Blue Tile v dizajne kúpeľňového interiéru

Modrá dlaždica je veľmi populárna, pretože takýto dokončovací materiál vždy vyzerá veľmi krásne, dáva interiéri mäkkosť, nehu, vzdušnosť. Modrá – pekná farba, nikdy nie je obťažuje. Tile pokrýva takéto odtiene sú obzvlášť vhodné pre interiérový dizajn kúpeľne.

Funkcie farieb

Modrá dlaždica bude veľmi dobre kombinovaná so svetlou inštaláciou v kúpeľni. V dopoludňajších hodinách sa ľudia potrebujú rýchlo prebudiť, pripraviť sa na pracovné pracovné dni a modré odtiene sú tiež.

Môžu sa rozlíšiť iné znaky tejto farby:

 • Použitie modrých náterov dlaždice je veľmi dobrá voľba pre malé miestnosti, pretože „nebeské“ odtiene vizuálne rozširujú priestor;
 • Takáto farba vytvára pocit mieru a pohodlia;
 • Je schopný znížiť krvný tlak, upokojiť, odstrániť podráždenie a stres.

Niekedy modré dlaždice vytvára pocit nedostatku pohodlia, chladu (najmä v prípadoch, keď je tieň pastel). Ak chcete pridať, zmäkčiť už existujúci dizajn, môžete použiť teplejšiu farbu. Ak vlastník bývania bude vykonávať len dokončovacie práce a chce sa vyhnúť pocitu chladu, mal by zastaviť svoju voľbu na matné, a nie na lesku modré pokrytie.

Možné kombinácie

Monofonické modré povrchy môžu vyzerať celkom krásne, ale takéto miestnosti spôsobujú združenia s laboratóriami. Aby ste sa vyhli takýmto podobnosti, môžete použiť ďalšie dekoratívne prvky, vzory. Ak je vybratá modrá dlaždica, neodporúča sa kúpiť iné výrobky rovnakej farby pre kúpeľňu: záclony, držiaky kefy, uteráky a iné príslušenstvo. Je lepšie zriediť interiér s inými tónmi, inak sú všetky položky v miestnosti trochu s stenami.

Modrá keramická dlažba je vhodná pre etnické motívy, Art Deco, High-Tech, Classic Style. Môže byť kombinovaný s plastovými, sklenenými, kovovými alebo drevenými vnútornými prvkami.

Pre kúpeľňu sú vhodné nasledujúce možnosti.

 • Biely povrch v hornej časti steny a modrej dlaždice – v dolnej časti. Modrá s bielou – jednou z najbežnejších možností. Tile Coatings môžu byť oboje zdobené výkresmi alebo vzormi a monofónmi.
 • Mozaika. Takéto dlaždice vizuálne robí izbu viac. Kombinácia tyrkysových mozaikových povlakov a bielych dlaždíc vyzerá veľmi dobre. Ďalšia možnosť je vhodná pre kúpeľňu – Monochrome Gradácia. Stojí za to urobiť prechod z stropu (svetlo modrá dlaždice) na podlahu (tmavo modrá tón).

 • Kombinácia kachľových materiálov Modré a hnedé nábytkové predmety. Takýto interiér vyzerá drahé a efektívne. V tomto prípade by ste mali zastaviť výber na dlaždice bez výkresov – musí byť textúrovaná alebo matná.
 • Témy mora. Tento štýl je veľmi vhodný pre kúpeľňu. Ak chcete vytvoriť morský dizajn, musíte použiť morské zelené a modré odtiene. Je možné použiť svetlé akcenty – takže môžete „oživiť“ interiér.

Ako si vybrať?

Nevyberajte na podlahové stenové nátery. Dlaždice na podlahe by mali byť drsné a matné – inak bude povrch klzký. Pre hrubé nátery je ťažšie starostlivosť, ale v prvom rade musíte premýšľať o bezpečnosti. Pre steny si môžete vybrať materiály, ktoré sú menej odolné voči oderu – také sú lesklé povlaky. Lesklé výrobky sa vyznačujú odolnosťou voči účinkom kozmetických a čistiacich prostriedkov, sú pomerne ľahké sa o ne starať (hlavná vec je urobiť to pravidelne). Mosaic dlaždica je vhodná pre obidve podlahy aj pre steny, pretože sa rozlišuje s pevnosťou a nie je možné na ňu skĺznuť.

Nasýtené hlboké odtiene dlaždíc urobia interiér luxusného, ​​jedinečného. Treba mať na pamäti, že táto možnosť je vhodná len pre dostatočne priestranné a dobre osvetlené izby. Pre veľké a stredné kúpeľne si môžete vybrať skôr veľkú dlaždice bez vzorov, ktoré majú textúrovaný alebo matný povrch.

Odporúčania na použitie

Uzamknuté obkladačky rôznymi spôsobmi.

Tieto možnosti sú najobľúbenejšie:

 • Môžete použiť na podlahy a steny Tile produkty, rovnaké vo veľkosti a dizajne. Táto možnosť však nie je vhodná, ak osoba uprednostňuje používanie akcenty a vyhnúť sa monotóniu.
 • Niektorí radšej zonite miestnosti, aplikuje niekoľko druhov kachľových materiálov. Je možné napríklad oddeliť zónu v umývadle a kúpeľ s obyčajnými povlakmi a sprcha je pridelená pomocou mozaikovej dlaždice.
 • Veľmi bežná možnosť nástenného návrhu – „Rock“. Rovnaké obkladačky sú naskladané po celom povrchu (najčastejšie majú obdĺžnikový tvar) a horizontálne (zvyčajne v strede) prechádza kontrastom dlaždice.
 • Pomocou klasickej bielej farby môžete vizuálne rozšíriť priestor. Jedna tretina stien stojí za to, aby sa biela, dve tretiny povrchu zdobia modré obkladačky.

 • Veľmi zaujímavý vyzerá ako „murivá“ z modrých a bielych dlaždíc. Niektorí robia len jednu stenu, vytvárajú iné povrchy v Monofone. Pre takýto dizajn je lepšie vybrať si lesklé kryty dlaždíc.
 • Ak chcete zriediť interiér, môžete dokončiť jednu stenu (po sprchovaní alebo kúpeli) lesklé kachľové materiály rôznych odtieňov modrej. Môžete použiť produkty s kresbami a vzormi.
 • Ak potrebujete vizuálne urobiť vyššie uvedené steny, môžete dať obdĺžnikovú modrú dlaždice vertikálne, a po dokončení horizontálne, miestnosť je vizuálne predĺžená, zatiaľ čo steny sa zdajú byť širšie.

Kúpeľňa by nemala spojka alebo nábytkové predmety alebo dekor, bez ohľadu na veľkosť a odtieň dlaždice. Tvorba miestnosti s modrou dlaždice, musíte sa spoliehať na vaše umelecké flair a zvážte odporúčania špecialistov – v tomto prípade, vlastník bývania nebude sklamaný s výsledkom.

Možnosti registrácie

   Ľahké modré odtiene dávajú kúpeľňové pohodlie.

   Ak chcete diverzifikovať dizajn, môžete použiť nielen modré, ale aj iné farby, napríklad modré.

   Hnedé predmety v modrej kúpeľni dávajú elegantný interiér.

   Blue Tile Coatings pozoruhodne zapadá do pôvodného interiéru v modernom štýle.

   O tom, ako položiť dlaždice v kúpeľni, zistíte sa v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: