Biela tapeta v interiéri

Tapety sú najpoužívanejším materiálom na stenu dekorácie. Vzhľadom na popularitu klasických tónov, na základe rôznych štyrmi, často používané biele tapety. Tento prvok dekor je schopný vykonávať niekoľko úloh naraz. Prvou a základnou funkciou je ozdobiť steny a strop (ak hovoríme o stropných verziách). Druhou funkciou je elegantné a príjemné pozadie pre nábytok a rôzne dekoratívne prvky, ktoré budú vyzerať jasné a expresne na bielom plátno.

Zvláštnosť

Stojí za zmienku, že biele tapety majú určité charakteristické vlastnosti, na úkor, z ktorých získali obrovskú popularitu:

 • Biela farba je klasická. Je vždy relevantný a nevychádza z módy.
 • Vzor, tlač a akékoľvek iné kreslenie na bielom tapetu má špeciálny atraktívny výhľad. Ak chcete zvýrazniť obrázok alebo fotografiu, na bielom plátno, nezostane neviditeľné.
 • Táto farba je dokonale kombinovaná s rôznymi odtieňmi, či už ide o jasné farby, pastelové tóny alebo tmavé farby.

Ak sa obávate, že interiér s bielymi stenami sa stane nudným a monotónnym, môžete kombinovať povrch s inými tapetami a inými prvkami. Dizajnéri sú tiež ponúkaní, aby používali snehobiele tapety s rôznymi textúrami a dekoráciami (vzor, ​​razenie, tlač, atď.).

Klady a zápory

Špecialisti z oblasti výzdoby priestorov predstavovali niekoľko výhod používania bielej tapety v interiéri:

 • Z psychologického hľadiska má farba pozitívny vplyv na emocionálny stav. Mile v miestnosti s bielymi stenami pomôže zbaviť sa napätia, odstrániť stres a naladiť pozitívne myšlienky.
 • Ľahké farby vytvárajú v miestnosti svetlo, vzduch, svetlo a čerstvá atmosféra. Okrem toho, vizuálne zvyšujú objem miestnosti. Táto výhoda bude obzvlášť užitočná v kompaktných apartmánoch.
 • Biele tapety môžu byť použité v akejkoľvek miestnosti rezidenčnej budovy. V spálni bude dobrá dokončená povrchová úprava alebo možnosť s elegantným vzorom, konfiguráciou na dovolenke. Pre chodbu si môžete vybrať výrobky s pruhmi a ku kuchyne s veľkou tlačou.

 • Biela farba bude dopĺňať absolútne akúkoľvek farbu, bez ohľadu na jeho nasýtenie a teplotu. Pre týchto dizajnérov a zamiloval sa do bielej tapety.
 • Ak správne vyberiete textúru a materiál výrobku, táto úprava sa harmonicky zmestí do takmer akéhokoľvek štýlu interiéru. Biela tapeta sa harmonicky zmestí do klasických, moderných, etnických a iných smerov.
 • Tapety v maľbe aj po chvíli po lepení, môžete maľovať v akejkoľvek farbe, čím sa konvertuje dekor izby.

Chybne

Napriek veľkému počtu výhod, táto možnosť má svoje vlastné nevýhody:

 • Prvý mínus voľby snehu-bielej tapety – sú rýchlejšie ako zostávajúce farebné možnosti. Nie je to tajomstvo, že na jasnom pozadí škvrní a rôzne kontaminanty sú oveľa výraznejšie ako na svetlej alebo tmavej pláne.
 • Takže, aby neprekvalite miestnosť so svetlom, používajte bielu povrchovú úpravu v južných izbách doma. V prípade potreby by mal byť vyvážený interiér s tmavými objektmi. V opačnom prípade bude jas namáhanie oka a negatívne ovplyvniť psychologický stav osoby.
 • Tapeta v bielom tóne má reflexný účinok. Preto, ak na svojom pozadí dali šedú pohovku, na plátne sa objavil tieňové miesto. Vytvorí sa pocit vyvíjania, starnutia tapety.

Stojí za zmienku, že všetky vyššie uvedené nevýhody možno vyhnúť, ak je správne vybrať verziu produktu, organizovať pohodlné osvetlenie v miestnosti a kompetentne kombinovať tento typ konečného materiálu s nábytkom, povrchovou úpravou a inými dekoratívnymi prvkami.

Typy a textúry

Všetky komerčne dostupné biele tapety sa líšia textúrou, materiálmi a inými parametrami. Zvážte typy tohto dokončovacieho materiálu a ich charakteristické vlastnosti.

Papierový

Tento druh je najbežnejší a široko používaný, pretože sa objavil na domácom trhu. Tapety pre tento typ majú prijateľnú cenu, ktorá zohrala dôležitú úlohu v popularite produktu.

Na druhej strane sú papierové výrobky rozdelené na takéto poddruhy:

 • Simplexný. Možnosť jednej vrstvy. Existujú hladké aj reliéfné modely s konvexnými vzormi. Produkty s reliéfnymi alebo konvexnými ozdobami sa aktívne používajú. Reliéfne vzory pridajú plátno expresivity, objem a príťažlivosť.
 • Duplexný. Dvojité tapety vytvorené stlačením dvoch vrstiev papiera. Jeden z nich pôsobí ako základ a druhá je dekoratívna. Ich hlavná výhoda – svetelná odolnosť.
 • Foto tapety. Výzdoba tohto typu bola na vrchole popularity 10-15 rokov, ale teraz sa k nim vracia Werdy Glory. Ak skôr na canvase zobrazené stále Lifes, krajiny a iné položky, teraz sú produkty často zdobené obrazmi prírodných materiálov a abstrakcie.

Nástenné maľby v bielej farbe môže vizuálne napodobniť rôzne povlaky. Vlnité výrobky pod kožou, kameňom alebo palubou. Kvalitné výrobky vyzerajú najrealistickejšie. Obrázky pre benátskej omietky si vychutnajte veľkú popularitu.

Vinyl

Odborníci z odvetvia priestorov vyhlasujú, že tento druh začal získať popularitu v posledných rokoch. Sú vyrobené z dvoch vrstiev. Použitý papier a Phlizelin. Lesklé a matné povlaky sú prezentované kupujúcim.

Rôzne vinylové povlaky:

 • Penový vinyl. Produkty majú objemovú hrubú textúru. Takéto možnosti sú často zdobené kamienkami a iskrami.
 • Kuchyňa (hrubá) vinyl. Má hladkú textúru. Niektoré plátna – lesklé. Kvôli tomuto povrchu sa ľahko čistí. Pre kuchynské izby Vyberte si umývateľné možnosti.
 • Silkografia. Táto možnosť mení farbu v závislosti od uhla padajúceho slnečného svetla. Vzhľadom na štruktúru a zloženie majú zvýšenú odolnosť voči vymazaniu.

Textil

Biele textilné tapety priťahujú pozornosť so štýlovým a rafinovaným vzhľadom. Tkaniny z prírodných surovín alebo nití vyrobených z prírodných alebo zmiešaných vlákien sú upevnené.

Fliselinovye

Základom tohto produktu je vlákno rovnakého mena. Z toho platí penové vinyl, vytváranie hromadných a konštrukčných výkresov. Vzory môžu kontrastovať na svetlom pozadí alebo zlúčiť v jednej gama.

Akrylový

Táto možnosť má veľa spoločného s penatými vinylovými modelmi, len namiesto vinylu vo výrobe sa používa akryl. V dôsledku toho sa získajú štýlové a reliéfné plátno.

Sklolaminát

Produkty zo špeciálneho zloženia minerálov. Pred použitím sú suroviny starostlivo spracované.

Tekutý

V štruktúre to nie je webe, ale zmes založená na prírodných zložkách s pridaním lepidla. Po aplikácii biely tekutý tapety je mrazené, zdobenie steny textúrované a štýlové povrchové úpravy. Ich hlavnou výhodou je reštaurovanie svetla, ak je to potrebné, a vzhľadom na skutočnosť, že škvrny, záznamy a iné chyby sú veľmi viditeľné na jasnej pláne, tento parameter je veľmi užitočný.

Prirodzený

Prírodné tapety sa vyrábajú pomocou prírodných zložiek aplikovaných na základe papiera.

Odrody:

 • Linker. Tapety dvoch komponentov: Papier a vrstva tmelu (chlórvinyl, laneoxický a iný).
 • Korok. Takéto tapety budú pridané do interiéru prírody a prírody. Tento ekologický materiál je ideálny pre domácnosť, v ktorej alergia žijú.
 • Bambus. Tkaniny z prírodného rozdelenia bambusu.

Podľa typu umiestnenia tapety sú strop a stena. Biele farby tohto typu sú nádherné na základe tej istej miestnosti. Ak je jasná povrchová úprava zvolená pre veľkú miestnosť, odporúča sa vybrať tapetu metra.

Pre pohodlie kupujúcich a rýchlejší proces fúkania, výrobcovia ponúkajú samolepiace tapety, ale výber takýchto remesiel je silne obmedzený.

Výtlačky a dekor

Je čas zvážiť rozmanitosť bielej tapety. Biele plátno často dopĺňajú rôzne prvky. Dávajú výrobok špeciálny vzhľad.

Monofonic – najbežnejšia možnosť. Sú ideálne pre modernú stylistiku, kde je dôležitá tuhosť a stručnosť. Pre high-tech si môžete vybrať krištáľovo biele lesklé tapety.

Kresby zdobia plátno vo svetlých farbách, obrovské veľa.

Najčastejšie:

 • Geometrické tvary (s kruhmi, štvorcami a inými prvkami).
 • Monogram.
 • Etnický ornament rôznych tém.

Obrázky môžu byť objemné (reliéf) alebo hladký. Produkty tohto typu sa používajú na základe rôznych štyrmi. Biela tapeta so strieborným vzorom alebo zlatom sa stane vynikajúcim doplnkom k chic classic dectors. Produkty s abstraktnými nápismi alebo geometrickým vzorom sú harmonicky zmestili do mimoriadnych štýlov. Rámy s malým alebo veľkým vzorom tvoria lev podiel produktov.

Strieborné plátno majú chladnú teplotu a zlaté prvky – teplé prvky. Zvážte to v kombinácii s tapietmi s inými prvkami v interiéri.

Modely s pruhmi sa často používajú na vizuálne zmeniť veľkosť miestnosti. Pásy v horizontálnom smere urobia miestnosť širšiu a dlhšiu. Vertikálne pruhované výtlačky robia stropy vyššie. Aby bol účinok silnejší, prídavný prvok je zvolený v jasnej farbe. Červené a biele pruhy sú veľkolepé, ako aj produkty so žltými, oranžovými, fialovými a inými vzormi.

Tapety v polka dot, malé alebo veľké, použitie pre zdobenie rôznych izieb. Moderní výrobcovia ponúkajú obrovskú škálu tejto cieľovej možnosti.

Farebné výtlačky sú nádherné pri pohľade na čalúnenie v bielych tónoch. Pre škôlku si môžete vybrať výrobky s motýľmi, zvieratami alebo kvetmi. Aj pre toto umiestnenie sa zmestí tapetu s hviezdami, ktoré žiariaci v tme.

Stojí za zmienku, že produkty zdobené kvetmi sú ideálne na zdobenie rôznych izieb. Ak chcete, môžete pridať farebný prvok s balkónom na dekor – jasné a farebné bootons.

Ak chcete vytvoriť romantický efekt, vyberte model s modrými farbami, fialové (vyberte si odtiene citlivosti, napríklad Lilac a levanduľa), ružové, modré a iné farby.

Doplnky

Riadené tapety sú spravidla zdobené kamienkami a iskrami. Takéto výrobky sú vybrané na registráciu glamour stylistiky a klasických smerov.

Každá kombinácia farieb vytvára určitý účinok. Biela v kombinácii so zelenou alebo tyrkysou vytvorí atmosféru čerstvosti a prirodzenosti. DUET s BEIGE pridáva pomalosť nehy. S hnedou klasickou kombináciou snehu-bielej s prírodnou farbou dreva. Pearlské plátno, kvôli odrazovým lúčom, naplňte miestnosť svetlom a potešením.

Metódy Kombinácie dvoch druhov

Biele tapety môžu byť kombinované rôznymi spôsobmi:

 • S fotografickými tapetami. Ak chcete zvýrazniť na všeobecnom pozadí s obrázkom na tapete na fotografii, umiestnite ho na stenu v duet s bielymi stenami.
 • Spoločníci. Tapety v kombinácii s inými druhmi tkanín – moderný a štýlový príjem. Na základe tej istej miestnosti sa používajú dva rôzne povlaky, ktoré dopĺňajú a zároveň zdôrazňujú.
 • Vertikálny. Tapeta s rôznymi textúrami sú pripojené vo vertikálnej rovine. Môže to byť aj tandem monochromatických možností s výrobkami zdobenými výkresmi a výtlačkami.
 • Horizontálny. Metóda podobná vyššie uvedeným, v horizontálnej rovine sú pripojené iba produkty.
 • Vložiť. Na stene zdobia dekoratívne vložky zo tapety. Vzhľadom k obrovskému rozsahu ponúkajú kupujúci obrovskú škálu tapiet v bielej farbe. Vloženie s tlačou môže hrať úlohu obrázka.

Štýly

Tapeta v bielej farbe môže byť použitá na základe rôznych smerov, či už klasických alebo moderných dekorov.

 • Minimalizmus a highte. Mesačná tapeta – najlepšia voľba pre stručné a vyhradené interiéry.
 • Klasický. Produkty so zlatými alebo striebornými vzormi dokonale zapadajú do klasických dekorov. Obrázok môže byť hladký alebo volumetrický. Takéto plátno budú obzvlášť elegantné v obývacej izbe, hale alebo spálni. V určitých uskutočneniach bude vhodný plátno s jasným vzorom. Červená, bordó alebo fialová ornament bude vytvoriť v obývacej izbe elegantnej a šľachty.
 • Loft. V tomto prípade sú fotografické steny s obrazom bielych varených dosiek alebo tehál ideálne.
 • Provence. Biele plátno s kvetinovým vzorom dopĺňa francúzsku stylistiku.
 • SCanda štýl. Biele steny v tomto smere – najbežnejší dizajn. Najlepšia voľba – Monofonic Snow-White Canvas.

Opatrne vyberte veľkosť vzoru na plátne. Pre kompaktné priestory sa odporúča vybrať produkty s malým vzorom pre priestranné – naopak.

S tým, čo kombinovať?

Odborníci prideľujú dve hlavné recepcie:

 • Kontrast. Názov hovorí o sebe. Svetlé plátna sú harmonizované s farebným nábytkom. Táto odroda dreva má nasýtenú tmavú farbu, ktorá je výhodná podčiarknutá na snehu-bielom pozadí. Môžete si tiež vybrať orezanie pod tmavou podlahou (linoleum, parkety, laminát a akýkoľvek iný povlak).
 • Fúzia. Vyberte steny pre steny pod nábytkom – spoločný recepcia dizajnéra. Nábytok v jasnej farbe v kombinácii s bielymi stenami naplní miestnosť svetlom a ľahkosťou. Aby sa interiér nestane vyblednutý, musí byť doplnený tmavým alebo svetlým prvkom, napríklad sokam, odkvap alebo zlodej. Môžete tiež umiestniť obrázok na stenu v jasných farbách.

Ak sú niektoré opravy už vyrobené v miestnosti, môžete vyzdvihnúť tapetu pod stropom, podlahou alebo kombinovať s dverí.

Krajiny výrobcov

Moderný trh ponúka obrovský výber produktov. Obzvlášť cenené sú vysoko kvalitné výrobky z Abnains – výroba Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a ďalších európskych krajín. Vzhľadom na univerzálnosť a popularstvo bielych plátna, ich výrobcovia sa angažujú vo všetkých firiem, popredných činnostiach v segmente výroby tapety.

Domáce spoločnosti tiež nezaostávajú za zahraničnými firmami. Ruské firmy produkujú obrovskú škálu tapiet v jasnom tóne. Na skladových regáloch sú prezentované rôzne modely – od monofónnych viečiek na produkty s objemovými výrobkami, výtlačkami a inými prvkami.

Krásne nápady v interiéri

Na konci článku zvážte štýlové možnosti v obývacej izbe a zdobí pomocou svetelnej dekorácie na rôznych miestach.

 • Obývacia izba dekor v klasickom štýle. Chic a Sofistikovanosť.
 • Podkrovná izba. Biela tapeta pod tehál.
 • Dekor v Khrushchev. Spálňa so snehovými bielymi stenami.

 • Biele fotografie tapety pod doskou. Ideálne pre loft.
 • Spálňa Decoration White Canves s čiernym vzorom.
 • Laconic a minimalizovaná dekorácia miestnosti v modernom smere.

 • Prísna a diskrétna dizajnová hala v byte. Fotografia ukazuje, ako biela farba kontrastuje výrazne s tmavými odtieňmi.

Pri výbere materiálu na dokončenie stien, pamätajte, že bez ohľadu na jeho farbu a štylistiku by mal byť výrobok vysoká kvalita. Len v tomto prípade bude tapeta úžasne vyzerať a bude zachovať krásu počas celého dlhého života.

Ako vyzdvihnúť biele tapety v interiéri, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: