Alkridné smaltovanie: Vlastnosti a aplikácie

Alkyd smalt je jedným z najobľúbenejších typov farieb, ktoré sa môžu pochváliť všestrannosť a trvanlivosť. Vďaka jedinečným vlastnostiam sa tento materiál môže použiť aj pre vonkajšiu dekoráciu priestorov.

Zvláštnosť

Alkridný smalt sa objavil relatívne nedávno a v krátkom časovom období bolo schopné získať popularitu, tlačiť iné typy náterov farby. Tento produkt sa vyznačuje jeho multifunkčnosťou, vďaka ktorej sa aktívne používa nielen pre vnútorné práce (podlahové a stenové dekorácie), ale aj pre externú opravu.

Určenie rozdielu v alkydovom smalene z akrylu je odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ako aj schopnosť dokonale odolávať oderu. Aj po mnohých rokoch, povrch, zdobený alkyd smalt, naďalej udržiava jeho atraktívny vzhľad.

Medzi hlavné znaky smaltu tohto druhu, je teda možné rozlíšiť svoju pôsobivú elasticitu a trvanlivosť. Materiál vyžaduje minimálny čas na vyschnutie, Kvôli ktorým sa môže použiť v akejkoľvek miestnosti.

Ďalšou výhodou tohto typu laku je, že sa časom nezmení a nestratí svoju pôvodnú farbu.

Charakteristika

Unikátne charakteristiky Alkyd smalt, umožňujú ho aplikovať počas práce na ulici, pretože materiál sa nebojí účinky dažďa a snehu, teploty kvapiek a lúčov slnka. Výrobok obsahuje ultra-moderné komponenty, ktoré zabezpečujú spoľahlivú ochranu materiálu z procesu korózie.

Práve z toho dôvodu, že sa aktívne používa na dokončenie kovu, ako aj drevených predmetov.

Medzi najobľúbenejšie možnosti, môžu byť uvedené nasledujúce odrody:

 • Rýchle sušenie. Vo väčšine prípadov obsahuje sekvenčné a rôzne rozpúšťadlá. Vďaka tomu je proces sušenia minimálny čas, čo robí alkyd smalt perfektné riešenie pre interiérové ​​dekorácie.
 • Melaminoalk. Zvláštnosťou takéhoto materiálu je, že takýto druh sa môže pochváliť pôsobivým adhéziou, takže melaminalkidové druhy sa používajú na kovové maľovanie.
 • Alkyd-urethunova. Je zmes pigmentov a cieľových prísad, ktoré zahŕňajú aj špeciálne postupy.

Alksridné skloviny sa získa zmiešaním alkydových lakov a špeciálnych rozpúšťadiel. Avšak, iné komponenty môžu byť tiež pridané do farby: poskytnúť určitú farbu, aby sa zabezpečila odolnosť proti korózii a iné prísady.

Ak je potrebné zabezpečiť trvanlivosť materiálu rôznym hubovým léziám a zabrániť vývoju foriem, antiseptiká sa pridávajú k produktu.

Treba poznamenať, že podobne ako väčšina iných farieb a lakov, smalt s dlhodobým nepoužívaním môže stratiť svoje vlastnosti a zmeniť konzistenciu, vrátenie len pri pridávaní špeciálneho rozpúšťadla.

Alkyd lak sa používa ako hlavná zložka v takýchto smaltinách, ktoré môžu byť dva typy:

 • Pentafalický – Toto je špeciálna kompozícia živice, na ktorú sa pridajú glycerín a prírodné oleje. Hlavnou výhodou podobnej zložky je, že sa môže pochváliť jeho odolnosťou voči vode.
 • Glyphthalian. Kompozícia sa vyznačuje vysokou rýchlosťou sušenia, ktorá sa pohybuje od 24 do 6 hodín.

Názory

Moderný trh predstavuje obrovské množstvo alkydových smaltov, ktoré sú založené na ich aktívnych zložkách, vlastnostiach, používaní funkcií a iných bodov. Každá značka smaltovania má svoj listový kód, ktorý predovšetkým označuje, ktoré komponenty sú súčasťou materiálu, ako aj to, čo sa dá použiť.

Medzi najobľúbenejšie druhy možno poznamenať, že tieto odrody:

 • Smalt, ktorý je vhodný pre vonkajšiu prácu. Tento materiál obsahuje unikátne komponenty, ktoré poskytujú spoľahlivú ochranu pred vystavením vonkajším faktorom.
 • Pre vnútorné použitie. Takéto druhy sa sušia rýchlejšie: zvyčajne tento proces trvá asi jeden deň.
 • Smalt na dočasné použitie, ktoré sa nazýva aj konzervatívny.

 • Smalt, ktorý sa môže pochváliť odolnosťou voči vlhkosti a vode.
 • S prítomnosťou špeciálnych komponentov. Napríklad povlak na bojujúci hmyz.
 • Odolné voči elektrickej vodivosti.

 • Tepluvzdorný. Aktívne sa vzťahujú na konečnú úpravu priemyselných priestorov. Sa môže pochváliť odolnosti voči príliš vysokým alebo nízkym teplotám.
 • V posledných rokoch je aerosólový smalt veľmi obľúbený na trhu, čo je nepriehľadná sklenená kompozícia v balóne.

Podobná zmes sa aplikuje pomocou rozprašovania, ktorý umožňuje použitie kompozície v najťažších miestach povrchu, kde sa nemôžete dostať do valčeka alebo strapce.

V závislosti od klasifikácie alkyd smaltu sa môžu rozlíšiť nasledujúce odrody:

 • GF-230. Základom takéhoto materiálu je lesklilý komponenty, takže sa používa na dokončenie interiéru. Okrem toho, GP-230 nemôže byť aplikovaný na ulici. Medzi výhody možno poznamenať obrovský výber farebných riešení a jednoduchosť aplikácie.
 • PF-115. Unikátne vlastnosti takéhoto smaltu umožňujú, aby sa používali na vonkajšie dekorácie budov a fasád, na maľovanie drevených aj kovových povrchov.

Použite PF-115 je potrebné dve vrstvy a proces sušenia trvá približne 30 hodín.

 • PF-223. Vo väčšine prípadov sa používa na dokončenie radiátorov na maľovanie. Existuje len 18 farieb. Takáto kompozícia sa zriedi použitím rozpúšťadla. Počas sušenia sa môže rozlíšiť skôr špecifický zápach.
 • Matný. Sú známe väčšia odolnosť voči účinkom vody a čistiacich prostriedkov. Materiál nestratí svoje vlastnosti aj pri mimoriadne vysokých teplotách.

Výkonný materiál zabezpečuje jeho ekonomickú spotrebu.

Spotreba

Existujú určité normy spotreby alkyd smaltu na meter štvorcový povrchu.

V procese výpočtu normy na 1 m2 by sa mali zohľadniť tieto faktory: \ t

 • Viskozita látky je hrubá látka, tým väčšie množstvo tekutiny sa môže zriediť;
 • Kvalita povrchu a počet vrstiev;
 • Aké práce sa vykonávajú: interné alebo externé.

V priemere je spotreba alkydového smaltu na 1 m2 približne 110-130 g. Zároveň je povinné zvážiť niektoré dôležité body. Ak je napríklad kovový povrch natretý, množstvo spotrebovaného materiálu sa môže výrazne zvýšiť. Použitie skloviny v interiéri bude veľké ako na farbenie kovov.

Farbenie povrchu mimo zlých poveternostných podmienok môže tiež spôsobiť výrazné zvýšenie spotreby farby. Pre to Aby sa zabezpečila väčšia účinnosť smaltu, môže sa zriediť pomocou bieleho ducha, rozpúšťadla a iných rozpúšťadiel.

Pred použitím každej nasledujúcej vrstvy, predchádzajúca je potrebné poskytnúť 24 hodín.

Výrobcovia

Moderný trh predstavuje obrovské množstvo výrobcov, ktorí produkujú vysoko kvalitné a spoľahlivé alkydové smalty. Veľká škála produktov umožňuje každému človeku nájsť na výstavbu alebo dokončovanie najlepšej možnosti. Nižšie sú najobľúbenejšie výrobcovia týchto produktov.

Tikkurila Miranol – považuje sa za jedného z lídrov trhu. Rozsah spoločnosti zahŕňa emaily na kovové povrchy a drevené výrobky, univerzálne možnosti, ktoré sa líšia jednoduchosťou a vynikajúcou distribúciou na povrchu. Spoločnosť je jednou z mála, ktorá ponúka nárazové alkydové smalty, ktoré sa stanú dobrým riešením pre maľovanie, ako sú nástroje alebo bicykel. Hlavnou výhodou Tikkurila Miranolu je prítomnosť obrovského výberu farieb a farebných riešení.

„Expresné“. Spoločnosť sa špecializuje na uvoľnenie modifikovaných smaltov, ktoré sú určené pre cieľovú farbu oceľových prvkov. Väčšina produktov zahŕňa špeciálne prísady do ich zloženia, čo poskytuje spoľahlivú ochranu proti korózii, čo robí „Express“ Entamel Excellent Solutions na maľovanie kovových povrchov.

„Lacra“. Spoločnosť ponúka vysoko kvalitné alkydové smalty vyrobené na základe alkydového laku. Medzi výhody patrí jedinečné dekoratívne vlastnosti, vynikajúcu spojku s povrchom a jednoduchosťou aplikácie. Okrem toho sú materiály známe svojou odolnosťou voči účinku vody a atmosférických zrážok.

Funkcie aplikácie

Vďaka svojej všestrannosti sa môžu aplikovať alkyd emaily na takmer akýkoľvek povrch. Keď je vnútorná úprava, tento materiál sa aktívne používa na radiátory farbiva. Je však potrebné sa uistiť, že výrobok je schopný odolať vysokým teplotám, takže počas vykurovacieho obdobia, náter nespustí trhliny.

Použitie Tento typ farby môže byť tiež Pre maľovanie drevených výrobkov. Treba mať na pamäti, že sa smaltuje na takomto povlaku najmenej 30 hodín. Tiež je materiál príliš ďaleko viskozita, takže je najlepšie zriediť ju s rozpúšťadlom.

Alkyd smalt je teda vynikajúci dokončovací materiál, ktorý je známy pre trvanlivosť, spoľahlivosť a prijateľnú cenu.

Z nasledujúceho videa sa dozviete o výhodách alkyd smaltu pred inými typmi farieb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: