo acetónu s izoláciou je neprijateľný, pretože tieto látky ho môžu spaľovať.

Pokiaľ ide o lepidlo peny, tento druh produktu je veľmi pohodlný na použitie jednoduchosťou aplikácie. Hotová kompozícia obsahuje všetky potrebné komponenty, ktoré vám umožňujú rýchlo a efektívne lepidlo produktov. Treba však poznamenať, že takéto lepidlo veľmi rýchlo schne. Najčastejšie sa používa ako produkt na jednorázové.

Suché kompozície vám umožňujú niekoľkokrát použiť, miesiť zmes časti, podľa potreby.

Špecialisti odporúčajú, aby uprednostnili suché výrobky, keď má pracovný povrch vady a nezrovnalosti.

Lepidlo peny pre vonkajšiu prácu má polyuretánovú základňu a je realizovaná v baldachýnom, čo zjednodušuje aplikáciu materiálov. Na rozdiel od bitúmenových produktov rýchlo schne, takže nie je potrebné používať podporu pre materiál. Znamená získanú silu po niekoľkých hodinách.

S ohľadom na obľúbené značky adhezívnych riešení pre externú prácu, ceresit, Berg a Knauf Products môžu byť zaznamenané. Tieto značky už vyhrali dôveru zákazníkov v dôsledku vysokej kvality produktu.

Lepiace kompozície určené na prácu s polystyrénovými penovými doskami môžu byť rozdelené do dvoch typov:

 • suché výrobky;
 • Polyuretánové roztoky.

Rozdiely týchto skupín sú v spôsobe chovu, balenia, vzhľadu, ako aj techniky spracovania materiálov.

Okrem toho môžu byť produkty na prácu s expandovaným polystyrénom rozdeliť na kompozície pre oddelené použitie a univerzálne výrobky. Posledná odroda má širšiu oblasť aplikácie. Takéto formulácie môžu nielen vykonávať hlavné funkcie, ale tiež slúžiť ako prostriedok na vystuženie dosiek s mriežkou. Charakteristiky strednej kvality možno pripísať ich minesom. Tento nedostatok však odôvodňuje dostupné náklady na výrobky. Pre spoľahlivejšiu inštaláciu stojí za výhodné adhezívnymi roztokmi alebo úzkymi zmesmi spektra.

Pre externú prácu

Môžu sa zvážiť najvhodnejšia kompozícia pre vonkajšiu prácu s polystyrénovými penami Bitúmenové lepidlo, Napriek tomu, že obsahuje rozpúšťadlo. Táto zložka nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre izoláciu. Produkty sa predávajú plne pripravené na použitie. Ak chcete prilepiť povrchové priestory, musí sa na stenu aplikovať bitúmenové lepidlo.

Ďalší populárny pohľad je Lepidlo, ktorý je ideálny pre prácu s tehlou bázou, stenami z betónu a slaglobu, ako aj na upevnenie stropných dlaždíc. Zvyčajne sa takáto zmes predáva v suchej forme a na varenie sa zriedi vodou. Nevýhodou suchých výrobkov stojí za to pripísať skutočnosti, že na chovné lepidlo na požadovanú konzistenciu trvá nejaký čas. Avšak, cement-polymérny zloženie a nízke náklady robia výrobok veľmi populárny. Je vhodný pre prípady, keď sa ako izolácia používa extrudovaná polystyrénová pena.

V izbe

Pri inštalácii dosiek z polystyrénovej peny indoors je potrebné použiť kompozície, ktoré spĺňajú tieto požiadavky:

 • vysoká spojka;
 • Absencia toxických látok v kompozícii;
 • Odolnosť voči kolísaniu teploty;
 • Rýchla inštalácia a minimálne lišty.

V apartmánoch a domoch s konštantnou pozitívnou teplotou vzduchu a minimálny obsah vlhkosti dosky môže byť vložená na povrchu lepidla Pluh. Indoors, v ktorých je indikátor vlhkosti dostatočne vysoký, je lepšie použiť lepidlo na gumovom základe. Takéto výrobky sa dokonale prejavujú v práci s kovom, plastom, betónom, drevom a keramikou.

Suché sadrové mix Môže byť použitý na povrchové chyby. Táto skupina zahŕňa lepidlo „CLUSTEVEFLIX“. Ide o plne prírodný produkt, ktorý je určený len pre vnútorné práce.

Pri práci s dekoratívnymi prvkami a stropnými plochami stojí za to zastaviť výber o vode rozpustných kompozíciách. Takéto výrobky majú bielu farbu, takže vám umožňuje maximalizovať všetky dostupné švy a spojov medzi materiálovými listami.

Lepiaca pena môže byť použitá pre suterénne izby, balkóny, steny a podlahy. Mala by sa aplikovať pri teplote 0 až +35 s.

Charakteristiky a prietok

Podľa odborníkov, najekonomickejšie zloženie z hľadiska spotreby produktu sú polyuretánové penové a lepidlo pod maľovaním na vonkajšie použitie.

Na vykonávanie výpočtov zamýšľaného prietoku lepiacej kompozície je potrebné mať predstavu o priemernej výške svojej spotreby. Táto hodnota priamo závisí od výrobkov, jej druhov, ako aj výrobnej technológie.

V priemere majú suché prášky spotrebu približne 500 gramov na 1 m2 materiálu. Pre bitúmenovú zmes sa tento indikátor pohybuje od 800 gramov a viac ako 1 m2. Polyuretánové adhezívne kompozície sú pozoruhodné v tom, že majú najviac minimálna spotreba – 1 môže zvyčajne chytiť 10 m2.

Tipy na výber

Chystáte sa do supermarketu na lepidlo na opravu práce, stojí za to zvážiť nasledujúce dôležité nuansy týkajúce sa výberu finančných prostriedkov:

 • Kvalitné výrobky by nemali byť ťažké;
 • Priepustnosť pár musí mať priemer;
 • Pokiaľ ide o hustotu, je potrebné uprednostniť najodolnejšie kompozície, čo vám umožní ušetriť na konzumácii výrobkov;
 • Vonkajšie práce je mimoriadny význam odolnosť roztoku smerom k záporným teplotám;
 • Každý výrobca stanovuje svoju cenovú cenu, takže je nemožné hovoriť s dôverou, že lacnejší tovar má nižšiu kvalitu.

Čo ešte môže byť lepené?

 • Medzi rôznymi lepiacimi kompozíciami môžu byť pridelené medzi rôznymi lepiacimi prostriedkami vhodnými na expandovaný polystyrén Miešaný lepidlo, ktorý sa používa aj na inštaláciu polyuretánu a peny. Medzi pozitívne vlastnosti výrobku je možné všimnúť si spoľahlivú fixáciu materiálu na betón, sadry a väčšinu základov na báze dreva. Produkty majú širokú škálu aplikácií, takže je povolené fungovať v interiéri aj zvonku. Okrem toho, po úplnom vysušení môže byť materiál dodatočne zaobchádzať s farbiacimi kompozíciami alebo lakom.
 • Spoľahlivé lepidlo robí dobrú fixáciu surovín, ale niektorí majstri sa používajú napríklad v práci s polystyrénom sklolaminátom, napríklad, Kvapalné nechty alebo tmel pre dlaždice. Na montáž materiálu sa často používa silikónový tmel. Pri výbere takýchto kompozícií však ľudia neberú do úvahy skutočnosť, že takéto riešenia najčastejšie vybuchli materiál.
 • Niekedy pre lepenie surovín na malom povrchu Môžete použiť obojsmernú škótsku. Ale táto metóda vám umožňuje upevniť materiál len vtedy, ak je základ malý. V opačnom prípade táto možnosť nestojí za zváženie.

O tom, ako aplikovať lepidlo v príklade „Technonikol“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár