Šťastie pre tehly: odrody a vlastnosti aplikácie

Na vytvorenie ochrannej povrchovej vrstvy sa používa tehlový lak vyžaduje pre vonkajšie aj vnútorné diela a poskytnúť atraktívnejší typ. Je schopný zvýšiť životnosť po mnoho rokov a chrániť nadáciu z vonkajších vplyvov, či už atmosférické javy alebo chemikálie.

Moderný trh ponúka obrovskú škálu podobného tovaru, rôznej kvality a ceny. V tomto článku zvážime výhody tehlového laku, jeho charakteristík, typov, ako aj malý prehľad najobľúbenejších produktov.

Výhody

Vo svojich vlastnostiach je tehlový lak univerzálnym činidlom, ktorý je vhodný pre vonkajšie aj vnútorné práce. Dokonale padá na vertikálne a horizontálne zásady, zatiaľ čo sa nevráti a nie je deformované. Výrobok má obrovské množstvo výhod, vďaka ktorému je vysoký dopyt.

Ako viete, tehla začína postupne stratiť svoju silu z neustálej interakcie s vlhkosťou. Vonkajšie steny budov, ktoré sú predmetom zrážania, prachu po celý rok sú náchylné na zničenie. To je dôvod, prečo je dôležité kvalitatívne chrániť fasádu, ošetrenie s lakom, ktoré nielenže poskytujú vlastnosti odpudzujúce vody, ale tiež zabraňuje deformácii nosných prvkov konštrukcie.

Ďalšia plus – ochrana muriva z vyvýšených hodnôt teploty, ktorá je obzvlášť dôležitá pre tehlové krby. Okrem toho, že odovzdáva externý lesk, dizajn bude chránený pred požiarom po mnoho rokov.

Toto je vynikajúci nástroj na zabránenie bielych solí na vonkajších stenách alebo tehlových plotoch. Kompozícia chráni pred vzhľadom húb alebo plesní, úroveň ochrany pred účinkami ultrafialových lúčov sa zvyšuje, čo, ako viete, môže priniesť najväčšie poškodenie. Preto si môžete byť istí, že farba muriva nebude horieť na slnku.

Stena alebo podlaha sa bude pozerať do viac výherného svetla, ak sú pokryté tehlovým lakom: nástroj dáva povrch hladký a lesklý. Vzhľadom na špeciálne vlastnosti kompozície je akumulácia prachu prevencia. Pri zakrytí steny s lakom s veľkým percentom lesku dosiahol účinok mokrého povrchu. Takéto výrobky sa zvyčajne používajú častejšie pre krajiny tehlové domy alebo na internú konečnú úpravu na žiadosť hostiteľov.

Je možné pokryť lakom a dekoratívnou tehlou, ktorá získa lesklý lesk a zdôrazní aj bohatú textúru.

Názory

Laky sa líšia v úrovni lesku. Voľba je úplne závislá od vašich preferencií chuti. Môžete zakryť steny domu s lesklým nástrojom alebo matným. Tam sú tiež pololam a polopyty.

Ďalšia klasifikácia znamená oddelenie vnútorným zložením. Napriek všestrannosti tehlových lakov zodpovedá každá základni určitému produktu. Celkom troch najbežších typov: polyuretán, polymér a silikónový akryl. Každý z nich má vlastnú sadu charakteristík.

Zlúčeniny polyméru

Patria medzi najobľúbenejšie, as, aby sa ochránili pred koróziou a inými druhmi poškodenia, môžu sa aplikovať nielen pre tehlové dôvody. Vďaka všestrannosti kompozície je ideálny pre pokrytie stien, dokonca aj pri teplote mínu. Veľké plus polymérnych výrobkov je rýchlosť sušenia, ktorá výrazne znižuje prácu. Zmes je odolná voči akýmkoľvek teplotným rozdielom a zmenám v úrovni vlhkosti, môže byť použitá nielen pre externé, ale aj vnútorné práce v miestnostiach bez konštantného kúrenia.

Ďalšou výhodou je jednoduchosť použitia zloženia: Môžu si vychutnať profesionálnych majstrov a nováčikov v opravách. Polymérny produkt zvyšuje odolnosť proti opotrebeniu akéhokoľvek povrchu, pretože rezistentné voči vymazaniu, chráni pred poškodením a poškriabaním. Pripojený brilantný vzhľad.

Tieto farby a laky majú pomerne demokratickú cenu, toľko si to najviac dovolí.

Silikónový akryl

Takéto výrobky sa častejšie používajú na vnútorné diela. Môžete ich zakryť nielen tehlové základne, ale aj keramické dlaždice, betón, sadrokarboard alebo kov. Nástroj zabraňuje vzniku žltého odtieňa na stenách. Silikónové akrylové kompozície sa často používajú na pokrytie dekoratívnych povrchov.

Tento typ zmesí môže byť zafarbený v dôsledku špeciálnych polymérov v kompozícii, Preto, okrem brilancie a ochranného filmu, stena môže získať akúkoľvek farbu podľa vášho výberu. Vďaka tomuto náteru farby bude povrch domu rezistentný na alkalické kompozície, acetón, oleje a iné chemikálie. Takéto laky však majú vysokú cenu, takže ich použitie sa odporúča viac na vnútorných povlakoch, a nie vonkajších fasád.

Na rozdiel od jeho polymérnych analógov sa zmes nespotrebuje tak ekonomicky. To je ďalší dôvod, prečo sa odporúčajú silikónové akrylové výrobky, ktoré sa odporúčajú v miestnostiach, ktoré budú zaručené, že budú chránené pred vonkajšími vplyvmi.

Polyuretán

Tieto produkty sú tiež univerzálne v ich vlastnostiach a môžu byť použité pre vonkajšie aj vnútorné účely. Po použití sa zmes vytvára cez základňu tenký transparentný film, ktorý slúži ochranu proti negatívnym atmosférickým javom. Polyuretánové laky môžu byť tiež farbou, ak im pridávajú špeciálne farbivo. Je to taký lak, ktorý vytvára vlhký účinok na tehlový povrch, čím jej dávajú ešte väčší lesk.

Kompozícia sa odporúča použiť viac pre externú prácu, Vzhľadom k tomu, že má vynikajúce ochranné vlastnosti a môže byť použitý na betónových dôvodoch. Zvýšené vlastnosti odolných voči vlhkosti polyuretánových zmesí zabezpečujú ochranu vodných stien.

Okrem troch hlavných, jeden ďalší typ tehlových lakov sa rozlišuje – to je špeciálna zmes pre pece. Jeho zloženie má zvýšenú tepelnú odolnosť a chráni murivo z konštantného kontaktu s ohňom.

Výrobcovia

Jeden z výrobcov tehlových lakov najvyššej kvality je Nemecká spoločnosť PUFA. Pod názvom značky je obrovský počet stavebných výrobkov, ale tehlový lak tohto záujmu má najväčší počet pozitívnych spätnej väzby.

Americká firma Petriho Už mnoho rokov už dodáva svoje výrobky po celom svete. Jedným z najobľúbenejších tovarov je náter na mokrý účinok, chráni povrch pred nečistotami a rýchlym opotrebovaním.

Medzi domácimi výrobcami je jeden z vodcov Značka Neomid, Ktorý spotrebuje polovičný lak „nomomid kameň“. Vzhľadom na úplnú absenciu toxického zápachu sa táto kompozícia môže použiť v interiéri.

„Hlavný technológ“ Uvoľňuje vysoko kvalitné výrobky z dovážaných surovín, ktoré budú vynikajúcim asistentom na dokončenie opravy. Teplovodné tehlové laky budú chrániť povrchy pred akýmkoľvek negatívnym vplyvom.

Pôsobnosť

Rozsah pôsobnosti takýchto lakov je oveľa širší, než sa zdá na prvý pohľad. Okrem tehlových stien sa tepelne odolné povlaky stanú vynikajúcou ochranou základov z iných materiálov. Aplikujte farby a laky na betóne a minerálne povrchy, omietky a keramické dlaždice, prírodný kameň, bridlicu. Po vysušení sa vytvorí ochranný film, čo dáva základňu lesku, s dôrazom na jeho textúru a prirodzenosť. Mimochodom, nielen tehlová samotná sa odporúča na pokrytie laku, ale aj švy medzi nimi.

Tipy pre prácu

Moderný stavebný trh ponúka širokú škálu tehlových a kamenných lakov. Existujú produkty vysoké aj nízke ceny. Mnohí budú spadnúť na chuťové aerosóly, ktoré značne uľahčujú opravárenské práce.

Je dôležité nielen aplikovať kompozíciu správne, ale aj predbežné vybrať ho:

  • Pri nákupe laku pre vonkajšiu prácu, venujte pozornosť na úroveň odolnosti voči vlhkosti, musí byť čo najvyššia, aby sa zabezpečila vysoká ochrana proti vode a ultrafialovaniu.
  • Musíte aplikovať zmesi do dvoch alebo troch vrstiev, pre-dávať každý predchádzajúci povlak na zmrazenie. Takýto prístup zabráni troske.

  • Aby sa dosiahol povrch zaujímavejšieho druhov, mnohí dizajnéri odporúčajú maľovanie intergrasing švov v inej farbe, ktorá poskytne, okrem krásneho vzhľadu, tiež väčšiu úroveň ochrany základne.
  • Pre betónové povrchy sa odporúča použiť polyuretánovú kompozíciu, pretože zabezpečí maximálnu ochranu proti vlhkosti. Na nadácii alebo nosných povrchoch sa môžu aplikovať aj laky.
  • Polyuretánové zmesi majú demokratickú cenu a ekonomickú spotrebu, čo je dôvod, prečo sú najčastejšie používané na vonkajšie práce.
  • Pre interiérové ​​dekorácie sa odporúčajú silikón-akrylové zmesi, pretože nemajú toxický zápach a dávajú vystužený lesk.

Šťastie pre tehlu a prírodný kameň s právnym použitím môže byť vynikajúcim obrancom vášho domova. Budú nielen zachrániť steny z vonkajších vplyvov, ale tiež im dávajú atraktívny vzhľad.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: